• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Jak to jest z tymi gwiazdami? Czerwona gwiazda do dziś jest na ruskich helikopterach i samolotach. A na mundurach i innych pojazdach? Czy czerwona gwiazda to na cześc komunizmowi?
    •  
      Igur
    • 2014-05-16
    # 2
    Czerwona gwiazda to symbol armii czerwonej. Do dziś jest symbolem Rosyjskich Sił Powietrznych.
    •  
      Maza
    • 2014-05-16 *
    # 3
    Co Ty gadasz Igur, nie widziałeś podobizny Lenina na naszywkach MWD z okręgu Południowo-Północnego? Jasne, że na cześć komunizmu.
    To samo jest z Marksem na TIGRach WDW.
  2. # 4
    ZSRR upadł ale komuna nie... Dziwne.
  3. # 5
    Ta gwiazda na samolotach nie do końca jest tylko "czerwona". Do 2010 wszystkie "czerwone" gwiazdy zostały zastąpione czerwonymi z obwódkami kolejno niebieską i białą - czyli niejako barwami narodowymi FR

    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/78/Russian_Air_Force_roundel.svg
  4. # 6
    A Lenin na naszywkach MWD?
  5. # 7
    Autor cytatu: mrtankA Lenin na naszywkach MWD?

    Czy ty naprawdę nie zauważyłeś tutaj Sarkazmu ?
    http://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/l/t1.0-9/1496666_346739262131763_71506918_n.jpg
  6. # 8
    Takie trójkolorowe gwiazdy noszą chyba też na mundurach żołnierze piechoty? Ostatnio nie odróżniam sarkazmu od prawdy.
    •  
      Igur
    • 2014-05-16 *
    # 9
    Maza - "MWD z okręgu Południowo-Północnego" dopiero teraz ogarnąłem, wcześniej byłem zaspany i siuram ze śmiechu :D
    https://www.youtube.com/watch?v=H4TOfAlVWRU

    No chyba,że jest taki okręg, to beka ze mnie....
  7. # 10
    Czerwona gwiazda została w wojsku jako symbol, w sumie niemiecki czarny krzyż na czołgach Bundeswehry też budzi nieciekawe skojarzenia a niby nie jest nazistowskim symbolem .
  8. # 11
    Autor cytatu: MolotokCzerwona gwiazda została w wojsku jako symbol, w sumie niemiecki czarny krzyż na czołgach Bundeswehry też budzi nieciekawe skojarzenia a niby nie jest nazistowskim symbolem .


    Czarny krzyż na czołgach Bundeswehry jest wyraźnie inny niż ten nazistowski;)
  9. # 12
    Małe zmiany wizualne, mi ten krzyż absolutnie nie przeszkadza bo to zwykły symbol wojskowy jak już mówiłem. Gdyby zaczęli na czołgach malować czaszki i germańskie runy to wtedy można by było się przyczepić :).
  10. Autor cytatu: delin0m
    Czarny krzyż na czołgach Bundeswehry jest wyraźnie inny niż ten nazistowski;)


    Nazisktowska to była swastyla. Krzyż był niemiecki. Nie mylmy pojęć. A to, że "każdy pijak to złodziej" to inna sprawa.
  11. # 14
    @Sołtys: A tu takie info znalazłem ;) W skrócie - Szojgu stwierdził, że trzeba zastąpić trikolor starą gwiazdą czerwoną, bo "jest mniej widoczna". Docelowo mają być zastąpione zmniejszoną wersją, pozbawioną kolorowego wypełnienia.
    http://newsland.com/news/detail/id/1112698/
  12. # 15
    Przepraszam że odkopię temat ale czerwone gwiazdy to nie tylko na siłach powietrznych bo też na mundurach i samochodach.
    •  
      Maza
    • 2014-06-08 *
    # 16
    Poprzesz swoją tezę jakimś rzetelnym źródłem? Jakoś nie chce mi się wierzyć w czerwone gwiazdy na mundurach.

    BTW: Przeczytajcie co on w ogóle napisał.
    Autor cytatu: mrtankPrzepraszam że odkopię temat ale czerwone gwiazdy to nie tylko na siłach powietrznych bo też na mundurach i samochodach.
  13. # 17
    Autor cytatu: MazaPoprzesz swoją tezę jakimś rzetelnym źródłem? Jakoś nie chce mi się wierzyć w czerwone gwiazdy na mundurach.

    Chyba że chodzi o Paradę Pabiedy 9 Maja, to czerwona gwiazda jest wszechobecna :P
    •  
      Maza
    • 2014-06-08
    # 18
    No chyba, że ;D Ale na mundurach? Aż sam jestem tego ciekawy.
  14. # 19
    Maza stosowane były niedawno o ile nie wciąż odznaczenia Gwardii gdzie jest czerwona gwiazda.
    •  
      Maza
    • 2014-06-08
    # 20
    To to wiem. Myślałem, o czymś w jak naszywka na ramieniu czy coś. Nie wspominając o naszywce sił specialnych MWD, która ma ten motyw.
  15. # 21
    Nie naszywce sił specjalnych a naszywce OSN "Witjaź" , od niedawna zaś CSN wynikłego z połączenia z OSN "Ruś".