• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam
    Nie wiem gdzie to znaleźć więc prosze o pomoc. Wiadomo jakie gorki pasują na jakie okresy historyczne?
    Co było wykorzystywane poza sowiecką w 1wszej czeczeńskiej ( czytałem że gorki ANA) a co w 2giej, w początkowych okresach? Bardziej interesuja mnie historyczne zaszłości bo teraz gorek jest jak psów.
    Pozdrawiam!
  2. # 2
    W drugiej czeczeńskiej mogły być również gorki ANA i sowieckie.
    Fajny temat. 'Gorki, a okres.'
  3. # 3
    Nie wiedziałem jak to nazwać. Bez skojarzeń prosze

    A co z Gorkami BARSa?
  4. # 4
    Wszystkie Gorki będące w jakiś sposób inspirowane modelem SSO nie będą się nadawać. Nie wiem, czy Bars robi jakiś bardziej oldskulowy model, ale te wzorowane na Gorce R i S się nie nadadzą.

    Modele R i S (prod. SSO) to na moje oko najwcześniej 2002r., mooooże 2000.
  5. # 5
  6. # 6
    Nie wydaje mi się, by była używana. Wydawałoby się, że na zdjęciach mogłaby umnkąć jako mundur wz88-podobny, ale przez te napy i inny kształt klapek raczej rzuciła by się w oczy.
  7. # 7
    Czyli tak:
    ANA- początek drugiej czeczeńskiej, wcześniej były tylko sowieckie konstrukcje?

    Właśnie, mam pytanie, czym sie rózni gorka robocza od bojowej? Bo usłyszałem że gorki z frontowca ( http://frontowiec.com/index.php?p2522,gorka-afganka-96-170 ) są nieprawidłowe bo są "robocze" i frontowe sie od nich czymś różnią. Ile w tym prawdy?
  8. # 8
    Możliwe, że były jeszcze jakieś cywilne. Rosja to naprawdę duży kraj, a my znamy tylko garstkę producentów mundurów z lat 90tych. Tak czy inaczej zapewne były bliżniaczo podobne do Gorek radzieckich. No i Spław to też stara firma, więc bardzo możliwe, że produkowali już wtedy swoją wersje Gorki (też bliżniaczą do ANA lub radzieckiej).

    I jeśli się nie mylę samych modeli radzieckich tez jest chyba kilka. Z tego co pamiętam jedne np. miały spodnie "ogrodzniczki", inne zwykłe.