• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Czyli : czego brakuje, czego trzeba, co zbędne ... lub co dodano.

    I by nie pisać krótkich rzeczy lecim z koksem.

    Przed chwilą dodałem nową funkcjonalność.
    Pisząc [.img=opis]http://adres/obrazek.jpg[/img] lub [.img=opis]/katalog/obrazek.jpg[/img] otrzymamy w poście obrazek z opisem o treści "opis" (mniejszymi literkami), opis będzie też widoczny przy pełnowymiarowym obrazku - lewy dół białej ramki.

    Pisząc [.img=opis]/katalog/*[/img] nie otrzymamy opisu pod obrazkiem, jednak opis będzie widoczny przy pełnowymiarowym obrazku. Podyktowane jest to tym, iż przeglądając obrazki pełnowymiarowe - możemy przeglądać je ze wszystkich postów na ekranie więc opis w tym wypadku jest jak najbardziej na miejscu. Ten sam podpis pod każdym obrazkiem z galerii w treści posta - jest zbędny.

    Oczywiście [.img] bez '.' :)

    Raczej nikt owej funkcjonalności nie będzie używał przy zamieszczaniu pojedynczych fotek/obrazków - ale świetnie nada się do artykułów/opisów - np. takiego czegoś LINK .
  2. # 2
    z bajerów z katalogami skorzystamy raczej tylko my, bo nikt inny nie ma dostępu do ftp ;)
  3. # 3
    Hity sezonu:
    Udało nam się usunąć powód 'mulenia', teraz stronka śmiga jak trzeba :)

    Napisałem od nowa perser BBCode, w związku z tym doszły dwie przydatne rzeczy:

    - Można wklejać linki bezpośrednio, czyli http://www.wp.pl zostanie zamienione na działający link (wcześniej tego nie było :D)
    - Integracja z Picassą. Wklejamy na forum link z pola "HTML to embed in website" i tyle. Parser sam zrobi co trzeba i ustawi rozmiar na 800px. :)

    Należą nam się buziaki :D
  4. # 4
    buzi, buzi ;)
    a przy okazji, nie działa kolorowanie (nie można odczytać właściwości display).
  5. # 5
    coś precyzyjniej - bo u mnie się nie pojawia - więc trudno mi znaleźć błąd a potem przyczynę błędu - o naprawianiu nie wspomnę :)
  6. # 6
    jak klikam na te kolorowe kwadraciki nad polem do wpisywania odpowiedzi, to coś, co ma etykietę "Font color"...
    Wiersz 258, znak 1.
  7. # 7
    Proponuję w którymkolwiek temacie gdzie jest formularz nowego postu, wymusić by przeglądarka zassała wszystkie skrypty sobie - wciskami CTRL+R lub CTRL+SHIFT - zależnie od przeglądarki.

    Jak to nie pomoże - to podaj jaką przeglądarką to robisz.
  8. # 8
    Nie działa tylko pod ie7, w firefoxie ładnie działa, jakoś to przeboleję ;)
  9. # 9
    Nowy bajer - i to dosłownie bajer.
    Dla serwisów (kolejność przypadkowa): www.militarni.pl, www.wmasg.pl, www.red-alliance.net, www.warrior.pl, www.safezone.pl, www.soviet-propaganda.com i www.razwiedka.rusmil.net forum samo porobi linki.
    Sensowniej pisząc - gdy się napisze 'pocałuj żabkę w łapkę na wmasgu' lub 'znalazłem skarb na warriorze' czy też 'skasowali mi konto na safezonie' forum zrobi linki - co też zrobiło w tym poście.

    Niezły bajer co? :D

    Jak by ktoś chciał jakiś serwis dodać, lub został pominięty - to niech tu napisze, to się go doda.
  10. # 10
    Coś sie rypło i po kliknięciu w profil najnowszego użytkownika odsyła do własnego profilu.
  11. # 11
    Kiedyś już to poprawiałem, tylko ... nie pamiętam jak. A wgrywając "nową" wersję pluginu nadpisałem poprawiony fragment : <
  12. # 12
    Te automatyczne linki nie działają...
  13. # 13
    Już od dawna, zostały wyłączone bo momentami dziwnie to wyglądało.
  14. # 14
    Wyłączyłem możliwość wysyłania prywatnych wiadomości. Niestety psuło to momentami tematy i źle się one wyświetlały (źle zliczał ilość stron w danym temacie).
  15. # 15
    Poza tym, to były najmniej prywatne wiadomości jakie widziałem ;)
  16. # 16
    kazik, jakby co to polecam phpbb by przemo ;)
    A tak mało na temat (bo PW nie działa): Autor nie obrazi się jeśli wstawię baner tego forum do linków na stronie mojego składu? (borowiec.blanty.net)
  17. # 17
    Ani ja, ani Potwór nie jesteśmy fanami PHPBB, więc ta opcja odpada. No i zmiana silnika zrobiłaby więcej złego niż dobrego (np. martwe linki z innych miejsc w sieci).

    Nie mamy nic przeciwko wszelkim bannerom, zawsze to darmowa reklama ;)
    •  
      Foox
    • 2009-01-30 *
    # 18
    Ja mogę dodać od siebie, że jak swego czasu migrowałem z SMF do phpbb to nic potem nie działało. Bbcode, linki, grafika, hasła, logowanie. Więcej problemów niż pożydku, potem i tak zmieniłem na SMF, bo to wg. mnie najlesze forum jakie powstało. Z phpbb na inne nie ma problemu, ale z innego na phpbb są spore problemy, nie wiem jak z Vanillią.
  18. # 19
    Coś się popieprzyło z wyświetlaniem listy gości. W tej chwili pokazuje mi 29ciu, po odświeżeniu strony 30tu, po kolejnym 31 itd. Jak wszedłem w sobotę popołudniu na forum, było 270ciu !!! i po paru odświeżeniach urosło do 300tu. Rozumiem ze to jakiś błąd forum a nie nagły wzrost popularności rus.mila ;)
  19. # 20
    ja takich problemów nie miewam. największa liczba gości, jaką zanotowałem, to 14 :)
  20. # 21
    A to dziwne, mi tak nie podskakuje cały czas. Możliwe, że akurat wszedłeś jak robiłem "sitemap" dla strony - a wtedy licznik szaleje.

    Chyba, że liczba odwiedzin rosła regularnie o jedną co odświeżenie - to wtedy na pewnie jest to jakiś błąd (bo prawdopodobieństwo takiego zdarzenia raczej nikłe).
  21. # 22
    Jeśli jest kilkunastu/kilkudziesięciu to rośnie o 1, gdy było ponad 200 to co odświeżenie rosło o 5-10. Zdarza mi się to już drugi raz (właśnie było przed chwilą, teraz wróciło do normy).
  22. # 23
    http://img220.imageshack.us/img220/193/100gosci.jpg

    Znowu licznik szaleje.
  23. # 24
    Bo próbuję zrobić "mapę strony" (dla wyszukiwarki, np. google) - więc wszystko jest OK :)

    (skrypt jedzie wtedy po wszystkich wewnętrznych linkach, nabijając przy okazji w ten sposób odwiedziny)

    ps. tymczasowo wyłączyłem panel "kto jest na stronie", by was nie dekoncentrował ;) za jakiś czas go włączę
  24. # 25
    Sprawa do Kazika- Po kliknięciu na zakładkę "Komis" owszem, znajdujemy się w komisie, ale patrząc na zakładkę wydaje się, że jesteśmy dalej na "stronie głównej"(Lista wątków). Czy byłbyś w stanie zrobić, aby po kliknięciu na "Komis" ta zakładka wyglądała, jakby obecnie była otwarta? To oczywiście tylko moja sugestia. Jeśli napisałem to zbyt chaotycznie, to spróbuję lepiej to wyrazić :P
  25. # 26
    Wiem, o co chodzi, ale szczerze mówiąc nie wiem za bardzo jak to zrobić.
  26. # 27
    Nie mógłbyś skopiować części algorytmu np. od zakładki "Profil", i powstawiać tam w odpowiednich miejscach lokalizację oraz nazwę zakładki? Nie jest to ważne, ale ładniejsze by było forum ;)
    ok, nie zawracam głowy, jadę na strzelankę ^^
  27. # 28
    Zakładka "komis" została sztucznie dodana, przez co kopiowanie kodu z innych zakładek nic nie da. No, może z "Użytkowników" (bo to też "sztuczny twór"), ale musiałbym to sprawdzić.

    edycja: niby zrobiłem, ale nie działa :P
  28. # 29
    Potfur poprawi (kazik - nie dotykaj), mam większe doświadczenie w grzebaniu w vanilli niż kazik.

    Sprawdziłem co i jak. Sprawa jest na dłuższe posiedzenie (trzeba napisać nowy moduł), a ostatnio nie mam czasu na dzierganie.
  29. # 30
    Hej, taka moja propozycja - może tak samo jak komis podpiąć w oddzielnej zakładce hydepark? Dajmy na to pojawia się wątek, który ni jak jest związany z tematyką forum, ale jednak można o nim podyskutować, przy czym nie zaśmiecałby głównej tablicy tematów. Zresztą dodatkowym ułatwieniem byłoby zrobienie zakładek innym kategorią, bez wyłączania ich z głównej listy wątków. Tyle ode mnie...