• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    •  
      Sowa
    • 2013-03-30
    # 31
    Autor cytatu: kazikTrudniej ukraść z woja, to i mniej trafia na rynek cywilny...

    To, że coś jest "gorsze", nie znaczy, że automatycznie będzie można to kupować w kilogramach.

    To po pierwsze, po drugie oficjalnie nie da się z Rosji wywieźć wojskowej optyki, po trzecie cena w sumie wcale nie jest taka wysoka wziąwszy pod uwagę że nowy cywilny stoi ok 11-12 tys rubli, a tam nie mają vatu. Poza tym taki ACOG jest w Bolandzie jakieś 3x droższy.
  1. # 32
    Mają VAT - nazywa się NDS i wynosi 18%. W przeciwieństwie do VATu, NDS jest praktycznie nie do odzyskania przy wywozie czegokolwiek za granicę....
    •  
      Sowa
    • 2013-03-30
    # 33
    No cóż a ja myślałem, że to taki całkiem cywilizowany pod tym względem kraj. Człowiek uczy się całe życie :)
  2. # 34
    Witam,
    Powoli zbieram sprzęt na Rosyjskiego woja. Jednak teraz stoję przed sporym wyzwaniem, czyli repliką Kałacha. Do tej pory miałem AKS-74 od Boyia, ale lepiej wygląda jak strzela, a że bawię się w ASG, to chciałbym aby replika też strzelała. Szukam generalnie AK-74/AKS-74.

    Polowałem na VFC, niestety dorwać taką replikę jest obecnie niemal niemożliwe. Dlatego zastanawiam się nad repliką od LCT. Czytałem, że jakość niemal porównywalna do VFC. Z tym, że trafił mi się model AK-74, co zamiast drewna ma plastiki. Nie jest to AKM, tylko ta dziwna wersja od LCT co niby wygląda jak zwykłe AK-74 ale ma wstawione takie zielono-oliwkowe plastiki.

    Tutaj moje pytanie, czy opłaca się to kupować, czy lepiej poszukać innego modelu, a jeśli warto kupić, czy da się później wymienić plastik na drewno.
    Oraz czy magazynki od firmy MAG pasują do LCT, czy trzeba coś kombinować bo mogą nie podawać kulek.

    Z góry dzięki za odpowiedzi.
    •  
      Sowa
    • 2013-05-20
    # 35
    Najlepiej kupić wersję oznaczoną NV real assembly. To najnowsze modele zrobione praktycznie w pełni ze stali.

    Jeśli chodzi o ten AK74 to pewnie drewna da się odrobiną pracy dopasować jak z resztą do większości replik. Stała kolba/składna plastiki/drewno itp to już kwestia gustu, w każdym razie LCT zrobiło chyba każdy model AK, więc wybór jest spory.

    Magazynki MAGa powinny pasować. Do tej pory nie spotkałem się z jakimś sprawiającym problemy, no chyba, że sam magazynek był zepsuty ;)

    Repliki kupowane np w WGCshop mają niższe fps niż te z Gunfire. Mój AK74M przyjechał mając ok 300fps. Po zmianie sprężyny na SP100 i wymianie gumki mam 345-350 fps, co przekłada się na 30-35m zasięgu z punktową praktycznie celnością i ok 45m zasięgu maksymalnego.
  3. # 36
    Właśnie teraz znalazłem ten sam model AK-74 z zielonymi plastikami na GF, oznaczony jako NV, ale kurcze na WGC nie ma znaczka NV, chociaż w nawiasie napisane jest (real assembly)...jakaś nowsza wersja?
    Nie chciałbym się wkopać w coś co jest jakby nie do końca rozbieralne/stalowe, zwłaszcza że to nie bojec za 500 zł.

    Nie mniej dzięki za informacje. Szkoda że nigdzie nie ma AK-74M, ale chyba się skusze na tego "plastikowego" AK-74. :)
  4. # 37
    Jak 30-35 zasięgu to coś mało tego. No i FPSy słabe.
  5. # 38
    jakubs, 45 metrów zasięgu skutecznego, czyli trafienie w człowieka za prawie każdym strzałem. To niezły wynik przy 350 fps.

    No i FPSy słabe.


    A co to za problem podnieść FPS do np. 430? To tylko kwestia wymiany sprężyny i poprawy szczelności.
    •  
      Sowa
    • 2013-05-20
    # 39
    Autor cytatu: HunterKillerSzkoda że nigdzie nie ma AK-74M, ale chyba się skusze na tego "plastikowego" AK-74. :)

    Na WGC jest. Nawet jeśli nie mają go obecnie na stanie to ściągnięcie zajmie im tydzień góra dwa. Sam tak swojego u nich kupiłem. A jeśli ten plastikowy ma real assembly tzn. że powinien być z najnowszej serii.

    Autor cytatu: jakubsJak 30-35 zasięgu to coś mało tego. No i FPSy słabe.

    Realnie wygląda to tak: z odległości 35 m na 20 strzałów 18-19 trafiało w obiekt wielkości ok. 30x30 cm. 45m to maksymalna odległość z jakiej dało się prowadzić celny ogień w linii prostej do sylwetki człowieka.
    Po co Ci więcej?
  6. # 40
    Obiektywny test LCT vs Boyi.
    http://www.youtube.com/watch?v=0vTDoFk-lLU
    •  
      Maza
    • 2014-02-03
    # 41
    Auć.
    LCT to jednak kawał porządnie zrobionej repliki. Filmik kompletnie zmienił moje spojżenie na te śrubki mocujące lufę. Nie ma porównania z BOYI, który praktycznie już miał obrażenia po pierwszym teście.
    LCT w sumie stracił tylko muszkę i kolba wyleciała z trzonka, sam zawias i mocowanie zostały.
  7. # 42
    SCDTV ma robic hardcorowy test EL i gadalismy o metodologii - ruscy podeszli bezposrednio :) . MZ EL nie przejdzie testy wyciagniecia rannego w szpeju spod ognia metoda ciagniecia za lufe... vfc by przeszlo.
  8. # 43
    @Maza
    Dla niedzielnego gracza replika po 50% tańsza spełnia swoje wymagania ;P

    Jak latasz po milsimach to LCT będzie lepszy, zawsze wszystko toczy się $.
    •  
      Sowa
    • 2014-02-03
    # 44
    Po zakupie LCT i około rocznym już użytkowaniu spokojnie stwierdzam, że dla mnie firmy pokroju dboys czy cyma mogą zwijać działalność ;) Replika lądowała na glebie, lała się na nią woda i generalnie raczej się z nią nie pieściłem. Dzięki temu oksyda nabrała ładnego kolorku, ale wszytko nadal trzyma się sztywno i wchodzi na siłę. Generalnie gdyby poprawili drobne szczegóły typu nastawy, oznaczenia i może kolor kołków byłby praktycznie ideał.
    •  
      Maza
    • 2014-02-03
    # 45
    Poprawili by jeszcze parę pierdółek typu rygiel rury gazowej, mucha itts. To już w ogóle był ideał. ;)
    Żałuje, że zabrakło mi kasy na LCT. Ja katowałem swoje repliki (MP5SD3, AK-74M i AKMSU), awtamat to awtamat i musi przetrzymać przerzucanie na plecy, wybijanie szyb, rozwalanie mniejszych ustrojstw i użytkowanie jako narzędzia uniwersalnego (np. podnoszenie siatki od płotu itp.) Co ciekawe, Cyma po wymianie korpusu, muszki i kolby (na ostrą od AK-74M) lepiej sprawowała się niż BOYI.

    Teraz zakupiłem coś innego i mam nadzieję, że choć trochę dorówna swojemu protoplaście ;)
  9. # 46
    Ja za namową Sowy zakupiłem LCT z GFa co prawda, bo wychodziło cenowo to samo, ale nie żałuje. Już lądował na betonie, tarzał się w piachu w śniegu i deszczu. Generalnie jak sie trzyma Cymę, czy Dboyca to ma się wrażenie delikatności tych elementów, w LCT na odwrót mam wrażenie, że mógłbym plastikową kolbą gwoździe wbijać i pewnie by mi się udało.

    No a jakby poprawili te kilka elementów to byłaby silna konkurencja dla VFC o ile VFC w ogóle jeszcze kiedykolwiek wyda nowe kałasze.
  10. # 47
    Autor cytatu: HunterKillero ile VFC w ogóle jeszcze kiedykolwiek wyda nowe kałasze

    No właśnie, smuteczek :(
    Niby mają już za sobą praktycznie wszystko co by zeszło na głównym rynku (od AKM po AK-104), ale reedycja by się przydała.

    Mógłby ktoś strzelić foto otworu na magazynek (jak to się poprawnie nazywa?) w LCT? Chciałbym zobaczyć jak przedni zaczep się zahacza.
  11. # 48
    Willard mam pytanko. Co do testów EL będą one wykonywane na egzemplarzach przedprodukcyjnych, produkcyjnych czy tych "nowych" poprawionych ?
  12. # 49
    Autor cytatu: kazik
    Mógłby ktoś strzelić foto otworu na magazynek (jak to się poprawnie nazywa?) w LCT? Chciałbym zobaczyć jak przedni zaczep się zahacza.


    Trochę zakurzone, bo leżał na podłodze i dopiero go miałem dziś rozkręcać, zatem fotkę zrobiłem. Mam nadzieję, że kurz itp. nie przeszkadzają. ;)
    http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=784df71c52223896
    http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b4d1adaa40f45941
    http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9190a401941896b9
  13. # 50
    Dudek mi jeno pisal ze beda miec 1 szt ELa do rozwalki i pytal o sugestie testow. Mozliwe ze to bedzie przedprodukcyjny - bo w sumei co firma ma zrobic z takimi pokazowkami. Technicznei mysle ze to jeden pies czy pre czy produkcyjny, wyglada tylko inaczej.
  14. # 51
    Dzieki HK! Byłbyś może jeszcze w stanie zrobić foto GB z boku po zdjęciu pokrywy? Jestem ciekaw jak kable zostały w komorze zamkowej poprowadzone (bo w E&L są inaczej niż w VFC i Cyma).
  15. # 52
    Przejrzyj te moje foty - na bank takie robilem ze 105ka.
  16. # 53
    Racja. Nie mam pojęcia czemu nie pomyślałem, żeby tam sprawdzić :)
  17. # 54
    Autor cytatu: willardDudek mi jeno pisal ze beda miec 1 szt ELa do rozwalki i pytal o sugestie testow. Mozliwe ze to bedzie przedprodukcyjny - bo w sumei co firma ma zrobic z takimi pokazowkami. Technicznei mysle ze to jeden pies czy pre czy produkcyjny, wyglada tylko inaczej.


    Będziemy testować już "produkcyjną" wersję.
  18. # 55
    A w jaki sposób będziecie testować? Czy będzie to coś w stylu tego filmiku co wysyłał Willard ?
    •  
      Maza
    • 2014-02-04
    # 56
    A jaki będzie to model? Jak AK-104/105 to chętnie pokrywę zamka przygarnę/ zamienię na żebrowaną :3
  19. # 57
    Spoko Kazik, co do okablowania, to ja mam nieco inaczej, bo u mnie jest stała kolba i tam mam batkę. Zatem wszystko idzie "do tyłu" i pod pokrywa mam pustkę, że tak to napiszę. ;)
    •  
      Sowa
    • 2014-02-04
    # 58
    Co do testów to na początek zanim zaczniecie rozwałkę sprawdźcie jak się ściera oksyda czy co to E&L tam ma :)
  20. # 59
    Bylo. Na moich fotach pokazalem jak sie sciera "oksyda" po zaczepieniu pasa nosnego. Do zywego i prawie paznokciem.
  21. # 60
    Witajcie. Odkopię trochę temat ale nurtuje mnie jedna rzecz. Mianowicie chodzi mi o tego AK74M od LCT ( http://gunfire.pl/product-pol-1152196223-Replika-karabinu-szturmowego-LCK74M-NV.html ). Zdziwił mnie kolor kolby i chwytu przedniego. On rzeczywiście jest taki brązowy czy tylko na zdjęciach tak wyszło? Bo zależy mi na całym czarnym, by nic już nie zmieniać a tu taka niespodzianka :l