• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    No coś na zasadzie Marpata US Army ''MARPAT najlepszy kamuflaż negatywny ,taki który swietnie maskuje w podczas ruchu .Będziesz naprawde trudno zauważalny''.
    może to tylko chwyt marketingowy ale coś w tych ''DIGITALACH'' jest najlepjej przetestowac samemu.
  2. # 32
    Ogólnie Digital rozmywa sylwetkę na bliskich dystansach, natomiast na dalszych zlewa się w jedą plamę z tego też powodu "stare" duże plamy lepiej kontrastują, takie są bynajmiej moje obserwacje, oraz wiedza z różnych for

    ps. na neciej est taka strona gdzie bardzo dużo kamuflaży jest pofotografowanych w różnych miejscach i z różnyh odległości (jak znajdę wkleję link)
  3. # 33
    W takim razie dla asgejów pikselowe kamuflaże są lepsze, bo my się strzelamy na dużo mniejszych odległościach niż ma to miejsce w prawdziwej walce.
    Chociaż i tak wiemy że w tej zabawie nie o kamuflaż a o lans chodzi... ;)
  4. # 34
    Raddar - miałeś na myśli http://www.camotest.de/ ? No fajnie, że jest tam dużo fot, ale moim zdaniem niewiele można z nich wywnioskować - zawsze jakoś tego gościa, co się kamufluje widzę :P

    O skuteczności decyduje parę kryteriów:
    1. dopasowanie kolorystyki do otoczenia oraz kontrast między kolorami
    2. powtarzalność wzoru - im mniejsza tym lepiej
    3. makrowzór - jeśli jest w danym kamuflażu, to maskuje na większe odległości
    4. mikrowzór - j/w ale na mniejsze

    Patrząc na nowy kamuflaż FR widzimy:
    1. Kolory niby OK, ale prawie kompletny brak kontrastu
    2. Tutaj trudno mi się wypowiedzieć, ale chyba wypada dobrze
    3. Brak makrowzoru
    4. Niby jest mikrowzór, ale tak zaj* mikro - w porównaniu do innych kamuflaży
    Efekt: kamuflaż o skuteczności równej oliwce - z wyjątkiem sytuacji kiedy ktoś z odległości 5m próbuje znaleźć na naszym mundurze kieszenie ;D

    O skuteczności pikseli nad innymi kształtami pierwsze słyszę :) tutaj faktycznie chyba raczej chodzi o lans.
  5. # 35
    Są u nas Białorusini którzy używają mundurów w tym kamuflażu, więc mogę przeprowadzić prosty test skuteczności tego wzoru na najbliższej strzelance.
  6. # 36
    Mała poprawka - wg ludzi z tactical.pl kamuflaż jednak posiada makrowzór (który jest jednak mało widoczny przez słaby kontrast):
    http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,58892.msg237399.html#msg237399
  7. # 37
    Tak, dokładnie o tą stronkę mi chodziło...

    Nową florę posiada na Mazowszu urzytkownik Goorock, pogadam z nim i możę uda mi się zrobić kilka fotek z marpatem dla kontrastu.

    Ktoś wposminał o panterze w pixelu:
    Z tego co wiem Miwo oferuje wz93 w pixelu, nie powala to jednak na kolana, krawędzie są popixelizowane.
    Jeśli komuś mało pixeli odsyłam tutaj:
    http://www.hyperstealth.com/ -są tu chyba warianty na każdą pogodę:)
  8. # 38
    Dokładnie Pantera Leśna Pixel jest też wersja pusynna Pantera Pustynna Pixel ale nie wiem jak Pantera w Pixelu przyjeła sie u nas w kraju.Pantera wz 93 Pixel wystepuje w ofercie Miwo Military ale filia Lubliniec z tego co mi wiadomo Praszka nie wprowadziła jeszcze Pixela do sprzedarzy.JEst za to multicam też stosowany coraz szerzej (w Polsce jednostki AT Policji).Wracajac do pixelawczoraj w filme o BOA (BIURO OPERACJI ANTYTERORYSTYCZNYCH) uwage moją zwróciły mundury członków jednostki AT-Digital tez Pixelowy skojarzyło mi się że to zastępstwo Plamiatków AT.Mundury AT-Digital noszone przez członków BOA wydaje mi sie ze są produkcji MIWO gadalem z nimi i wiem że wyposarzaja jednostki AT(Lubliniec jak i Praszka)ale pewnosci nie mam.Co do pixela w Wojsku Polskim znów informacje od porducenat czyli Miwo niektórzy zawodowi kupuja sami mundury w Pantere wz.93 bo są lepsze lepsza jakosc materialu lepjej sie nosza.Wiem ze jednostki psecjalne WP tez nosza te mundury.natomiast co do Pixela wz.93 pantera nie wiem jaki jest stosunek wojska moze tylko gromlub jakies jednostki powietrzni-desantowe będo w przysłosci wykorzystywac ten wzór(tak mi sie wydaje bo wyszedl w odmianie pustynia i las odnosnei sugestji @Kazika ze WP nie ma dobrego kamuflażu wiec moze sie doczkalismy tak jak Rosjanie.:)
  9. # 39
    Pikselowa pantera to bardziej prywatna inicjatywa niż kamuflaż WP (ale w sumie podobnie można by napisać o Partizanie). No i nadal jest to raczej ciekawostka niż standard. Dodatkowo i tak nie zniwelowano podstawowej wady pantery - czyli marnego kontrastu barw.

    Kamuflaż używany przez BOA to UCP, jeśli się nie mylę (więc to akurat nie jest "nasz" produkt).
  10. # 40
    BOA nosi UCP od Proppera, czasem można ich zobaczyć w multicamie tego samego producenta.
    Grom natomiast od jakiegoś czasu biega w "MultiKamie" czyli polskiej kopii multicamu.

    Ciekawostka: koleś na filmie o BOA ma na kamizelce napis "Police" jednak nie znam się na tyle żeby stwierdzić co to za model...

    A tak na marginesie to odeszliśmy zbytnio od tematu:P
  11. # 41
    Pewnie NFM, albo coś takiego. Ale nie offtopujmy proszę.
  12. # 42
    Czyli jednak ze wzgledu na różne drogi zaopatrywania Wojsko podlega pod Ministerstwo Obrony a Policja pod MSW.No nadal jest to temat Pixelach :)przynajmniej
  13. # 43
  14. # 44
    Moim zdaniem te zdjęcia bardzo mało mówią o skutecznośco kamuflarzu.
  15. # 45
  16. # 46
    Na razie ten mundur w tym kamuflażu to nowość.Ceny będą spadać na pewno pojawi się na Red Zonie.A może nawet na Allego u Baloty albo Duchowo.Oni wożą z Rosji
    rożne rzeczy (flory,lifcziki).Jeśli to mundur produkcji Sposnu http://cgi.ebay.pl/New-Russian-Digital-Flora-Mabuta-cut-suit-buy-now_W0QQitemZ390037746976QQihZ026QQcategoryZ104023QQcmdZViewItem to tu był taki do kupienia.140 $ to więcej niż te 330 zł.Ale zwykłe letnie mundury polowe na stronie producenta osiągają ceny (2100-2400 rubli) w zależności od modelu.Ja mam mundur letni WDW i krój jest podobny do tego z tej aukcji , jest jeszcze opcja kupienia munduru letniego specjalnego kamuflaż tigr.Te mundury są znacznie tańsze :) ja za swój kupowałem z http://redzone.com.pl/index.php?cPath=45.
  17. # 47
    Wzór jest do niczego. Zero kontrastu, nie rozbija sylwetki. żadnych makro i mikro wzrów nie widać. Moim zdaniem niewypał.
  18. # 48
    xxxFENCExxx - Rozumiem,że widziałeś go na żywo i w ternie. Bo na czymś musisz opierać swoje zdanie :).
  19. # 49
    No właśnie - kto to w sumie widział na żywo? :) I jakie wrażenia z oglądania (Echelon, Kamil?)
  20. # 50
    Nie napiszę jakieś długiej recenzji bo widziałem go raptem 3 razy. Ale przy najbliższej okazji wezmę aparat i przyjże się temu bliżej.
    Krótką reckę napiszę w tym temacie oczywiście z paroma zdjęciami. :)
  21. # 51
    Bez przesady, nie oczekuję wykładu na 5 tyś. słów i z pełną dokumentacją zdjęciową ;) Jestem po prostu ciekaw ogólnych, osobistych wrażeń na temat jego skuteczności.
  22. # 52
    Akurat ciężko nam powiedzieć, bo ludzie którzy biegają w tym camo grają z nami, a nie przeciwko nam, więc nie zwracamy na nich specjalnej uwagi ;) Ja tak patrząc kątem oka uważam że prezentuje się całkiem nieźle, ale prawda wyjdzie na jaw dopiero kiedy pokażą się listki na drzewach, bo na chwilę obecną wszystkie zielone ubranka tak średnio się sprawdzają. No i prawdopodobnie zrobimy tak jak mówi Echo, weźmiemy aparat i pocykamy zdjęcia, ew. poprosimy kolegów żeby się pochowali w jakiś zaroślach i spiszemy wrażenia.
  23. # 53
    Listków musi pokazać się dość dużo, bo kolorystyka jest raczej dojrzałego lata ;)
    Ja podobnie jak Kamil i Echelon gram po tej słusznej stronie, ale kątem mojego oka to nie wygląda to najlepiej :) Zieleń jest ciemna - jak w pumie (chociaż tu pewnie różne kolory wyjdą z różnych fabryk), kontrast mały, makra nie widać - brzmi jakby wszystkie złe wróżby się spełniały ;). Nie zostanę może fanem tego kamo, ale nawet mi się podoba.
    Z tym, że zimą zieleń faktycznie nie kamufluje - poczekajmy na liście.
  24. # 54
    Autor cytatu: echelon4xxxFENCExxx - Rozumiem,że widziałeś go na żywo i w ternie. Bo na czymś musisz opierać swoje zdanie :).


    Nie muszę widzieć tego na żywo by mieć swoje zdanie. Widzę zdjecia. Podobnie: jak zobaczę samochód bez kół, to nie muszę go odpalać żeby wiedzić, że nie ruszy.
    Prawa fizyki, fizjologia wzroku i zasady działania ludzkiego mózgu są stałe.
    Kamuflaż ma swym wzorem oszukiwać ludzkie oko. Tu żadnego oszukiwania nie ma, ponieważ nie widać żadnego wzoru. Jest jednolita plama. A podstawowym zabiegiem "oszukującym" ludzie oko jest działannie kontrastem plam. VSR czy flora z wyraźnymi konrastowymi kolorami są o niebo lepsze niż ten "nowoczesny wzór". O wszelkich wzorach rosyjskich kamuflaży opartych na niemieckich wzorach nawet już nie wspominam bo to jest klasa sama w sobie.

    Partizan rządzi nie dlatego, że jest rosyjski - tylko dlatego, że jest post niemiecki. :)


    Generalnie post nr34 Kazika wyłuszcza o co chodzi.Kamo jest słabe jak zwykała jednobarwan koszula w oliwce.
  25. # 55
    Dokładnie to Rosjanie po porostu skopiowali niemieckie kamuflaże z okresu II wojny światowej.Dokładnie są to kamuflaże SS a nie Wehrmahtu.Kamuflaże SS były opatentowane żeby WH ich nie skopiował.Opracowane w 1938 roku weszły do produkcji w listopadzie tegoż roku.Szeroko stosowane w czasie inwazji na Francję.
    Od 1940 roku produkowane już seryjnie po otrzymaniu wysokich ocen.Przedwojenne manewry SS wykazały że zastosowane ubioru maskującego zmniejsza o 15% straty w ludziach.Nie wydaje mi się żeby Rosjanie mieli to na względzie projektując ten wzór kamuflażu:) Armia jest dalej armią z poboru specsłużby używają ''niestandardowego'' umundurowania.Może postawili na wygodę i łatwość produkcji kosztem walorów maskujących.Może nie będzie na nim widać zabrudzeń :) różnych plam zacieków :).Kiedyś kolega za karę mył wkłady(gary) od wojskowej kuchni te duże.Miał na sobie mundur mil-teca i tak poczerniał od sadzy z kotła że brud nie chciał wyjść.Dokładnie najlepszy jest partizan do maskowania ale pojawił się na rynku maskałat Modoksu (na dołączonym zdjęciu)Na razie to nowość ponownie to kopia kamuflażu używanego przez Waffen SS.

    Załączniki:

    • Himera2.jpg
  26. # 56
    Dokładnie to Rosjanie po porostu skopiowali niemieckie kamuflaże z okresu II wojny światowej.

    Nie wydaje mi się żeby Rosjanie mieli to na względzie projektując ten wzór kamuflażu:) Armia jest dalej armią z poboru specsłużby używają ''niestandardowego'' umundurowania.Może postawili na wygodę i łatwość produkcji kosztem walorów maskujących.Może nie będzie na nim widać zabrudzeń :) różnych plam zacieków :).Kiedyś kolega za karę mył wkłady(gary) od wojskowej kuchni te duże.Miał na sobie mundur mil-teca i tak poczerniał od sadzy z kotła że brud nie chciał wyjść.

    Że co? Co ty pierdolisz? To skopiowali czy projektowali? Jakich zabrudzeń? I skąd czerpiesz wiedzę na temat wojska Federacji Rosyjskiej?
    Wnioskuje jedno - "ruscy" to jednak łachmaniarze i obiboki. Armia to syf, mundurów nie ma itd. Ech..stereotypy.

    Zastanów się Specnaz co ty czasem piszesz.

    Ta kopia już dawno dość jest robiona przez SPOSN. Modoks jest cały czas z tyłu.
  27. # 57
    Autor cytatu: yakarovTa kopia już dawno dość jest robiona przez SPOSN. Modoks jest cały czas z tyłu.
    Wygląda na zrobioną z cieńszego materiału w porównaniu do SPOSNowego "Razwiedczyka".
  28. # 58
    No możemy przedstawić inną wersję.Że armia rosyjska jest super nowoczesna i panuje w niej super porządek.A z problemem starszej generacji sprzętu radzi sobie nadrabiając walecznością i odwagą swoich żołnierzy.Chodziło mi o to że Rosjanie podpatrzyli i zaadaptowali pomysły niemieckie z okresu II wojny światowej.
    Ja wiem że Sposn już takie coś ma ale chodzi mi o to , że ten wzór kamuflażu stanowi cały czas inspirację.Powstają kolejne mundury(maskałaty) w tym kamuflażu
    dlatego napisałem o Modoxskie.
  29. # 59
    xxxFENCExxx - porównanie jest nie co kiepskie :). Jutro może będę miał możliwość przyjrzenia się temu z bliska.
    W razie czego napiszę reckę.;)
  30. # 60
    Porównaie jest bardzo dobre - ze zdjęc widzę jaki braki ma ten kamuflaż. Z takimi wadami daleko się "nie zajedzie" :)

    Yakarov, no jak nie skopiowali? Przeież na partizanie jest Eichenlaub z podmienionymi kolorami. Dziwię sie tylko, ze do tej pory nie skopiowli dot44 (groszek tak zwany) bo mim zdaniem jest najlepszy i nawet współczesne dobre digitale nie dorastają mu do pięt.