• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam
    Dysponuje oryginałem hełmu Maska K6-3 i zastanawiam się nad wykonywaniem jego kopii. Tzn. Skorupa z włókna szklanego dowolnej grubości (mam dostęp i do plotera aby zrobić kopyto i znajomego specjalistę od wykonywania elementów z włókna szklanego) , osłona przednia z blachy stalowej, Nad technologią uzyskania szyby poliwęglanowej jeszcze pracuje ale tez jest to do wykonania. Czy w ogóle byłby ktoś na tym forum zainteresowany taką repliką? I czy zna ktoś kogoś kto mógłby ze wzoru którym dysponuje wykonać fasunek do tego hełmu?

    Pozdrawiam
    Tomasz "Huski" Hryniów
  2. # 2
    K6-3 (6B6-3) a Maska to dwa różne hełmy , sprecyzuj który hełm posiadasz :P
    1. К6-3
    http://strikeball.6bb.ru/uploads/0004/42/91/17718-1-f.jpg
    2. Маска-1Щ
    http://popgun.ru/files/g/114/orig/3059855.jpg
  3. # 3
    Sołtys kolega miał na myśli że posiada obydwa hełmy, wracając do tematu jako że replik K6-3 jest już trochę na rynku na twoim miejscu poszedłbym w kierunku Maski. Jako że sam posiadam Maske 1sh chętnie zobaczył bym jej replikę, co do fasunku na twoim miejscu popytał bym jakiś krawców.
  4. # 4
    Dokładnie tak jak pisze kolega Tagan. Posiadam oba te hełmy tylko w przypadku maski jest to kopia robiona przez płatnerza za czasów kiedy jeszcze nie dało się ich nigdzie dostać. K6-3 jest oryginalny tylko muszę w nim szybę naprawić bo trafiła mi się wersja nie do końca dobrze sklejona.
    Jest dużo K6-3? A gdzie np. można kupić takie repliki. Zorientowałbym się przynajmniej w cenie tego typu replik i mógłbym sprawdzić biznesplan :D.
    Z tego co pamiętam stronę nistali sprzed kilku lat to chyba na bazie czaszy K6 były jeszcze jakieś wersje z osłonami z pełnego poliwęglanu.
    Może replikę czegoś takiego warto by było zrobić
  5. # 5
    Ja i mój przyjaciel z drużyny bylibyśmy w 100% chętni na K-6 (wręcz nie możemy się tych hełmów doczekać w Polsce od 4 miesięcy)
  6. # 6
    Ja też kupił bym k6 za w miarę rozsądną cenę :)
  7. To jeszcze określcie zakres cenowy tej "rozsądnej ceny". Każdy może to rozumieć inaczej.
  8. # 8
    Dokładnie jak pisze kolega Чебурашка . Dobrze by było wiedzieć przed przystąpieniem do produkcji co kto uważa za rozsądną cenę.
    Jestem już po konsultacjach technologicznych i są 2 opcje:

    Może być replika najprostsza - po prostu z włókna szklanego ważąca ok 1/3 oryginalnej wagi, z szybą gr. 15mm (oryginał ma klejoną z 2 szyb 20mm)
    Lub może być replika ważąca tyle samo co oryginał, wyłożona od środka tak samo jak oryginał włóknami aramidowymi, z szybą 20mm z 15 i 5 mm lexanu. Oczywiście opcja druga jest droższa w wykonaniu ale i bardziej można ją nazwać repliką niż imitacją tak jak w pierwszym przypadku.
    I tak wszystko odbija się o cenę. Czy pamięta ktoś ile kosztowały te repliki ze wschodu których już dostać nie można? Lub ile kosztują jakieś repliki które da się dostać a nie mogę ich znaleźć? I jak blisko im do oryginału?
  9. # 9
    Nie wiem, czy dalej są dostępne w sprzedaży, cena wynosiła 210 euro, ale na RA były taniej od tego samego sprzedawcy:
    http://alfa-antiterror.com/index.php/airsoft-replicas-of-fsb-equipment/k-6-3-helmet-replica
  10. # 10
    Tak. Przed chwilą znalazłem tą replike - skorupa 2-3mm a reszta gąbka :/ do tego szyba z 2mm poliwęglanu. Nawet do warunków ASG bym się obawiał tego założyć, szczególnie przy tej powierzchni szyby i przy dzisiejszych mocach karabinów.
    Z tego co przed chwilą patrzyłem to wszystkie repliki które się pojawiały to były wydmuszki od jajka z szybką z cienkiego poliwęglanu bo nikomu nie chciało się giąć czegoś grubszego bo do tego potrzeba już maszyn.

    Ja prawdopodobnie będę w stanie zaoferować hełm który będzie grubości oryginału oraz miał szybę co najmniej 15mm (zależy od prób gięcia).

    Prosiłbym o informacje co kto uważa za 'rozsądną cenę" za hełm który wymiarowo, wagowo i materiałowo (wyjątkiem skorupa bo ciężko o maszyny do głębokich tłoczeń, ale włókno aramidowe może się pojawić) odpowiada oryginałowi. Będę przynajmniej wiedział czy jest sens ruszać z tematem czy lepiej sobie odpuścić i zrobić tylko kilka sztuk na ebaya.

    Wzorować się będę na hełmie którego zdjęcia już pojawiły się kiedyś na forum ( czarny ze zniekształceniem na szybie - błąd klejenia)
  11. # 11
    Rób vulcany i Altyny teraźniejsze fsb to ostatnio krzyk mody z tego co zauważyłem :)
  12. # 12
    Ale vulcana i altyna nie mam na wzór więc ciężko o zachowanie oryginalności. A w końcu replika powinna być jak najbliżej oryginału.
    Jeśli dorwę gdzieś oryginał altyna lub ktoś by takiego użyczył do pomiarów to nie ma problemu.
  13. # 13
    Masek nigdzie nie ma, a Ałtyny i Wulkany ze 3 producentów co najmniej już robi :p
    A i K6 po rozsądnej cenie przydały by się.
  14. # 14
    Autor cytatu: az12121Masek nigdzie nie ma, a Ałtyny i Wulkany ze 3 producentów co najmniej już robi :p
    A i K6 po rozsądnej cenie przydały by się.


    Wulkany robi już tylko IRT (o ile robi, bo zdaje się, że wypuścili jedną edycję) :)
  15. Strzelam, że "rozsądna cena" to okolice 250zł
  16. # 16
    Chyba żartujesz na Red Alliance repliki stoją 250$+ na Frontowcu swego czasu repliki K6-3 były za 1200 zł a ty byś chciał za 250 zł czyli prawie za darmo. Dla mnie do 800 zł to była by rozsądna cena a z drugiej strony jak Huski wspomniał wszystko zależy od jakości repliki osobiście wolał bym zapłacić więcej za lepszą jakość.
  17. # 17
    Czeburaszka zapewne mówił o tym jak "świadomość zbiorowa" będzie rozumieć rozsądną cenę.
  18. # 18
    I tu właśnie jest kluczowe pytanie - czy użytkownicy wolą imitacje czy repliki. Czy coś co będzie z daleka wyglądać a z bliska będzie marną imitacją czy replikę która nawet z bliska będzie ciężka do odróżnienia.
    Ze tego co się wstępnie orientowałem to wersji full wypas repliki podejrzewam że za mniej niż 1000-1200 nie da się zrobić robiąc dużo rzeczy po znajomości. Za imitacje takie jak są dostępne na rynku podejrzewam że da się zejść i poniżej 800,wszystko zależy od tego ile ktoś chce na tym biznesie zarobić oraz od skali produkcji.

    Co do jakości to ja osobiście wolę mieć te 20mm poliwęglanu w przesłonie niż 2mm, i tytanowo kewlarowy czerep niż 2-3mm wydmuszkę od jajka na głowie - zupełnie inne wrażenie z użytkowania.
    Gdy ktoś chce mieć wydmuszkę to przecież zawsze można kupić hełm wojska polskiego ważący 300g :D

    Tagan - a ty byś był zainteresowany repliką full wypas?
    Wstępnie mogę zbierać chętnych, najlepiej z dopiskiem czy ktoś woli wyższą jakość = wyższa cena , czy niższa cena = niższa jakość.
  19. # 19
    Wulkan od IRT kosztowal 115 euro. A w tym byly 3 czesci robione na CNC, skorupa, więźba, RIS, dosc skomplikowany pokrowiec z Cordury. Cena okazyjna, tyle źe przesylka wynosiła aż 65 euro.

    Jeśli autor tematu zmieści się z ceną w takim przedziale (ponizej 500zł), chętni będą. Na pewno na RA ;)
  20. Autor cytatu: kazikCzeburaszka zapewne mówił o tym jak "świadomość zbiorowa" będzie rozumieć rozsądną cenę.


    W rzeczy samej.

    Autor cytatu: Huski
    Co do jakości to ja osobiście wolę mieć te 20mm poliwęglanu w przesłonie niż 2mm, i tytanowo kewlarowy czerep niż 2-3mm wydmuszkę od jajka na głowie - zupełnie inne wrażenie z użytkowania.

    No największ zaleta "imitacji" to właśnie niewielka waga. Zmęczenie przychodzi poźniej a nawet wcale,
  21. # 21
    A skorupa była robiona z czego że na CNC? Forma pewnie była na CNC.

    http://www.redstar-militaria.de/en/Headgear-and-helmets/Helmets/LSHZ-2DTM-Vulcan-Replica-FSB-Helmet-Alfa-Antiterror-black.html - chodzi o tą replikę Vulcana?

    I pewnie za te 115 bez wizjera z poliwęglanu?

    Ok. To zorientuje się jaka byłaby różnica w cenie wykonania między repliką a imitacją. Forma na skorupę i tak ta sama.
  22. # 22
    Na CNC wykonany zostal montaż NVG (niestety bez otworu) oraz montaże przyłbicy (tak to wyglada).

    Ja dałem 115 euro + przesylka, ale z tego co widzę to chyba po znajomości :)

    Niestety nie ma wizjera.

    A propos, nazywajmy ten hełm poprawnie, to LSzZ-2DTM "Wulkan". Tak tylko dla porządku proszę :)
  23. # 23
    To szczerze mówiąc nic specjalnego jak na 500+ zł. Szczególnie że ten montaż NVG i przułbicy to nic trudnego. I jeśli mam być szczery to nie wygląda to na CNC chyba że ktoś się mało starał bo na zdjęciach które są w linku wygląda to na zbliżeniach szkaradnie.

    Nie ma wizjera bo wbrew pozorom to jeden z najtrudniejszych elementów w wykonaniu. Skorupa i frezowania są mniej problematyczne niż gięcie na gorąco poliwęglanu.
    A byłbyś zainteresowany wizjerem? :>
  24. # 24
    Tak, to CNC to mocna amatorka. Wykonczenie powierzchni to tragedia, ale nie ma zadnej potrzeby dokladnosci w tym elemencie.

    W/w cena to kwota na warunki europejsko-amerykanskie i nikt wczesniej nie zaproponował hełmu tej klasy w niższej cenie.
    • cyp
    • 2014-04-16
    # 25
    Delin, nie dostałeś po znajomości, tylko po prostu od dexa bezpośrednio :) Ten gość z Niemiec nalicza sobie swoją marżę i tam zawsze jest drożej. Ale przesyłka mniej niż z Indonezji.
  25. # 26
    K6-3 bym brał minimum jeden, z szybą w 100% pewną do 600-800 FPS minimum. I waga tak minimum 1/2 oryginału. Jakby produkcja/zapisy ruszyły, to wal do mnie na tomaszlesniakMAUPAonet.pl z ceną.
  26. # 27
    Temat nie umarł. Już prawie wszystko jest dograne. W weekend sprawdzam ostatnie rzeczy i w poniedziałek najpewniej rozpocznie się coś na styl zapisów na hełmy.
    Będą najpewniej 3 wersje hełmu więc może każdy kto będzie chciał znajdzie coś dla Siebie.

    Na jakim jeszcze polskim forum należałoby rozpropagować? Bo od pewnego czasu nie jestem już w temacie które fora jeszcze żyją a które nie. A za granicę chwilowo nie planuje wysyłać.
  27. # 28
    Czy zapisy będą poprzedzane prezentacją prototypu?
  28. # 29
    Z uwagi na specyfikę produkcji wstępne zapisy nie będą poprzedzone prezentacja tylko opisem możliwych wersji produktu.
    Ponieważ hełmy będą robione partiami z uwagi na obniżenie kosztów produkcji.
    Zrobienie prototypu wymaga prawie tyle samo nakładów finansowych z mojej strony co zrobienie 5 sztuk tak więc bez chętnych którzy się nawet wstępnie nie zadeklarują nie ma sensu podchodzić do tematu.

    Wpierw po przedstawieniu opisu technicznego i cen oczekuje deklaracji bo od nich zależy zamówienie niektórych komponentów w odpowiedniej ilości aby płacić raz za przesyłkę i ograniczyć koszty.
    Później nastąpi produkcja prototypu, i ostateczne deklarację ( wraz pewnie z zaliczkowaniem ) będą poprzedzone prezentacją prototypu.
  29. # 30
    Jak k6-3 bedzie opcja full wypas z zintegrowanym headsetem biorę 4 w ciemno...