• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    •  
      Geno
    • 2008-03-02 *
    # 31
    Autor cytatu: grigorij
    Pozostaje aktualne drugie zdanie. Manewry ASG 24-godzinne z plecakiem mniejszym niż RD54 - niczego mi nie brakowało.
    Im większy plecak weźmiesz, tym więcej zbędnych rzeczy w niego wpakujesz i będziesz to potem dźwigał - wydawało mi się, że ruskie buty sa wystarczającym masochizmem ;)

    Nutka optymizmu :) może jednak kupie tego RD-54 w sumie też nie potrzebuje przesadnego kramu na milsima tym bardziej de facto letniego.
  1. # 32
    No to akurat trzeba sobie rozplanować co i jak. Raz musiałem komuś wpakować cały prowiant do plecaka, bo w moim się nie mieściło. Później rozdzieliłem się z daną osobą i z głodu co najwyżej pozgrzytałem zębami. Ja raczej za dużo nigdy nie dźwigam, ale zawszę wolę coś mieć niż nie mieć.

    Geno - kwestia jeszcze tego, że za obydwa plecaki zapłacisz podobną cenę, a RD-54 jest, co tu kryć, archaicznym tworem o małej pakowności. Jeśli nie myślisz o reko, czy zbieraniu takiego sprzętu, to odradzam (zwłaszcza że są nowoczesne, nieduże plecaki).
  2. # 33
    kup molle 3 dya packa. pakowniejszy od rd, wygdny, w kamo. tanszy.
    •  
      Geno
    • 2008-03-02 *
    # 34
    Z tanich to pasowałby mi:

    http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=56_162&products_id=2597

    Ale ten Flecktarn mnie drażni ;)
  3. # 35
    Jeśli bierzesz plecak 25 lub więcej litrów patrz na plecy czy są "profilowane" (chodzi o takie "kanaliki"). Inaczej przy większym wysiłku będziesz je miał bardzo szybko całe mokre (mam takie coś ze swoim PP25).
  4. # 36
    fotki RD54N:
    http://onfinite.com/libraries/1105849/b95.jpg http://onfinite.com/libraries/1105850/d90.jpg http://onfinite.com/libraries/1105851/84f.jpg

    Nie wiem niestety czy ten comfort-pad oraz ładownice są częścią zestawu.
  5. # 37
    Ładownic w zestawie nie ma.
  6. # 38
    zajebisty!
    Wygląda raczej jak połączony ze smerszem, więc to chyba połączone 2 zestawy.
    ile taki?
    •  
      Geno
    • 2008-03-02 *
    # 39
    Widzę ,że jadnak warto kupić RD99. Dzięki za fotki.
  7. # 40
    Autor cytatu: yakarov
    ile taki?
    Przyznam się, że pamiętam. Trzeba by było napisać do Dimitriego, no chyba że Kamil będzie wiedział.
  8. # 41
    Czekam na odpowiedź od Tadeusza, po ile rd stoi u niego. Jak pamiętam, to było coś w granicach 300zł.

    Kazik - Ty masz dobre układy z człowiekiem z S-P, jego byś się spytał, może byłoby taniej.
  9. # 42
    Ja się nim aż tak bardzo nie zachwyciłem. W stosunku do rd54 poprawili zapięcia, dodali możliwość domontowania dodatkowcy rzeczy (te tasiemki) ale podstawowa konstrukcja jest bez zmian, a co za tym idzie, żeby się to wygodnie nosiło, trzeba to dobrze spakować.
    Przynajmniej teraz wiem, że da się rd połączyć ze smerszem ;)
  10. # 43
    Autor cytatu: Kamil
    Kazik - Ty masz dobre układy z człowiekiem z S-P, jego byś się spytał, może byłoby taniej.

    Zapytam i tak muszę w końcu do niego maila napisać.
  11. # 44
    Potfur - A czy nie uważasz, że całe sowieckie oporzadzenie z czasów konfliktu w Afganie jest po prostu niepraktyczne? Bo ja tak uważam i też mnie to boli ;) Ale godze się na to, że trzeba kupić coś drogiego, a nie koniecznie mega przydatnego. Chociaż sam RD IHMO nie jest straszny. Jeśli ktoś nie pakuje się na 3 dniowe mil simy, to jego pojemność na cotygodniowe strzelanki starcza całkowicie. Bo co pakujesz do RD? Woda / termos do bocznych kieszeni. Do głównej komory jakieś papu, kulki, okulary, apteczke.

    //
    lee widze, że Kobieta przez godzine nie dała mi dojść do forum i mam zalgłości :D
    w takim razie jeśli to ma być "nie na afgan" to nie ma co kombinować i wręcz należy szukać czegoś nowszego.
  12. # 45
    To ty się gódź, ja się nie zgadzam na taki bezsens. Jeśli nie znajdzie się opcja by można rekonstruować bez RD, lub nie znajdzie się RD po przystępnej cenie (~50zł), to sobie GRH odpuszczę. Dla mnie bezsensem jest kupowanie czegoś by ponosić to kilka razy w roku.

    Bo na niedzielne strzelanki, to mam o niebo lepszy sprzęt, do którego pakuję wszystko co mi potrzeba (aksu, partizana, pioniera z magami, kulkami, camelbaka i jeszcze kilka pierdułek).
  13. # 46
    Potfur - widzisz ja się godzę na to, Ty nie. Ja nie będę Cię namawiał do kupna RD.

    Z drugiej strony, ja mam tylko afgana na strzelanki. Także RD musi mi się "podobać" :P
  14. # 47
    Jeśli będzie za ~50zł - to mnie namówiłeś, jeśli dużo więcej (okolice RD obecnie na allegro to 300) to nie ma najmniejszych szans.
    Miałem RD na oku po takiej cenie, ale kazik mnie wyprzedził.
  15. # 48
    Swoja droga Mrówka nieźle przesadził z tym RD54. 350zł to już jest chora cena ;) A kupił go za 180zl...
  16. # 49
  17. # 50
    Byłem tam i wszystkie plecaczki widziałem + niektóre zmacałem :) I to właśnie RD99 wydał mi się najbardziej optymalny. Kwestia gustu oczywiście :)
  18. # 51
    cytat z red alliance:
    Anyway, the pricerange given to me by Dmitry is about $130 and theres no need to be chasing him with questions yet since he is visiting Sposn at 20th of march and he told me he will pick up 2 of those; one for the shop and one for me.
  19. # 52
    RD99 u Tadeusza 370zł :/ 130$ + przesyłka - podejrzewam że wyjdzie niewiele mniej :(
  20. # 53
    BGOT zawsze był zdziercą....
  21. # 54
    Wracając do tematy 'alternatywa dla RD', znalazłem na ebaju, plecaczek który wygląda jak 'alternatywa' zapodana przez Willarda, tylko on tam jest opisany jako ów Brytyjski plecak ( LINK )
  22. # 55
    sorry ale daleko mu do abakanowskiego ;)
  23. # 56
    Czy mieszok jest plecakiem przyjazdnym dla użytkownika :D ? Częściej był używany RD 54 czy mieszok?
  24. # 57
    II wojenna konstrukcja siłą rzeczy jest średnio przyjazna ;)
    A drugie pytanie troszke dziwne. Do reko na pewno się nie nadaje chyba, że WWO.
  25. # 58
    Nie robię WWO :D Chodzi mi jak często używany był mieszok w afganistanie.Nie widziałem,żadnych fotek z mieszokiem tylko z RD 54 (a może mało widziałem ;) )
  26. # 59
    Muszę przyznać, że Edelwajs-4 jest doskonałym plecakiem. Pojemność ponad 100 litrów, udźwig z tego co podaje producent to 120kg. Obszyty taśmami MOLLE, od wnętrza gumowany, mimo tego ma "wmontowany" na stałe pokrowiec w DPM-ie. Jak znajdę chwilę czasu to napiszę jakąś recenzje. :)
  27. # 60
    Autor cytatu: BrambiNie robię WWO :D Chodzi mi jak często używany był mieszok w afganistanie.Nie widziałem,żadnych fotek z mieszokiem tylko z RD 54 (a może mało widziałem ;) )
    Mało było tego, prawie w ogóle. Jeśli chcesz być pr0-afgan, to tylko RD54 się nadaje (wiem, upraszczam).

    Jak chcesz jeszcze sobie poczytać o RD54, to jest jeszcze jeden temat o tym plecaku na forum -> drugi temat o RD54, który oczywiście przeszedł w offtopa ;)

    -------------------

    Pesus - doskonałym chyba na dłuższe wycieczki ;) 100L to masa miejsca, na co komu tyle?