• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Wie ktoś może czy armia radziecka używała granatów nasadkowych po IIWW?
    Ew. jest ktoś w stanie podać wymiary i rysunek techniczny polskiej nasadki na AK?
    I ostatnie chyba pytanko, widział ktoś AK74 albo AKS74 z nasadką do miotania granatów?
    Tu foto polskiego AK z nasadką http://www.militech.sownet.pl/plxxi/_plxxi_26.jpg

    Będę wdzięczny za pomoc pozdrawiam!
  2. # 2
    To nie jest sama nasadka, to jest zupełnie inna wersja AK przystosowana do miotania granatów nasadkowych. Od zwykłego AK różni się regulatorem gazowym, kolbą, amortyzatorem, celownikiem, inną amunicją i paroma innymi szczegółami.
    Replikę karabinka granatnika wz. 1960 zrobił Flacha (szukaj na forum warrior.pl) parę lat temu, więc do niego uderzaj po szczegóły techniczne.

    A AK74 z nasadką do granatów nasadkowych nie ma, bo i po co. Trzeba by do tego robić specjalną konstrukcję, a przecież już w latach 60-tych weszły granatniki podlufowe.
  3. # 3
    mhm.
    Masz rację z naszym granatnikiem nie doczytałem dzięki za poprawienie :)
    dzięki za informacje pozdrawiam!
    •  
      ADi
    • 2012-09-15 *
    # 4
    Generalnie to ustrojstwo nazywa się AK-GN wz.60 ;)
    Czasem podczas szkoleń w naszym woju można dostać ten badziew. :D
  4. # 5
    Właściwie kbkg wz. 1960
    •  
      ADi
    • 2012-09-15
    # 6
    Teraz to dałeś mi zagwozdkę, bo kumpel miał to w papiery wbite chyba jako AK-GN wz.60. :D
  5. # 7
    "7,62 mm karabinki AKM (AKMŁ), AKMS (AKMSN), AK, kbkg wz. 1960 i kbkg wz. 1960/72” - tak głosi tytuł instrukcji do tej broni. Słyszałem nazwę AKGN ale nie wiem skąd się wzięła.
  6. # 8
    Automat Kałasznikowa z Granatnikiem Nasadkowym
  7. # 9
    AK-GN to może być zlepek skrótów AK i GN gdzie AK oznacza sam karabinek do którego ktoś dokleił nazwę granatu który jest nim miotany GN, gdyż granaty nazywają się KGN, CGN, DGN, PGN, K-CGN czyli ogólnie mówiac o wszystkich razem w skrócie GN. Może to być też potoczna nazwa używana przez żołnierzy którzy lubią skracać wszelkie wyrazy i prawidłową nazwę 10-literową skrócili do 4-ro literowej. W wojsku sam mówiłem o tym karabinku AK-GN chociaż instrukcja do niego podawała prawidłową nazwę tak jak napisał Kamil czyli "kbkg wz. 1960"
  8. # 10
    Jakieś wrażenia z użytkowania? :) jakieś opinie