• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 91
    Aluminium w Rosji nie ma :D czekajcie, dzisiaj zrobię foty w pracy tych 50 kręgów blachy alu, po kilka ton każdy z....... Rosji
  2. # 92
    O ironio.
    ...
    Właśnie przyszła do mnie PT-1, cholera wie jakiej produkcji, bez metek. Podobno CORE, aczkolwiek jak wcześniej kupowałem chwyt pionowy tej samej firmy przyszedł z metką TWI. (Tak, baka jest przykręcona odwrotnie.)
    Wykonanie bardzo ładne, po dokreceniu wszystkiego jedyny minimalny luz jest na prowadnicach, dodanie izolacji na łączeniu nie wychodzącym poza zakres powinno zrobić robotę.
    Stalowy jest zawias z zatrzaskim i icho na pas, reszta pewnie znal, wytrzymałość wyjdzie w prawniu, jak w końcu będę miał to do czego założyć :D

    http://pics.tinypic.pl/i/00625/tf6mw6r31l2z.jpghttp://pics.tinypic.pl/i/00625/37sueyu1jmt1.jpghttp://pics.tinypic.pl/i/00625/uvrdwyuo77xc.jpg
  3. No widać Zenit nie wie, że aluminium mają w Rosji bo musi je kupować za dolary dlatego podnosi ceny.

    Oczywiście wszystko "dla dobra klientów" - jak odpalanie salw Gradów spomiędzy bloków mieszkalnych "dla bezpieczeństwa mieszkańców".
    •  
      Maza
    • 2015-01-29 *
    # 94
    No, tak mało mają tego alu, że do Finlandii wysyłają. Podobnie jak u nas! Nie mamy kasy a przeznaczamy prawie pół miliarda pln na nowe pomniki Stefcia Bandery. :D

    Wracając do tematu, ta kolba cholernie tanio wygląda, weź ją Hubs w piątek przymierzymy do boyia i cymy, e&la nie chce mi się dźwigać. Na zdjęciach asura wygląda na lepiej wykonaną i pokryciem przypomina bardziej orginał. Co do wytrzymałości to mi wygląda na więcej cynku niż alu co widać na prowadnicy. Chociaż... darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda ;)

    PS: Dżizas... ta oksyda na Twoim AKMSie to z dnia na dzień jakby się starzała o 10 lat ;D
  4. # 95
    RT to chyba pierwszy sklep, który nie robi problemów z wysyłką do USA. Tam napędziła się tak obrzydliwa moda "kupujcie wszystko co ruskie bo jutro będzie za późno", że na słowo 'zenit' dostają wodotrysków. Od paru miesięcy jest tam ban na Saigi, które sprzedając się jedynie na tym rynku, stanowiły w ogóle 80-90% eksportu rosyjskiej broni palnej. Mogę się założyć, że widząc wyniki sprzedaży RT, typowy Wania wymyślił na szybko głupią ściemę o alu, żeby było jakiekowiek 'bo'.

    Autor cytatu: MazaChociaż... darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.

    ;)
    Jak chce Ci się przywieźć je do mnie to nie widzę problemu.
    Ale tak przyglądając się obrazkom to sporej różnicy nie widzę, no poza śliskim gumolitem, który pewnie zaraz śliski nie będzie. Poza tym Asura w sklepach stoi półtorej lub więcej raza tego.
  5. # 96
    "Do typ56 to pasuje kolba z uchwytu lopaty a nie cokolwiek z Zenita."
    O gustach się ponoć nie dyskutuje.. Dyskretny urok automatu kałasznikowa widać nie udzielił sie wszysktim jego wcieleniom.
    Kwestia wspomnianego gustu i indywidualnych upodobań. Jak z kobietami.
    Sam Zenit jest bardziej tolerancyjny, i pewnie nie widziałby nic złego w tego rodzaju zastosowaniach.
    W końcu chodzi o ergonomię, a estetyka, choc ważna, nie powinna zdominować pierwszej cechy.
  6. O gustach nie dyskutują Ci, którzy ich nie mają.
    A tak naprawdę nie chodzi mi o gusta tylko o to, że militarni użytkownicy type 56 raczej mają słaby dostęp do części zenita, również z tego prozaicznego powodu że ich na nie stać. Po prostu zenit i type 56 to rożne światy. '
    Oczywiście mieszać sobie możesz. Tylko nie ma to nic wspólnego z jakimkolwiek realizmem - no może poza klimatem "strzelnicy w Teksasie".
  7. # 98
    Jeśli na FB ZentiCo pojawiają sie zdjęcia z modyfikowanymi AKMami to nie widzę powodu (także z punktu widzenia przywołanego tutaj realizmu), żeby nie wspomnieć o replice Type 56-2. Po wymianie kolby i frontu (chwytu nie wspomnę) niespecjalnie bedzie się to różnić od AKM, na upartego można wsadzić ostrą rurę gazową i mamy "taktycznego AKM", poza tym tego rodzaju "sprzęt" był użytkowany przez Finów -a tutaj już ani daleko, ani nie można powiedzieć że ich nie stać..
    Widziałem kilka zdjęc mocno przerobionego Typa od RS i co do realizmu, to musze przyznac że wyglądało to mega dobrze.
  8. # 99
    Główny problem jaki ja widzę w zastosowaniu kolby Zenita, to sam zawias. Kolba PT1 jest pod zawias z AKS-74/AK-74M, który jest całkiem inny niż ten w dowolnym Type56.
  9. # 100
    Miliony pazłotek od jogurtu każdy "krążek" to przeszło 10 T jakieś niemądre te ruskie lel

    Załączniki:

    • wp_20150129_001.jpg
  10. # 101
    Hubert,
    TWI to na 100% nie jest...
    Sam mam od TWI i 0 luzu gdzie kolwiek, wszystko siedzi sztywno...

    Z b12 od asury wystarczy poluzować śrubki i bedzie wiadomo co tam trzeba zrobic,podłożyć zeby było prosto...
  11. # 102
    Autor cytatu: kazikGłówny problem jaki ja widzę w zastosowaniu kolby Zenita, to sam zawias. Kolba PT1 jest pod zawias z AKS-74/AK-74M, który jest całkiem inny niż ten w dowolnym Type56.

    I to niestety mnie zmartwiło, bo oryginalna kolba coż - na zdjęciach nie wygląda, ale zyskuje przy bliższym poznaniu..
    Jesteś pewny na 100% że ten zawias nie będzie pasował?
    http://www.realsword.com.hk/produc_56-2.htm
  12. # 103
    Nie będzie, 100%.

    Musi to być typowy rosyjski zawias od:
    -AKS-74U,
    -AKS-74,
    -AK-74M,
    -AK-10x.
    •  
      Maza
    • 2015-01-30 *
    # 104
    Łoże, nakładka, tłumik (przy odpowiedniej przejściówce), chwyt pistoletowy a nawet ta odwalona pokrywa z risami i montażem na podstawę szczerbinki powinny pasować.

    W przypadku pokrywy, może być problem bo RS ma długość orginału. Replika może by niepodeszła ale orginał pewno tak.
  13. # 105
    @Hooligan, możliwe. Chociaż po doklejeniu kawału izolacji, której i tak z zew. nie widać jest super.

    Przymierzyłem dziś graty na boycu ziomka:
    http://images.tinypic.pl/i/00625/65agk33e7lc9.jpg
    Łoże trzeba piłować, zbyt szeroka podstawa szczerbinki.
    Kolba pasuje od razu bez jakichkolwiek przeróbek. Jedyny problem, to że zatrzask, który ją słabo trzyma ale to już raczej wina znalsyfu.

    No i dobrze mi się wydawało z baką, po przestawieniu jej odwrotnie niż fabrycznie jest 10x wygodniej (polik opiera się na 'płaszczyźnie' a nie rancie), nie rozumiem zamysłu panów z zenita, chyba że wszyscy są mańkutami.
    http://images.tinypic.pl/i/00625/juo3be0adh73.jpg
  14. # 106
    Autor cytatu: MazaŁoże, nakładka, tłumik (przy odpowiedniej przejściówce), chwyt pistoletowy a nawet ta odwalona pokrywa z risami i montażem na podstawę szczerbinki powinny pasować.

    W przypadku pokrywy, może być problem bo RS ma długość orginału. Replika może by niepodeszła ale orginał pewno tak.

    Wszystko ładnie, pięknie -jedyny problem z zawiasem kolby. Widziałem przeróbki RS i konwersje które wyglądały bardzo ciekawie, gdyby nie kolba..
    http://tacticalparts.com/custom-guns/21-skunkworks-custom-real-sword-katyusha.html
    A tak na marginesie -miałem to w rękach i rzeczywiście robi wrażenie. Miałem okazję na żywo porównać z VFC i LCT - rzeczywiście przy RS wyglądają jak zabawki.
    Z drugiej strony bycie "skazanym" na repliki pozostawia połowe kwoty jaką musiałbym wydac na oryginały w kieszeni...
    Temat rozwiązał sie sam, na GF pojawiły sie kopie Core -zakupy już zrobione, teraz tylko pozostało dobrać platformę na której bedą montowane, alternetywy są dwie (zakładając kopie PT-1) -LCT oraz E&L. I tutaj mam pytanie do użytkowników tej ostatniej marki. Czy rzeczywiście te reliki sa warte rozpatrzenia? W jednym ze sklepów spotkałem sie z druzgocącą dla nich opinią, ale sprzedawca, jak to sprzedawca -chwali swoje, a mnie zależałoby na opinii użytkowników.
  15. Opinie o E&L są w temacie o E&L
    •  
      Maza
    • 2015-02-01
    # 108
    Do tego, pytanie było zadawane przynajmniej 10000 tutaj i jakieś 1000000 razy na wumagu.
  16. # 109
    Chodziło mi o replikę E&L w perspektywie jej zmodyfikowania poprzez dołożenie kopii Zenitów. Myślałem, że może ktos z Was miał tego rodzaju doświadczenia. Mniejsza z tym, nie ma tematu.
    Dziękuje za informacje.
  17. # 110
    Moja hezrezja ;) jeszcze końca nie widać ale już niedługo XD

    Załączniki:

    • 10873488_10200176228843709_7330567333074122137_o.jpg
  18. # 111
    Autor cytatu: mg schutzeMoja hezrezja ;) jeszcze końca nie widać ale już niedługo XD


    Chwyt RK-3 i będzie miodzio.
    Ps.
    Czy aby magnfier Ci delikatnie nie oklapł?
  19. # 112
    Dokładnie RK będzie wstawiany na dniach ;) montaż magnifira to jakieś szajsgufnochinable więc nie dziwne że tak wygląda...
  20. # 113
    Mg, powiesz mi skąd sobie mogę wykombinować taką pokrywę którą na zdjęciu ak masz? Ten tłumik to Twojej produkcji jest, czy kupny? Jeśli kupny od Core'a, to masz na nim jakieś luzy? Bo na moim LCT cholera luzy trochę są na tym tłumiku i na szynach B10M i B19 (górna), tak jakby odrobinę za krótki była dolna okładzina ;(.
  21. # 114
    Ten tłumik to Twojej produkcji jest, czy kupny?


    Tłumik jest ode mnie, pochodzenie - custom z Tajwanu (nie widziałem ich w sklepach nigdzie, dostałem od znajomego z Taipei).
  22. # 115
    Pokrywa jest mojej roboty. Szyny na froncie to przeróbka z szyn LCT.
    A co do luzów nic nie lata ;)
  23. # 116
    Mam cholbika taki problem, że kupiłem sobie tłumik DTK (już nie pamiętam jaką miał cyferkę, poważnie...) oraz szynę B10M i B19 od Core na Gunfuhrerze. Tłumik jest zamontowany "krzywo". Tzn. w pozycji niby już gotowej - wkręconej on jest wykrzywiony, tak jakbym go nie dokręcił, a no i ma trochę luzu. Szyna od Core wydaje się być troszku przykrótka, zarówno górna jak i dolna. Na zdjęciach oryginałów górna szyna bardziej dociska do przodu, a u mnie jest moment przerwy między mocowaniem górnej okładziny, a samą szyną. Dół ma luzy, bo jak powiedziałem jest odrobinę zakrótki... Myślę nad dodaniem czegoś w rodzaju podkładki dociskającej, na zasadzie podobnej do tego dociskacza co to w dolnym drewienku jest zawsze dodawane, wiecie o co mi chyba chodzi ;). Masz pomysł jak najprościej ten luz wyeliminować? Za izolkę wezmę się dopiero jak już nic nie będzie chciało działać ;).
  24. # 117
    Autor cytatu: ZawadjuszTłumik jest zamontowany "krzywo". Tzn. w pozycji niby już gotowej - wkręconej on jest wykrzywiony, tak jakbym go nie dokręcił, a no i ma trochę luzu.


    Jeśli urządzenie wylotowe dociśnięte jest do podstawy muszki, to jest to standardowy problem w AK. Wynika on z prostej przyczyny, że siła docisku działa na tłumik tylko "z góry", a z dołu nie.

    Jeśli jednak chodzi Ci o to, że urządzenie nie dokręca się do końca, spiłuj adapter od czoła.

    Dodatkowo Zenit DTK-1 jest raczej kompensatorem, niż tłumikiem płomienia. Jego działanie wzbudza wielkość płomienia, jako efekt uboczny wykorzystania energii gazów do stabilizowania podrzutu. Wg "Podręcznika strzelca wyborowego" takie urządzenie wylotowe klasyfikuje się jako "hamulec wylotowy aktywny".
  25. # 118
    Co do DTK to jak masz przejście to moze gwint poszedł się na nim kochać? Kiedyś widziałem taki numer że przejście sie krzywo nakręciło i już tak zostało... krzywo a co za tym kompensator/tłumik nakręcał się "z kanta"
    Co do szyn to jak są za krótkie to dołożyć albo z tyłu albo z przodu trochę materiału.
  26. # 119
    Wszystkie gwinty są w idealnym stanie, jak od nowości.
    Propos szyn to tego materiału będę musiał tak chamsko tam nawkładać, bo kurcze odległość między korpusem a szyną to jakiś milimetr i nie wygląda to ciekawie :D.
  27. # 120
    1mm to dużo? Mój się skompletował ;)

    Załączniki:

    • rus.jpg