• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    • cyp
    • 2013-06-04 *
    # 1
    Szukam jakiejś dobrej kopii Defendera II, bo żal mi będzie ciorać oryginał, jak kupię. Stąd pytanie, czy macie dostęp do wiedzy odnośnie "rankingu" kopii, która lepsza itp. Mam na oku dexa, Ikarusa (jednak trochę drogo za replikę, viper FSB za 300$ sprzedaje oryginalne pokrowce) oraz wyroby niejakiego kaiba Q. Link do ostatniego, bo resztę wszyscy znają: http://www.red-alliance.net/forum/index.php?topic=17908.0
    Najbardziej kusi ostatnia opcja, 160$ z wysyłką, ale nie wiem jak z jakością.
  1. # 2
    Dex bardzo dba o odpowiednie podobieństwo materiałów, jakość szycia ciut lepsza niż ACM. Moim zdaniem ten kaibaQ nie zachwyca.
    •  
      Seth
    • 2013-06-04
    # 3
    a jak mają się do tego repliki dostępne na/w toysoldier ?
  2. # 4
    Wie ktoś gdzie dostać lifczika? Wiem że na Ebayu jest, ale on odpada. Na frontowcu ni ma, a na komisie RM'a sie pojawia bardzo okazjonalnie.
    • cyp
    • 2013-06-04
    # 5
    Autor cytatu: delin0mDex bardzo dba o odpowiednie podobieństwo materiałów, jakość szycia ciut lepsza niż ACM. Moim zdaniem ten kaibaQ nie zachwyca.

    Widzisz jakies znaczace wady w produkcji kaiby? Mi sie troche kolor nie zgadza.
  3. # 6
    Tak, właśnie kolor nie jest idealny. Chociaż źle nie jest:

    http://www.flickr.com/photos/32484014@N08/6788608695/lightbox/
    Nie ma też naszywek Forta.

    Dexa Defender wygląda tak (jedna kamizelka to oryginał, druga replika, poznasz która? :) ):

    https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/481949_3043845712604_1407720236_n.jpg
    •  
      ADi
    • 2013-06-04 *
    # 7
    Autor cytatu: Setha jak mają się do tego repliki dostępne na/w toysoldier ?

    Jakość jest zajebista. Problem w tym, że nie masz osłony na szyję i "najajnika".
    • cyp
    • 2013-06-04
    # 8
    Ryzykuje... oryginal z lewej?
  4. # 9
    Tak
    • cyp
    • 2013-06-04
    # 10
    Ha, jednak mi sie udalo, szczerze mowiac to wlasnie po szwach poznalem.
  5. # 11
    Ma ktoś w wawie tę kamizelkę?
    (którąś kopię bądź oryginał)

    z możliwością wpadnięcia z czteropakiem i jej dokładnego pomierzenia??
    • cyp
    • 2013-06-05
    # 12
    Klepczar, ile bedzie kosztowało uszycie u Ciebie?
  6. # 13
    nie śpiesz się tak, najpierw muszę taką dorwać wymierzyć, z samych zdjęć wyjdzie mało koszerna.
    dopiero jak zrobię pierwszą będę mógł oszacować ewentualną cenę.
    • cyp
    • 2013-06-05
    # 14
    Myślałem, że już tak mniej więcej ze zdjęć widzisz ile materiału by poszło. Pytaj delinoma, nie wiem skąd on jest, ale może się jakoś dogadacie. Może Ci wyśle swój egzemplarz.
  7. # 15
    wysyłanie to ciut za dużo zawracania człowiekowi dugłowy :)

    w tym przypadku na cenę większy wpływ ma komplikacja niż ilość materiału.
    To niestety to nie kora 1 gdzie wraca się po imprezie do domu i stwierdza "uszyje se kamizelkę" i bach jest kora :)

    swoją drogą wymiary wkładów do Kory 1M / MK też by mi się przydały :)
    • cyp
    • 2013-06-05
    # 16
    Po wymiary na Korę uderz do Setha, on ma replikę, ale nie wiem czy wymiary wkładów. Ale robił z karimaty, więc może mieć. Zastanawiam się czy nie zamówić właśnie jakiejś kopii, chyba wezmę od kaiby, bo nie dam, aż tyle ile dex woła. Wtedy mogę Ci podesłać bez problemu :)
  8. # 17
    160$ a 140 euro to nie taka duża różnica...

    A wysylac mi sie nie chce ;) Moge przywiezc do Krakowa najwyzej, bo sprzet trzymam na Podkarpaciu.
  9. # 18
    nie no wysyłanie to nie mój pomysł :)
    i tak jak napisałem za dużo zawracania głowy by było.

    Sam jestem z Pruszkowa pod wawą więc szukał będę dalej.
    albo zacznę jęczeć o więcej zdjęć :D wymiary twardych wkładów już mam.
    Jak bym miękkie dopasował to przy ilości zdjęć jakie zgromadziłem z różnych recenzji to już bym sobie poradził.
  10. # 19
    Mam Defendera od Toy Soldier. Jeśli któryś z szanownych umiałby mi go przerobić na wersję molle, to mogę podesłać do z wymiarowania.

    dokładnie tego mam:
    http://www.toysoldier.com.hk/product_details.php?pid=664
    •  
      Seth
    • 2013-06-05
    # 20
    Ja mam Korę z toysoldiera.
    Niestety sam, bezowocnie szukam wymiarów wkładów.

    Cypu pisząc karimata miałeś na myśli to
    http://www.toysoldier.com.hk/images/product/3_GRU-3.jpg
    ?
    Bo ja tam do niej nic nie dokładałem (brak czasu)
  11. # 21
    http://www.red-alliance.net/forum/index.php?topic=22834.new

    wymiary blach do kulona

    (ta druga osoba podająca wymiary, pierwszy podaje blachy do jakiejś innej kory)
    •  
      Seth
    • 2013-06-05
    # 22
    wielkie dzięki:D
  12. # 23
    Jbc mam oryginalną kore kulon, tzn. sam pokrowiec. Niestety bez metek, rozmiar raczej mały, pewnie 1. Można pomacać, wawa.
    • cyp
    • 2013-06-05
    # 24
    A to mi się pomyliło, wydawało mi się, że masz w niej wkłady.
  13. # 25
    Który rocznik? Szkoda że akurat Korę-Kulon, to już nie ten sam oldskul co poprzednie Kory ;)
  14. # 26
    Niestety nie wiem - brak metek. Mogę podrzucić fotki, ale to najwcześniej jutro.
  15. # 27
    no ładnie ledwie wydzielono temat o defenderach tośmy zeszli na kory;p

    Fumfel, dzięki za chęci, acz ja szukam defendera do macania;p

    Kora kulon to akurat jest dobrze "rozpracowana" w necie.


    Az, co do kory oldskulowej.
    Jeśli posiadasz jakąś porządniejszą kolekcję zdjęć Kora-1M (chyba wystarczająco oldskulowa) to może się podziel, zobaczę może da się toto uszyć na znośnym poziomie. Moje zdjęcia 1m na palcach jednej ręki mogę zliczyć...


    pora wydzielić temat o korach?? :)
    • cyp
    • 2013-06-05
    # 28
    Nie wydzielac, proponuje rozszerzyc ten do "repliki kamizelek balistycznych".
  16. # 29
    Jeśli posiadasz jakąś porządniejszą kolekcję zdjęć Kora-1M (chyba wystarczająco oldskulowa) to może się podziel, zobaczę może da się toto uszyć na znośnym poziomie. Moje zdjęcia 1m na palcach jednej ręki mogę zliczyć...
    Daj mi kilka godzin ;)
  17. # 30
    powodzenia:)

    ja szukałem długo (tyle że nie znam rosyjskiego;p) a szukałem bez mojej kobiety (która jest tłumaczem:) )
    i naprawdę nic więcej ponad to co jest w temacie o korach na redaliance nie znalazłem...

    temat repliki też nie spełni roli bo trzeba mieć najpierw temat o danej kamizelce by zrobić replikę;p