Niezalogowany (Zaloguj się)
 • Kategorie

Подобные

Podobne

 • Konkurs

  • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
 • Współpracujemy

  • Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

 1. # 61
  Ja bym tam bagnetu nie wsadził... nie był bym w stanie go ani wyjąć ani wsadzić.
  • Edi
  • 2010-07-23 *
  # 62
  Jak się nosi Smersza na biodrach, a nie pod pachami i się nie ma nadwagi to idzie go bez problemu wyjąć i włożyć :P Poza tym dla mnie bagnet ma niski priorytet, nie muszę mieć go w ciągu sekundy w ręce w celu użycia, a takie umiejscowienie bagnetu najmniej wadzi.
 2. # 63
  Nie mam nadwagi, noszę na biodrach... i mam z tym problem.
  • Edi
  • 2010-07-23
  # 64
  bywa :D
 3. # 65
  Na S-P pojawił się po palmie i florze kolejny zestaw tym razem w cyfrowej spektrze.
  I kolejny raz jak widzę w wersji nawlekanej na pas, a nie w molle.
  Średniowiecze :( jestem zawiedziony ...
 4. # 66
  Alternatywą może być molle made in Miwo .Lubliniec szyje rzeczy np. szelki i pasy w camo norweskim ładownice we flecktarnie .Więc na siłę można nosić do rosyjskich mundurów .Rosjanie też szyją w spektrze wzorowanej na kamuflażach zachodnich .Coraz trudniej mówić o kamuflażach charakterystycznych dla danego państwa .Miwo robi szpej dobrej jakości no i w molle na zamówienie uszyją Ci jak chcesz system 20 mm lub 25 mm rygle, taśmy do wyboru. No i widzę że na pasie jest wtedy więcej miejsca wchodzi więcej ładownic .
 5. # 67
  Na zdjęciach z Frontowca widziałem że przybyła dostawa Spławu .Mają pasy i ładownice w systemie Uniclick więc jest możliwość złożenia paso-szelek z rosyjskich modułów .
 6. # 68
  Uniclick, z tego co liczyłem, wychodzi około dwa razy drożej przy złożeniu takiego samego zestawu jaki jest w Smerszu (pas/kamizelka + ładownica na 8 magazynków + ładownice na 4 granaty + nadupnik). I nie mam tutaj na myśli naszych lokalnych cen Uniclicka, tylko jest on bardzo drogi nawet kiedy kupuje się bezpośrednio od Splawu.
 7. # 69
  Dlatego polecam molle z miwo bo jest dobrze wykonane z dobrych materiałów w przystępnej cenie no i nie ma problemu z dokupowaniem ładownic .
  Uniclick niestety jak każda nowość jest drogi ale wydaje mi się że z biegiem czasu będzie taniał może wreszcie SSO zacznie robić oporządzenie zgodne ze standardem Molle albo podobnym.
 8. # 70
  Raczej nie roztrząsajmy tutaj wad i zalet miwo bo to temat na WMASG :)) ,a nie rosyjskie reko.

  Tak sobie skomentowałem Smiersza w spektrze, bo dziwi mnie osobiście że idą w kemuflaże (narszecie), ale nadal w wersjach nawlekanych.
  Może po prostu cena gra rolę - szweje kupują kamo, ale zawsze taniej niż molle
 9. # 71
  Witam wszystkich. Przeglądając fotki smiersza w konfiguracji swd zauważyłem, że nadupnik nie mieści się "na dupie" pomiędzy dwiema standardowymi ładownicami na magazynki (czyli tymi 4x mag+ 2x granat) bez przesunięcia ładownic bardzo do przodu. Pomyślałem, że najlepiej będzie zapytać- czy ktoś z użytkowników forum może się na ten temat wypowiedzieć? Z pewnych względów nie chciałbym mieć nadupnika na plecach, a z kolei ładownice przesunięte w przód przeszkadzają w czołganiu się (przynajmniej tak było u mnie w przypadku ładownic do ak)...
  Pozdrawiam
  EDIT: Czy ładownica do PKM jest węższa od nadupnika? Myślicie, że się zmieści z zachowaniem rozsądnego ułożenia ładownic?
 10. # 72
  Powiem tak - ja mam ok 84-86 w pasie i nosząc normalnie nadupnik na tyłku i standardowe ładownice 2xAK/RGD - spokojnie
  miałem je cofnięte za te wystające kości miednicy na biodrze tak ze nic nie przeszkadzało w czołganiu i nadupnik się mieścił.
  Praktycznie patrząc od przodu widać było pas i bok ładownic. Ładownice były zamocowane pomiędzy szlufkami komfortpada.
  Byłem w stanie zmieścić manierkę z jednej strony cośtam z drugiej.
  Teraz po dołożeniu między nadupnikiem a ładownicami ładwonic do granatnika musiałem
  przesunąć do przodu ładownice AK przechodząc "o jedną szlufkę" komfortpada bliżej brzucha.
  Teraz łądownice wystają już trochę do przodu ale da się klękać i czołgać.
  Musiałbyś być bardzo szczupły aby nie dać rady. A chudszym ode mnie już się nie da być :)
  Ładownice na SVD nie są dużo szersze niż podwójna ładownica AK/RGD biorąc pod uwagę że o ile komory na magi AK są węższe to kieszonki na granaty torchę wystają. Nie wiem czemu twiersz że się nie zmieszczą skoro ja dałem radę jeszcze obok AK wcisnąć ładownice na VOG,
  i nadupnik, a Tobie nie mieszczą się ładownice SVD?

  Co do PKM to ładownice są mniejsze niż nadupnik i węższe ale ciężko je zsunąć do tyłu bo masz je wtedy praktycznie na biodrach i wystających
  kościach. A w środku gdyby były blaszane pojemniki z taśmą na które jest zaprojektowana taka ładownica to jesteś cały poobijany.
  Do tego jednak śmiersz to nie kamizela i miabyś kilogramy z tyłu i nic z przodu. Pas by z przodu leciał cięgle w górę.
  Na fotkach goście raczej noszą te ładownice bardziej z przodu/bokach niż tyłu/bokach żeby się nie pobijać no i rozłożyć ciężar. Ale z cołganiem wtedy ciężko.

  Wszytskie ładownice można spiąć paskiem ze sobą z tyłu który trzyma je razem to nie przesuwają się przy czołganiu.
 11. # 73
  Dzięki za odpowiedź Robaki. Ja osobiście w moim smierszu przy użyciu standardowego zestawu ładownic do ak nie miałem żadnego problemu z zamontowaniem nadupnika na pasie. I swoje wątpliwości co do konfiguracji pod swd wynikają tylko i wyłącznie z oglądania zdjęć; na szybko znalazłem jedno:
  http://g.io.ua/img_aa/large/1365/46/13654629.jpg Pamiętam też, że choćby na katalogowym zdjęciu SSO fotografowany miał wystarczająco miejsca z tyłu na zamontowanie nadupnika, ale miał za to ładownice bardzo z przodu. Aha i piszesz, że wprawdzie magazynki do swd są szersze, ale ładownice do ak mają jeszcze na granaty kieszonki- ale standardowe ładownice do swd też takie kieszonki na granaty przecież mają (i to nie doszyte po prostu z boku kieszeni na magazynki, ale nawleka się je normalnie na pas przez co zajmują więcej miejsca na nim). Moje pytanie o PKM zaś miało mi pomóc w odpowiedzi na pytanie, czy taka ładownica mogła by zastąpić nadupnik na pasie z tyłu; nie mam zamiaru nosić w niej żadnej ostrej amunicji- możliwe, że się niejasno wyraziłem. Tak w ogóle to teraz tak mnie naszło, że mogłeś mnie trochę nie zrozumieć, dla pewności: ja nie chcę zamontować ładownic do swd (np. takich http://sso-mil.com/catalog/114/324 ) i jednocześnie używać ładownic do ak, a chcę mieć zestaw tylko i wyłącznie pod swd (http://sso-mil.com/catalog/112/288) i interesuje mnie, czy możliwe jest w tym drugim wariancie założyć nadupnik tam gdzie jego miejsce- czyli na dupie bez przesuwania ładownic na magazynki na jajca celem zrobienia miejsca na pasie z tyłu. W artykule na stronie głównej są zdjęcia ładownic do swd- Kazik czy to są Twoje ładownice? A jeśli tak, to czy możesz się wypowiedzieć jak to wygląda? Pozdrawiam
 12. # 74
  Komplet jaki pokazujesz http://g.io.ua/img_aa/large/1365/46/13654629.jpg to rzadki typ Smiersza takie niby MOLLE - krótko produkowany.
  Zresztą taka wersja do SWD to już naprawdę rzadka sprawa.
  Mnie chodzi o ładownice do SWD takie zapinane na "przetyczkę" jak pokazujesz http://sso-mil.com/catalog/114/324
  Takie nie mają kieszonek bocznych na granaty i dlatego dwie takie ładownice są porównywalne do ładownicy 2xAK z dwoma kieszonkami na granaty.
  Wtedy luźno zmieścisz po dwie takie ładownice i nadupnik z tyłu i nie będziesz ich miał na brzuchu.
  Chyba takie ładownice prezentował właśnie kiedyś Kazik?
  Zasze można chwycić np za zaczepy ślizgowe ALICE paskami z zatrzaskiem i spiąć z tyłu to się nie będą zsuwały na brzuch.
  Zresztą jeśli są zamontowane zaczepami ALICE a nie nawleczone to siedzą na swoim miejcu i nie suwają.

  Co do kompletu PK prezentowanego na stronie SSO ma zamiast nadupnika dwie ładownice + ładownice na flary - zobacz ile jest miejsca zajęte zamiast nadupnika. Do Nerpy przypinają na przykład w miejsce napunika torbę minerską http://sso-mil.ru/catalog/115/352 lub dużą torbę PKM http://sso-mil.ru/catalog/114/315
 13. # 75
  Autor cytatu: samekW artykule na stronie głównej są zdjęcia ładownic do swd- Kazik czy to są Twoje ładownice? A jeśli tak, to czy możesz się wypowiedzieć jak to wygląda?
  Tak, te foty były moje - niestety nie miałem w ogóle okazji tego przetestować praktycznie (nie montowałem ich na pasie), jednak obawiam się, że twoje wątpliwości poniekąd są uzasadnione. Tzn. poczwórne ładownice do SWD (z dodatkowymi kieszonkami na granaty) są szersze od typowych poczwórnych ładownic na magi do AK. Jednak nie wydaje mi się, aby sprawa wyglądała tak tragicznie gdy je się przesunie nieco na przód - mimo wszystko magi do SWD są nieco mniejsze niż do AK i nawet po maksymalnym obładowaniu w takiej konfiguracji dalej powinno się dać to używać z jako takim komfortem, także podczas czołgania.

  Aczkolwiek najlepszym wariantem wydaje się być zakupienie tych podwójnych ładownic ( http://sso-mil.com/catalog/114/324 ) i wrzucenie ich na pas - wtedy masz 100% pewności, że się wszystko zmieści (niestety wyjdzie drożej jeśli będziesz chciał jeszcze dokupić jakieś kieszonki na granaty, uzyskać w ten sposób podobną "pojemność"). Dodatkowym plusem jest także fakt, że w razie czego nie będziesz miał problemów z przemontowaniem ich do pasoszelek / kamizelki w systemie MOLLE, co będzie miało miejsce przy ładownicach, które miałem. Co prawda można je zamocować klipsami ALICE, ale są one szerokie i nie pozwalają na zbyt elastyczną zmianę konfiguracji.

  A http://g.io.ua/img_aa/large/1365/46/13654629.jpg to wg mnie zwykły Smersz, nawet nie MOLLE (ani nadupnik, ani pas nerkowy, ani ładownice na magi nie są typu MOLLE) - tylko że ładownice na AK zastąpiono tymi do SWD. Koleś za to ma fajnego unikatowego Partizana.
  Chyba, że Robaki miałeś na myśli http://sso-mil.com/catalog/112/288 ale jak widać jest ten zestaw na stronie SSO, co oznacza, że dalej go produkują i nie jest jakoś szczególnie unikatowy.
 14. # 76
  Ponieważ chciałbym mieć jeszcze gdzieś na sobie Wektora i ładownice na magazynki pistoletowe, to zdecyduję się kupić te małe podwójne ładownice tak jak radzicie. Teraz takie pytanie- jak myślicie ile warte są w Polsce ładownice na wogi http://sso-mil.com/catalog/114/316 ? Bo myślę o sprzedaży dwóch takich ładownic i nie mam pojęcia po ile to puścić (nie ma w komisie wątku do dyskusji innej niż konkretne oferty, więc pytam tutaj).
 15. # 77
  Samek - szkoda ze wcześniej nie było okazji bo ładownice na VOGI zamawiałem na dwie raty - jedną na Soviet-Propaganda i wyszła drogo, drugą taniej w SSO i czekam. Ja byłem przygotowany na ok 50-60zł od sztuki w MOLLE.

  Kazik - nie wiem co sądzić o tym zdjęciu bo byłem przekonany że to taki Smiersz jak ten od Alego i Tadka (niby molle z nadupnikiem na jedną klamrę, z janozielonego materiału w rip-stop) tylko w wersji SVD.
  A mundur to w ogóle partizan - nie ma siatki na bokach kaptura, kaptur bez daszka i ściągacza po bokach, kieszenie nie na klacie tylko
  na wysokości pasa i zapinany do samego dołu? Jakiś inny maskałt chyba, ale kamuflaż rewelka
 16. # 78
  Pas nerkowy jest taki sam jak tutaj:
  http://rus.mil.pl/forum/uploads/sprzet_smersz_2/smersh_belt_padding.jpg
  (góra to pas w wersji MOLLE, dół to "standard")
  Szelki nie mają jakiś szczególnych cech wyróżniających (ot zwykłe szelki od Smersza), a nadupnik jest aktualnego wzoru (tzn. taki sam jak obecnie produkowane nie-MOLLEowe). Te starego typu miały całkiem inne zapięcie - przypominały jakby taką miniaturkę plecaka Tortila (duża klamra Fastexowa na środku).

  PS. Masz rację, to nie Partizan, tylko coś innego.
  • Edi
  • 2010-11-11 *
  # 79
  Smersz z nadupnikiem na jedną klamrę nie jest "molle", nadupniki te były przy smerszach z szelkami "PLCE" pierwszej generacji (wersja ta jest już od dawna nieprodukowana). Smersze tej wersji były i są często używane przez operatorów podległych CSN FSB.
  http://lh4.ggpht.com/_ZXESkpe85J4/TIya0_T0GZI/AAAAAAAAA5A/BXMHCaXDxSM/s640/340.jpg http://lh3.ggpht.com/_ZXESkpe85J4/TIyfMI_C8pI/AAAAAAAAA5A/xt1mZ9GD99o/241.jpg http://lh5.ggpht.com/_ZXESkpe85J4/TIyft4atGsI/AAAAAAAAA5A/ZB9dftfSHQ4/s512/vimpel18nh9.jpg http://lh5.ggpht.com/_ZXESkpe85J4/TIyRtvImdyI/AAAAAAAAA5A/JynnaSK2GQY/s640/68DSC_2957.JPG http://lh4.ggpht.com/_ZXESkpe85J4/TIvRtgyyd9I/AAAAAAAAA40/g6qbTIu4RYw/15.jpg http://www.bratishka.ru/gallery/yalta2007/12.jpg
 17. # 80
  Może nieprecyzyjnie się wypowiedziałem, ale miałem jedynie na myśli, że te z pojedynczą klamrą to "unikaty" (i część starego kompletu, o którym niedawno rozmawialiśmy).
  • Edi
  • 2010-11-11
  # 81
  którego kompletu? (tego Aliego?) bo jeśli tak to jest to zupełnie inny Smersz.
 18. # 82
  Tak, wydawało mi się, że to plecaczek był m.in. "przeznaczony" do Smersza jak ten Aliego.
  • Edi
  • 2010-11-11 *
  # 83
  Nie, ten Aliego jest podobny, ale inny.
  (Tak powinien wyglądać kompletny Smersz Aliego:
  http://rus.mil.pl/forum/discussion/1855/1/malo-znane-kamizelki-sposn/#Comment_34032
  http://img522.imageshack.us/img522/3922/img3692xuy5.jpg )
  W niedzielę postaram się rozłożyć Smersza "PLCE z nadupnikiem na jedną klamrę" na części pierwsze i porobię parę zdjęć.
  •  
   ADi
  • 2011-04-15 *
  # 84
  Niestety panowie ale jestem zmuszony odgrzać temat... :3

  Z racji tego ,że zaczyna się sezon milsimów i wypadów całodobowych zastanawia mnie jaka jest najpopularniej używana manierka do Smersha i gdzie najwygodniej ją nosić?
  Póki nie zakupię czegoś koszer to noszę manierkę systemu ALICE między nadupnikiem ,a ładownicą AK + plus drobny zapas wody w plecaku/nadupniku.

  - Zauważyłem ,że używane są kopie manierek w systemie ALICE (bodajże robione przez SSO) jak i zwykłe stalaki w tych szmacianych pokrowcach.
  - Wszelakim zdjęciom Rosyjskich żołnierzy z ich patentami mówię "tak".
 19. # 85
  Co jak co ale zobacz na to:

  http://i46.photobucket.com/albums/f128/irishpuding/img_0436b7ka.jpg

  lub

  http://img69.imageshack.us/img69/10/klmkvdv20080823165107en.jpg


  Osobiście w swoim pionierze robię beltkit z pasem Alice, amerykańskim nadupnikiem i manierką :)
  •  
   ADi
  • 2011-04-15 *
  # 86
  I teraz mnie zastanawia czy pokrowiec od blaszaka jest przytroczony do szelki czy zdejmowany razem z manierką.
  No i to czy nie przeszkadza podczas leżenia?

  [Docelowo miałem mieć dwie manierki ALICE przytroczone do Smersha - czyli jakieś 2L wody - co pozwoliło by mi operować do 30h bez plecaka]

  EDIT:
  Gdzieś na zdjęciach widziałem trepa z przytroczoną menażko-manierką(?) do pasa w pokrowcu w "Tetrisie" (PixelFlorze). Problem w tym ,że u mnie nie masz szans by zmieścić taką jedną , a co dopiero dwie.
 20. # 87
  Ja mam jakąś plastikową z allegro, radzieckich blaszaków nie trawię. Noszę między nadupnikiem a ładownicą do AK na pasie. Nie pozwala jakoś szybko sięgnąć, ale przynajmniej się nie telepie podczas łażenia, co w tym wypadku wydaje mi się ważniejsze (bo i po co mi jakiś ultra szybki dostęp do manierki?). Na klatce będzie według mnie za bardzo ciążyć, imo mało praktyczne. Zresztą i tak raczej wkrótce zmienię manierkę na camelbacka ;)
  •  
   ADi
  • 2011-04-15 *
  # 88
  Czyli nosisz tak jak ja. Wydaję mi się to najrozsądniejsze - w wypadku milsimów. Co do koszerności takiej metody to nie do końca jestem przekonany. Choć...
  O ile się nie mylę tu trep trzymający się BTRa ma manierkę między nadupnikiem ,a ładownicami.
  http://img534.imageshack.us/img534/9165/maniera.jpg

  Do tego byłem dziś w demobilu i znalazłem identyczne manierki US - zarówno z pokrowca [dwa szwy prostopadłe do czterech] jak i koloru tworzywa [zielone/czarne] - , więc jestem całkowicie zadowolony. :)
  Taki pokrowiec tylko ,że w kolorze olive - w którym także są używane:
  http://img543.imageshack.us/img543/7666/2543665.jpg
  A US łatwo schodzi od przetarcia rozpuszczalnikiem. ;)


  Podsumowując:
  Do "reko." będę nosił jedną na szelce - no chyba ,że ktoś potwierdzi mi ,że to między nadupnikiem,a ładownicą to manierka. Na milki dwie równoległe między nadupnikiem, a ładownicami. :3
 21. # 89
  Manierki przy nadupnikach są i blaszaki (na ogół w nowszych pudełkach) i us-style.
  Inny patent na noszenie manierki to na sprzączce szelek na klacie.
  Niestety - zdjęć nie mam, na militaryfotos się znajdą.

  Osobiście nosiłem blaszaka w starym pokrowcu i na nadupniku i na sprzączce na klacie.
  Dostęp do niej przy nadupniku prawie niemożliwy, na sprzączce bije przy bieganiu.
  Zostałem przy camelu.
 22. # 90
  Od pewnego czasu obserwuje zmiane kolorystyki fantow SSO z nylonu. Kiedys produkty SPOSNU byly ewidentnie w oliwkowozielonym odcieniu, najpierw z cienkiego nylonu, potem z uzywanego do dzisiaj grubego podobnego do cordury. Na przelomie lat paski byly bardziej zolte, brazowe, zielone i ciezko bylo powiedziec co sie dostanie.
  Od niecalego roku wszytskie fanty jakie widzialem mialy jednakowy kolor i materialu i paskow i posaczegolne partie produkcyjne i ekementy wyposazenia nie roznia sie miedzy soba. tak jakby zadbali o standaryzacje kolorow. Kolor jest jednak wyraznie inny od starszych wyrobow i jest bardziej szarozielony niz oliwkowy.
  Czy mozna dostac jeszcze fanty w starszym kolorze i czy rzeczywiscie nastapila jakas standaryzacja kolorystyczna? Musieliby zamowic gigantyczna ilosc materialow zeby przez rok szyc wszystko identyczne. Takze fanty w kamuflazu maja w tej kolorystyce paski i tasme na krawedziach.

  Dodatkowo zmiana koloru wprowadzila element koszernosci Smiersza i innych wyrobow. Chcac odtwarzac zestaw specnazu czy mvd z ostatnich lat bedzie potrzebny oliwkowy smiersz a nie kupiony obecnie szarozielony. Ciekawe czy fanty oliwkowe beda w cenie jako juz historyczne. Podobnie jak piwerwsze serie oporzadzenia z cienkiego nylonu.