• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    JG z klonów ponoć mają najlepsze bebechy, więc nie dziwota :) Nawet się zastanawiałem kiedyś czy nie kupić najkrótszej Bety z JG (bez kolby) za chyba 230zł dla samego GB (ale ostatecznie żal mi było pieniędzy).
  2. # 32
    Offtop: Kazik, kompletne GB + silnik od Dboysa można dorwać za 140zł. No i strasznie fajną masz miniaturę :P
  3. # 33
    Niby tak, ale w przynajmniej grzebać by nie trzeba było :)
  4. # 34
    Takie pytania z ciekawości:
    1. pasują do AKS74N Boyi bagnety z demobilu? (mówię o takim - http://rangershop.pl/product-pol-6244-Rosyjski-bagnet-do-AK74-DEMOBIL.html )
    2. a dwójnóg od Beryla? Patrząc na lufę, to powinien pasować przy założonym wyciorze...
  5. # 35
    Przy okazji można sobie wtedy wymienić w Boyu okablowanie na niskooporowe z wyprowadzeniem na batkę do tyłu...
    A tak offtopem mówiąc, to gdzie można tą rączkę przeładowania dostać? I jeszcze jakiś rygiel do rury gazowej i niemalże orgazm...
  6. # 36
    Autor cytatu: Grygorij Germow1. pasują do AKS74N Boyi bagnety z demobilu?


    Ja mam radziecki bagnet do AKM/AK74 i pasuje bez problemu. Zakładając, że boyi jest zrzynką z VFC, to do niego też musi pasować.
  7. # 37
    Ale kicha sprzedają nie to co w opisie...ani nie rosyjski, ani nie radziecki :(
  8. # 38
    Ten na foto to DDRowiec jakiś.

    PS. Grygorij Germow - przeniosłem twoją wypowiedź z tematu o AKMie tutaj.
  9. # 39
    O ile dobrze pamiętam, to szkopiki używały bagnetów do AK-74 do G36... A czym się ten bagnet różni od sdiełanego w Rossiji?
  10. # 40
    Rosyjskie, czarne (i śliwkowe) wyglądają tak:
    http://www.ak47bayonets.com/gear/Gear_Review_Detail.php?g=gear1141107843
  11. # 41
    Jakie są w AKS74N Boyi łożyska? 7 mm?
  12. # 42
    Tak, siódemki. A tak swoją drogą, kiedyś, gdzieś widziałem dyskusje o atrapach pinów które powinny nie mieć farby a w Boyi'u mają. Czy mógłby ktoś wskazać "Ossochozzi"? :)
  13. # 43
    Trzpienie w "ostrych" są kolokwialnie mowiac "srebrne" a w boyiu są pokryte farbą. Też to gdzieś wyczytałem ;)
  14. # 44
    Poproszę zdjęcie :]
  15. # 45
    Autor cytatu: GooseTrzpienie w "ostrych" są kolokwialnie mowiac "srebrne" a w boyiu są pokryte farbą. Też to gdzieś wyczytałem ;)

    Prawdopodobnie na tym forum, sam pisałem o tym.
  16. # 46
    Właśnie próbuję dostać się do gumki HU mojego AKS-74 Dboys na bazie opisu Potfura. Niestety jest on zbyt pobieżny i dla laika kompletnie nieprzydatny. Ma ktoś prawdziwe step by step tak jak to jest np na mechbox?
  17. # 47
    Starski... nie wiem co w tym trudnego. Napisze Ci z pamięci... po kolei.
    Wykręcasz śrubę z chwytu pistoletowego i ściągasz go.
    Odkręcasz selektor i ściagasz go.
    Ściągasz pokrywe komory zamkowej.
    Wyciagasz wszystko co jest pod pokrywą tzn. zespół suwadła z zatrzaskiem, sprezyna powrotna i prowadnica.
    Przed komorą HU jest taki "dynks" w kształcie litery L który usztywnia komore HU. Wyciagasz go ;)
    Wtedy już możesz przesunąć komorę HU do przodu i wyciągnąć GB z korpusu repliki. Jeśli GB blokuje się dyszą w komorze to znaczy, że trzeba przestrzelić tak żeby dysza była schowana.

    Teraz wykręcasz tylko 2 śrubki z "wózka" na którym zamocowana jest komora HU, po wykręceniu tych śrubek przeciągasz wózek w strone kolby i powinien wypaść.
    W tym momencie komora HU trzyma się tylko na lufie... Wyciągasz mocowanie "U" z dołu komory i możesz dostać się do gumki. Uważaj, bo pewnie dystanser będzie chciał uciec ;)
  18. # 48
    Pierwszy raz zawsze jest trudny. Nie zauważyłem tego L blokującego komorę.
    Rozłożyłem wszystko na części pierwsze i zastanawiam się czy psikać olejem sylikonowym czy nie.
  19. # 49
    No jeśli nigdy żadnej repliki nie rozkładałeś to faktycznie... ;)
    Ale VFC rozkłada się przyjemnie w porównaniu do np cymy / tm.

    a po co psikać?
  20. # 50
    Po założeniu gumki na lufę warto psiknąć, przed włożeniem do komory HU. Wtedy lufa z gumką powinny lepiej wchodzić. Mówię oczywiście o psikaniu NA ZEWNĄTRZ gumki.
  21. # 51
    Jaka jest średnica lufy pod podstawą szczerbinki (w tym miejscu gdzie jest obsadzona) w AK/AKS-74 ?
    I ma ktoś na zbyciu ?
  22. # 52
    Lufę czy podstawę szczerbinki potrzebujesz?
  23. # 53
    Podstawę szczerbinki. W standardzie VFC/Boyi.
  24. # 54
    http://www.taiwangun.com/shop,show,1270
    Ze znalu...

    Edit down:
    Zakręcony jestem lekko... Źle zrozumiałem.
    Sam też tego elementu szukam - rygiel rury gazowej się złamał. Muszę chyba zrobić maślane oczy jak pięć złoty do krakmanów o tę część... Gunner airsoft ma tylko pełną kolbę składaną.
  25. # 55
    To jest podstawa muszki a nie szczerbinki.
  26. # 56
    http://www.wmasg.pl/aktualnosci/zza_granicy:_stalowe_ak_dboys/1198/ W końcu era stali... Drewno jak wyładniało, nawet jest to ekhm... wzmocnienie metalowe...
  27. # 57
    Odświeżę kotleta:
    podłączyłem testowo baterię do repliki i po kilku strzałach najprawdopodobniej nie docisnąłem języka spustowego do końca, słychać było "cyknięcie" przy silniku i koniec, teraz jest tak za każdym naciśnięciem. Z pobieżnej lektury wmasg wynika, że wystarczy zwolnić anti-reversal w GB - nowe AK Boyia mają taką opcję? Jeśli tak, to czytałem też, że przy zwalnianiu AR należy wcisnąć maksymalnie dyszę i zakryć szczelnie palcem. Gdzie ten dinks od AR się mieści? Będę wdzięczny za zakreślenie kółkiem na jednym z poniższych zdjęć:
    prawa strona GB
    lewa strona GB
  28. # 58
    GB V3 chyba nigdy nie miał i nadal nie ma zwalniacza antireversala

    Massud, robisz tak:
    - wykręcasz obie śrubki trzymające koszyk silnika i wyciągnij koszyk (nie trzeba odczepiać kabli)
    - bierzesz śrubokręt (aka wkrętak) i pincetę albo coś innego o małych łapkach
    - śrubokrętem odciągasz zębatkę, pincetą podnosisz antireversal
    - usłyszysz DUP i po sprawie ;)

    Jeśli nie usłyszysz DUP to atakuj mnie na GG/mail - bo mam kilka podejrzeń co może być nie tak.
  29. # 59
    DUPnęło, pomógł już Yakarov, dzięki za odzew.