• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Dyskusja wydzielona z tematu z komisu - k.

    Autor cytatu: kazikSzukam wszelkich (no może poza czarnymi) worków produkcji SSO, które daje normalnie ze swoimi maskałatami. Obojętne, czy z materiału w kamuflażu, czy "unicolor". Cen nie jestem pewien - zależy od materiału, ale za najprostszy byłbym gotów dać 30zł.

    pisać na maila podanego w profilu


    Że zapytam: po co?
  2. # 2
    Zbieram materiał :)
  3. # 3
    Autor cytatu: kazikZbieram materiał :)

    Na recenzję worków? :)
  4. # 4
    Autor cytatu: delin0m
    Na recenzję worków? :)

    Po angielsku, z unboxingiem :D
  5. # 5
    Cholerni szydercy! :)

    Nie pozostaje mi nic innego jak zdradzić tą wielką tajemnicę - worki chcę kupić, żeby mieć materiał do pocięcia na paski i przyczepienia do maskałatu w ramach robienia pseudo stylizacji na snajpera. Nie każdy materiał się do tego nadaje (z różnych względów), a worki wydają mi się najlepszym źródłem "koszernego" materiału, którego nie jest jakoś strasznie szkoda zepsuć.
  6. # 6
    Hm, a nie łatwiej kupić kilka demobilnych koszul w DPMie za parę złotych i je rozbroić? Kukla jak ta lala i nikt raczej nie będzie dopatrywał się historii tego materiału po zwojach. Rozumiem, że może pozostać jakiś mentalny dystans, ale z tym można walczyć :)
  7. # 7
    Koszulki są z bawełny, która po pocięciu zaczyna się zawijać w rurki. Do tego rewers w tych co mam jest jasny.

    No ale koszule (a nie koszulki, nie doczytałem na początku) powinny niby być ok. Jednak DPM dla mnie odpada.
  8. # 8
    Jak nie DPM (który co by nie mówić, maskuje się całkiem zacnie) to może Flecktarn? Też tanie jak barszcz a koszerne jak się patrzy, chociażby patrząc na zdjęcia 45tki WDW (Dzięki Genierał :) )
  9. # 9
    <żarcik>Kazik zapomniał dopisać że skupi też metki SSO coby do każdego pociętego kawałka przyszyć ( tak dla potwierdzenia koszernośći ) </żarcik> :D
  10. # 10
    Ogólnie worki są perfekcyjne, bo mają zazwyczaj wyraźny rewers, gdyż albo są z materiału bez kamuflażu, który jest równo zabarwiony po obu stronach, albo (ponownie zazwyczaj) są z materiałów, z których robi się maskałaty - co w przypadku SSO (ponownie zazwyczaj ;) ) oznacza, że rewers nie będzie kompletnie wyblakły jak w przypadku większości mundurów z demobilu.

    Mam nawet w domu parę metrów bieżących materiałów z rosyjskimi wzorami (Izłom, Brzoza, Cyfrowa Flora), ale kręcę na nie nosem, bo właśnie rewers mi się nie podoba. Jedynym w miarę dobrze wyglądającym pod tym względem kamuflażem (aczkolwiek nie-rosyjskim) jest chyba MC i MTP, gdzie rewers może i jest jasny, ale nie kontrastuje jakoś strasznie ze stroną właściwą.

    Mam dosyć dużo materiału z KLMK, ale najpierw muszę dostać Wała, żeby uszyć mu z tego kubraczek, zanim zacznę go ciąć na paski.

    Sołtys - :D Ale w sumie paroma znaczkami Fortu to bym nie pogardził, bo mam zamalowane na moim Defenderze ;)
  11. # 11
    To realnie patrząc tych woreczków SSO potrzebowałbyś tak na oko min. 10 żeby wyszło z tego coś w miarę sensownego na samą bluzę.
    Może staroszkolnie pocięte worki jutowe doprawione krylonem?
  12. # 12
    Na allegro od dłuższego czasu były bluzy od mundurów ukraińskich w stanie mocno średnim po 25 zł może jeszcze są, warto sprawdzić bo materiał fajny na maskowanie .
  13. # 13
    Worki są wbrew pozorom duże - z jednego, który mam niepocięty w domu wyjdzie ok 80 x 60cm materiału. Myślę, że nie będę ich potrzebował aż 10ciu. Powiedziałbym, że 3-4 starczą.
  14. # 14
    Ja to zrobilem z 1 kompletu flory - sprawuje sie zacnie. Mam na bobrze i smierszu pod swd, plus samo swd tez flakami obszyte. Koszer i dziala.
  15. # 15
    Spóźniony szyder: będę miał wała, będę snajperę :)

    PS.
    Ja to bym nakupił juty lub DPMów|woodlandów* (i mówił bym że to kukła|lies :) )lub snajperskich szali (czy jak się te siatkowate ścierki zwą). Ewentualnie KZSy w śmiesznych małych rozmiarach.
  16. # 16
    Też uważam, że KZS ew. flora byłyby ok. Można jeszcze nabyć cóś takiego w cenie 3-4 worków.
    http://www.frontowiec.com/index.php?p2916,maskalat-kzm-dab-partizan-wspolczesny-52-54-170-176
    http://www.frontowiec.com/index.php?p2482,maskalat-kzm-cyfrowa-flora-wspolczesny-60-62-182-188
    http://www.frontowiec.com/index.php?p3422,maskalat-kzm-flektarn-d-wspolczesny-52-54-170-176
    Rewes jest jak w nowych partizanach, znaczy jak na paski to ujdzie. Ew. inne kamuflaże. Nie jest to greta z białym rewersem, jaki to materiał pewnie posiadasz. Za to jest cienki i lekki, i sam się rwie na paski:)

    edit
    też w sumie w cenie 2 worków
    http://www.frontowiec.com/index.php?p2886,bluza-munduru-letniego-bdu-flecktarn-d-rip-stop-48-182
    http://www.frontowiec.com/index.php?p3402,bluza-munduru-letniego-specnaz-ciemny-tigr-58-60-188
    a jak znajdziesz dobrego krawca to z rękawów ci zrobi batelszirta:)

    ew. chusty trójkątne/bandany ale nie z "koszulkowej bawełny"

    ps. wyszło że zrobiłem Konradowi reklamę:)
  17. # 17
    Mógłbym kręcić nosem na wiele propozycji, ale zamiast tego napiszę coś pozytywnego! :D Zakup Flory wydaje mi się obecnie najsensowniejszy, bo jej rewers jest zielony.

    edycja: no i bluza we flecku też dosyć zielona
  18. # 18
    Problem z workami jest taki, że ich ostatnio jakoś brak. Sam mam niedobór:)
    Dodatkowo ostatnio w spośnie pakują w worki z jakiejś takiej siatki albo z brezentu. Raczej kręciłbyś nosem:)

    edit: moim zdaniem kolor rewersu bluzy we flecku jest niedobry i brzydki. Lepsze DPMy (choć, nie wszystkie)
  19. # 19
    Mam właśnie dwa "siatkowe" worki i moim zdaniem są idealne. Zakładając, że mówimy o tej samej siatce.
  20. # 20
  21. # 21
    @Kazik
    ten materiał z worków jednokolorowych ma brzydką przypadłość- po pocięciu w paski zwija się w rurki, wiec nie bardzo się nadaje do Twojego celu.
    Robiłem z 2 worków szalik do owijania AKM-a i kiepsko to wyglądało.

    Moim skromnym zadaniem najlepszy do tego będzie materiał z KZS-a- dodatkowo fajnie się strzępi.
    Zresztą można spotkać foty z karabinami zamaskowanymi w ten sposób
    kupujesz rozm. 1 i gotowe...

    Pozdrawiam
  22. # 22
    SSO wrzuciło filmik z ich "Leszim" (Leszijim?), gdzie widać jak oni to robią:
    https://www.youtube.com/watch?v=XpJdyv352E8

    Tak w ogóle szkoda, że chyba nie produkują już stroju "Landszaft", który był ich poprzednim rozwiązaniem "Ghillowym" i który wyglądał bardzo charakterystycznie .