• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    •  
      Seth
    • 2012-11-17
    # 61
    Kojarzy może ktoś jakich kamizelek używają oddziały MVD?
    Poza wspomnianą wcześniej:

    Kamizelka 'КОРА-КУЛОН' - producent NII KlASS. Przeznaczona dla jednostek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ministerstwa Obrony.
    Występuje w dwóch rozmiarach 1 (48-56) i 2 (56-62). Składa się z dwóch modułów - piersiowego i plecowego połączonych elastycznymi pasami ramieniowymi i bocznymi elastycznymi taśmami.
    Elementy ochronne wykonane ze stali znajdują się z przodu i z tyłu kamizelki. W zależności od zastosowanych elementów ochronnych zapewnia poziom ochrony w granicach 2-5 wg GOST Р 50744 - 95.
    Przyjęta na wyposażenie MSW wg postanowienia № 731 z dnia 15.10.2001 roku.


    Zastanawiam się nad zakupem, do stylizacji asg.
    W ofercie frontowca są dwie:
    6B3T oraz Modul 5M
    Natomiast toysoldier sprzedaje replikę w/w Kory
    http://www.toysoldier.com.hk/product_details.php?pid=507


    Czy mogę liczyć na jakieś porady?
  1. # 62
    Ale o jakich latach mowa? 6B3T to zabytek.
    •  
      Seth
    • 2012-11-17 *
    # 63
    Tak właśnie mi się wydawało aczkolwiek dopiero "liznąłem" temat więc wolałem wypisać wszystko co znalazłem

    Gdzieś w czeluściach internetu widziałem również replikę Fort Defender 2 w cenie 210$


    Myślałem o latach 2000-2010
  2. # 64
    No to wszystkie kamizelki Kora, produkty Armokomu (SK-SP na przykład), Szturm-WW,Moduł, Korund,6B5 ,6B11, 6B12. Zapomniałem o czymś?
  3. # 65
    Jeszcze Kazaki widziałem.

    Autor cytatu: SethGdzieś w czeluściach internetu widziałem również replikę Fort Defender 2 w cenie 210$

    To są kamizelki FSB. W MWD widziałem raptem kilka sztuk na jakiś treningach/testach.
  4. # 66
    Zgadza się Defender w MWD był tylko na testach :) W ogóle to MWD zamawiało coś kiedyś od FORTu? Pomijając tarcze :)
  5. # 67
    Autor cytatu: az12121W ogóle to MWD zamawiało coś kiedyś od FORTu?

    Wiem, że FORT zaopatrywał niektóre OMSNy, ale tak konkretnie to słyszałem tylko o Reducie-M, tutaj na "Rysiach" - https://zarodinu.net/forum/viewtopic.php?f=64&t=450&start=40
    •  
      Seth
    • 2012-11-18
    # 68
    W takim razie spróbuję na początek tą Korę.

    Dziękuję, za pomoc
  6. # 69
  7. # 70
    Na mój gust raczej kwestia światła.
  8. # 71
    Możliwe, chociaż na moje oko za mocny kontrast między kamizelką a mundurem.
  9. # 72
    Dla mnie ona czarna nie jest :) Raczej ciemno-zielona. A VSRy tutaj mogą być z gatunku tych jasnych i spranych.
  10. # 73
    Nie jest czarna.
    Tak jak pisze Kamil - światło i specyfika zdjęcia (kontrast).
  11. # 74
    Na jakie lata przypada 6b3? Na pewno A-stan, 1 czeczeńska, a coś jeszcze?
  12. # 75
    Najpopularniejsze były pod koniec Afganu i w latach 90tych (chociaż podczas pierwszej Czeczenii zdecydowanie popularniejsze były 6B5), ale tak naprawdę 6B3TM-01 można spotkać do dzisiaj.
    • cyp
    • 2013-04-02
    # 76
    Dobra miśki, już w temacie o rukzakach nie chcę śmiecić, więc pytam tutaj. Jak składam 6b3, to rozumiem, że wypukła część płyty na zewnątrz? Odwrotnie, to się nie dało tego nosić, no ale ruscy, jak to ruscy więc pytam. Oprócz tego: kieszonki na płytki w stronę ciała, czy odwrotnie? obecnie mam tak, że na plecach są od ciała, a z przodu do. Inaczej się tego nie dało zmontować, bo paski nei grały. Wsio charaszo?
  13. # 77
    Odświeżę temat :)
    Czy wszystkie wersje 6b5 miały wszystkie kieszenie na płytki zapełnione płytami czy np były one jakoś specjalnie ułożone i część kieszeni była pusta? (najlepiej jakby ktoś mógł powiedziec ile płytek miała 6b5-12 r.2 :D )
  14. # 78
    Autor cytatu: BerdozonCzy wszystkie wersje 6b5 miały wszystkie kieszenie na płytki zapełnione płytami czy np były one jakoś specjalnie ułożone i część kieszeni była pusta? (najlepiej jakby ktoś mógł powiedziec ile płytek miała 6b5-12 r.2 :D )

    Różne wersje miały różne zestawy płytek - ceramiczne, stalowe, tytanowe grubości 6,5 mm i 1,25 mm.
    Także ilość poszczególnych płytek zależna jest od wersji.
    6B5-12 to wersja lekka zawierająca tylko płytki tytanowe 1,25 mm - całościowo powinna ważyć około 5 kg.
    Ochrona przeciw odłamkowa i od kul pistoletowych.
    Używana głównie przez artylerzystów, jednostki tyłowe, sztabowe itp
  15. # 79
    Dzięki za info, lecz nadal nie mogę znaleźć nigdzie konkretnej ilości płytek w poszczególnych wersjach.
  16. # 80
    Domniemanie na podstawie posiadanych kamizelek oraz informacji na temat innych wersji 6B5:
    6B5-12 - rozmiar 2 - prawdopodobnie przód 13 (jedna górna skrajna kieszeń pusta) , tył 7 płytek 1,25 mm.
  17. # 81
    O to mi chodzilo! :D Która kieszeń na górze jest pusta i czemu to miało służyc?
  18. # 82
    Autor cytatu: BerdozonO to mi chodzilo! :D Która kieszeń na górze jest pusta i czemu to miało służyc?

    Prawdopodobnie dla wygody przy strzelaniu.
    • cyp
    • 2015-05-07
    # 83
    Mam okazję kupić praktycznie nową 6b5 ze wszystkimi wkładami i płytkami, oliwkową za 1250zł. Opłaca się czy średnio?
  19. # 84
    same pokrowce widziałem za 600 więc chyba tak
  20. # 85
    A ja mam 6b2 z płytkami i 6b3 bez płytek jak teraz cena za nie.
    • cyp
    • 2015-05-07
    # 86
    6b3 koło 800 za styraną dosyć ale ze wszystkimi płytkami i ekranami.
  21. # 87
    6b2 bez płyt to około 350 teraz z płytakmi pewnie koło 600 natomiast "rozsądna " cena za pustą 6b3 z kewlarem to około 400 zł.
    • cyp
    • 2015-05-09
    # 88
    6b3 za granicą szmaciaki same chodzą za 150 dolanów mniej więcej, bardziej się na RA opłaca wystawić.
    • cyp
    • 2018-06-08 *
    # 89
    Hej hej. Mam w domu zalegającą 6b5-15 ceramicznymi wkładami, kevlar też jest. Wie ktoś za ile mogę to puścić tutaj lub na RA? Nie mam pojęcia jak teraz rynek stoi na te kamzy.
  22. # 90
    Jeżeli jest kompletna w dobrym stanie ze wszystkimi wkładami, to na pewno powyżej 500. Mało tego się sprzedaje w Polsce więc ciężko powiedzieć