• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    •  
      Maza
    • 2012-06-11
    # 151
    Witam wszystkich!

    imię Maciej, ksywka Maza, grupa ASG NML. Jako "świeżak" w posiadaniu AK i Rosyjskich sprawach, postanowiłem zarejestrować się na forum i dowiedzieć się trochę więcej a ta strona to chyba najlepsze miejsce ;)
    rekonstruować nie rekonstruuje żadnej z formacji Armii Rosyjskiej, mój szpej bardziej podchodzi pod WP, ale replika jest czysto Rosyjska jak na kałacha przystało! Ponadto rekonstruuję Iracką Armię z lat 1993-2003, dokładnie 4 dywizję piechoty.

    Pozdrawiam!
  1. # 152
    Cześć Maciej
    Pochwal nam się tą rekonstrukcją :)
    •  
      Maza
    • 2012-06-12 *
    # 153
    Jak dorwę chicoma orginalnego, hełm pomaluje i kupię stosowniejszą replikę to się pochwalę na pewno ;)
  2. # 154
    Witam serdecznie wszystkich i każdego z osobna!
    Na imię mi Mateusz, ksywa Kowal. W ASG bawię się już jakieś 4-5 lat a Rosyjski sprzęt zainteresował mnie około 2 lata temu. Od dawna przeglądam rus.mil'a i staram skrupulatnie pogłębiać moją skromną wiedzę :) Na tą chwilę szpeju u mnie nie ma za wiele, ot mundur Flora wz.88 i dwa kałachy : stalowy składak AKS-74 i RK-10s, resztę powoli kompletuje :) Mam nadzieję, że z pomocą Szanownego grona forumowiczów dowiem się jeszcze wiele o Rosyjskich militariach!
    Pozdrawiam! ;)
  3. # 155
    Witamy serdecznie :) z której części Polski pochodzisz?
  4. # 156
    Małopolska ;)
  5. # 157
    Autor cytatu: KOWAL74Małopolska ;)


    Milo,a blizej skad?
    Krakow moze?
  6. # 158
    W sumie na forum od jakiegoś czasu się już udzielam, ale zdaje się jeszcze się nie przedstawiałem.
    Ksywka: Andej, Ukrainiec, Młody.
    Wschodnim sprzętem interesuje się od paru lat, i mimo że po za ukraińskim mundurem i pasem CA oraz paroma ładownicami mam z niego niewiele.
    Swego rodzaju marzeniem jest posiadanie oryginalnej Maski albo Skata (szczególnie przydatnego do stylizacji na Ukraiński KW w Iraku) ale na razie leży to po za możliwościami finansowymi... Za eksperta się nie uważam, ale chętnie czytam i edukuję się w zakresie rusofili :)
    mieszkam w Warszawie.

    Pozdrawiam!
  7. # 159
    Można powiedzieć, że okolice Krakowa, Chrzanów ;)
  8. # 160
    Orzeszek, ja też się nie przedstawiałem ;)

    Nazywam się Artur, lat okrągłe 20, jestem z Olsztyna, student. Odkąd tylko zacząłem macać repliki ASG na poważnie, zaczęły mnie kręcić jedynie kałaszki, ot wtedy sprawiłem sobie cyme 031, i przez okres 2 lat zmieniło się dużo, przelatałem trochę sprzętu stricte rosyjskiego sprzętu, a także replik.
    W temat Rusofilizmu, pomógł mnie wprowadzić forumowy ADi, któremu chwała i cześć :)

    Na wyposażeniu
    RK10s
    SWD A&K
    KZM Srebrny Liść prod Babek
    M22 Tarzan Splav
    i kaliningradzkie zabawki:
    Zimowa Flora wz88
    Berce
    Uszatka
    Kupuje tylko koszerny rosyjski sprzęt, ciuchy pochodzą z Akademi Morskiej w Kalingradzie, reszta kupowana u Konrada Łowcy

    Stylizacja ? Może FSB może Specnaz, tak jak wygodnie, byle soldacko bez multichłamu i nowoczesnego imperialistycznego sprzętu.
  9. # 161
    Witamy wszystkich!

    Fajnie, że temat powrócił, bo czasami łatwo było się pogubić pośród nowych nicków :)
  10. # 162
    W sumie trochę po cichu na forum jakiś czas siedzę, to i przedstawić się wypada. Jestem Konrad, znany jako Rączka (lub Żorik). Pochodzę z Bydgoszczy. Na co dzień student filologii rosyjskiej. Ex-brytofil z trzyletnim stażem w strukturach grupy rekonstrukcyjnej 40 RMC B-Coy. Rusofil od niemal roku, obecnie w GRH Desantura. Zainteresowania różne - od militariów, historii, czy muzyki, poprzez Rosję współczesną jak i dawniejszą, aż do fantastyki, modelarstwa, gier i awarii w Elektrowni w Czarnobylu. Po godzinach youtuber, montażysta i wierszokleta (opowiadanka jakieś też staram się popełniać). Nie prowadzę szczególnie bujnego życia ASGejowego, ale samym tematem interesuję się od kilku lat. Jeśli chodzi o reko, to aktualnie dopieszczanie wiedzy i wyposażenia - Osetia Południowa 2008 - 76 gwardiejska DSzD. Ostatnio chodzi mi też po głowie stylizacja na coś związanego z kryzysem konstytucyjnym w '93. Zainteresowanie Wschodem jako takim zaczęło się u mnie ok. 2007 roku wraz z pierwszą grą serii "S.T.A.L.K.E.R.", wtedy też pierwsze podejścia do języka rosyjskiego. Od tamtej poru "rosyjska dusza" sobie w środku dojrzewała, a obecnie nabiera siły. Raczej niekonfliktowy i skory do współpracy, niestety bez cudownych uzdolnień fizycznych (póki co) ;) Tak czy inaczej, z innymi rusofilami flaszeczkę (lub dwie) chętnie wychylę.
  11. # 163
    Rzutem na taśmę przed końcem roku również się przywitam - przyznam się że przegapiłem temat. Imię mi dali Marian nick sam sobie wybrałem - "ThePesH" [wieloletni fanatyk i fan Depeche Mode]. W airsofcie już prawie 10 lat z czego wiekszość jako "hamburger" , zainteresowanie wschodem od 1,5r. W kraju zaczynałem z "Cannon Fodder" potem "SPAT Warszawa" i "FCS" do dziś "honorowo" z racji tego że od 5 lat siedzę w UK. Tu jestem w ekipie "Doorkickers" która w ramach odróżnienia się od setek graczy w MC i MTP postanowiła w widoczny sposób być INNA- zatem padło na stylistykę wschodnią. Do rekonstruktora mi bardzo daleko - raczej miłośnik szpeju. W temacie rosyjskiego szeju ekspertem nie jestem, z miła chęcia pogłębiam wiedze czytując Wasze wypowiedzi. Ponadto od czasu do czasu staje za konsoletą na imprezach jako dj oraz lubie łazić po okolicznych pagórkach - Peak District. Zawodowo hotelarz.

    Pozdrawiam i szcześcliwego nowego roku życzę !
  12. # 164
    Nawet nie wiedziałem, że taki temat tutaj jest :)
    Imię: Bolesław. Lat w ASG nie zliczę. Od jakiegoś czasu działam w temacie tworzenia grupy rekonstrukcyjnej Batalionu Wostok.
    Posiadany sprzęt (ogółem, nie tylko do rekonstrukcji ):
    -VSO Gorka – Nowy, Cyfrowy Pogranicznik + czapka
    -VSO Gorka – Pogranicznik + czapka
    -KZM Srebrny Liść + czapka (w drodze z… Florydy )
    -AKS74U Boyi + PBS4 Silesia Factory+ Żgut
    -SSO Smiersh AK
    -Szalokominiarka - Bieriozka
  13. # 165
    Cześć !
    Imię : Tymoteusz, ksywa Żywcu jako osoba chcąca zacząć rekonstrukcję WDW postanowiłem się zarejestrować i dowiedzieć co ?.. gdzie? ... jak ? :P
    A tak wgl to z Tychów jestem.
  14. # 166
    Witam, Daniel z tej strony z zielonej wyspy.
    Swietna strona i forum. Dopiero niedawno was znalazlem ale odkad znalazlem to lece i czytam wszysto od poczatku:) duzo do nadrobienia mam!
    Pozdrowienia!
  15. # 167
    Witamy!

    Napisałeś, że siedzisz "na wyspach" - w jakiej okolicy konkretnie? Ja mieszkam w okolicach Manchesteru.

    Pewnie Londyn, ale zawsze warto zapytać ;)
  16. # 168
    Irlandia:) Kazik wybierasz sie moze do nas na Bellurgan Park na Rionegro Insurgency?
    Nad UK mysle w przyszlym roku przeprowadzic sie jesli niezmieni mi sie nic w pracy obecnej.
    Z ciekawosci macie jakies ciekawe wieksze imprezy o ktorych moglbym poczytac?
  17. # 169
    No to trafiłem z Londynem jak kulą w płot :)

    Wybierać się na imprezę nie planowałem - przyznam się, że nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest. Nie mam za bardzo zbyt dobrego rozeznania z lokalnymi większymi imprezami. Ogólnie na większe niż zwykłe strzelanki, to celuję raczej w "milsimy", bo na takie imprezy wybiera się moja ekipa (raz na jakiś czas). A na inne duże nieco szkoda mi pieniędzy.

    Jedynym wyjątkiem może będzie ten quasi-"milsim":
    https://www.facebook.com/events/213723965488366/?fref=ts
    Piszę quasi, bo jeśli gra jest dwudniowa, ale po 22 jest oficjalny off-game do rana, to trudno to inaczej ująć ;) W nocy przecież najciekawsze rzeczy się dzieją. Zasady takie były przynajmniej w poprzedniej edycji, ale podejrzewam, że w tej będzie tak samo.
  18. # 170
    http://pap.air-soft.eu

    Tu masz polskie teamy i info odnośnie ciekawszych imprez w Anglii ...

    Pozdrawiam
  19. # 171
    Jak już zobaczyłem taki temat to się przywitam ;)
    Mieszkam w Warszawie, ale jestem gimbusem, więc na strzelankach mnie nie uraczycie, na razie strzelam się z grupą ASG Junior.
    Już jakiś czas temu zainteresowałem się WDW z okresu I WC, ale ostatnio moją pasją stało się współczesne MWD.
    Z rzeczy rosyjskich mam:
    - mundur we florce 88/97 + kepi
    - RD-54 we florze
    - Kamizelkę Żuk
    -AKS-74U z bardzo niekoszernym tłumikiem Mutux Duo, ponieważ z nieznanych mi powodów obsada muszki przesunęła się na lufie do tyłu i bolec do blokowania tłumika nie sięga do koszernych tworów...Wybijałem kołki i próbowałem to jakoś przesunąć do przodu, ale okazuje się że jeśli wbijam kołki w te "rowki" w lufie to właśnie wtedy bolec nie sięga do tłumika... Gdyby dało się tę podstawę jakoś rozmontować to dałbym po prostu dłuższy bolec :/
    Ale się rozpisałem! :D
    Tak więc rączkami wszystkich tu obecnych rusofili całuję i pozdrawiam :)
  20. # 172
    Witamy po ,,ciemniej stronie mocy' ' :)
  21. # 173
    Już tu trochę jestem a zapomniałem się przywitac...

    Imię: Mateusz.
    Wiek: 16 lat.
    Skąd: Świętokrzyskie.
    Główne zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, militaria, łowiectwo, wędkarstwo, sport.
    Poglądy: Patriota, katolik, antyfeminista. Jestem fanem Putina. Nie rozumiem i nie darzę szacunkiem mniejszości seksualnych.
    Muzyka: Hip-Hop, czasami rock, elektroniczna, ''instrumentalno epicka'' i metal( ale tylko i wyłącznie Sabaton, Nightwish, Korpiklaani, Slipknot i GrailKnights)

    Piszę powieści, lubię dresy ale nie jestem dresiarzem, prowadzę kanał na YT. Od czasów olimpiady w Soczi jestem prawdziwym rusofilem :) Planuję kupic sobie Tieliniaszkę z niebieskimi pasami i długi rękawem. Później może AK-74 elektrycznego ASG...


    Pozdrawiam.
  22. # 174
    Poglądy: Patriota, katolik, antyfeminista. Jestem fanem Putina. Nie rozumiem i nie darzę szacunkiem mniejszości seksualnych.

    Ten fragment mogłeś sobie odpuścić. Przypominam bowiem, że na rusie unikamy tematów politycznych. A taka deklaracja jest poniekąd zaproszeniem do dyskusji.
  23. # 175
    Rozumiem. Starałem się ograniczyc w wypowiadaniu się o polityce.
  24. # 176
    Autor cytatu: mrtankRozumiem. Starałem się ograniczyc w wypowiadaniu się o polityce.


    Twój post (nr 174 z tego tematu) jest najlepszym tego dowodem ;)

    Nie chodzi o ograniczenie, chodzi o niewypowiadanie się w ogóle.
  25. # 177
    Po prostu nie chcę uciekac od polityki ale jak trzeba to przystosuję się do regulaminu. A tak wogóle to witam wszystkich. Wiecie może gdzie można kupic Tieliniaszkę? Byłem w kilku sklepach militarnych i nie ma.
  26. # 178
    Znajdziesz je na redzone lub frontowcu.
  27. # 179
    mrtank, zadawaj pytania w adekwatnym temacie... Co do Tieliniaszki to szukaj, google pomoże - naprawdę.
  28. # 180
    Jak już jesteśmy przy odkopywaniu tematu:

    привет!

    Imię: Mariusz
    Skąd: okolice Wrocławia
    Zawód wyuczony: tłumacz, spec. d.s. dyskursu politycznego
    Zawód wykonywany: analityk biznesowy, spec. d.s. projektów międzynarodowych i globalnych (taaaaa, nie ma to jak trzymać się kierunku studiów :D)

    "Strzelam" się już 10 lat (z malutkimi przerwami kiedy młode Kakarotki przychodziły na świat), praktycznie od początku zajmując się rekonstrukcją Royal Marines Commando, 45th Commando Brigade z lat 96-99.

    Od pewnego czasu wiało nudą, kiedy sprzęt stał się tak powszechny, że "zrobienie się" na RMC to kwestia 500-600zł i 1 dnia szukania na alledrogo i ebay.co.uk szukałem czegoś nowego.

    Z pomocą przykładu doskonałego, znanego szerzej jako Genierał, tudzież Interlude stwierdziłem, że RF to nie lada wyzwanie! Więc powolutku próbuję skompletować wszystko co wesoły Rosomak i rekonstruktor 45 WDW mieć powinien.

    Póki co:
    - 6sh112 AK
    - 6sh112 SWD
    - Smiersz SWD musztardowy SSO
    - 2x anoraki VSO
    - 5 różnych KZMów
    - poszukuję Anglii w Riabie i Sumraka w beriozce :)
    - AK104 w wersji profanacja (uber tacticool)
    - SWD-S w wersji armata dużo FPS

    Dzięki serdeczne wszytkim postującym tutaj. Tak obszernej encyklopedii wiedzy rusofilskiej nie ma w języku ojczystym. A i zdecydowanie mniej tutaj oszołomów pt. "mam cm028, chcę robić specnaz".