• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 91
    blazy - kiedyś kombinowałem z czechosłowackim plecakiem. Stwierdziłem, że " nie tyndy droga" ;) na RD trzeba się wykosztować ( lub nie ), ale efekt jest ok i przede wszystkim jest gdzie przytroczyć bluze, pałatke, kocyk, hełm, kubek, rpg czy co tam chcesz ;)

    IMO jeśli do reko, a nie "dobrego reko" ;) to lepiej nic nie nosić na początku. Chyba, że na airsoftowe strzelanki.
  2. # 92
    Czyli na początek może wystarczy najwyżej później zakupie coś bardziej "kontraktowego".

    Nie do końca mnie zrozumiałeś. Jeśli chcesz zacząć rekonstrukcje to nie idź na łatwiznę już na samym starcie.
    - musisz wiedzieć kogo chcesz rekonstruować
    - co powinieneś mieć na wyposażeniu
    - zdobyć wyposażenie
    Twierdzenie, że na początek może być a później coś innego jest złe.
  3. # 93
    Я понимаю :)
    Tak się pytam bo znalazłem go na strychu i coś mi zaświtało że może pasować. Przynajmniej wiem, że muszę dalej szukać :)
  4. # 94
    Nieco z innej beczki a mianowicie:

    Mam RD54, wszystko pięknie ładnie, tylko że.. mam ładownice do swd i ładownica na magi do Ak jest mi kompletnie nie potrzebna. Jak sie tego pozbyć? Na zdjęciu w załączniku jest to jakoś rozwiązane.. tylko jak?

    Załączniki:

    • 41mi22.jpg
  5. # 95
    Ładownice są na takiej... półobręczy, przyczepione do pasków, trzeba ją rozgiąć i zdjąć ładownicę.
  6. # 96
    albo rozciąć i zdjąć ... chcesz się pozbyć tej ładownicy na stałe ? :P
  7. # 97
    To juz wszystko wiadomo, a ładownicy chętnie pozbęde się na stałe :D
    •  
      Foox
    • 2008-10-08 *
    # 98
    A jak już tak pozbywasz się, to może byś ją komuś sprzedał? Np mi :D
  8. # 99
    yy...pierwiej byłem :P
    •  
      Foox
    • 2008-10-09 *
    # 100
    Pozbywanie się na stałe != sprzedaży, ale ok ;)
  9. # 101
    Co to k.. jest???
    http://i38.tinypic.com/2med24g.jpg
    Fotka pochodzi z miernej merytorycznie serii rosyjskich pisemek o umundurowaniu "sołdat na fronte" nr 23
    Opisu zero do zdjęcia odnośnie plecaka!!!

    To co pacjent ma na plecach to jakaś mutacja RD-54 ale jaka, nigdzie się z takim modelem nie spotkałem.
  10. # 102
    O plecaku nic nie powiem - bo nie przypominam sobie bym gdziekolwiek widział takie cudo... ale zastanawiają mnie dwie inne rzeczy.
    Mianowicie: czemu ten pan ma dwa bagnety (jeden na szelce i jeden na pasie) i czemu tak .. wręcz szalenie ubrał czikoma.
  11. # 103
    W publikacji jest więcej taki "pomysłów" + pomieszanie fantów współczesnych z epokowymi.
    Do "rekonstrukcyjnych dziwadeł" go :)
    Ale plecak mnie ciekawi najbardziej....
  12. # 104
    Może po prostu to nie jest rosyjski?
  13. # 105
    Autor cytatu: yakarovMoże po prostu to nie jest rosyjski?

    może...
    przejrzałem prawie wszystkie wzory plecaków desantowych i dupa...
    Nie wygląda na samoróbkę warsztatowo-piwniczną, wiec może to jakiś seryjny wypust , może tylko jaki...???
  14. # 106
    Z okazji zdjęcia umieszczonego przez saperskiego przygotowałem specjalny obrazek, który pozwoli mi bardziej obrazowo wyrazić swoje emocje:
    http://kazik.rusmil.net/shopy/saywhat.jpg

    A tak na poważnie - materiał plecaka wygląda na nieco inny niż stosowany tradycyjnie przez Rosjan co wg mnie bardziej "uprawdopodabnia" możliwość, że plecak mógłby być importowany. Ale w sumie bez sensu by rosyjska (radziecka?) gazetka IMPORTOWAŁA plecak, po to by go użyć w opisie rodzimego wojaka. Ew. może to być jakiś harcerski plecak, który przypadkiem jest podobny do RD54, a ponieważ (jak widać) redaktorzy pisma za bardzo nie byli w temacie, to różnicy im to nie zrobiło.

    PS. I tak ten sposób noszenia czikoma to majstersztyk - o TAKIM sposobie nigdy bym nie pomyślał.
  15. # 107
    Autor cytatu: kazikEw. może to być jakiś harcerski plecak,

    Z ładownicami na granaty? :D Chociaż można by się było spodziewać po radzieckim skautingu ;)
  16. # 108
    Też nad tym się zastanawiałem, możliwe że po prostu się wzorowali na jakimś RDku by wyglądać bardziej "pro". No ale w sumie to naciągana teoria.
  17. # 109
    Może to się tak samo ma do RDka, jak czikom typ II do starego czikoma? Czyli prawie nikt tego nie widział, mało kto używał... Chociaż ja obstawiam, że jest to produkcja po rozpadzie ZSRR z jakiejś byłej republiki radzieckiej.
  18. # 110
    Stanik typ drugi akurat momentami widać (głównie w I wojnie Czeczeńskiej), a ten plecak to jednak "czarna dziura".
  19. # 111
    Szczerze to pierwsze moje skojarzenie to było - torna výsadkářská vz.60
  20. # 112
    A jakaś fotka? Bo googlarka widzi tylko wzór 85.
  21. # 113
    w zakładce vystroj i pruzkumnik...
    ale to nie to...
  22. # 114
    Zapytałem Desantnika (gościa z red-alliance.net) o to foto. Wg jego info zdjęcie ujrzało światło dzienne w ramach książki, której autorem jest Węgier Laszlo Bekesi. Poziom książki ponoć dobrze oddaje zdjęcie, które umieścił Saperski.

    A sam plecak wg niego może być właśnie węgierskiej produkcji, gdyż ponoć mieli oni także coś RD-podobnego.
  23. # 115
    Dla ciemniaków takich jak ja instrukcja jak wiązać mieszoka:
    ./uploads/sprzet_mieszok/agata_instrukcja.jpg
    (instrukcja umieszczona za pozwoleniem autorki - Achatiny11 )
    •  
      Foox
    • 2008-12-14
    # 116
    A czy 40 armia w Afganie miała wogóle coś innego poza RD-54 i mieszokami? Ocz. poza cywilnymi, harcerskimi itp. Chodzi mi ogólnie, nie koniecznie dla WDW.
  24. # 117
    Tak, patrz post nr 26 w tym temacie.
    •  
      Foox
    • 2008-12-14
    # 118
    No, ale to nie jest radziecki wojskowy plecak tylko sporotowy, a mi chodziło czy wojskowe jakieś inne mieli.
  25. # 119
    przeczytałem ten temat od początku i wypowiem się na temat mieszoka, bo targam go codziennie od 2-lat, pieszo do pracy ze śniadaniem i czasami jako torba ekologiczna motorem (koszernym rocznikowo)na zakupy do marketu. Powiem jedno byle jak można nawkladać byle zię zamknęlo a jak się zaloży na plecy to się samo ułoży, pojemnościowo rewelacja, zamienię go z holendrem w góry
  26. # 120
    Fotka z cyklu plansz poglądowych dla nie znających rosyjskiego żołnierzy AR : "czytać nie umiem ale na obrazku pokazano " he he
    Jak wypchać plecak żołnierski :
    http://i44.tinypic.com/33pexp0.jpg

    Plansze do regulaminów z lat 60-tych :)
    W czasach nam bliższych kubek i łychę pakuje się do menażki !!!