• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 91
    Próżność ludzka nie zna granic :)

    Nawet teraz ludzie po prostu nie podają nazwiska na portalu tylko skrót aby nie zostać wychwyconym przez "swoje" agencje.
  2. # 92
    Tak w końcu udało im się ustalić że to Rosyjscy żołnierze i robią z tego wielką sensacje MY na tym forum wiedzieliśmy to od razu jak tylko ich zobaczyliśmy bo nie wierzę że ktoś z nas nie poznał tak specjalistycznego sprzętu używanego WYŁĄCZNIE przez Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej . A media gadają takie głupoty że aż załamać się można np. przed chwilą dowiedziałem się że ludzie okupujący budynki rządowe to Rosyjscy Żołnierze BOO pod pod kurtką widać bawełnianą wojskową koszulkę nazywaną Tielniaszką .To tak jakby zobaczyć na dachu tego budynku faceta i powiedzieć że ten koleś to Polski Żołnierz bo ma białe skarpety i klapki kubota bo to taki atrybut Polaka jak tielniaszka Ruska :) . Ale niewtajemniczony lud w to uwierzy i teraz wyjdzie na to że Kreml prowokuje zamieszki bo jakiś specjalista z mediów tak ustalił .
  3. Nie "udało im sie ustalić" tylko znaleźć dowód - to dwie rożne sprawy.

    Żeby było śieszniej facet mówił o tieleniaszce w TV i pokazywał jednocześnie zdjęcie Ukraińca :-)
  4. # 94
    Yhm, ja od tygodnia prowadze batalie na fb, prostując durne linki z wp, tvn24 itp.
    Ludzie łykają wszystko podsycani antyrosyjska polityką. Kupe ludzi sie wypowiada, a malo kto w ogóle kiedykolwiek interesował sie armia rosyjską. Tyle, że odpuściłem sobie. Wyszedłem na fanatyka Rosji, zdrajcę itp ;p No ale jak ja mogę cos wiedzieć w temacie, w końcu tutaj na rus.mil gadamy o owieczkach i trzodzie chlewnej, co my wiemy o specnazie ;p Za to TVN24, WP, Interia itp. powinny byc sygnowane przez Suworowa "Kolekcja onanistycznych bajek o Rosji, zapraszam i polecam Wiktor S".
    •  
      Maza
    • 2014-03-06
    # 95
    Ja nawet nie czytam komentarzy na wp, telewizji w ogóle nie oglądam. Cholery można dostać, po co się denerwować? Głupota niestety nie boli.
  5. # 96
    Nie no ja na wp nawet nie zaglądam, dopiero gdy ktoś linkuje na siłe i powstaje batalion twarzoksiażkowych znawców to się pokuszę o komentarz. No i dostaje po dupie od specjalistów rodem z Call of Duty ;p dla których to co mówią w tv to swieta prawda.
    Dla eksperymentu wrzuciłem raz z Wiki amerykanska listę zbrodni wojennych, wiekszosc nie miała pojęcia o takowych, ale żeby pisać komentarze w stylu "Rosja terroryści, niech pomoże USA" - to pierwsi. I nie chodzi tu o polityke tylko o hipokryzję, taką narodową.

    W dzisiejszych czasach nie warto się odzywać, zdziczały tłum zawsze wie lepiej ;)
  6. # 97
    Teraz dowiedziałem się jeszcze ciekawszej rzeczy z telewizji jakiś reporterek był w sklepie zdaje się w Militaria.PL i z równie obeznanym w temacie sprzedawcą ustalili że taki sprzęt jak mają ci "nieznani" żołnierze na Krymie jest łatwo dostępny w sprzedaży, sprzedawca ubrał go w jakieś Mil-Tecowe wynalazki (w ramach udowodnienia) po czym reporter wesoło zakończył "jeszcze wystarczy wziąć -->AK-47<-- i można jechać na Krym" .Takie umundurowanie jakie mają na Krymie to i w Rosji ciężko zdobyć zwłaszcza na większą skalę bo to nie jakieś pospolite wyposażenie jak dla poborowych, ale co ja tam wiem .
  7. # 98
    Powszechnie wiadomo że polskie media to jest dno i tyle w tym temacie. Molotok nie przesadzajmy na Krymie nie ma jakiś hiper Alfa specjałów żeby sprzęt jaki posiadają ci żołnierze był ciężki do zdobycia, rzeczy typu 6B-27, 6B-23, czy 6B-43 są dość łatwo dostępne nawet u nas.
  8. # 99
    Jest jakiś link do tego? Chcę sie pośmiać:D

    Aż kusi kupić sobie cyfrową florę u Konrada i poszczuć ludzi w Poznaniu ;p
    Chociaż naszywka GRU na mojej skórzanej kurtali robi już swoje od roku, jeszcze przy profesjonalizmie naszych mediow wyląduje w tv jako uber tajny agent ;p
  9. # 100
    No da się zdobyć ich wyposażenie ,pojedyncza osoba jak bardzo chce to z pewnością kupi jak się człowiek zaweźmie to i małpę można kupić :) .Jednak jest to już sprzęt wojskowy lepszej jakości i jego dostępność nie jest aż tak dobra żeby uzbroić całą pseudo armię .Gdyby chodzili jeszcze w blaszakach i posowieckim wyposażeniu to można byłoby się jeszcze zastanawiać a tak sprawa jest jasna no ale jak widać nie dla każdego .To coś leciało chyba na Polsat News .
  10. # 101
    Pisząc, że ten sprzęt jest ciężo dostać podważasz słowa Putina wpisując się w antyrosyjska propagandę ;-)
    Oczywistym jest, że łatwo go dostać w każdym sklepie z militariami czy ebayu - nawet ja mam szyny zenita :-)
  11. # 102
    Już rozumiem ;) idę w takim razie do TESCO po Ałtyna a ja głupi szukałem go po całym świecie i to jeszcze repliki a tu pod nosem można takie bajery kupić .
  12. # 103
    Tak analizuję te foty od dłuższego czasu i dochodzę do wniosku, że większość z nich to specnazy MWD.
    Morpiechy raczej nie maja takiego szybkiego reagowania.
    Ubrali ich tylko tradycyjnie, by nie wzbudzali sensacji.
    Dużo wśród nich starszych kontratników- widać to po tych 3, którzy strzelają ostrzegawczo pod bazą lotniczą.
  13. # 104
    Ta, a w biedronce masz stoisko Specnazu Zaslon:D
  14. # 105
    Autor cytatu: interlude22Tak analizuję te foty od dłuższego czasu i dochodzę do wniosku, że większość z nich to specnazy MWD.
    Morpiechy raczej nie maja takiego szybkiego reagowania.
    Ubrali ich tylko tradycyjnie, by nie wzbudzali sensacji.
    Dużo wśród nich starszych kontratników- widać to po tych 3, którzy strzelają ostrzegawczo pod bazą lotniczą.

    Wątpie że to ludzie z Ministerstwa Spraw WEWNĘTRZNYCH :) Prawdopodobnie to mieszanka ludzi z GRU, 45 pułku specnazu WDW i ludzi z Sił Specjalnych Operacji.
  15. # 106
    Autor cytatu: Soltys[quote]Autor cytatu: interlude22Tak analizuję te foty od dłuższego czasu i dochodzę do wniosku, że większość z nich to specnazy MWD.
    Morpiechy raczej nie maja takiego szybkiego reagowania.
    Ubrali ich tylko tradycyjnie, by nie wzbudzali sensacji.
    Dużo wśród nich starszych kontratników- widać to po tych 3, którzy strzelają ostrzegawczo pod bazą lotniczą.

    Wątpie że to ludzie z Ministerstwa Spraw WEWNĘTRZNYCH :) Prawdopodobnie to mieszanka ludzi z GRU, 45 pułku specnazu WDW i ludzi z Sił Specjalnych Operacji.[/quote]

    pewnie, mieszanka też może być :) jak najbardziej możliwe
    w każdym razie widać, ze to specnazy, choćby po tym jak się zachowują

    ci dwaj w blaszakach to mogą być morpiechy ;)
    https://lh3.googleusercontent.com/-NYr4zk7S28A/UxdOnibGZ5I/AAAAAAAAgIc/dImHoSy-Sbc/w1023-h682-no/n2hVN77.jpg
  16. # 107
    Autor cytatu: ЧебурашкаPisząc, że ten sprzęt jest ciężo dostać podważasz słowa Putina wpisując się w antyrosyjska propagandę ;-)
    Oczywistym jest, że łatwo go dostać w każdym sklepie z militariami czy ebayu - nawet ja mam szyny zenita :-)


    dostępność to nie problem. Kwestia ceny ;)
  17. Autor cytatu: MolotokJuż rozumiem ;) idę w takim razie do TESCO po Ałtyna a ja głupi szukałem go po całym świecie i to jeszcze repliki a tu pod nosem można takie bajery kupić .


    Ale czego tu szukać? Tak na serio sie pytam? Replik jest od groma. Jak chcesz oryginał to też ludzie sobie siciagają. Nawet soviet mórwka ma chyba od ręki.
    Ja rozumiem, ze moe Cię być nie stac, ale nie że sa "niedostępne".

    Pierwszy link z brzgu jaki sie otwiera po wpisaniu "altyn helmet replica"
    http://alfa-antiterror.com/index.php/airsoft-replicas-of-fsb-equipment/altyn-helmet-replica
  18. # 109
    To miała być taka anegdota do tego reportażu z telewizji wiem że można je dostać i to nawet nie tak drogo najbliższe repliki są na Ukrainie (A.T.A.K.A) z tego co się orientuję.
  19. # 110
    Autor cytatu: MolotokNo da się zdobyć ich wyposażenie ,pojedyncza osoba jak bardzo chce to z pewnością kupi jak się człowiek zaweźmie to i małpę można kupić :) .Jednak jest to już sprzęt wojskowy lepszej jakości i jego dostępność nie jest aż tak dobra żeby uzbroić całą pseudo armię .Gdyby chodzili jeszcze w blaszakach i posowieckim wyposażeniu to można byłoby się jeszcze zastanawiać a tak sprawa jest jasna no ale jak widać nie dla każdego .To coś leciało chyba na Polsat News .


    Zarzuciłbyś jakiś link do tego? :)

    edit. Dobra może to nie ten co Molotok pisał ale też jest ciekawie :) http://www.youtube.com/watch?v=Nqyqft_E-gI
  20. # 111
    Raczej nie bo to w telewizji widziałem :) , teraz już wiem że to na pewno był Polsat News bo drugi raz niedawno leciało .
  21. # 112
    Autor cytatu: Tagan[quote]Autor cytatu: MolotokNo da się zdobyć ich wyposażenie ,pojedyncza osoba jak bardzo chce to z pewnością kupi jak się człowiek zaweźmie to i małpę można kupić :) .Jednak jest to już sprzęt wojskowy lepszej jakości i jego dostępność nie jest aż tak dobra żeby uzbroić całą pseudo armię .Gdyby chodzili jeszcze w blaszakach i posowieckim wyposażeniu to można byłoby się jeszcze zastanawiać a tak sprawa jest jasna no ale jak widać nie dla każdego .To coś leciało chyba na Polsat News .


    Co oni się tak dowalili do tych Tielniaszek jak ich używa praktycznie każda armia na wschodzie z Kazachstanem i innymi tymi stanami włącznie ,nawet widziałem Chińskie Tielniaszki .
  22. Ciekaw o tyle, ze kaurat "ukraińscy eksperci" potraktowali akcesoria zenitu jako produkowane jedynie dla rosyjskiej armiii
    a "typowe dla rosjan" tieleniaszki to mieli na sobie własnie kolesie w ukraińskich mundurach.Fakt mundury można w Rsosji kupic dośc łatwo więc tu Putin ma rację. Co nie zmienia faktu, że ogolnie rzecz biorąc "rżnie głupa".
  23. # 114
    No coment. "tutaj widzimy karabin szturmowy...", tylko Rosjanie je mają? Albo koles bredzi, albo montaż tvn ssie, albo co - obstawiam - jedno i drugie ;)
  24. Ten koleś to znany prorządowy erudyta...yyy eee yy ekspert od katastrof lotniczych itp

    http://www.youtube.com/watch?v=cOXfuEzZhwg
  25. # 116
    Ależ Pany, syn mojego wykładowcy robił w TVNie, dokładniej dla tej Grupy ITI i opowiadał nam jakie tam wałki wychodzą i koperty latają jak kto kogo ma udupić. Ba, TVN każe SOBIE płacić za możliwość odbycia stażu (i to słono) u nich, podczas gdy tak staż jak i praktyki powinny być bezpłatne. Ale nikt tego nie komentuje bo nie na rękę, albo jeszcze media się rzucą i człowieka zniszczą.

    Zatem nie ma się co dziwić, że na majdanie walczyli sami "powstańcy" przeciw uzurpatorowi i jego sługusom, a teraz na Krymie to sami "separatyści" i zły Związek Sowiecki chce odzyskać swoją republikę.
    W Polsce nie ma wolnych mediów, tylko odmóżdżacze społeczne.
  26. # 117
    Miał być temat o Krymie, a nie o mediach. Jak komuś dana telewizja lub gazeta nie odpowiada, to niech jej nie ogląda / nie czyta. Kiepskie dziennikarstwo zawsze będzie istniało.
  27. Na pewno nie Krym ale ciekawe co to z numer? Niby to "amerykańscy najemnicy" ale tak to moze sobie może każdy napisać

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1VFMAIv8yvA
  28. # 119
    Sprzęty mają podobne do Ukraińskiej SBU
    •  
      Maza
    • 2014-03-08
    # 120
    Szczególnie te kolimatory na rurach gazowych RIS. Żadni Amerykanie, tak jak Sołtys pisze, SBU bez dwóch zdań.