• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam serdecznie,
    wczoraj szczęśliwie wylicytowałem mundur wraz z kompletem naszywek. Intuicja podpowiada mi, że są trochę przyszyte na freestyl'u więc zwracam się do szanownych kolegów z prośbą o podpowiedź, czy ten układ ma jakiś sens? Jeżeli tak to ok, a jeżeli nie to co trzeba zmienić, dokupić, co ew. może zostać. Z góry dzięki za pomoc.

    http://imageshack.us/photo/my-images/69/29446062961.jpg/
  2. # 2
    Nie za dobrze widzę co jest naszywkach na rękawach (jak zrobisz lepsze zdjęcie to da się zidentyfikować), ale ta na piersi jest do odprucia od razu, to zupełnie nowoczesny wynalazek. Zresztą na IWCz to najlepiej będzie się pozbyć wszystkich.
  3. # 3
    Mundur jest w drodze, wiec jak dotrze to wrzucę dokładne foto. Na lewym ramieniu - ta czerwona to chyba białoruś, na prawym 99,9% VDV tylko okres bliżej nieznany

    Jeszcze jedno pytanie:
    jak się ma chiński chicom do tego okresu, jakoś po cichu przejdzie, czy raczej trzeba go zamienić na lifczik, no i pas z sowiecką gwiazdą zamieniamy na wersję bez, czy też ew. zostaje.
  4. # 4
    Jeśli chodzi o kombinację naszywek, to mogę dodać że widziałem zdjęcia, na których cały oddział miał naszyte dwie na lewym rękawie. Na górze było Rassija, na dole WDW. Ale dosyć bezpiecznie jest nie obszywać i też jest koszer.

    Co do oporządzenia - zależy na kogo chcesz się stylizować.
  5. # 5
    Nie mam konkretnie obranej jednostki, wystarczy dowolny wojak z tego okresu 94-96. Przyznam, że przemycam sprzęt ze stylizacji afgana, stąd pytanie o te elementy. Wiem, że mile widziane byłoby tutaj 6b5 ale funduszy i dostępności brak :)
  6. # 6
    Pojedyncze czikomy były w 1wszej czeczenii. Gdzies tu na forum jest zdjecie goscia w czapce afgance, kzsie i spodniach od afgana, z czikomem, datowane na Grozny. Lebed woził sie swego czasu w VSR i czikomie.
  7. # 7
    Przez czikom chodzi o chinskiego czesta? czy lifczika radzieckiego?
  8. # 8
    Przyznam, że nie jestem wielkim znawcą, ale to jest chyba czikom:

    http://camouflagesociety.org/uploaded/Eric_Larson/2010430183331_Anatolij_Lebed_1.jpg
  9. # 9
    @ Berdozon - chodzi o chiński, lifcziki były na I czeczenie

    @delin0m - o panu ze zdjęcia wspominał kolega jakubs wyżej

    Wnioskuję, że chińczyk do VSR-a może nie będzie koszernością najwyższej próby, ale chyba wstydu też nie będzie, więc przemycam, swoją drogą uszycie 6b5 też nie byłoby jakimś wyczynem, potrzeba tylko odpowiednich materiałów, a z tym już gorzej.
  10. # 10
    @delin0m - o panu ze zdjęcia wspominał kolega jakubs wyżej


    Serio? :D

    Takie przemycanie, bo widziałeś na jakimś gościu rzadką kamizelkę, na drugim rzadką czapkę albo mundur stworzy stylizację, która będzie ni w pięć, ni w dziesięć :)
  11. # 11
    To tylko ASG :) ale obiecuję, że się poprawię i jak zlokalizuje potrzebne fanty to zbiorę należycie :)
  12. # 12
    Kto jak kto ale akurat wydaje mi się że Lebiedź może służyć jako wzór.
  13. # 13
    Autor cytatu: BerdozonKto jak kto ale akurat wydaje mi się że Lebiedź może służyć jako wzór.

    A co Lebiedź może się znać na ruskich mundurach.... Kilku kanapowych "koszerników" i tak wie lepiej :))))))
  14. # 14
    Wybacz, zapomniałem o nich :)
  15. # 15
    Tylko że Lebedem nie polecam sie sugerować, bo on nie służył na stricte regularnych zasadach. Sprzęt kupował pod siebie i za swoje, np. Gruzji używał kamizelki serbskiej która została mu z wojen jugosławiańskich.
  16. # 16
    Autor cytatu: jakubsTylko że Lebedem nie polecam sie sugerować, bo on nie służył na stricte regularnych zasadach. Sprzęt kupował pod siebie i za swoje, np. Gruzji używał kamizelki serbskiej która została mu z wojen jugosławiańskich.


    Lepiej już nic nie mów, bo też zostaniesz okrzyknięty kanapowym koszernikiem jak ja :)
  17. # 17
    Autor cytatu: delin0m[quote]Autor cytatu: jakubsTylko że Lebedem nie polecam sie sugerować, bo on nie służył na stricte regularnych zasadach. Sprzęt kupował pod siebie i za swoje, np. Gruzji używał kamizelki serbskiej która została mu z wojen jugosławiańskich.


    Lepiej już nic nie mów, bo też zostaniesz okrzyknięty kanapowym koszernikiem jak ja :)[/quote]

    Tak tylko że mam racje. O ile nie robi sie inspiracji Lebedem stricte ( a temat ciekawy, sam sie nim interesuje) to chicom na VSR jest....klopotliwy. Na afgance, klmk, kzsie moze, MOZE ktos to nosil w poczatkowym okresie wojny, potem rodzynki. Ogolnie to VSR byl juz w dobie powszechnych Lifczikow, a kto tegoż nie miał to robił Snikersa.
    •  
      ADi
    • 2013-01-25
    # 18
    Może to trochę głupie pytanie, ale co to znaczy "robić za Snikersa"? :D
  18. # 19
    Może chodzi o tą babcię z reklamy ;)
  19. # 20
    Kurna, myślałem że rusmilowicze beda o tym wiedziec. W dobie niewystarczajacych ilosci kam. taktycznych, czyt V95 i Lifczikow, Rosjanie robili sobie kamizelki samorobki z materialow z bylych palatek, mundurow, itp. i to zwali snikersami. Jest nawet zdjecie tego gdzies na forum. Nie "robic ZA snikersa" tylko "robic snikersa". Powszechny widok w 1 czeczeńskiej.
  20. # 21
    Z tym mundurkiem może być mały problem. To wersja stosunkowo późna. Jeżeli nawet takie zdążyły się dostać do Czeczenii, to raczej nie było ich dużo i raczej pod sam koniec konfliktu (mowa o I Czeczenii). Na zdjęciu widać, że kieszenie są całkowicie przyszyte. Pierwsza Czeczenia to kieszenie jak w "afgance", coś jakby "harmonijka". Zresztą "god wypuska" na pieczątce prawdę Ci powie. Obstawiam 1997-1998 r.
  21. # 22
    Mundur dotarł wczoraj i prezentuje z bliska co tam się znajduję:
    http://imageshack.us/photo/my-images/233/20130126183527.jpg/
    na bank to jakieś oznaczenie VDV ale jakiej jednostki i z jakiego okresu to pojęcia nie mam, czekam na głos ekspertów,

    tutaj do góry nogami :)
    http://imageshack.us/photo/my-images/441/20130126183553.jpg/
    Białoruskie siły zbrojne - jeżeli ktoś chce się zamienić na rosyjskie, lub ma do sprzedania to proszę o kontakt na pw

    Kolejna (nie wiem dlaczego imageshack dodaje odwrócone)
    http://imageshack.us/photo/my-images/404/20130126183544.jpg/
    Snajper - również mogę odsprzedać/wymienić

    I jeszcze na kołnierzyku:
    http://imageshack.us/photo/my-images/37/20130126183601.jpg/

    @Wołk - kieszenie są w "harmonijkę" pieczątki niestety sprane ledwo tylko rozmiar widać
  22. # 23
    Naszywki są białoruskie. Istnieje prawdopodobieństwo, że cały mundur jest białoruski. Oni też mieli WSRy. Zrób zdjęcie pieczątki producenta.

    Tak jak myślałem, kieszenie świadczą o nowszej wersji.
  23. # 24
  24. # 25
    Autor cytatu: jakubs[quote]Autor cytatu: delin0m[quote]Autor cytatu: jakubsTylko że Lebedem nie polecam sie sugerować, bo on nie służył na stricte regularnych zasadach. Sprzęt kupował pod siebie i za swoje, np. Gruzji używał kamizelki serbskiej która została mu z wojen jugosławiańskich.

    Lepiej już nic nie mów, bo też zostaniesz okrzyknięty kanapowym koszernikiem jak ja :)

    Tak tylko że mam racje. O ile nie robi sie inspiracji Lebedem stricte ( a temat ciekawy, sam sie nim interesuje) to chicom na VSR jest....klopotliwy. Na afgance, klmk, kzsie moze, MOZE ktos to nosil w poczatkowym okresie wojny, potem rodzynki. Ogolnie to VSR byl juz w dobie powszechnych Lifczikow, a kto tegoż nie miał to robił Snikersa.


    Przy takim podejściu regulamin mundurowy Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej powinien zakończyć temat :)
    Wszystko czego nie ma w regulaminie jest niezgodne z rzeczywistością i koniec!
  25. # 26
    A podesłał by ktoś zdjęcia takiego Snikersa?
    Bo jestem ciekaw jak to w zasadzie wygląda.
    Będę wdzięczny za pomoc :)
  26. # 27
    Autor cytatu: Andej997A podesłał by ktoś zdjęcia takiego Snikersa?
    Bo jestem ciekaw jak to w zasadzie wygląda.
    Będę wdzięczny za pomoc :)

    http://rusmil.net/forum/discussion/592/temat-nie-tylko-do-lansu/?Focus=32199#Comment_32199
  27. # 28
    VSR z natury powinien nie być obszyty. Pojedyncze przypadki naszywania naszywki WDW na prawym ramieniu.

    "Owca" - gdzie zaczyna sie wojna tam kończy sie regulamin, przynajnmniej z perspektywy pojedynczego frontowca.

    Przepraszam za odkop ;)
  28. # 29
    Autor cytatu: jakubs
    "Owca" - gdzie zaczyna sie wojna tam kończy sie regulamin, przynajnmniej z perspektywy pojedynczego frontowca.

    Akurat ja doskonale to wiem, tekst o regulaminie dotyczył podejścia "kanapowych koszerników" :))))