• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Autor cytatu: willard
    Yakarov - jak z tymi RGD5 - bedzei cos z tego?
    Produkcja ruszy po 20 stycznia. Saperski podeśle ci rysunek jaki zrobiłem (prosiłbym o konsultacje) czy tak może być. Jeszcze będzie zdjęcie po 20 stycznia pierwszego i zadecydujemy czy bangla nam taki.Cena to jakieś 3.5 zł za sztukę ale musimy wziąć minimum 20 sztuk.
    No i oczywiście musimy sobie sami pomalować i zapalniki włożyć.
    Ja biorę 6szt. A może i więcej.
  2. # 2
    Granatów spokojnie wezmę ok 6 (jak będzie za mało to i ewentualnie więcej).
  3. # 3
    Za taką cenę to ja też z 6 wezmę więc z ilością nie powinno być problemów.
  4. # 4
    Biore tez 6 :D

    edit: skoro jest az takie zapotrzebowanie to wystarcza mi CZTERY.
  5. # 5
    Autor cytatu: yakarov
    Saperski podeśle ci rysunek jaki zrobiłem (prosiłbym o konsultacje) czy tak może być. Jeszcze będzie zdjęcie po 20 stycznia pierwszego i zadecydujemy czy bangla nam taki.Cena to jakieś 3.5 zł za sztukę ale musimy wziąć minimum 20 sztuk.
    No i oczywiście musimy sobie sami pomalować i zapalniki włożyć.


    To czekam na fotki :)
    kwestia malowania :
    1. Czy każdy maluje we własnym zakresie- wtedy każdy będzie miął inny kolor, co w przypadku jednego "oddziału" jest mało prawdopodobne i realne. Partia granków wydawana na pododdział była z jednej skrzyni i wszystkie były malowane jednakowo (kolor, odcień itp).
    2. Czy zrzucamy się na farbę i wszyscy mają takie same odcienie - tutaj kwestia kosztów i ewentualnego pomalowania przez ochotnika :)

    kwestia zapalników:
    1.Wiadomo ze większość będzie miała polskie UZRGM , dla podniesienia realności trzeba będzie dogiąć dźwignie spustowe do standardu sowieckiego UZRGM-2
    2. Trzeba się zaopatrzyć w korpusy zapalników bez malowań (malowane często można zaobserwować na all...) przerabianych na szkolne bądź ćwiczebne.
    wniosek : korpus zapalnika jak i dźwignia muszą być czyste- sam metal.

    Ja ,na razie, wezmę 10 szt - zobaczymy jak wyszły ;)

    pzdr:)

    edycja: dla mnie niemalowane !!!!
  6. # 6
    Ja się piszę na 6 sztuk.
  7. # 7
    ja jestem za zrzutka na farbe dla 1 osoby (kogo?)
  8. # 8
    Ja też wezmę 6.
    A jak z tymi zapalnikami, mamy już jakieś źródło?
  9. # 9
    Też jestem za zrzutką dla jednej osoby, ale sam się jako malarz raczej nie piszę.
  10. # 10
    ktoś kto pomaluje to najlepiej z agregatu...albo wybierzemy kolor z palety i każdy sobie pomaluje.
  11. # 11
    Ja tak jak kazik, jedna osoba maluje, my się zrzucamy. Wynika to głownie z możliwości malarskich poszczególnych osób.
  12. # 12
    No mogę się za to zabrać ale nie mam agregatu i jedyna opcja to kupienie w szpraju (mogą być byle jakie utrwali się bezbarwnym - tylko kolor).
  13. # 13
    Z tym kolorem to nie jest taka łatwa sprawa :)
    Kur... ciężko dobrać z palety sowieckie khaki.

    Druga sprawa że to musi być półmat lub mat, żadnego lakieru bo choinkowo to będzie wyglądać.

    pzdr :)
  14. # 14
    są też spraye matowe, ale faktycznie jeśli kolor ma być idealny to może być problem... ewentualnie na allegro jest czasami w sprzedaży jakaś farba ruska - utopić w niej granaty i gotowe ;)
    (jestem malarskim lamą :P)
  15. # 15
    Ta farba z allegro wydaje mi się, że będzie z połyskiem. Poza tym jak Saperski już wspomniał granaty miały niby różne odcienie (przy różnych partiach produkcyjnych), więc nie ma za bardzo co się przejmować.

    Jeśli chodzi o spray to Montana ma ładną paletę kolorów, a jej seria Gold właśnie zawiera "matowe" kolory.
    link do palety
    Nie wiem tylko czy jedna puszka by starczyła na wszystkie granaty.
  16. # 16
    Wypowiem się w sprawie malowania. Trzeba zapodkładować np. lakierem poliuretanowym dość gęstym by zakryło słoje , przeszlifować i wtedy malować ze 3 warstwy. Lakier można namieszać na mieszalniku(zrobią 0,25l)do matu dodaje się specjalny proszek lub talk. Jak się ociepli to mogę się podjąć pomalowania .Potrzebuję tylko wzór koloru.Trzeba kupić lakier,podkład,utwardzacze i rozpuszczalnik.
  17. # 17
    Ja bym z 4 wziął...
  18. # 18
    Granaty będą bardzo bardzo gładkie z maszyny, należałoby je pokryć podkładem, i następnie malować kolor góra 2 razy. Wszystko nanoszone oczywiście agregatem/sprayem. Co do lakieru poliuretanowego itd. nie wiem o co ci chodzi z zakrywaniem słoi...i dlaczego gęstym?... ja swoich nie będę przeszlifowywał.
  19. # 19
    witka, wlasnei worcilismy z MWB i dorwalem 15 zapalnikow (szkol/cwiczebn). Zostalo jeszcze 8 szt. Oddaje po cenie zakupu tj. DA DA 5zl :) inni zlodzieje chciel iza takie 10 zyli... My z Grzesiem juz mamy teraz reszta moze dobierac... kto pierwszy ten lepszy.
  20. # 20
    biorę 4

    (żeby nie było, że wszystkie)

    edycja do poniżej: kazik mógłby :)
  21. # 21
    Ja poproszę trzy, można przekazać kazikowi (jak by kazik mógł wyłożyć za mnie magiczne 15zł było by ekstra).
  22. # 22
    Skoro z 8 wzięto 6, to dla mnie zostały dwa...
  23. # 23
    Zmiana planów, dwa starczą mi w zupełności.
  24. # 24
    Jak coś zostało to proszę o dostwę na Dolomity
  25. # 25
    grzes sie pomylil w rachunkach i zostalo 7. podzial:
    - kazik - 4
    - potfur - 2
    - kamil - 1

    koniec partii ;|
  26. # 26
    ta dam!...
    http://img169.imageshack.us/img169/1328/gotowyrgd5afp2.jpg
    proszę o komentarze....sugestie.
    ja swoje uzrgmy z allegro przerobiłem:
    http://img165.imageshack.us/img165/5341/1901082125tw8.jpg
  27. # 27
    Jak dla mnie wyglądają super, ale marny ze mnie znawca granatów.

    A tak na prawdę piszę po to by zapytać, co "przerobiłeś" w swoich zapalnikach.
  28. # 28
    Jak dla mnie bomba, znaczy granat ;) ciekawe jak się będzie rzucać...
  29. # 29
    zapały z allegro, ćwiczebne więc są malowane - przeszlifowane i wygięta łyżka ma kształt uzrgm2.
    acha...otwór będzie 13 mm w sam raz na zapalnik ale każdy wkręca sam...13 powinno być ok.zresztą na temat zapałów i wkręcania/wykręcania niech się wypowie saperski...;)
  30. # 30
    oho ładnie wyszło.
    Ja chyba pisałem wcześniej, że jestem chętny.Niech będą 3. skromnie :)