• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 91
    Mam pokrowiec od Defendera 2 w rozmiarze 52/4.
    1,2,3,4 są identyczne jak u Dudka. Reszta mierzona przeze mnie w załącznikach. Nie są do idealne pomiary, mogłem o czymś zapomnieć lub przez perspektywę nie można być pewnym tego co jest na miarce, ale chociaż próbowałem ;)

    W ogóle wnętrze Defendera (?) ze zdjęć Steklovatego wygląda jakby miał tył i przód zamieniony. Albo to inny model jakiś.

    Załączniki:

    • fort_defender2_dimensions_01.jpg
    • fort_defender2_dimensions_02.jpg
    • fort_defender2_dimensions_03.jpg
    • fort_defender2_dimensions_04.jpg
    • fort_defender2_dimensions_05.jpg
    • fort_defender2_dimensions_06.jpg
    • fort_defender2_dimensions_07.jpg
    • fort_defender2_dimensions_08.jpg
  2. # 92
    Super robota Kazik! wielkie wielkie dzięki, bardzo mi się to przyda
  3. # 93
    Trochę się to przeciągało, ale w końcu zrobione
    https://picasaweb.google.com/103295197439322674808/4Sierpnia2013?authkey=Gv1sRgCMmK95SggpWYXQ

    Uszyte komfort pady, wersja z zaszytymi na stałe wkładami z karimaty i grubego kartonu. Wymiary wkładów z oryginału, dzięki kartonowi kamizelka ma wyprofilowany półokrągły kształt jak to widać na oryginalnych wkładach. Użyty materiał to nylon techniczny. Kamizelka nie ma wewnątrz dopinanych "wentylatorów" (z czasem pewnie dorobię). Ramiona zapinają się jak w oryginale "na zakładkę" i są w pełni regulowane. Czas pracy samego szycia to grubo ponad 3 godziny, ale moja zaprzyjaźniona krawcowa bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Jest krawcową "od sukienek" a mimo wszystko uważam, że nie wyszedł plecak. Mile widziane opinie kolegów.
  4. # 94
    Ja się na tych kamizelkach za bardzo nie znam, ale wg mnie wygląda dobrze. Jedyne co bym zasugerował to wykorzystanie karimaty wyciętej w kształcie wkładów i nadanie im kształtu poprzez podgrzanie do wyższej temperatury, żeby go zachowały. Widziałem jakiś internetowy tutorial jak ktoś takie coś robił jakąś suszarką. Niestety nie mam pojęcia, czy to była jakaś super suszarka, czy zwykła - domowa.
  5. # 95
    Ta karimata to pewnie była pianka EVA, rodzimi cosplay'erzy jadą na tym od dobrych nastu miesięcy. Po podgrzaniu opalarką do farby nawet toto się trzyma kupy ale z wytrzymałością bywa różnie, zwłaszcza jeśli ma to być wpasowane w kieszenie kamizelki a nie być częścią stroju "tylko do oglądania" na conach.
  6. # 96
    Pomysł bardzo dobry. Teraz opatentowane wkłady są zaszyte na stałe, więc w razie zniszczenia skorzystam z tego pomysłu.
    •  
      Maza
    • 2013-08-08
    # 97
    Trus ile kosztowała Cie ta kamizelka? No i czy zrobiłaby jeszcze jedną?
  7. # 98
    Materiały nie były drogie. Całość z przesyłkami zamknęła się w około 50 PLN, problem leży w tym, że krawcowa powiedziała: "gdybyś Ty o to nie poprosił to nawet by się do tego nie schyliła" (to dobra koleżanka mojej Mamy). Wkładu pracy wymaga również narysowanie i wycięcie wkładów zgodnie z wymiarami no i niestety w czasie procesu szycia musiałem być obecny, żeby dawać szczegółowe instrukcje co i jak tam ma wyglądać (teraz pewnie wystarczyłby pierwowzór). Kolejny problem leży w tym, że ta Pani jest dokładna i bardzo dobra w szyciu, ale terminy są masakryczne. Ja w kolejce czekałem miesiąc. Nie chcę obiecać czegoś i potem będę się tłumaczył, że dostałem siano a kamizelki nie ma. Niemniej zapytam czy dałoby radę ogarnąć kilka kopii. Musisz się jednak liczyć z tym, że to koszt materiałów, pracy krawcowej no i nie ukrywam, że kilka złotówek za całą operację wziąłbym dla siebie. Oczywiście na wszystko wystawię fakturę/paragon, żeby nie było, że uprawiam tutaj jakiś nielegalny proceder. Dziś porozmawiam i dam znać jak z kosztami i terminami.
    •  
      Maza
    • 2013-08-08
    # 99
    Spoko, jakby co jestem zainteresowany. Jak cena okaże się przystępna na pewno kupuje.
  8. # 100
    W poniedzialek okresle sie co do ceny i czasu szycia bo bede sie widzial z krawcowa
    • cyp
    • 2013-08-08
    # 101
    Defendera mi uszyj, a Cię ozłocę :)
  9. # 102
    Mam już plan na defendera, materiały też wiem jakie użyć. Komplet wymiarów też posiadam. Niestety muszę znaleźć krawcową o większym stopniu zaangażowania (delikatnie mówiąc). Jest do zrobienia, ale muszę poszukać i się zebrać w sobie :)
    • cyp
    • 2013-08-08
    # 103
    Jak będzie ładnie wykonany - zamawiam! :)
  10. # 104
    W najbliższym czasie chcę zamówić replikę Defendera od IRT . Ktoś miał z tym styczność?
    • cyp
    • 2013-08-10
    # 105
    Szukaj na RA... Jest całe mnóstwo opinii. Ogółem - wypas.
  11. # 106
    Obiecałem dać nać co do możliwych kopii kory, więc piszę:

    Kory jak na załączonym obrazku mogą chodzić w cenie 220 PLN już z wliczoną przesyłką. Nie wiem, czy to dużo, czy mało. To jest cena, która czyni podjęcie się tej pracy w minimalnym stopniu opłacalną. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to proszę o pw na trus_87@interia.pl Jeżeli ktoś uważa, że to dużo i cena mu nie odpowiada to proszę gorzkie żale zachować dla siebie i zakupić replike na toysoldier. Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę pw. Bardzo ważna informacja. Produkcja rusza od września. Zamówienia zbieram od dziś i informuje o terminie realizacji. Warunki płatności oraz wszelkie szczegóły na pw.
    •  
      Igur
    • 2013-10-28
    # 107
    Napisałem maila w sprawie kory.
    Mam parę pytań i ogólnie zastanawiam się nad jej ewentualnym zakupem :)
    •  
      Maza
    • 2013-10-28
    # 108
    Już chyba nieaktualne, też chrapkę na korę miałem...
  12. # 109
    Odświeżam, jednocześnie z prośbą do kazika, bądź innego szczęśliwego posiadacza defendera. Proszę o tony zdjęć szczegółów, interesują mnie przede wszystkim zapięcia u góry, kołnierz i wszystkie "smaczki" których na zwykłych fotach z grafik google nie zobacze.

    Po etapie prac z 6b23 czuję, że jestem gotowy na defendera.

    Zaczynamy od tradycyjnego, celem jest pełne molle + ładownice w zestawie ;)
  13. # 110
    Postaram się coś przygotować na jutro.
  14. # 111
    Po długiej i zaciętej walce z procesem eksportu video udało mi się coś przygotować:
    http://youtu.be/-QbG1q1Ehpw

    Rozkładaniem starałem się pokazać ogólną konstrukcję kamizelki, co jest trudne do zrobienia na zdjęciach.
  15. # 112
    Mistrzostwo, bardzo Ci dziękuję!

    Pytanie do specjalistów, wersja full molle jest milej widziana we wzorze diagonalnym (inaczej nazywany też diament) - czyli skośne u góry, czy też prosty, poziomy klasyk?
  16. # 113
    Autor cytatu: trusMistrzostwo, bardzo Ci dziękuję!

    Pytanie do specjalistów, wersja full molle jest milej widziana we wzorze diagonalnym (inaczej nazywany też diament) - czyli skośne u góry, czy też prosty, poziomy klasyk?


    Wersja diagonalna lepiej wygląda, ogólnie mniej praktyczna (zależy też jakie kieszenie i jak przypniesz). Wojacy dosyć negatywnie wypowiadali się o walorach tego eksperymentalnego rozwiązania.
    Zresztą sam nie miałem za bardzo co tam przypiąć ;)
  17. # 114
    Rybiata Szyje ktoś w PL korund-y wm?

    Edition:
    Ewentualnie ktoś zna konkretnego krawca który by sie podją?
  18. # 115
    Jeden rus-milowiec wiem że się podjął uszycia bo ściągał z mojej wymiary, ale nie znam jego nicku tutaj. Pan od Kory :)
  19. # 116
    Ten gość to ja ;) Defender już na ukończeniu, pracy z nim co niemiara, pochwale się jak skończę. Pracuję tylko wieczorami, więc termin się wydłuża.

    Co do korunda to ciężko się podjąć bez wymiarów/szczegółów etc.

    Kore skopiowałem dzięki wymiarom płyt z Red Alliance, 6B23 dzięki uprzejmości Berdozona, a defendera za sprawą Kaszuba.

    Jeśli idzie o kamuflaże w jakich można szyć to ogranicza oferta redzone ;)

    Po ukończeniu defendera spróbuję się zmierzyć z maskałatem w Skolu.
  20. # 117
    Witam,

    Które wymiary ci dokładnie potrzebne?
  21. # 118
    Wszystko co tylko się da + porządne foty jak to się składa i jak to wygląda. Generalnie uszyć jest nie trudno, trzeba tylko rozkminić co i jak a do tego potrzeba albo dobrych zdjęć/filmów albo oryginału na wzór.

    Pytanie w jakim kamuflażu ma być.
  22. # 119
  23. # 120
    Daj mail proszę, jutro napiszę Ci na spokojnie co i jak.