• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    No to macie jeszcze tłumaczenie razwiedki:

    DOWÓDZTWO KOMPANII:
    7 ludzi: 3 oficerów, 2 , 1 chorąży, 1 żołnierz
    1 UAZ-469(-3151)
    3 granaty RPG-18/-22
    6 karabinów AKS-74
    4 pistolety PM
    2 lornetki B-8
    2 przenośne radiostacje: 1 R-159, 1 R-148
    1) Dowódca kompanii (kapitan) (AKS-74N, PM, R-148)
    2) Zastępca dowódcy по ВДП (porucznik) (AKS-74, PM)
    3) Zastępca dowódcy по ПЧ (porucznik) (AKS-74, PM)
    4) Starszy sierżant kompanii (starszy chorąży) (AKS-74, PM)
    5) Starszy technik (chorąży) (AKS-74)
    6) Instruktor sanitarny (sierżant) (AKS-74)
    7) Starszy kierowca (starszy szeregowy) (AKS-74, UAZ-469)

    PLUTON ZWIADOWCZY:
    14 ludzi, 1 oficer, 2 sierżantów i 11 żołnierzy
    4 UAZ-469(-3151)
    2 PTRK 9K111 "Fagot" (bk - ?)
    2 granatniki AGS-17 "Płomień" (bk - ?)
    do 12 granatów RPG-18/-22
    2 karabiny maszynowych RPKS-74
    12(3) karabinów AKS-74 (в т.ч. "Н")
    3 karabiny AKMSB (z PBS-1)
    1 pistolet PM
    3 tłumik PB (6P9)
    5 UKW r/s: 1 R-159, 4 R-148/-158
    1 przyrząd rozpoznania ŁPR-1 "Каралон-М"
    1 RŁS naziemny rozpoznania SBR-3 "Reflektor"
    5 lornetek B-8 (BI-8)
    2 nocnych lornetek BN-2
    3 noktowizorów NSPUM
    1 wykrywacz min IMP-2 lub RWM-2(М)

    1) Dowódca plutonu (porucznik) (AKS-74, AKMSB, PM, PB, R-148, B-8)

    1 oddział zwiadowczy
    Dowódca oddziału, ZKW (starszy sierżant) (AKS-74N, PB, B-8, R-148)
    Starszy zwiadowca (starszy szeregowy) (AKS-74, AKMCB, B-8)
    Zwiadowca-obsługa kar. masz. (szeregowy) (RPKS-74)
    Zwiadowca-operator (szeregowy) (AKS-74)
    Zwiadowca-radiotelefonista (szeregowy) (AKS-74, R-159)
    Zwiadowca-kierowca (szeregowy) (9K111, AKS-74, UAZ-469)
    Zwiadowca-kierowca (szeregowy) (AGS-17, AKS-74, UAZ-469)

    2 oddział zwiadowczy
    Dowódca oddziału, ZKW (starszy sierżant) (AKS-74N, PB, B-8, R-148)
    Starszy zwiadowca (starszy szeregowy) (AKS-74, AKMCB, B-8)
    Zwiadowca-obsługa kar. masz. (szeregowy) (RPKS-74)
    Zwiadowca-operator (szeregowy) (AKS-74, R-148)
    Zwiadowca-kierowca (szeregowy) (9K111, AKS-74, UAZ-469)
    Zwiadowca-kierowca (szeregowy) (AGS-17, AKS-74, UAZ-469)

    ODDZIAŁ ZWIADU RADIOTECHNICZNEGO:
    7 ludzi (1 sierżant i 5 żołnierzy)
    1 samochód ciężarowy GAZ-66
    3 granaty RPG-18/-22
    6 karabinów AKS-74
    1 RŁS naziemnego zwiadu PSNR-5K
    2 przenośna r/s: 1 R-143, 1 R-159
    1 stacjonarna r/s R-123M
    2 spec. r/pr: КВ R-323 i UKW R-326
    1 lornetka B-8

    1) Dowódca oddziału (starszy sierżant) (AKS-74)
    2) Starszy operator-radiotelefonista (starszy szeregowy) (AKS-74)
    3) Operator-radiotelefonista (szeregowy) (AKS-74)
    4) Starszy operator namierzania i przechwytywania (starszy szeregowy) (AKS-74)
    5) Operator namierzania i przechwytywania (szeregowy) (AKS-74)
    6) Zwiadowca-operator (starszy szerwgowy) (AKS-74, PSNR-5K)
    7) Kierowca (szeregowy) (AKS-74, GAZ-66)


    Tak jak pisał Will, jest to tylko sugestia. Liczę na Waszą fantazję :D
  2. # 32
    a co załatwić PKM?

    A załatwisz deko? :)
  3. # 33
    Dobra, to ja bede samozwanczo komandirem ;)
    Aha bedzie tez radiotel z R107M (Karol - mam nadzieje, ze sie na forum zarejestruje).
  4. # 34
    Co do wybuchów min to gadałem z jednym kolesiem ode mnie z pracy i mówi,ze dałoby sie napchac mine jakims materiałem pirotechnicznym dajacym duzo dymu, eksplozja bez wyrywania tony ziemi itp. Kiedys koles z jednostki wojskowej chciał mi oddac w kazdych ilosciach cwiczebne miny przeciwpancerne bo mieli to wyrzucac na smietnik. Musze sie z nim spotkac i pogadac co by tam miał. A jakby nie to zawsze mozna sie pobawic w zmontowanie min pułapek na podst. artykułu Saperskiego...mój tato sie teraz nudzi bo zima i nie am co na działce robic a ze jest majsterkowicz i lubi sie grzebac..to niech miny pułapki przez zime montuje;-) Eksplozje zawsze sa widowiskowe a i dla ludzi byłyby zaskoczeniem...saoper rozminowuje, reszta go ubezpiecza i..nagle sie myli p raz pierwszy i ostatni i na polu zostaja zwłoki i chmura kurzu;-)
  5. # 35
    Z granatu F-1 mozna zrobic pułapke z potykaczem...jakby co poswiece jeden z moich granacików bez problemu.
  6. # 36
    Eksplozje zawsze sa widowiskowe a i dla ludzi byłyby zaskoczeniem...saoper rozminowuje, reszta go ubezpiecza i..nagle sie myli p raz pierwszy i ostatni i na polu zostaja zwłoki i chmura kurzu;-)


    No są widowiskowe ale jest zawsze jakieś ale.
    1. Do przeprowadzania detonacji (jakiejkolwiek wśród publiki) trzeba mieć papierek że ma się do tego uprawnienia !
    Nie mówię już o zgodzie właściciela terenu itp.

    2. Nie chce krakać ale gdy (oby do tego nie doszło) ale gdy choć jeden kamyk, kawał błota lub cokolwiek w kogoś trafi a on będzie upierdliwy to może się to skończy w sądzie i smród się zrobi jak ch.. !!!

    Na podsumowanie - nad jakimikolwiek efektami pirotechnicznymi trzeba się głęboko zastanowić bo efekt końcowy może być nie ciekawy.

    oddac w kazdych ilosciach cwiczebne miny przeciwpancerne bo mieli to wyrzucac na smietnik


    Na śmietnik ??? Pierwsze słyszę !!!
    W WP mają zasrany obowiązek zlikwidować wszystkie na poligonie !!! Na co sporządza się protokół likwidacji !!!
    Ciekawa jednostka jest Tomku u Ciebie :)

    Dalej jak to ma być koszerne to polskie TM-ki nie nadają się do tej imprezy.
    W ogóle ppanc to trochę ciężki temat na Afgan bo w porównaniu z ppiech był to mały procent !!
    Nie było sensu zakładanie ppanc gdy przeciwnik nie ma pojazdów opancerzonych :)

    Proponuję lepiej PMN, PMN-2. może jakieś POMZ-2M i obowiązkowo PFM :)

    pozdro :)
  7. # 37
    Role:
    Kazik - strzelec aks74
    Marys - strzelec aks74
    Helgrind - strzelec ak74
    Kamil - strzelec aks74(!)
    Grigorij - medyk aks74
    Karol (robaki) - radiooperator aks74
    Tomwdw - saper aks74
    Willard - d-ca (samozwanczo - jak nie chcecie to powiedzcie) :D aks74gp25
    Saperski - .....
    Potfur - aks74
    Yakarow - strzelec RPK
    Flacha - SWD (dochodzacy)
    Kubol - a gdzie on sie podziewa??
    -------------------------------------------------------------------------
    Szczepi - duch1
    Zenek - duch2
  8. # 38
    Być to na pewno będę, tylko mam problem bo w Modlinie to raczej będę w roli jakiegoś niemiaszka, który zginie na chwałę tfu, tfu adolfa, więc będę musiał uskutecznić jakąś przebierankę w trakcie.
    Mam SWD, RPK, AKS74 do wyboru. Piszę się na to co będzie potrzeba.
  9. # 39
    Wychodzi na to że Potfur został RPG'owcem, więc uprasza się o zabranie RPG-22.
    Do tego czasu już powinienem mieć AKS74... gdyby coś było brane z gunner'a, to bym reflektował właśnie na kałasza(znacznie zmniejszy to moje koszta).
  10. # 40
    Przyda się nam snajper...
    Podziwiam Cię Tomku, że chcesz się tak poświęcić i wysadzić w powietrze ;)
  11. # 41
    Flacha - rozumiem ,ze to w zdobyciu berlina - poza ta inscenizacja jest masa wolnego czasu (2 dni) wiec zapraszamy. Snajpera nie wypuscimy z pustymi rekami ;)
  12. # 42
    a i owszem, z tym, że będą tam jeszcze jakieś próby itp, więc trochę się poprzebieram :)
  13. # 43
    Zgadzam sie z Toba saperski ze sprawa wysadzania kogokolwiek i czegokolwiek jest dyskusyjna, póki co został rzucony temat.Zawsze mozemy to odpuscic na rzecz rozminowania terenu, gmerania saperka w ziemi, likwidowania potykaczy itp. tak żeby ludnośc cywilna widziała;-) Temat Tobie blizszy wiec jakby co to bede Cię gnebił o szczególy;-)
    Co do wyrzucania min w WP to słowo, kumpel, taki chorązak mówił,z e maja to wyrzucac na smietnik, same skorupy oczywiscie ale mówił,ze w dobrym stanie.
  14. # 44
    Może chodziło o "Śmietnik" w pojęciu wojskowym- czyli poligon i buuuummm :)
    Przepisy o obrocie materiałem po wojskowym są dość rygorystyczne w PL i dowódca jednostki nigdy by na to nie poszedł !

    pzdr:)
  15. # 45
    Witam wszystkich :)
    Dzięki nieopisanej łaskawości naszego Admina mogę już generować posty.

    Zgodnie z wiadomością Willarda będzie radio. Doposażam się w niezbędne gadżety i z niecierpliwością czekam na wiosnę
    Pozdr
  16. # 46
    Prosze o rewizje tego co wpisalem kilka postow wyzej (ludzie vs funkcje).
    Chodza ploty, ze niektorych nei bedzie...
  17. # 47
    jeśli o mnie chodzi to się zgadza
  18. # 48
    U mnie się trochę pozmieniało: mam aks'a , mogę robić za zwykłego pacana, tudzież za jakiś wyższy stopień. Niestety jestem w momencie zmiany miejsca pracy, wiec trudno mi snuć jakieś plany (obecnie jestem pełen zapału i chęci)
  19. # 49
    nie no ja potwierdzam -pulemiotczik...względnie przytaszcze PK jak mi kuzyn go przywiezie...

    prace nad rgd-5 podobno trwają....czekam na wieści.
  20. # 50
    Siebie potwierdzam. Czy trzymamy się bardzo szczegółowo regulaminu? Bo ja bym chętnie reflektował na granatnik ppnc :)
  21. # 51
    Strjelok.
  22. # 52
    Coraz bardziej podoba mi się ten zlocik i coraz bardziej jestem na niego napalony. Ponieważ jednak w maju mam praktyki, więc jak na razie pisałbym się tak na 75%. Odnośnie tego kim chciałbym być: może być zwykły riadowoj, choć na patkach mam po trzy gwiazdki (taki mundur kupiłem, a nie chce jak na razie ich odpinać, bo łatwo odłamać ,,wąsy").
  23. # 53
    A R107M masz? Starszy lejtnant to dowodca kompani bedzie ;)
  24. # 54
    Jedyną radiostację jaką mam, to polska radiostacja ,,komandosa" (tak się zwała na allegro), ale jak się konkretnie nazywa, to nie wiem, poza tym nie mam do niej baterii. :/ A gwiazdki w ostateczności zawsze można odpiąć i doczepić ,,wąsy" z innego metalu.
  25. # 55
    Masz zatem R126 jednakze polskie napisy eksploatacyjne na niej moga razic nasze oczy ;) Sugeruje spedzic troche czasu na studiowaniu fotek z epoki np:
    http://picasaweb.google.com/pawel.syrek/Afganistan02
    http://picasaweb.google.com/pawel.syrek/Afganistan2

    do tego regulamin i wio ;)
  26. # 56
    Udało mi się znaleźć dopisek do instrukcji do tej radiostacji: jest ona oznaczona jako AZ 720.
  27. # 57
    wrzuc foto.
    A jesli chodzi o mundury to jak ktos nie ma afganki to zawsze jest wz 69 za jakas stowke do wziecia... (allegro).
  28. # 58
    Foty wrzuciłem na temat o sprzęcie.
  29. # 59
    i pytanie robimy jakiś konkretny oddział czy tak po prostu wedewe...bo termin się zbliża.
    wiem, że to początek ale można by coś ustalić jaka jednostka..miejsce stacjonowania itp. chyba, że na razie dajemy temu spokój.
    widzę że mamy praporszczika, sierżanta, kapitana każdy chce być wyżej i wyżej...żeby się nie okazało, że będzie więcej kadry niż zwykłych wojaków :P
  30. # 60
    Ja tam mogę być zwykłym riadowojem. Zwłaszcza dlatego, że nie chce mi się kombinować jakiś koalicyjek i tym podobnego szajsu :)