• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 181
    pas biodrowy w tortilli jest przymocowany na stałe. ale jak ktoś się uprze to można przerobić tak żeby był zdejmowalny. ale bez pasa to słabo będzie. Tortilla ma za wąskie szelki w stosunku do wielkości/potencjalnej masy, zaś pas biodrowy (dość wygodny) pozwala na spore odciążenie ramion.
    ja teraz myślę nad usztywnieniem pleców w tortilli; albo za pomocą takiego elastycznego pręta plastikowego, albo tak jak w pierwszych alpinusach (np. anapurna), bo są dla mnie za miękkie.
  2. # 182
    Pokusiłem się o pstryknięcie szczegółowej galerii RD-99:
    http://picasaweb.google.pl/Cincin.TheRealRebel/RD99SSO#
  3. # 183
    A jak uzasadnić brak pasa biodrowego w RD-99?
  4. # 184
    Nijak, a przydałby się w tak dużym plecaku (ostatnio to odczułem na własnej skórze).
  5. # 185
    Dla mnie ma to zaletę, ponieważ potrzebowałem plecaka który będzie się komfortowo nosić ze smerszem. 30l to aż tak dużo?
  6. # 186
    30l to mniej więcej tyle, ile ma hamerykański 3 day assault pack. Wypchaj RDka rzeczami na 3 dni (żarcie, woda, ciuchy, menażka itp itd.) a robi się ciężko.
  7. # 187
    Zgodzę się 30l to sporo ja mam Baktriana 2 poj.35 litrów.I tam jest odłączany pas biodrowy pomaga przy stabilizacji plecaka np. podczas biegania lub chodzenia po górkach.Bo jak jest plecak zapakowany to troszkę nim rzuca i ćmąta.
  8. # 188
    ten RDek na allegro za 350 zł to kosmiczna cena. Ja rozumiem 150 a nawet 200.
  9. # 189
    350 to "standardowa" cena na allegro za rd'eka.
  10. # 190
    Autor cytatu: CincinDla mnie ma to zaletę, ponieważ potrzebowałem plecaka który będzie się komfortowo nosić ze smerszem. 30l to aż tak dużo?


    Autor cytatu: Kamil30l to mniej więcej tyle, ile ma hamerykański 3 day assault pack. Wypchaj RDka rzeczami na 3 dni (żarcie, woda, ciuchy, menażka itp itd.) a robi się ciężko.

    Jak dla mnie obaj macie rację i najlepszym rozwiązaniem byłby pas odpinany, ale to gdybanie:(
  11. # 191
    Po wypadzie weekendowym potwierdził się problem braku pasa biodrowego. Nie miałem bardzo dużo gratów - ok. 15kg. Ale po przejściu paru kilometrów plecak już ciążył i odchylał do tyłu, brak mu było porządnej stabilizacji.
    No i jeszcze jedna rzecz... może byłem przewrażliwiony, bo to nie mój plecak, ale pasy nośne trzymają się na takich cienkich tasiemkach, że szczerze mówiąc bałem się, żeby coś się nie urwało. Nabrałem tego przekonania, po tym jak zobaczyłem popruty RDek kolegi (puściły szwy przy górnej kieszeni, tej z workiem przeciwdeszczowym).
    Mocno bym się zastanowił nad kupnem tego plecaka do łażenia wiele kilometrów z obciążeniem.
  12. # 192
    Fakt na pierwszy rzut oka mocowanie szelek nie budzi zaufania... Ale przeniosłem w nim pół akademika często po znacznie więcej niż 15kg i sądzę że nie ma szans na usterkę w tym miejscu. Plecak odchyla się jeżeli się źle lub wcale nie wyreguluje szelek w górnej części.
  13. # 193
    Szelki miałem wyregulowane, ale do plecaka był jeszcze przyczepiony śpiwór, pałatka (co trochę zaburzało środek ciężkości) itp. Oczywiście założony był na Smersza, więc przy tym wszystkim po prostu nie mógł idealnie leżeć.
    A no i sposób zapinania ładownic - klamerki wydają mi się jednak wygodniejsze.
    Generalnie mam wrażenie, że są lepiej zaprojektowane plecaki SPOSNu, chociaż mniej rozpropagowane (gorzej, że brak jakichkolwiek opisów sposnowych plecaków).
  14. # 194
    Mój turystyczny plecak też ma szelki na 'cienkich paseczkach' i trzymają już ładnych parę lat.
    Z plecakiem trzeba nauczyć się chodzić - jedni lubią nisko inni lubią wysoko (ja wolę wysoko).
  15. # 195
    Autor cytatu: KamilNabrałem tego przekonania, po tym jak zobaczyłem popruty RDek kolegi (puściły szwy przy górnej kieszeni, tej z workiem przeciwdeszczowym).

    W plecaku kolegi dokładnie ta sama usterka wystąpiła i to krótko po zakupie. (sory mój błąd- u niego rozpruło się dno kieszeni na pokrowiec przeciwdeszczowy, a nie mocowanie pasów w tej części plecaka). Ja generalnie żałuję, że zamiast rd99 nie wziąłem patrula-3. Podobna kontrukcja, tylko z klamrami i pasem biodrowym. No i w zestawie od razu jest ten metalowy "X" na plecach stanowiący jakieś tam usztywnienie.
  16. # 196
    Mnie też się podoba Patrul. Jeszcze rozważałem Leszego i Atakę-2. Szkoda, że nigdzie nie ma podanych litraży :(
  17. # 197
    Patrul 30 litrów, Leshiy 45 litrów, Ataka-2 60 litrów.
  18. # 198
    Dzięki bardzo.
    • Edi
    • 2010-04-27
    # 199
    Wracając do tego braku pasa biodrowego w plecakach. Czy ktoś używał razem ze Smerszem plecaka z zapiętym pasem biodrowym? Jest to wykonalne? Bo biorąc to na logikę to plecak z zapiętym pasem biodrowym będzie jedynie dobrze współpracować z jakimś chestem (jegerem, łazutczikiem, itd.). Pytam bo jedynie miałem doczynienia z kombinacją Smersz + RD99, a również zastanawiam się nad czymś w podobie Ataki-1/2/3 czy Tortilli.
  19. # 200
    próbowałem tortilli ze smerszem. nie wiem jak powinno się nosić "jak książka pisze", ja podciągnąłem ładownice do góry, pas biodrowy niżej pod nimi, wtedy część ciężaru ładownic oparła się na pasie b. Wygodnie nie było i następnym razem same ładownice podczepiłem do pasa, nawet bez dodatkowych pasków od ramion do ładownic, co skutkowało trochę odstawaniem ładownic od ciała, ale już nie chciało mi się "plątać":) ładownice były standardowo obciążone, 2-ie manierki poszły do zewnętrznych kieszeni tortilli. mając plecak naddupnik już sobie darowałem. zrobiłem tak 60 km, dało radę. tylko że w tym układzie trzeba było po zdjęciu plecaka iść w bój z magami w kieszeni:)
    w rd99 rzeczywiście na pierwszy rzut oka paski nie budzą zaufania, ale szybciej puszczą szwy w plecaku niż te paski. wprawdzie nie używałem intensywnie rd, miałem identyczne odczucia, ale po dokładnym obejrzeniu jestem pewien że wytrzymają dużo. sam rd ma szelki wielokroć lepsze niż tortilla. rd się pozbyłem bo ja nie lubię jednak "tornistrów".
    teraz potrzebując niewielkiego plecaka zabieram mieszoka:)
    jest taka stara zasada; plecak jak najmniejszy, im mniejszy tym mniej się zabiera gratów ze sobą, a jak praktyka pokazuje połowy się nie wykorzystuje tylko dźwiga:)
  20. # 201
    http://www.soviet-propaganda.com/index.php?main_page=product_info&cPath=5_42&products_id=23
    rozgladam sie za jakims plecaczkiem co tez w gory by byl i znalazlem takei cos jak wyzej.
    i zaczynam watpic w logike rosjan, bo skopiowac us tropical rucksack z cirka 1973 w praktycznei nie zmienonej formie to jest kurde zenada. sami amerykanie kapneli sie ze stelarz z plaskich blach w ksztalcie X jest bzdura i sie od razu wygina i niczemu nei sluzy - stad w plecakach z lat 80 (ALICE) jzu bardziej rozbudowany stelaz. a tu rusy wala kaszane kserujac czyjas niedorobke. wladimir! widzisz i nie grzmisz?
  21. # 202
    Pewnie chodzi o to by było stylowo:) a ten plecak nie jest dla wojska ani do turystyki tylko do reko hamerykanów właśnie z lat 80 bo toż to alicja jest przecież prawie dokładnie skopiowana. Swoją drogą rozwiązania ze starej alicji przewijają się również w innych plecakach choćby takie napy z metalowym ściągaczem zapinające kieszeń. Archaicznych rozwiązań mnogo; olskulem się to zwie i służy kreacji retrosolgiera:)
  22. # 203
    Co do kwestii pasa biodrowego i smiersza, to w brytolskim wojsku żołnierze odpruwają pas biodrowy w tych ichnich plecakach kiedy używają oporządzenia PLCE (czy jak to się tam nazywa- w każdym razie pas, szelki i ładownice, czyli to samo co smiersz), tak czytałem gdzieś ostatnio. Chociaż z drugiej strony np. takiego rd99 nosi się na tyle wysoko, że pas biodrowy nie powinien chyba kolidować ze smierszowym. A co do wytrzymałości rd- kumplowi pożyczyłem go ostatnio i wysłał mi taką fotkę z moim plecakiem: http://img179.imageshack.us/img179/117/img0106m.jpg Generalnie plecak był upchany do granic nieprzyzwoitości i kolega który to tachał pomimo swojej niechęci do rosyjskiego szpeju przyznał, że sprzęt jest pancerny. Pozdrawiam
    edit: poprawiłem link
    • Edi
    • 2010-05-19
    # 204
    Autor cytatu: samek Chociaż z drugiej strony np. takiego rd99 nosi się na tyle wysoko, że pas biodrowy nie powinien chyba kolidować ze smierszowym.

    A gdzie w RD99 masz pas biodrowy? ;)
  23. # 205
    A czy ja napisałem, że takowy istnieje? "nie powinien kolidować" nie jest tożsame z "nie koliduje". Moja wypowiedź ma kontekst, do którego polecam się odnieść;).
  24. # 206
    http://www.soviet-propaganda.com/index.php?main_page=product_info&cPath=5_42&products_id=5

    Czy 'Bober' jest przystosowany do noszenia w nim camelbaka?
  25. # 207
    Wlasnie dzis dostalem bobra. Bardzo przemyslany plecaczek, jakies 25L. Ma odpinany pas biodrowy, wyjscie na rurke kamela, ale nie ma spec kieszeni na niego. Dobre sa systemy regulaci obejetosci. Zobaczymy jak w boju. Aha, jest lekki.
  26. # 208
    Willard, mógłbyś zrobić fotki jak wygląda wewnątrz?
  27. # 209
    Kupilem bialoruska wersje RD wz. 2005 r. w kamuflazu cyfrowym. Jest b. dobry i ma pas biodrowy odpinany, mozna go nosic osobno.
    Zdjec na razie nie mam. Wroce do Polski, to wrzuce.
  28. # 210
    http://sso-mil.com/catalog/109/4679

    ma ten plecak jakąś nazwę? czy mi tylko się tak dziwnie strona wyświetla? i miał ktoś to w ręku/na plecach?