• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 121
    Zdaje mi się, że też nie jestem powszechnie znany na forum ;). Zowią mnie Arbuzem (ksywa już dość stara) lub po prostu po imieniu, Wojtek, rekonstruuję, interesuje się rosyjskimi militariami jakiś rok. W szpeju raczej jestem skromny... Posługuję się Cymowskim AK74M (CM.040C).
  2. # 122
    Witam wszystkich. Mam na imię Wiktor, możecie do mnie mówić Wiciu ;) Jestem z Bydgoszczy. Rosyjskimi siłami zbrojnymi interesuję się od ok. roku. Ze szpeju mam na razie Cymowską replikę AKS-74 i czapkę uszankę, do końca września będzie Flora. Zamierzam stylizować się na desantowca z WDW.
  3. # 123
    Witamy, witamy.
  4. # 124
    Priviet.
    Mienia zawót Wojciech i od kiedy w mojej cymie zaczęła latać kolba, zacząłem się interesować adaptacją "ostrych" części do repliki. Tak trafiłem tutaj. Liczę na parę cennych uwag od budowniczych ;]
    Pozdrawiam
  5. # 125
    Cześć Ci Wojciechu
    miło, że znalazłeś ten wątek
    wiele osób tutaj może brać z Ciebie przykład :)
    znajdziesz tu masę interesujących informacji i spotkasz osoby, które podzielą się wiedzą
    czytaj, szukaj i pytaj.
  6. # 126
    Siedzę tutaj już od jakieś czasu więc warto się przedstawić. Jestem Tomek, na ersoftowych polach (bo tam głównie przesiaduję) Śliwek. Rosyjskimi militariami ogólnie interesuję się od dłuższego czasu - ciężko powiedzieć dokładniej od kiedy, ale od dziecka bardziej mnie ciągnęło na wschód niż zachód. Na forum trafiłem po upolowaniu na aledrogo VSR'a (o dziwo w dobrym rozmiarze) i od tego czasu po cichaczu się tu błąkam. W kwestii sprzętu to AKS-74N z granatnikiem, Smiersz AK/VOG, przerabiany lifczik. Do tego VSR, Flora, EMR, KLMK, Gorka-E w SS jesień i balistyka 6B23 we florze, kopia Zsh-1 i poczciwy wz.68 we florze. Zależnie od potrzeb asg - od szturmana po zwiadowcę. Delikatna stylizacja na zwiad WDW i oddziały MWD.
  7. # 127
    Witam wszystkich forumowiczów po dość długiej przerwie, no ale cóż- jakoś tak się podziało, że grupa w mojej okolicy już dawno temu się rozpadła, a dodatkowo brak czasu, a raczej poświęcanie jego resztek motoryzacji dwukołowej i elektronice sprawiło, że temat rekonstrukcji i "strzelanek" niestety odszedł do lamusa...
    Smutno przyznać, ale jednak mało kto ma ochotę i kasę tak mocno się angażować w te sprawy, jak my- a jeśli już, to jak pisałem wyżej- przeważnie się z tego wyrasta. Gdybym osobiście miał tyle czasu co wcześniej, to pewnie też bym tego tak nie kończył...

    Mały offtopik, ale na temat do komisu jeszcze się nie nadaje:
    Nagromadzony sprzęt trzymałem dość długo, zawsze z należytym szacunkiem :)
    Ostatnio jednak się przełamałem i doszedłem do wniosku, że dłużej już niema sensu- kilka pozycji na prawdę fajnych, pewnie nie jednemu gościowi, który jest w to na stałe wkręcony, byłyby przydatne.
    Jak będę miał cokolwiek do sprzedania, to na pewno najpierw będę to ogłaszał tutaj, coby osoby, którym zawdzięczam udzielenie mi i nie tylko masy swojej wiedzy (w moim przypadku niestety zdążyła ona już w dużym stopniu wyparować), miały pierwszeństwo w nabyciu. Jak będą jakieś konkretne propozycje w komisie, co ktoś chce kupić, to wówczas będę dawał znać co mam i za ile :)
    pozdrawiam!
  8. # 128
    Hobby już to do siebie mają, że czasami się nudzą :-) Na pewno lepsze to niż rezygnacja, ze względu na kłopoty finansowe.
  9. # 129
    Zgadzam się z Tobą w 100% :) Pewnie raz na jakiś czas nadal będę tu uderzał, zobaczyć jak owocnie się forum rozwija.
    Już teraz mogę pogratulować, wiele się zmieniło od mojej ostatniej wizyty :P
  10. # 130
    Baju - niebawem będzie więcej zmian :)
    Z doświadczenia ci powiem - że stara miłość nie rdzewieje - okazjonalnie, będziesz wracał do starych hobby. Przynajmniej ja tak mam. :)
  11. # 131
    Zdrastwujcie!
    Przywiało mnie tutaj, bo mi żona kazała replikę emki na jakiś radziecki wynalazek zamienić, bo ona zgniłej, amerykańskiej finty pod wspólnym dachem trzymać nie będzie ;>. Pisać wiele nie piszę, ale czytam od deski do deski co tu się na tych mądrych kartach pisze i postanowiłem na nieco dłużej zostać, bo nie sposób tego wszystkiego na jeden raz przeczytać.
    Pazdrawlaju wsjech.
    Pardon mój polski-rosyjski ;).
  12. # 132
    Witamy :)
  13. # 133
    I ja się przywitam, nie jestem miłośnikiem ASG ale przywiało mnie do Was ponieważ kolekcjonuję bagnety typu 6H3, 6H4 i 6H5. Pozdrawiam
  14. # 134
    Rejestruję się po 2 latach przeglądania strony (wiem wiem, wstyd się przyznać...) gdyż urosła mi masa pytań na które poszukuję odpowiedzi od kiedy zacząłem poważnie zabierać się za rekonstrukcję VDV.
    Od 3 lat pałam miłością do wszelkiego sprzętu zza wschodniej granicy, a przede wszystkim do fantów z lat 1980-2000. Interesuję się historią i militariami wszelakimi ale moją najnowszą pasją stały się wszelakie noże - czy ktoś na forum, zacni rusofile, nie posiada na stanie wyśmienitego, nepalskiego Kukri?

    Pozdrawiam,
    Sierżant Husar
    312 Pluton GRH Kavkaz
  15. # 135
    Cześć.
    Lepiej późno niż wcale.
    A przy okazji...na stopień już zasłużyłeś? ;)
  16. # 136
    Tak mnie wyznaczył dowódca mojego plutonu (; A do tej pory pełniłem tą funkcję w poprzedniej formie drużyny od prawie 2 lat.
  17. # 137
    Witam wszystkich, mam na imię Piotr i jestem alko.... tfu nie to forum:) Interesuje mnie radziecka myśl techniczna od kilku miesięcy, wcześniej interesowałem się przez kilkanaście lat niemiaszkami z okresu ich tour po europie. Jeszcze rok temu gardziłem zupełnie informacjami na temat ruskich, a widok jakiegokolwiek Ak wywoływał odruch wymiotny.....dziś jest zupełnie inaczej jestem laikiem nie godnym by tu pisać cokolwiek ale mam nadzieje iż ten stan rzeczy kiedyś się zmieni:) Póki co interesuje mnie głównie zabawa z moim Ak-74 (cm.048) by zaczął jakoś wyglądać (póki co dostał tylko chwyt przedni i nakładke rury gazowej z ostrej wersji). Z czasem pomyśle o jakimś umundurowaniu ale jeszcze na to czas....
    Pozdrawiam.
  18. Здравствуйте товарищи,
    Jestem Krzysiek, a.k.a Drwal, na polu walki kompozytowej od dobrych kilku lat. Od niedawna w posiadaniu AKS-7U - tak jakoś wyszło, że z czasem mnogość wersji rodziny AR i wszędobylskie szyny, szyneczki, magpuleczki zrobiły się nudne, a i wiedzę o wszelkim wyposażeniu ze wschodniej strony wypadałoby jakoś rozwinąć - zainwestowałem więc w AK i jego surowy urok. Myślę, że z pomocą tego forum uda się ten urok rozwinąć. Pozdrawiam.
  19. # 139
    Witamy :)
  20. # 140
    cześć,
    nazywam się Darek i zafascynowało mnie ASG i po kilku miesiącach stwierdziłem, że za dużo lata wokół mnie ACU, Woodlandów i innych marpatów a mnie jednak ciągnie zawsze w drugą stronę :-)

    pozdrawiam
  21. # 141
    Czołem towarzysze i towarzyszki,
    Filip z warszawy kłania się nisko. Po 4 latach latania w polskiej panterce stwierdziłem że zabiorę się za rekonstrukcję historyczną. Jako że udało mi się w 2 tygodnie zebrać sprzęt LWP, toteż postanowiłem pójść za ciosem i zebrać komplet do wojny afgańskiej. Posiadam wiernego AK, 5 letniego CM031, który jest sprawny po 200 k kulek wystrzelonych. Na potrzeby reko został zamieniony na wisienkę.

    Także jeszcze raz serdeczne pozdrowienia!
  22. # 142
    Witajcie Obywatele Rusofile!

    Od niedawna wsiąkam w rekonstrukcję "wschodniej strony" :). Co prawda sam klimat już długo łaził za mną, to dopiero teraz postanowiłem coś ruszyć w tym kierunku. Trochę poczytałem, pooglądałem filmy i zdecydowałem - tematem mojej rekonstrukcji będzie I wojna czeczeńska. Sprzęt zbieram powoli (kasa :<), ale nie zrażam się tym ;).

    Pozdrowienia!
  23. # 143
    Witamy witamy!
    Zwłaszcza miło powitać rekonstruktorów :)
  24. # 144
    Priviet!

    Z tej strony Nikos z Piekar Śląskich, jestem zapalonym airsoftowcem, który już podjął parę kroków w stronę rekonstrukcji :). Temat jaki obrałem czyli "współczesne Wojska Lądowe Federacji Rosyjskiej" wziął się stąd iż zawsze próbuje pozostać oryginalny i nie powielać czyichś pomysłów. Póki co narazie tylko posiadam "trzon" szpeju, ale to przyjdzie z czasem, m. in. wymiana starego AK na jakiś nowszy radziecki wynalazek (myślę o zwykłej 74'wórce).

    Pozdrawiam wszystkich towarzyszy!
  25. # 145
    Witam Towarzyszy!
    Rosyjskim sprzętem interesuję się od jakiegoś czasu, jednak rekonstrukcją zajmuję się od niedawna.
    Nie jestem świeży w tym temacie, gdyż od jakiegoś czasu przeglądam tę stronę i forum ale zawsze kilka pytań ode mnie padnie.
    Z góry dziękuję za wyrozumiałość ;)
    Pozdrawiam
  26. # 146
    Witam wszystkich!

    Mam nadzieję że jakoś tu ze mną wytrzymacie :)
    Będę miał pewnie tysiąc pytań i milion wątpliwości:)

    Pzdr
    gRuby
  27. # 147
    Autor cytatu: gRuby_krkWitam wszystkich!

    Mam nadzieję że jakoś tu ze mną wytrzymacie :)
    Będę miał pewnie tysiąc pytań i milion wątpliwości:)

    Pzdr
    gRuby


    ;)) witaj na czerwonej planecie Gruby,teraz kumam pw a'propos gorki
  28. # 148
    Zdrstfujcie Rjebjata :)
    Czas i mi się przedstawić gdyż to niekluturnie tak sobie bez żadnego "CZEŚĆ" po forum biegać ;)
    Zatem Pawjeł moja familia i od jakiegoś czasu "kręcą" mną "czerwone klimaty".
    Pozdrawiam i liczę na owocną współpracę z Towarzyszami :)
  29. # 149
    E tam niespotykane... znałem Annę Paweł ;)
  30. # 150
    Izwinicje pażałsta mój błąd ;)
    Imię Paweł..... oj chyba muszę "korki" z rosyjskiego wziąć ;)
    Samosąd i siadam na karnego jeża
    http://www.ikea.com/PIAimages/14960_PE098904_S4.jpg

    :D