• Kategorie

 • Konkurs

  • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
 • Współpracujemy

  • Frontowiec.com
 1. # 1
  Parę podstawowych zasad korzystania z tej strony / forum:
  1. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzegania netykiety .

  I tak na prawdę to by było wszystko, ale ponieważ nie każdemu chce się ją czytać, to przypomnę parę podstawowych zasad:

  2. Piszemy poprawnie, czyli trzymamy się zasad ortografii, gramatyki i interpunkcji. Nie oczekuję postów godnych Szymborskiej, ale pewne minimum poprawnościowe musi być zachowane.
  3. Nie piszemy postów, których treść ogranicza się jedynie do czegoś w stylu "hehe", "dobre", "ma rację!" itd. itp. Takie posty będę kasował z miejsca. Nie dotyczy to oczywiście zgłaszania swojej obecności na jakimś spotkaniu (czyli takie "będę" jest jak najbardziej akceptowalne).
  4. Staramy się nie pisać wiadomości pod wiadomością (w jednym temacie). Jeśli czas pomiędzy nimi można mierzyć w minutach, to należy skorzystać z przycisku "zmień", który jest prawym górnym rogu każdej wiadomości waszego autorstwa.
  5. Przekleństwa są dozwolone, ale w umiarkowanym zakresie i jedynie w uzasadnionych przypadkach.
 2. # 2
  Aneks numer 1 do regulaminu:

  1. Nie poruszamy tematów na forum dotyczących UoBiA - ustawa jest jaka jest i tyle. Jak ktoś nie wie jak ją interpretować to zapraszam na fora związane tematycznie z bronią palną i jej kolekcjonerstwem.
  2. Nie wklejamy na forum linków z aukcjami o wątpliwej legalności.
  3. Nie poruszamy tematów związanych z sieciami p2p (linkowanie do torrentów, co gdzie znaleźć itd).
  4. Na stronę forum został wprowadzony system ostrzeżeń, które można nadawać konkretnym użytkownikom. Po otrzymaniu 5 ostrzeżeń dany użytkownik będzie tracił możliwość pisania na jakiś czas (jaki? to już zależy od "przewinień").
  5. Ostrzeżenia można otrzymać za:
  - offtopy,
  - śmiecenie w tematach czysto informacyjnych,
  - łamanie dowolnego punktu regulaminu,
  - bo tak.

  Aneks wydaje się restrykcyjny, ale wystarczy zachować zdrowy rozsądek w pisaniu postów na forum.
 3. # 3
  Aneks numer 2 do regulaminu:

  1. Proszę nie wrzucać linków do wszelkich aukcji celem "dogadania się" z innymi użytkownikami. Jeśli zależy komuś na dogadaniu to polecam skorzystanie z emaila i napisanie bezpośrednio do osób zainteresowanych.
  Powodem takiego "aneksu" do regulaminu jest fakt, że nie wszyscy użytkownicy (lub niezarejestrowani goście, którzy przecież też widzą forum) muszą mieć ochotę się dogadać. (Skrajnym przykładem niekoleżeństwa tego typu było podanie się za użytkownika z forum w celu wykupienia "zaklepanego" przedmiotu w komisie).
  2. Wrzucanie linków do aukcji bez jakiegoś konkretnego celu ("patrzcie fajna aukcja") także nie jest zbyt mile widziane. Podawanie linku publicznie sprawia, że więcej osób dowie się o aukcji i ostateczna cena będzie prawdopodobnie wyższa niż wcześniej - na czym nie zależy kupującym. Jeśli ktoś chce zwiększyć zainteresowanie (swoją) aukcją linkując do niej, to powinien skorzystać z komisu.
  3. Linki można natomiast jak najbardziej wstawiać, kiedy chcemy zadać dowolne pytanie na temat sprzedawanego przedmiotu (jest od tego nawet oddzielny temat: "Co to jest i czy to jest to co piszą (aukcje Allegro, Ebay itd." ).