• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Takie coś sobie zrobiłem (tylko dlatego ze nie mam oryginalnych syganłówek zielonych i czerwonych).
    Trochę znudziły mi się tylko oświetlające więc będzie do kompletu. :)
    ./uploads/sprzet_rop/__rop_flare_01.jpg

    zdrów :)
  2. # 2
    Z czego toto jest zrobione?
  3. # 3
    Z metalu i papieru he he
    Tak na poważnie to wpadły mi w łapki oryginalne sowieckie okucia, a cześć papierową dorobiłem z rolki po "folii spożywczej".
    Trzeba je jeszcze zmatowić :)

    Czekają jeszcze 40-tki i 50 -tki ale nie mam czasu na "modelarstwo" :)

    pzdr :)
  4. # 4
    Wyglądają świetnie.
    Do ideału brakuje tylko stempla... ale nie mam pojęcia czy były na wszystkich (na mojej jest).
  5. # 5
    Na sygnałowych był bity na części metalowej - zielony tusz
    ./uploads/sprzet_rop/__rop_flare_02.jpg

    No oświetlających (jakie posiada 99% ludzi w PL - zresztą wyszły z jednego miejsca czt. skrzyni :) ) był bity na częsci papierowej.

    W 40-tkach i 50- tkach róznie :)

    Już kiedys miałem sie zabrać za opisanie sowieckich rac ale im bardziej się zaglębiam w temat tym wiecej modeli wychodzi. :(
    Samych 30-tek oświetlających naliczyłem 8-9 typów.

    pzdr :)
  6. # 6
    Świetna replika! Pogratulować.
  7. # 7
    pozazdroscic zdolnosci i materialow. mnie tez by sie przydaly jeszcze czerwone i np. fioletowy dym.
  8. # 8
    Właśnie myślę jak zrobić nie tyle kopię co replikę (działającą) sowieckiego NSP.
    Kwestia dymów i zapału to mały pikuś - problemem będzie dorwanie wymiarów ustrojstwa.
    Ale jak to mówią nie ma rzeczy niemożliwych :)

    pzdr :)
  9. # 9
    Za kopie (zewnetrrzna) NSP dam 25 zl ;) od reki. Niech bedzie 30 i usmiech ;)
  10. # 10
    He he
    willard kupujesz coś co jeszcze nie istnieje :) poza moją "chora" wyobraźnią :)

    Zobaczymy jak się "zrobią" i czy będzie warto je pokazywać :)

    BTW: szukam wszelkich DOBRYCH fotek NSP : (i tych ogniowych i dymnych).

    pzdr :)
  11. # 11
    Wygląda na to, że to ja muszę zadać to głupie pytanie... NSP to rozumiem te flary sygnalizacyjne?

    Fotki potrzebujesz zużytych, czy "prawdziwek"? Jeśli to drugie to rozumiem, że szukasz jakiś diagramów, czy dokładniejszych zdjęć (czytaj: nie z akcji)?
  12. # 12
    NSP (Наземный сигнальный патрон ) dwie wersje:
    krótka ogniowa (dymy zielony, czerwony i żółty)
    długa dymna (dym pomarańczowy)

    To nie flary tylko "naboje sygnałowe" ręczne do dawania znaku dymnego lub damno-ogniowego , wskazywania pozycji lub celu itp.

    Często widuje się na fotkach jak mają NSP poprzyczepiane do szelek czy kieszeni chnoli;

    pzdr:)

    edecja:
    przekroje to mam i jak działa to wiem nie mam tylko wymiarów i fotek jak były znaczone.

    edycja2:
    ./uploads/sprzet_nsp/__nsp_afgan2.jpg
    ta wygląda na dymną :)
  13. # 13
    NSP to są te cusie co na niektórych zdjęciach dymią na pomarańczowo przy lądowaniu helikopterów (takich zdjęć pamiętam najwięcej)
  14. # 14
    niestety aleksy z wymiarami nie pomoze - juz go pytalem czy mi nie zalatwi nawet wypalonego ale dupa bo im sie kazali z tego rozliczac co do sztuki. natomiast wiem kto w PL ma ;)
    tak. tadeusz...

    PS
    Moze to cos wyjasni ;)
    http://picasaweb.google.com/pawel.syrek/signal
  15. # 15
    O, to bardzo dużo mi wytłumaczyło :) (nie piszę ironicznie jakby co)

    Gdyby ktoś był w stanie przetłumaczyć bukwy ze skanów Willa, to wrzuciłbym na stronę jako artykuł.
  16. # 16
    1 obrazek:
    kolory, takie jak na rysunkach nakrętek, przy czym czwarta (biała) jest opisana jako 'oświetlająca', ostatnia nie do końca łapię, wiem że ma dymić na fioletowo
    2 obrazek:
    Czerwone tło: Reaktywny Pocisk Oświetlający "ROP" (Raeaktywnyj Oswietitelnyj Patron).
    lewy:
    - pogrubienie: 50mm ROP.
    - pierścień: służy do ustalania dystansu strzelby od 800m do 1200m

    środkowy:
    - 40mm ROP
    - Strzelba 40 i 50mm składa się z cokołu naboju umieszczonego w wystającej (?) części broni, zapalnika/spłonki albo drugich przedmiotów(?). Flara (dosłownie tłumacząc 'pochodnia') 40 i 50mm opada na spadochronie.

    prawy:
    - 30mm ROP-UD (ROP - Uwieliczennoj Dalnosci) - ???? dystansu (?)

    3 obrazek:
    lewa kolumna
    - czerwone tło: 30mm RSP (Reaktywnyj Signalnyje Patrony)
    - 30mm ROP czerwonego i zielonego płomienia (?) potocznie zwany rakietą sygnalizacyjną. Kwiat (?) i kolor gwiazdek(? chyba płomyków/płomienia), pojawia się na kryzie rakiety i ...tu się nie udało mi... a także na kartonowej gilzie. W RSP ...chodzi o ten fioletowy.. zamiast płomienia pojawi się dym czerwonego lub fioletowego koloru.

    prawa kolumna
    - czerwone tło: Naziemny Pocisk Sygnałowy NSP (Naziemnyje Signalnyje Patrony)
    - Naziemne Pociski Sygnałowe czerwonego (NSP-KO), zielonego (NSP-ZO) i żółtego (NSP-ŻO) przeznaczone do oznaczania własnego lądowiska (? dosłowne tłumaczenie - miejsce najścia :D) i podobnych wzrokowych sygnałów w czasie nocy.

    - NSP-OD (NSP - Oranżjewogo dyma - dym pomarańczowy) - przeznaczony dla oznaczenia lub ... dwa słowa których nie znam .. helikopterom i swojego lądowiska dla lotnictwa.

    4 obrazek :
    Pan z VAL'em (ja go chcem! val'a nie tego pana)

    5 obrazek: chyba sobie daruję :D


    hmmm... całkiem nieźle poszło jak na 4 lata rosyjskiego w podstawówce :D
  17. # 17
    Autor cytatu: willard
    niestety aleksy z wymiarami nie pomoze -


    to dupa- na razie mam takie wymiary "na oko" ale jak wiadomo na oko to się trzeba leczyć :)


    Autor cytatu: willard
    juz go pytalem czy mi nie zalatwi nawet wypalonego ale dupa bo im sie kazali z tego rozliczac co do sztuki.



    wypalonego nie dostaniesz bo po zadziałaniu nic z niego nie zostaje :)

    Autor cytatu: willard


    PS
    Moze to cos wyjasni ;)
    http://picasaweb.google.com/pawel.syrek/signal


    Te skany są z książeczki Specnaz ... skany dobrane dowolnie i "kolorki" pomieszane od NSP , sygnałówek + oświetlające.
    Fotka w realu zaje.. - dzięki pomoże w dokładniejszym pomiarze i wygląda ze pacjent ma dymną.
    Rysunek... ciekawy (nie wspomnę o ortografii :) he he ale małe ale to nie nóżki tylko uchwyt niezbędny przy odpalaniu by łapek nie poparzyło.
    Nie mówię że nie można tak zainstalować NSP (dobre do gotowania - ogniówki) ale przy "bojowym" zastosowaniu odpala się i rzuca,trzyma nie ustawia.

    Autor cytatu: Potfur

    hmmm... całkiem nieźle poszło jak na 4 lata rosyjskiego w podstawówce :D


    no prawie dobrze he he
    ale Potfur w mon-ie to ty nie byłeś co??? i z wojskowym językiem mało masz do czynienia ???
    żartowałem :)

    pzdr :)
  18. # 18
    Ten rysunek jest autorstwa samego aleksego ;) ze specnazowcem sie nei kloce (choc teraz to nei ma tak latwo bo by musial wize szengenska kupic) ;)
    Skany pochodza od jakiegos usera z red-alliance.
  19. # 19
    Autor cytatu: saperski
    no prawie dobrze he he
    ale Potfur w mon-ie to ty nie byłeś co??? i z wojskowym językiem mało masz do czynienia ???
    żartowałem :)
    pzdr :)

    Nie, nie byłem :) Nie gniewam się :)
  20. # 20
    Przykład pozaregulaminowego zastosowania:
    biorą NSP rozcinają na pół, tekturową część na śmieci, a część z metalowym końcem zakłada się na lufę - widziałem na kilku zdjęciach z czeczenii :)
  21. # 21
    Autor cytatu: Potfur

    biorą NSP rozcinają na pół, tekturową część na śmieci, a część z metalowym końcem zakłada się na lufę - widziałem na kilku zdjęciach z czeczenii :)


    ????
    Jak znajdziesz fotki to proszę wklej bo nie widziałem.
    Z NSP metalowe są tylko uchwyty i pokrywka + kółko do sznurka :)

    chyba że miałeś na myśli ROP -y , flary, stosowane jako zastępcze zapiaszczacze ???
    zapiaszczacz

    pzdr :)
  22. # 22
    Fakt, pomyliłem NSP z ROP'em :)
  23. # 23
    Trudno znaleźć porządne fotki z NSPkami, to jedyne (sensowne), które znalazłem:
    ./uploads/sprzet_nsp/nsp.jpg ./uploads/sprzet_nsp/nsp_afgan.jpg ./uploads/sprzet_nsp/nsp_bieslan.jpg ./uploads/sprzet_nsp/nsp_vostok.jpg ./uploads/sprzet_nsp/nsp_vsr.jpg
  24. # 24
    z boku maja jakis napis:

    Załączniki:

    • mart45.jpg
  25. # 25
    Afganskij izlom 1:40 ladnie widac jak bohater ma przypiety NSP ;) niestety szczegolow napisow nie.
  26. # 26
    dorzuciłem jeszcze jedno foto do "galerii" z mojego wcześniejszego posta
  27. # 27
    Po małej nieobecności :)
    Dzięki wszystkim za pomoc w poszukiwaniu fotek NSP :)
    Może uda się zorganizować oryginała z UKRPOLBAT jak się przyjaciele ze wschodu "pofatygują" na manewry :) i będzie na wzorzec.

    pzdr:)
  28. # 28
    ./uploads/sprzet_nsp/__nsp_manual.jpg
    •  
      wilu
    • 2008-09-16 *
    # 29
    Uzupełniając informacje do NSP w szczególności dotyczące wymiarów:) to tak:
    NSP ogniowy
    Наземный сигнальный патрон (красного, желтого, зеленого огня) ОБ.201-204 (do tego występuje jeszcze wersja z niebiesko-granatowym płomieniem)
    wymiary: długość 110mm, średnica 39mm
    czas działania: nie krótszy niż 30s
    widoczność sygnału: nie mniejsza niż 3km
    ./uploads/sprzet_nsp/__nsp_photo_signal.jpg
    NSP dymny
    Наземный сигнальный патрон оранжевого дыма об.200
    wymiary: długość 130mm, średnica 39mm
    czas działania: nie krótszy niż 30s
    widoczność sygnału: nie mniejsza niż 1km

    ./uploads/sprzet_nsp/__nsp_photo_smoke.jpg
    (źródła: fotki oraz dane ze stronki producenta:)

    i jeszcze fotka z epoki
    ./uploads/sprzet_nsp/__nsp_afgan2.jpg
  29. # 30
    Album ze zbiorem zdjęć różnych flar:
    http://picasaweb.google.com/7rota.wordpress.com/Flares#