• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Każdy zapewne zna firmę Zenit , ma ona w swojej ofercie m.in. różne "taktyczne" dodatki do AK, WSS oraz PKM i PKP.
    Ostatnio w sieci pojawiły się natomiast zdjęcia PKP z konwersją do układu bullpup.

    Więcej zdjęć na blogu Kardena:
    http://k-a-r-d-e-n.livejournal.com/27855.html

    Załączniki:

    • pkp_pecheneg_bullpup.jpg
    • pkm_tactical.jpg
  2. # 2
    Bardzo ciekawe. A ma toto jakieś konkretne zalety w tym wypadku, czy to tylko taki bajer?
  3. # 3
    Skrócenie samo w sobie pewnie jest zaletą. Natomiast mam wątpliwości co do sposobu umieszczenia pudełka na amunicję - tzn. czy przypadkiem taśma nie będzie wygięta pod zbyt dużym kątem, aby wszystko działało bez zarzutu w "warunkach bojowych". Ale to tylko moje amatorskie dywagowanie.
  4. # 4
    Tak sobie myślę, że zanim zwykły chłopek-roztropek dostanie takiego Pieczenga, to dostanie i kamizelkę ;)
  5. # 5
    Autor cytatu: SergeiMnie osobiście razi jedna rzecz. Nie zostało przeniesione miejsce wyrzutu łusek :) W takiej konfiguracji znajduje się ono hmmm 5cm od klatki piersiowej i szyi? Dla FSBsznika w kuloodporce pewnie to nie problem, ale zwykły chłopek roztropek będzie dostawał garścią ciepłego metalu prosto na klatę i za kołnierzyk :) PK wszak wyrzuca łuski w dół i do tyłu.

    Bo to jest wersja specjalnie dla mnie - ja strzelam z lewego ramienia, więc łuski lecą na zewnątrz :))))))
  6. # 6
    Pierwsza giwera pod leworęcznych ? :D
  7. # 7
    W ukośnym czubki pocisków haczą o krawędź magazynka. Po odgięciu krawędzi magazynka taśma raz idzie w miarę płynnie a raz się klinuje. Ogólnie strzelać da się ale rozwiązanie mało bezpieczne.
  8. # 8
    Łuski biere na klate :)