Niezalogowany (Zaloguj się)
 • Kategorie

 • Konkurs

  • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
 • Współpracujemy

  • Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

 1. # 61
  No myślałem że człowiek serio chce prowadzić działalność i zamówić tkaninę coś zrobić dla rynku,sam pisał że ma jakiś projekt z kopią Lifczików i innych wyrobów a tu znowu balon zadymiająco zaciemniający. Deklarowaliśmy ze w tematach handlowych będą tematy handlowe a dyskusja w dziale do tego przeznaczonym. Trzymajmy się ustaleń i własnych deklaracji.
 2. # 62
  Ja bardzo poważnie chcę kupić od Ciebie ten materiał.
 3. # 63
  Takie teraz pytanie, niech sobie każdy szczerze sam sobie odpowie- czy gdyby Konrad zamieścił taką ofertę domu leżącego obok siedziby SSO, to czy pojawiłyby się komentarze jak te powyżej?
  EDIT: dałem "..." zamiast "?" na końcu;)
  • cyp
  • 2013-03-04
  # 64
  Ja bym tylko przy okazji prosił watera o pisanie PO POLSKU.
 4. # 65
  Autor cytatu: samekTakie teraz pytanie, niech sobie każdy szczerze sam sobie odpowie- czy gdyby Konrad zamieścił taką ofertę domu leżącego obok siedziby SSO, to czy pojawiłyby się komentarze jak te powyżej?
  EDIT: dałem "..." zamiast "?" na końcu;)


  Chyba nie należy tłumaczyć, że po prostu zrobił to w nieodpowiednim czasie. Zresztą skomentowali to użytkownicy, nie Dexter.
 5. # 66
  Tak, i to "ci sami co zawsze" (no, może Potfur mnie zaskoczył EDIT: chyba, że miał na myśli "za daleko ta działka, ja cię proszę...:)").
 6. # 67
  Przeczytałem sobie reckę "naszych z Anglii" - cokolwiek ma to znaczyć.

  W sumie to oni albo nie wiedzą na co się zdecydowali albo też, "rżną głupa" - wybieram druga opcję jeśli się okaże, że będą uczestniczyć w dystrybucji...

  "Od pewnego czasu zainteresowaliśmy się szpejem używanym przez „Ciemną Stronę Mocy” – Rosjan. Spośród wielu dostępnych na rynku kamuflaży używanych przez nich zdecydowaliśmy się na ofertę firmy Vitiaz Specoznaszczenie (VSO) – Maskalat Partizan M Medusa"

  Jeśłi to nie jest sugerowanie (oczywiście nie wprost), że szpej jest rosyjski to nie wiem co to miałoby być - ignorancja językowa i logiczna?
  Ale to znowu pewnie zbieg okolicznosci...
 7. # 68
  Fence, ja to rozumiem jako "używane", nie koniecznie jako "rosyjskie". I dalej może toczyć się dyskusja o tym domniemanym użyciu. Chociaż faktem jest, że gdybym nie siedział na rusmilu, to na 100% bym założył, że to jest rosyjskiej produkcji sprzęt. Tutaj taka mała dygresja z mojej strony, chociaż pewnie w próżnię- skoro ten detal w opisie produktu jest tak mało ważny, że ignorowany przez dystrybutora, to dlaczego z uwagi na jego ważkość właśnie go nie zamieszczać?
  EDIT: A co do naszych w Anglii, to ja wybieram pierwszą opcję. Na ile kojarzę chłopaków z warriora, to oni ze wschodnim sprzętem nie mieli nic wspólnego (przynajmniej za czasów, kiedy aktywnie tamto forum śledziłem).
 8. # 69
  Jeżeli macie dużą potrzebę zapytania "polskich anglików" o wrażenia z użytkowania, to ThePesh udziela się na WW, łatwo go też można znaleźć na FB.
 9. # 70
  Samek Fence delin0m Konrad.Zawarliśmy "gentelment agriment" że dyskutujemy w stosownym temacie.Ja dotrzymuje tej umowy.Plisss.
 10. # 71
  Ja z nikim nic nie zawierałem, a w tym temacie jest link do "recki" - to i tu opisuję swoje wrażenia.

  No to najprawdopodobniej zostali wprowadzeni w błąd/ ktoś ich wprowadził.

  Generalnie wypowiedź ma konstrukcję :
  "Zawsze chciałem pojeżdzić amerykańskim autem - z wielu kolorów aut jakich się używa w USA wybralłem ofertę firmy Czeprolet - busa transportera"

  Jest dość kuriozalna.


  Dexter, Ty weź im napisz jak jest, bo goście wychodza na słabopoinformowanych, dla recenenta to ujma.
 11. # 72
  Autor cytatu: dexterSamek Fence delin0m Konrad.Zawarliśmy "gentelment agriment" że dyskutujemy w stosownym temacie.Ja dotrzymuje tej umowy.Plisss.

  Witaj. Dopóki Water pisał, to było ok? Nie mówiąc już o tym, że on się wypowiada w tym wątku w którym wasza "umowa" obowiązuje, ja jej tam dotrzymałem chociaż palce zawieszone nad klawiaturą swędziały. No, ale on wydaje się "trzymać Twoją stronę", także jest okej. A co do dyskusji w stosownym temacie, to przecież jako jeden z pierwszych zadałem Tobie kilka pytań bez odpowiedzi...
 12. # 73
  Tak w ogóle, to ja nie do końca rozumiem czego się tu wstydzić?
  Ty dexter nie wierzyswz w te produkty? Ja tam uważam, że powinny się sprzedawać (pomijając fakt,że aktualnie są za drogie) mają wiele atutów i dorabianie do nich "aury" nie jest potrzebne. Trzymać jakość i dostosować ceny i będzie git.
  To machinacje w temacie "źródło pochodzenia" - nieczemu dobremu nie służą. Jedna niezadowolona osoba narobi Ci więcej syfu "w sieci" niż będziesz miał szkody z podania faktów.
  Chińczyki tłuką marpatów i multicamu na potegę i jakoś nie ma problemu.

  Pisz wprost, ze to Białoruś i odpadnie Ci kupa problemów - spał będziesz spokojniej a i zwyjkły asgej ze spokojem sumienia opisze swoje zdanie/odczucia bez przeświadczenia, że uczestniczy w procesie robienia kogoś "w balona".
  Zarobisz se na wolumenie obrotu a nie na marży za "kontraktowość".
 13. # 74
  Jakie będą ceny tych mundurów w ACU?
 14. # 75
  Dexter, razem z użytkownikiem Kudlatov zamówiliśmy dwa smiersze w Oliv bez VOG'ów, napisał prawdopodobnie na e-mail. Czekamy na odpowiedź, numer konta do przelewu i szybką wysyłkę. :)  Pozdrawiam!
 15. # 76
  Cześć i czołem albo nawet privied !
  Szanowni koledzy oblatani w rusofilji od maleńkości - tak to ja współtworzyłem recenzje. Nie boje się przyznać że "Ciemną stroną mocy" zainteresowałem się kilka mc temu po kilku ładnych latach grania w uniformach i szpeju "nato". Prawdopodobnie kolega Fence ma racje że zdanie jest błędnie skonstruowane - niestety nadal nie jestem fachowcem w rosyjskim szpeju. Jednakże recenzja nie powstała dla fachowców tylko właśnie dla laików którzy podobnie jak ja nie mieli wcześniej do czynienia z maskałatami i innymi ciekawymi rosyjskimi/radzieckimi wnalazkami.
 16. # 77
  Witaj ThePesH!
  Tak jak pisałem, ja kojarzę waszą ekipę z warriora i wiem, że z ruskim sprzętem nie mieliście do czynienia wcześniej, jestem pełen zrozumienia dla treści recenzji! Ja z kolei nie znam się na zachodnim sprzęcie;) Mam do Ciebie pytanie- czy wiedziałeś, że towar który kupujesz nie jest rosyjski, tylko białoruski (pytanie bez żadnych podtekstów, nie stawiam białoruskiego jako gorszego niż rosyjsku tutaj, po prostu pytam)? Pozdrawiam!
 17. # 78
  Szczerze to nie zainteresowałem się faktem pochodzenia i nie miałem pojecia czy szyty jest w Rosji czy na Białorusi. Interesował mnie sam wyrób i jego cecha dwustronności oraz cena. Ja osobiście jestem z produktu zadowolony - jak wspomniałem w recenzji sznurki do wymiany i już.

  Dodam że w tej chwili cała moja ekipa w UK zaopatrzyła się w rzeczone maskałaty - jedni są zadowoleni innym nie pasują. Jest to nasz trzeci uniform w ekipie [UCP ACU / WOODLAND / PARTIZAN]. Nie jesteśmy ekipą rekonstrukcyjną a jedynie pragnęliśmy być wyróżniani z tłumu lokalsów. Przed Partizanem kilku z nas zakupiło Gorki z SSO [dzieki pomocy znajomego z Moskwy]. Idąc za ciosem dodaliśmy do wyposażenia kilka elementów rosyjskich/ex radzieckich.
 18. # 79
  Bardzo dziękuję Tobie za odpowiedź. No i cieszy mnie kolejna ekipa w klimacie! Pozdrawiam!
 19. # 80
  Autor cytatu: ThePesHSzczerze to nie zainteresowałem się faktem pochodzenia i nie miałem pojecia czy szyty jest w Rosji czy na Białorusi. Interesował mnie sam wyrób i jego cecha dwustronności oraz cena. Ja osobiście jestem z produktu zadowolony - jak wspomniałem w recenzji sznurki do wymiany i już.


  No i właśnie - tak jak pisałem - więszość ludzi będzie kupowała to ze względu na odmienność i funkcjonalność a nie kontraktowość. Nie ma się co maskowac z tą "białoruskością". Ja mam parę, rzeczy milteca (np. hamaki) i nie wstydzę się, że są chińskie bo są mocne i praktyczne. Nie kosztowały 200zł tylko 40 i o to chodziło.
 20. # 81
  moje 3 grosze...
  Kupiłem od Dextera-a 10 kpl. maskałatów Anorak-Meduza z tego ogłoszenia
  http://rus.mil.pl/forum/discussion/4038/1/s-anoraki-w-meduzie-484-543/#Item_12.
  Zarówno jak jak i reszta Ekipy byliśmy świadomi, że jest to dużo tańsza alternatywa dla Partizanów-M, czy Chimery Modoxu.
  Liczył się kamuflaż i dwustronność, a nie producent.
  Dexter wywiązał się z ustalonych terminów co do dnia, zrobił dobrą cenę, a po zakupie telefonował by upewnić się, że wszystkim pasuje i nie ma niezadowolonych.
  Ponieważ mamy całą górę produktów SSO, to jest porównanie, które wychodzi nader korzystnie, biorąc po uwagę cenę szpeju VSO.

  ...zdjęcie dla lansu
  http://lh5.googleusercontent.com/-_nx1MmRGeXs/UTS7KN4oCdI/AAAAAAAAVwU/-F8bQ-2zKrA/s912/DSC_0020%2520%255B1600x1200%255D.JPG
 21. # 82
  Dołożę jeszcze jedną rzecz od siebie do dyskusji. Maskałat kupowałem osobiście u Dextera. W żadnym momencie nie powiedział on że jest to kontraktowy mundur/maskałat Federacji Rosyjskiej/Związku Radzieckiego. Sprzedawca natomiast jasno i wyraźnie powiedział że mundury te są wariacją oryginalnego maskałatu. Tak więc w żadnym wypadku nie zostałem oszukany na SASPARASEALSSPECNAZCOMMANDO.
 22. # 83
  No to kurde, jest tylko jedna opcja z ukrywaniem tej "białoruskości"... nie pisze, że one są robione na Białorusi bo by skłamał.
  Patrząc na zdjęcia z ulicy Proletariackiej 7 to obok same jakieś takie - budy/ rozwalające się chaty - to to musi być szyte gdzie indziej.
  Tak przy okazji - ja się zacząłem przebierać za ruska tylko dlatego, że mi się podobało Stg44 i niemieckie kamuflaże z II WS. Ale jakoś nie miałem ochoty łazić w hitlerowskich ciuchach a stg44 był tylko z Shoei na butlę w plecaku za 2000$. Partizan był bardzo praktycznym "złotym środkiem" a AK zastępczo za Stg. Też chodziło mi wtedy tylko o kamo. Nie było żadnych kopii, to musiał mi Tadek sprowadzić oryginał. Wtedy jeszcze kosztował 1800 rubli - teraz 3700. Się porobiło...
 23. # 84
  E tam, na proletariackiej to mają siedzibę, szwalnia może być gdziekolwiek.
 24. # 85
  W Szanghaju? :)
 25. # 86
 26. # 87
  No własnie sobie przypominam, że kiedyś gdzieś widziałem, że jakiś kolo z Chin Smiersze kopiuje i chyba Defendery. I to chyba własnie ten z tym wężem- tylko miał na profilu zdjęcia tych "Smierszy".

  No po zalogowaniu - widac je.

  W sumie szwalnię na Białorusi można mieć, a szyć gdzie indziej i wszystko "się zgadza"
 27. # 88
  Ja wiem, że Ty Fence rozumiesz, ale na wszelki wypadek; gdyby ktoś inny nie załapał- mój link to był tylko żart, nie sugeruję, że Dexterowe produkty są szyte w Chinach (chociaż w sumie już mnie jedna osoba mądrze zapytała- dlaczego na Białorusi, a nie w Chinach). Pisze, bo chcę być w tej kwestii fear wobec Dextera.
 28. # 89
  Ten cały snak to szyje z cordury i jeszcze wstawia metki z logo - inna bajka. Życzy sobie iwęcej niż za oryginały :)
 29. # 90
  Nowości.Zapowiedzi.

  Firma VSO w ścisłej współpracy z polskimi projektantami przygotowuje wprowadzenie nowego autorskiego kamuflażu dla GORKI 4.

  Prezentujemy na razie wizualizację projektu.
  Autor projektu Jacek Jeżak

  Załączniki:

  • msk-j.jpg
  • msk-z1.jpg