• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    •  
      Maza
    • 2013-07-27
    # 181
    Raczej tak.
    •  
      Seth
    • 2013-07-27
    # 182
    hmn...

    Załączniki:

    • popcorn.gif
  1. # 183
    http://funny-pictures-blog.com/wp-content/uploads/2011/09/What-da-fuck-are-you-looking-at.jpg Chwilę mnie nie było, a tutaj takie...
  2. # 184
    Przez chwilę się zastanawiałem czy to jest Rusmil czy to jakiś hydepark na WMASG :D
  3. # 185
    Ja pierdaczę.... Jakubs, o czym Ty piszesz? Pytasz dla znajomego? Bo wybacz, ale sam doskonale wiesz, że takie plany w Twoim wykonaniu to mrzonki. Chcesz się zaciągnąć? To idź do WP. Nie pasi? to Legia przygarnia wszystkich, tylko trzeba przebrnąć selekcję. A do arabusów iść? Biały, z kraju stricte katolickiego w arabskiej armii? Chcesz sprawdzić jakie to uczucie mieć gardło poderżnięte tępym nożem? Myślisz, że ich kontrwywiad Cię nie prześwietli? No normalnie szlag człowieka trafia na takie brednie...
  4. # 186
    Czarny spokojnie, pytam pół żartem pół serio. I nie jestem katolikiem ;) Amerykanin też był wróg islamu ale jakoś mu sie udało.
  5. # 187
    Stronę temu użyłeś zwrotu "pytam całkiem serio". Nie masz odwagi przyznać się do palnięcia totalnej głupoty, a chcesz brać udział w walkach? Pomyśl potem pisz.

    Wracając do tematu:
    http://polish.ruvr.ru/2013_07_28/Syria-do-Genewy-2-nadal-daleko/

    ostatni akapit to odważna teza i przyznam, że w obecnej sytuacji Turcji może się znowu zrobić bardzo gorąco.
  6. # 188
    Autor cytatu: trusStronę temu użyłeś zwrotu "pytam całkiem serio". Nie masz odwagi przyznać się do palnięcia totalnej głupoty, a chcesz brać udział w walkach? Pomyśl potem pisz.

    Raczej Ci już nie odpowie, bo dostał bana 4life. W sumie można by wyczyścić ten wątek z elukubracji jakubsa i powiązanych z nimi postów.
  7. # 189
    A to nie był na prawdę sprytny trolling tego jakubsa? (;
    •  
      ADi
    • 2013-08-01
    # 190
    Co do "najemnictwa" to:
    http://img832.imageshack.us/img832/1097/ssb9.jpg
    Najpierw odwal parę lat w służbach mundurowych, pomyślnie "zwiedź parę państw" i dopiero wtedy myśl o szukaniu "organizacji" zajmującej się tego typu sprawami (i nie mam tu na myśli prywatnych agencji ochrony) bo jako wolnego zaraz Cię rozwalą lub wyślą w jakiś cyrk gdzie Ci nogi urwie.



    Wracając do tematu:
    1. "Interes się kręci"
    http://www.prisonplanet.pl/polityka/usa_i_rosja_jednoczesnie,p618380161
    2. "Powoli do przodu"
    http://www.prisonplanet.pl/polityka/syryjska_armia_i_hezbollah,p99378332
    •  
      ADi
    • 2013-08-18 *
    # 191
    Rebelianci "skonfiskowali" sporo zagranicznych ATGM'ów. Może i sprzętu ciężkiego rządowi starczy, ale coś czuje, że załóg dość szybko zabraknie.

    Ostrzegam, że w filmiku jest trochę "gore".
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XsbBePjHuUg

    Edit:
    Zapomniałem dodać, że dużą część tych ATGMów stanowią zestawy rakiet 9M113 Konkurs i wyrzutni 9P135M.
    •  
      Maza
    • 2013-08-19 *
    # 192
    O NIE! Dorwali Ekipę z New Jersey! (Ci jeńcy na końcu) Dobra na poważnie.

    Rebelianci dostają też od Chińczyków podobne zestawy, też sporo ich używają. W ogóle, nie rozumiem jak wojsko w tym filmiku, mogło dać tak ciała. Siedzieli sobie, a Snackbary załatwiły im oficera, czołg i wzieli resztę do niewoli. Gdzie w tej niewoli pewnie im głowy poodcinają...

    To nagranie, przypomina mi nagrania kręcone przez Czeczeńców, jak atakowali na Ruskie posterunki. Mapka aktualnie jak ta cała wojna wygląda:
    http://imageshack.us/a/img27/9383/zjnc.jpg

    Trudno cokolwiek wywnioskować, ale chyba SAA wygrywa. (?)

    http://www.theatlantic.com/infocus/2013/08/war-torn-syria-split-into-three-regions/100572

    Jeszcze trochę to potrwa, to obie strony nie będą miały o co walczyć.
    •  
      ADi
    • 2013-08-19 *
    # 193
    Największy problem jaki aktualnie mają rebelianci to lotnictwo rządowe. Mimo, że 50% śmigłowców już nie poleci to nie mają odpowiedniego sprzętu (a przynajmniej wystarczająco go) do niszczenia odrzutowców. Jedyną opcję jaką mają w walce z samolotami to ostrzał podczas gdy samolot schodzi na niski pułapy przy rozpoznaniu celów czy bombardowaniu.

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PEStaEAo34Y
    - z tego co wiem pilot się katapultował.

    Oni będą walczyć do oporu Maza. Teraz są na etapie, że jeńcy prawie od razu trafiają pod nóż. Jak już z państwa zostanie krater i nie będzie o co walczyć to rebelianci przeniosą się do Egiptu czy gdzieś.
    •  
      Maza
    • 2013-08-19 *
    # 194
    A wtedy wpadną Ruscy, Ukraińcy, Białorusini i Chińczycy... Ktoś będzie musiał odbudować miasta, infrastrukturę i doposażyć armię. Assad na pewno nie będzie szczędził na armię, nowe czołgi, śmigłowce, samoloty, transportery i broń osobista, nie tylko służąca do konwencjonalnej wojny, ale do walki w miastach i tłumienia rebelii.

    Wschód się nachapie... oj nachapie.

    PS: Widziałeś co ten sukinsyn na filmiku ma przewieszone na ramieniu? AK-74M, pewnie dmuchnął martwemu żołnierzowi Gwardii Republikańskiej.
  8. # 195
    Prosibym o bardziej wywazone wyrazanie swoich opinii.
    •  
      Maza
    • 2013-08-26 *
    # 196
    Amerykanie chcą zaatakować na Syrię i "wyrównać siły"... co za logika. Wkurza mnie to wcinanie się Amerykańców we wszystko, nawet rewolucje w innych krajach mają przebiegać tak jak oni chcą.

    Ciekawe co Rosjanie zrobią w tym kierunku, ostatnio sporo u nich manewrów, ciągła mobilizacja... może Niedźwiedź ubiegnie Wójka Sama?
  9. # 197
    juz zaczynają klarować dwie silne strony konfliktu z odmiennymi zdaniami, Amerykanie i zachód znów chcą przeprowadzić nielegalną interwencje, bez zgody głównej rady ONZ, tak jak to miało miejsce w IRAKU. W tym momencie wojna domowa w Syrii , klasyfikuje się na pierwszym miejscu w śród konfliktów które mogą doprowadzić do wojny światowej.. Rosja domaga się klarownych i bardzo szczegółowych dowodów na to, że to Rząd dokonał ataku gazowego i nie jest to prowokacja opozycji, jedyne co mają to tylko filmy, żadnych twardych dowodów.. Ale z tego co słyszałem, wielce obrażony Obama ma już dość oglądania się na Moskwę która ciągle zagląda i pilnuje USA, tylko ciekawe czy za Chinami i Iranem też się nie obejrzy...
  10. # 198
    W rzeczy samej...
    ObaMa i poprzednicy prowadza polityke umiejscowienia Usa ,jako realnie majacego wplyw na prawie caly swiat czolowego gracza
    Tyczy sie to zasobow naturalnych,kontroli zbrojen,przemyslu,polityki monetarnej,ale przedewszystkim bigbrotherowego dozoru ludzi,wplywu na to co zjedza i ile,co kupia i od kogo,z kim im wolno i co wolno robic itd,itp

    Lubie ameryke,bylem,fajny kraj ale polityka to jest przegiecie...
    To juz nawet nie jest policjant swiata,nawet nie prokurator,adwokat i sad w jednej osobie...
    Czasem mam wrazenie ze to oni wlasnie ciemieza inne kraje narzucajac wlasne myslenie,potrzeby i oczekiwania
    " lubimy i szanujemy Polske,dziekujemy za sojusze i krew w konfliktach ( ktore sami inicjowali lub pompowali)...wizy?...poczekajcie juz nie dlugo wam zniesiemy,teraz mamy powazniejsze problemy..."
    •  
      Maza
    • 2013-08-28 *
    # 199
    To wszystko zaczyna przypominać scenariusze gier komputerowych... Światowe mocarstwa walczące o wpływy na obcej ziemii. Mam nadzieję, że nie przerodzi się to w konflikt zbrojny. Syria to ostatni bastion, wpływów Rosji na Bliskim Wschodzie. Pomijając Iran (drugi po Arabii potentat ropy), jeśli Syria padnie, to Iran za nią.

    Najlepszy jest "dowód" Amerykanów, śmiech na sali, podsłuchali rozmowę oficera Syryjskiej jednostki chemicznej! To jakiś żart. Równie dobrze partyzantka mogła nadesłać jakieś nagranie "te! macie ten gaz? -mamy. -a to walnijcie w to miasto...". Jak odrzutowce wystartują, to i tak nikt nie będzie słuchał "jakiśtam nagrań".

    Niedawno (z pół roku temu) byłem na komisji wojskowej, pamiętam jak z chłopakami wracaliśmy z Przychodni nieopodal ciesząc się z kategorii "A" i żartując o tym jak spotkamy się w wojsku. Teraz jak myślę, że mogą nas wcielić, na wypadek wojny światowej... nie chcę zobaczyć kumpli ze szkoły rozwalonych we fragmenty na ulicy...

    Co prawda Donek powiedział, że Polska nie będzie się mieszać. Ale wystarczy rozkaz "do nogi!" Amerykanów i polecimy gdzie tylko chcą.
  11. # 200
    Wszystko wskazuje ze rusza z Baszarem w najblizszych tygodniach...
    Moze sie guffno rozlac niewąsko!

    Ruscy i Al-obojetnekto,nie odpuszczą
    Dopiero sie potkneli na koreancach,a nic tak gospodarki amerykanskiej nie napedza jak udzial w wojnach,przeciez to oczywiste..

    Rozpieprza Okuliste w try miga jak mu reki Władek nie poda myśle

    Oczywiscie ,ze na skiniecie palcem Bronek&Don Donald wysla co tylko zechce Mulat
  12. # 201
    Autor cytatu: waterRuscy i Al-obojetnekto,nie odpuszczą

    Odpuszczą odpuszczą, bo i co mieliby zrobić. Nie będą robić żadnej ruchawki w Europie dla jakiegos watażki na bliskim wschodzie. Rosja zagryzie zęby tak jak w przypadku poprzednich swoich porażek w tym rejonie. Asad już jest stracony a państwo jest w gruzach. Jedyną motywacji Rosji mogłyby być złoża ropa w Syrii. Ale jak porównać syryjskie zasoby (2,5 mld bbl) w stosunku do rosyjskich 100 mld bbl (+nieodkryte złoża na dalekiej Syberii i Arktyce), to nie zanosi się na to żeby Rosjanom chciało się schylać po te kopiejki.
  13. # 202
    No ,obys Kamil mial racje...
    Jak jeszcze Egipt i Izrael dojdzie do tego tygla,musi jebnąć...
    • cyp
    • 2013-08-28
    # 203
    Izrael przecież już jest. Bo Izrael to to samo co USA...
  14. # 204
    Autor cytatu: cypIzrael przecież już jest. Bo Izrael to to samo co USA...


    Angaz przeciwko arafatkom mialem na mysli Cyprian
    • cyp
    • 2013-08-28
    # 205
    Wiem co miałeś na myśli, po prostu chciałem przypomnieć tu obecnym o tym, że Izrael to esklawa USA na bliskim wschodzie.
    •  
      Seth
    • 2013-08-28 *
    # 206
    widzę, że wszyscy mamy podobne obawy co do tego jak potoczy się sprawa Syrii

    swoją drogą czy uważacie, że za tym atakiem chemicznym stała armia syryjska?
    • cyp
    • 2013-08-28
    # 207
    W świetle wydarzeń i całej nagonki na armię syryjską, po prostu głupotą i strzałem w stopę byłoby coś takiego. Według mnie - prowokacja. Tylko jeszcze nie wiem jak miałaby zostać wykonana.
  15. # 208
    Dla mnie jest to jawna prowokacja,aby uzasadnic najazd
    Baszar jest satrapą,podobnie ja byl nim jego fater,identycznie bylo z Saddamem...
    Znalezc pretekst,a ONZ atrapa demokracji moze sobie pierd...ć swoje," i tak zrobimy swoje"
    Cameron,Obama,Merkel,Holland jedna banda...
    Rozpieprzyli Irak,rozpieprzyli Libie,rozdupcza Syrie tez,chodzi o zloza przeciez...
    Slyszeliscie o propozycji dla Putina?
    Jezeli sie juz takie jaja dzieja o jakiej demokracji my pitolimy?
    Hajs Panowie! Hajs,wladza,kontrola! Ot co!
  16. # 209
    propozycji?
  17. # 210