• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 61
    mario(at)emucha.com
  2. # 62
    Autor cytatu: ZibiD
    A tak ogólnie, to można się jeszcze przyczepić na 2 szt?


    Autor cytatu: huzar
    Trochę za późno się obudziłem, ale czy jest jeszcze jakaś możliwość wyrwania 3 sztuk??


    też jesteście na liście więc też poproszę o kontakt itp.. to co wcześniej pisałem...

    wyszło razem 235 zł. więc obniżyły się koszty ;-) 64 granaciki po 3.67 zł.
  3. # 63
    Jakiś adresik kontaktowy? Mój zibid (at) wp.pl
  4. # 64
    Proszę bardzo: kubold (at) wp.pl
  5. # 65
    kkadis (at) poczta.onet.pl
  6. # 66
    willard (at) poczta.fm
  7. # 67
    helgrind91 (at) poczta.onet.eu
  8. # 68
    "zamaskowałem" podane maile, by uratować was przed ewentualnymi spambotami ;)
  9. # 69
    Dlatego właśnie ja wysłałem maila prosto do Yakarova :)
  10. # 70
    Już są. Jutro pewnie porozsyłam (chory jestem).
    http://img214.imageshack.us/img214/9503/0702081359by2.jpg
    Około 14 sztuk jest, że tak powiem ze skazami lekkie pęknięcia na drewnie czasem frez natrafił na sęk itp..więc jest to do maleńkiego szpachlowania, poprawienia...ja mogę wziąć wszystkie moje 8 do naprawy nie ma to dla mnie żadnego znaczenia..ale zostaje jeszcze 6...
  11. # 71
    ja mogę wziąć 2 "uszkodzone"
  12. # 72
    jesli cos jescze zostalo to z checia wezme :) z tego co widze - 4 sztuki, snail (at) cad.pl
  13. # 73
    a ja chce ladne :P
  14. # 74
    dla mnie tez te ładniejsze :)
  15. # 75
    Pączki porozsyłane....możemy teraz sobie pogadać o malowaniu....
    szukałem farb o odpowiednich odcieniach..niestety na stronach sklepowych ciężko dobrać kolor...nie mówiąc o tym, że nie zawsze pisze czy mat czy nie mat...
  16. # 76
    Czy kolor "polskich pojazdów bojowych" jest kolorem "własciwym"?
    Jeśli tak to Ekipa z Zabrza zaopatrzy mnie w 0,5 litra.
    Grupa Śląsk
  17. # 77
    Proponuję wziąść jakiś ssh68 i udać się do zakładu mieszającego farby samochodowe,aby namieszali taki sam kolor. nie powinno wyjść zadrogo:)
    Kolor powinien być ten wlaściwy

    Ps. kolego yakarov czy moj mail dotarl do pana? czy znowu go moj serwer pocztowy wyslal w kosmos :(
  18. # 78
    Autor cytatu: Krzych
    Czy kolor "polskich pojazdów bojowych" jest kolorem "własciwym"?

    Nie i nigdy nie bedzie

    Autor cytatu: xsnailx
    Proponuję wziąść jakiś ssh68 i udać się do zakładu mieszającego farby samochodowe,aby namieszali taki sam kolor. nie powinno wyjść zadrogo:)

    Kolorystyka hełmów ni jak ma się do koloru farb do malowanie pozostałego sprzętu :)
    Od ww2 sowieci do malowania hałerów zawsze używali innych farb (odcień, trwałość koloru, matowość itp ) niż do malowania pozostałego szmelcu.
    Tak ze kolor z hałera wz,68 czy nawet wcześniejszych post war nigdy nie będzie odpowiednim kolorem :)

    Jako ze przewidziałem taką sytuację (pisałem we wcześniejszych postach by zorganizować jeden odcień i wszyscy by mieli taki sam) ale nie znalazł się chętny do malarki he he, nie dziwię się bo to kupa roboty i podraża koszty całej operacji.
    Jak dojdą moje i maznę je orginalną sowiecką do dam na wzornik.

    pzdr :)
  19. # 79
    Ktoś generalnie może opisać ten kolorek, wzorek i fakturę? Mat, półmat, połysk, satyna?
  20. # 80
    Autor cytatu: saperski

    Kolorystyka hełmów ni jak ma się do koloru farb do malowanie pozostałego sprzętu :)
    Od ww2 sowieci do malowania hałerów zawsze używali innych farb (odcień, trwałość koloru, matowość itp ) niż do malowania pozostałego szmelcu.
    Tak ze kolor z hałera wz,68 czy nawet wcześniejszych post war nigdy nie będzie odpowiednim kolorem :)



    tak wiec np zielony kolor np z rpg-18 byl by dobry?, choc np on jest inny (bardziej zielony zblizony do helmowego)niz kolor pochlaniaczy do masek gazowych czy manierek (ten jest bardziej oliwkowy) ? czy jest jescze jakis haczyk?
  21. # 81
    Dostałem paczkę z granatami :D (i paroma innymi drobiazgami, fotki dam w odpowiednich tematach jak mi się bateria do aparatu naładuje ;) ).

    Proponuję by granaty rozdać w celu "nagwintowania" przez posiadaczy zapalników (lub tych, co je chcą). A później zebrać je w celu malowania (jak w końcu znajdziemy farbę).
  22. # 82
    A co z zapalnikami? Na razie mam jeden i 6 granatów ;)

    edit
    Co do koloru hełmów, czy mogło by być coś takiego?
    Farba zsrr
  23. # 83
    Autor cytatu: Kamil
    A co z zapalnikami? Na razie mam jeden i 6 granatów ;)

    edit
    Co do koloru hełmów, czy mogło by być coś takiego?
    <a href="http://allegro.pl/item311506678_farba_w_odcieniu_zieleni_zsrr.html">Farba zsrr</a>


    Jak się znam na sexie - to to jest kolorek IIWW - afgańskie miały inny - bardziej zielony niż oliwkowy...
    Przynajmniej Owca ma taki oryginał a na bazie oryginału namieszaliśmy w castoramie farbę :)
  24. # 84
    Zibid - na puszce z farbą jest jej numer katalogowy. Zapodaj może tutaj.
  25. # 85
    Autor cytatu: xsnailx


    tak wiec np zielony kolor np z rpg-18 byl by dobry?, choc np on jest inny (bardziej zielony zblizony do helmowego)niz kolor pochlaniaczy do masek gazowych czy manierek (ten jest bardziej oliwkowy) ? czy jest jescze jakis haczyk?


    RPG-18 jest prawie zielony - tak ze to nie ten kolorek :)


    Autor cytatu: ZibiD


    Jak się znam na sexie - to to jest kolorek IIWW - afgańskie miały inny - bardziej zielony niż oliwkowy...

    Dokładnie ta farba jest na WW2

    Z doborem ja przynajmniej nie miałem problemu- dostałem od kolegi resztki jakie mu zostały z malowania transportera a farbe załatwił na Ukrainie z orginalnych sowieckich zapasów :)

    Tutaj fotka mojego drewniaka w towarzystwie oryginalnalnego RKG
    http://i30.tinypic.com/2ldan2s.jpg

    Drewniak to dopiero pierwsza warstwa (jeszcze porządnie nie wyschła )
    Odcień jest lekko inny - RKG był malowany w 1979 i trochę farba wyblakła a RGD wczoraj :).

    pzdr :)
  26. # 86
    Napiszę do Trojanusa, może ma dostęp do takiej farby.
  27. # 87
    tak dla przykładu kolorki...
    http://img231.imageshack.us/img231/8331/f1andrgd5sr4.jpg
  28. # 88
    he he efka to NRD-owski z zapalnikiem DS-62
    RGD-5 to Iracka wersja w ichnim malowaniu z zapalnikeim węgierskim

    pzdr :)

    edycja:
    drewniaki malowane i dla yakarova jugolski M52P3- na UDZ-a juz pradu nie starczyło :)
    http://i27.tinypic.com/ipyyjr.jpghttp://i29.tinypic.com/2dh67ep.jpg
  29. # 89
    co do gwintowania - nie nakręcajcie z włożoną zawleczką, bo naturalnie łapie się wtedy za łyżkę a takie coś tylko powygina zawleczkę (a raczej ten cieniutki drucik w niej), a nagwintować i tak za bardzo się nie da (przynajmniej mi się nie udało). najlepiej chyba chwycić to kombinerkami.
  30. # 90
    Grześ przed chwilą napisał (na gg), że nie poleca używania kombinerek, bo można zapalnik porysować :(

    Trzeba jakiś inny sposób wymyślić.