• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Pewnie widzieliscie liczne zapowiedzi E&L. Na blogu GF pojawil sie wpis Procenta na temat wrazen z ogladania AKMa ich produkcji:
    http://blog.gunfire.pl/2013/08/23/replika-dobra-jak-oryginal/
  2. # 2
    Fajne, fajne ja sie tylko zastanawiam doklad podazamy skoro w stocku ma to miec 440 fps... w US zaczyna sie nagonka na springi powyzej 400 fps (zwyczajowy limit dla aegow) ze niby ubezpieczalnie nie chca szkod pokrywac za wypadki przy nich (a zazwyczaj limit u nich to tylko 500-550).
  3. # 3
    Kiedyś przewinął mi się przez łapy jakiś wytwór ze stajni GFC, chyba AKM z kolbą od M'ki, szynami i innymi pierdołami. W stocku "jedyne" 480 FPS. Dośc szybko odsprzedałem ją jakiemuś chłopaczkowi a w dwa miesiące gearbox nie wytrzymał katowania - następny właściciel miał wyjątkowo ciężki palec. A było to już z jakieś 4/5 lat temu. Wydaje mi się że GF ma tendencję do robienia typowo mocowych replik.

    Ja osobiście odkładam sobie od jakiegoś czasu kasę na 104 w wersji "tacticool". LCT się chwilowo skończył a z zapowiedzi E&L wyglądają na tyle obiecująco, że pewnie będę brał replikę od nich.
    Sama replika będzie ciurana tylko w CQB więc downgrade do 350 FPS od razu po zakupie i władowanie tyle świecidełek, że będzie wyglądała dla ortodoksów i purystów jak pro-uber-Alfa-Specnaz-bling-bling xD.

    Co do reszty replik to ktoś się pultał do złej pokrywy zamka w 74M i serii "100" i jeszcze kilku pierdół, które wyczai bardziej obeznana w temacie osoba. Żeby tylko nie zrobili wtopy jak z węgierskimi biciami na PeKaśce.
    Właśnie - żadne zdjęcie nie pokazuje bić na replice - jedne jedyne pokazuje tylko bicia na ostrej.
    Akcja zamierzona czy jednak przypadek?
  4. # 4
    Autor cytatu: sliver64
    Właśnie - żadne zdjęcie nie pokazuje bić na replice - jedne jedyne pokazuje tylko bicia na ostrej.
    Akcja zamierzona czy jednak przypadek?


    https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1010826_567463096625793_1928523436_n.jpg

    https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1002440_567462886625814_1146080480_n.jpg

    Podobno nawet końcówki numeru seryjnego się powtarzają w odpowiednich miejscach.
  5. # 5
    No ciekawie to wygląda oby tylko mieli suki i w przystępnych cenach to na pewno się skuszę.
    •  
      Igur
    • 2013-08-24
    # 6
    Trochę z dupy ten numer 0009 :D
    I lipa by była gdyby na korpusie była gwiazda, a na kolbie dajmy na to od AK103 strzałeczka.
    •  
      Maza
    • 2013-08-24 *
    # 7
    Fajnie jakby zrobili dobrze odwzorowane AK-74M. Z poprawnym tłumikiem, muszką, bulbulatorami itd. Bo jak narazie, najlepiej odwzorowaną "emką" jest AK-74M KWA, ma wszystko. Więc się da.

    Te repliki, to całkiem fajna alternatywa dla zarówno VFC i LCT. Ciekawe jak będzie z ceną.
  6. # 8
    Chyba kiedyś Gunfire zamieszczało info z ceną. Przedział 1k-1,5k, chyba.

    Pewnie Kazik&Potfur lub my, będziemy mieć w łapkach 1szt co by, że by zmontować ruchome obrazki ;)
    •  
      Maza
    • 2013-08-24
    # 9
    No elegancko! Bo zarówno ekipa rus.mil i Wy macie te droższe AK do porównania.
  7. # 10
    Autor cytatu: IgurTrochę z dupy ten numer 0009 :D
    I lipa by była gdyby na korpusie była gwiazda, a na kolbie dajmy na to od AK103 strzałeczka.


    Wydaje mi się, że chodzi o indywidualny numer seryjny
  8. # 11
    Mnie zastanawia w jaki sposób są one robione tzn. czy idea jest jaka, jak w przypadku customów Krakmana, czyli napakować ile wlezie części od ostrego. Czy też może jest jak w Boyi SW, czyli poskładane ze stalowych części w różnym stopniu przypominających oryginały.
    Co do nacięcia na rurze gazowej to raczej "chłyt martetindody" mający sugerować "coś", niż realne zabezpieczenie przed ewentualnym użyciem w broni palnej - na pojedynczym na pewno będzie strzelał, na ciągłym myślę że też jest szansa. Tak czy inaczej nie jest to istotna część broni i nie wiem dlaczego ktoś ją uszkodził w taki sposób.
    •  
      Maza
    • 2013-08-24
    # 12
    To nacięcie pewnie do baterii stick NiMh, to miejsca gdzie kable przechodzą.
  9. # 13
    Po tym ostatnim pokazie na blogu gunfire mam mieszane odczucia. Niby to podobieństwo jest... ale i tak większość części posiada pewne różnice. Podstawa muszki i szczerbinki - inne. Kolanko gazowe - inne. Rura gazowa - inna. Okładziny bardziej od AK74 niż od AKM. Rączka przeładowania - dalej taka sama jak w chinolach. Boczna szyna jest - ale nie taka jak w AKMŁ. Są to drobne różnice, ale jak ma być arcydzieło - no to pewne standardy są wyższe ;)
  10. # 14
    Autor cytatu: MazaTo nacięcie pewnie do baterii stick NiMh, to miejsca gdzie kable przechodzą.

    Dokładnie, wszystkie airsoftowe rury gazowe tak mają, a i tak czasami jest trudno wcisnąć batkę.
  11. # 15
    Polecam lekturę komentarzy na wpisie bloga. Na szczęście modele z rodziny 74 i późniejszej nie mogą być aż w takim stopniu bazowane na Type-56-2, o którym wspominał autor komentarzy. Tak czy inaczej np. rygiel rury gazowej i suwadło dalej zostaną takie same (co widać na zdjęciach promocyjnych). Pytanie czy grubość lufy będzie poprawna ;) Bo z tego co kojarzę, to są one inne (AKM i AK74).

    Do dobrych wiadomości zaliczyłbym natomiast fakt, że z tych samych zdjęć wynika, że kolby są inaczej montowane niż w VFC (brak metalowego "klocka" na którego kolba jest nasunięta), co oznacza mniej pracy przy adaptacji kolby od broni i zamontowanie jej w replice.

    Załączniki:

    • 1009435_567157789989657_936545639_o.jpg
    • 1072365_567158769989559_940712878_o.jpg
    • 1026032_567158766656226_1752350730_o.jpg
    • 1074881_569712126400890_1620328411_o.jpg
  12. # 16
    No tak, akumulator. Zupełnie o tym zapomniałem, choć sam miałem AKMS z wyciętą rurą, ale było to wycięte na prawie całej jej długości. Po za tym używałem lipo które ledwo sięgało do podstawy szczerbiny i nie przyszło mi do głowy, że może być jakiś problem ze stickami ni-mh. Co ciekawe w RPK-74N cymy rura gazowa nie jest pocięta.

    Wracając do ww. bloga. zastanawia mnie co autor miał na myśli pisząc cyt.: "Lecimy dalej – rura gazowa. To jest jedna z większych ciekawostek, rury wyglądają także prawie identycznie, z tym że ta w E&L jest… nacięta w osobliwy sposób. Dlaczego? To pozostawiam domysłom dla osób, które siedzą trochę w temacie :) . Dla mnie to akurat bardzo dobry znak i wskazówka… W każdym razie, jak można się domyśleć, rura gazowa jest wymienna i pasuje."
    oraz podpis pod zdjęciem: "Rury gazowe są niemal identyczne, stąd może nie dziwić nacięcie na lufie E&L"
    Wiem, że tam ma być akumulator, ale dalej nie widzę związku pomiędzy "Rury gazowe są niemal identyczne", a "stąd może nie dziwić nacięcie na lufie E&L" Co wspólnego ma jej podobieństwo z oryginałem, a koniecznością jej nacięcia?
    Ja to widzę w ten sposób. Autor sugeruje, że rura pochodzi z ostrego, ale została deaktywowana przez nacięcie. Albo tak jak ja nie był świadomy tego, że to wycięcie pod akumulator.

    Zwróćcie uwagę na kołek utrzymujący lufę w jej obsadzie. Nie wiem dlaczego, ale dla mnie wygląda on jak jakaś atrapa i nie był bym taki pewien czy lufa jest kołkowana w obsadzie. Po prostu nie widać szczeliny pomiędzy kołkiem, a obsadą:
    http://blog.gunfire.pl/wp-content/uploads/2013/08/2.jpg
    http://blog.gunfire.pl/wp-content/uploads/2013/08/3.jpg
    ten u góry
    http://blog.gunfire.pl/wp-content/uploads/2013/08/7.jpg
    http://blog.gunfire.pl/wp-content/uploads/2013/08/9.jpg
    Albo znowu szukam sensacji tam gdzie jej nie ma...
    •  
      Maza
    • 2013-08-25
    # 17
    AK-74M znowu ze skopanym tłumikiem i podstawą muszki. Ktoś kiedyś wytłumaczy Azjatom, że AK-74M to nie AKS-74N z plastikową kolbą i okładzinami?
  13. # 18
    Maza, lepiej, dźwignia blokady górnej okładziny jest identyczna tak w AK-74M jak AK-74. :D

    Chińcik nie będzie zmieniał całej linii produkcyjnej bo jakaś tam podstawa, czy dźwigienka jest inna, na końcu jedynie rozejście prawo-lewo. I tu montują drewno, a tam plastik. Wot AK-74M jak się patrzy, że aż łzy lecą, choć nie ze wzruszenia.

    Co do odkrycia Zachara, też bym stawiał na to, że ten kołek to atrapa, a lufę mocuje się na dwie śruby w korpusie. No chyba, że lufę autentycznie zakołkowali i dopiero pomalowali czarnym szprejem tak, że pozaklejało szczeliny.

    Zresztą gdzieś słyszałem, że to niby kolejna firma po BO która kupuje elementy od LCT i składa pod swoim logiem.
  14. # 19
    Autor cytatu: HunterKillerZresztą gdzieś słyszałem, że to niby kolejna firma po BO która kupuje elementy od LCT i składa pod swoim logiem.
    To jest bardzo wątpliwe, bo oznaczenia selektora są inne. A LCT swoich oznaczeń nie potrafi poprawić od iluś już lat.
  15. # 20
    Też w to wątpię, ale napisałem taką informację, bo może ktoś słyszał coś więcej i będzie w stanie potwierdzić/zaprzeczyć.

    Sam mam LCTka i ubolewam nad tymi oznaczeniami, bo nijak to wygląda.
    •  
      Maza
    • 2013-11-09 *
    # 21
    Na Gunfire są już dostępne pre-ordery. Według mnie to trochę żart z tymi replikami. Taki tańszy LCTek z tak samo głupim montażem lufy na śrubki a nie na kołek. No i z komicznie czerwonymi drewnami.

    Z tego co wyczytałem, jedyna dobra rzecz w tych replikach to gearbox.
  16. # 22
    Tyle że LCT nowszych wersji są już na kołki. Real Assembly sie to nazywa.
    •  
      Maza
    • 2013-11-09
    # 23
    Mi chodzi o ten największy kołek wchodzący w jarzmo lufy, przechodzący pod podstawą szczerbinki i przez lufę. LCT nadal ma śrubki. Nawet RA.
  17. # 24
    A to przepraszam. Niemniej jednak nie zmienia to faktu że LCT robi jedne z najlepiej, jak nie najlepiej ogólnie wykonane kałachy na standardowych częściach. VFC wygląda niegłupio ale na wyglądzie sie kończy.
  18. # 25
    Drewna zawsze są do wymiany. Nawet LCT nie robi (wg mnie) idealnych drewien, aczkolwiek faktycznie ten element repliki wypada najgorzej z całości w E&L.
    •  
      Maza
    • 2013-11-09
    # 26
    No nie wiem, LCT na pewno ma swoje plusy. Dobry GB, oksyda i cena. VFC nie jest oksydowane, ma gorszy GB i jest droższe. Ale mając tyle pieniędzy, żeby kupić VFCka, można przeznaczyć jeszcze te +/- 300 zł na oksydowanie i gearbox cymy.
  19. # 27
    just pulled trigger on one :)
  20. # 28
    I jak wrażenia z tego E&L?
  21. # 29
    "Pull the trigger" jest neologizmem oznaczającym dokonanie zakupu. Zgaduję, że Willard dopiero zamówił preorder.
  22. # 30
    Dla mnie "pull the trigger" to... pull the trigger IRL. Kierowałem się bardziej możliwością pomacania tych przedprodukcyjnych sztuk, którymi już się GF chwali, nvm then.
    6.01.2014? Heh, miały być w połowie listopada. PR już zrobiony więc pozostaje tylko czekać.