Mam pokrowiec od Defendera 2 w rozmiarze 52/4.
1,2,3,4 są identyczne jak u Dudka. Reszta mierzona przeze mnie w załącznikach. Nie są do idealne pomiary, mogłem o czymś zapomnieć lub przez perspektywę nie można być pewnym tego co jest na miarce, ale chociaż próbowałem ;)
W ogóle wnętrze Defendera (?) ze zdjęć Steklovatego wygląda jakby miał tył i przód zamieniony. Albo to inny model jakiś.
Uszyte komfort pady, wersja z zaszytymi na stałe wkładami z karimaty i grubego kartonu. Wymiary wkładów z oryginału, dzięki kartonowi kamizelka ma wyprofilowany półokrągły kształt jak to widać na oryginalnych wkładach. Użyty materiał to nylon techniczny. Kamizelka nie ma wewnątrz dopinanych "wentylatorów" (z czasem pewnie dorobię). Ramiona zapinają się jak w oryginale "na zakładkę" i są w pełni regulowane. Czas pracy samego szycia to grubo ponad 3 godziny, ale moja zaprzyjaźniona krawcowa bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Jest krawcową "od sukienek" a mimo wszystko uważam, że nie wyszedł plecak. Mile widziane opinie kolegów.
Ja się na tych kamizelkach za bardzo nie znam, ale wg mnie wygląda dobrze. Jedyne co bym zasugerował to wykorzystanie karimaty wyciętej w kształcie wkładów i nadanie im kształtu poprzez podgrzanie do wyższej temperatury, żeby go zachowały. Widziałem jakiś internetowy tutorial jak ktoś takie coś robił jakąś suszarką. Niestety nie mam pojęcia, czy to była jakaś super suszarka, czy zwykła - domowa.
Ta karimata to pewnie była pianka EVA, rodzimi cosplay'erzy jadą na tym od dobrych nastu miesięcy. Po podgrzaniu opalarką do farby nawet toto się trzyma kupy ale z wytrzymałością bywa różnie, zwłaszcza jeśli ma to być wpasowane w kieszenie kamizelki a nie być częścią stroju "tylko do oglądania" na conach.
Materiały nie były drogie. Całość z przesyłkami zamknęła się w około 50 PLN, problem leży w tym, że krawcowa powiedziała: "gdybyś Ty o to nie poprosił to nawet by się do tego nie schyliła" (to dobra koleżanka mojej Mamy). Wkładu pracy wymaga również narysowanie i wycięcie wkładów zgodnie z wymiarami no i niestety w czasie procesu szycia musiałem być obecny, żeby dawać szczegółowe instrukcje co i jak tam ma wyglądać (teraz pewnie wystarczyłby pierwowzór). Kolejny problem leży w tym, że ta Pani jest dokładna i bardzo dobra w szyciu, ale terminy są masakryczne. Ja w kolejce czekałem miesiąc. Nie chcę obiecać czegoś i potem będę się tłumaczył, że dostałem siano a kamizelki nie ma. Niemniej zapytam czy dałoby radę ogarnąć kilka kopii. Musisz się jednak liczyć z tym, że to koszt materiałów, pracy krawcowej no i nie ukrywam, że kilka złotówek za całą operację wziąłbym dla siebie. Oczywiście na wszystko wystawię fakturę/paragon, żeby nie było, że uprawiam tutaj jakiś nielegalny proceder. Dziś porozmawiam i dam znać jak z kosztami i terminami.
Mam już plan na defendera, materiały też wiem jakie użyć. Komplet wymiarów też posiadam. Niestety muszę znaleźć krawcową o większym stopniu zaangażowania (delikatnie mówiąc). Jest do zrobienia, ale muszę poszukać i się zebrać w sobie :)
Obiecałem dać nać co do możliwych kopii kory, więc piszę:
Kory jak na załączonym obrazku mogą chodzić w cenie 220 PLN już z wliczoną przesyłką. Nie wiem, czy to dużo, czy mało. To jest cena, która czyni podjęcie się tej pracy w minimalnym stopniu opłacalną. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to proszę o pw na trus_87@interia.pl Jeżeli ktoś uważa, że to dużo i cena mu nie odpowiada to proszę gorzkie żale zachować dla siebie i zakupić replike na toysoldier. Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę pw. Bardzo ważna informacja. Produkcja rusza od września. Zamówienia zbieram od dziś i informuje o terminie realizacji. Warunki płatności oraz wszelkie szczegóły na pw.
Odświeżam, jednocześnie z prośbą do kazika, bądź innego szczęśliwego posiadacza defendera. Proszę o tony zdjęć szczegółów, interesują mnie przede wszystkim zapięcia u góry, kołnierz i wszystkie "smaczki" których na zwykłych fotach z grafik google nie zobacze.
Po etapie prac z 6b23 czuję, że jestem gotowy na defendera.
Zaczynamy od tradycyjnego, celem jest pełne molle + ładownice w zestawie ;)
Pytanie do specjalistów, wersja full molle jest milej widziana we wzorze diagonalnym (inaczej nazywany też diament) - czyli skośne u góry, czy też prosty, poziomy klasyk?
Autor cytatu: trusMistrzostwo, bardzo Ci dziękuję!
Pytanie do specjalistów, wersja full molle jest milej widziana we wzorze diagonalnym (inaczej nazywany też diament) - czyli skośne u góry, czy też prosty, poziomy klasyk?
Wersja diagonalna lepiej wygląda, ogólnie mniej praktyczna (zależy też jakie kieszenie i jak przypniesz). Wojacy dosyć negatywnie wypowiadali się o walorach tego eksperymentalnego rozwiązania.
Zresztą sam nie miałem za bardzo co tam przypiąć ;)
Wszystko co tylko się da + porządne foty jak to się składa i jak to wygląda. Generalnie uszyć jest nie trudno, trzeba tylko rozkminić co i jak a do tego potrzeba albo dobrych zdjęć/filmów albo oryginału na wzór.