• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Mam pytanie. Czy WDW brało udział w I wojnie czeczeńskiej? Jeśli tak, to czego (broń) używali? AKS-74 były widoczne?
    Moim drugim pytaniem jest, czy obecnie używa się AK-103 lub AK-104 i kiedy zostały wprowadzone do uzbrojenia?
    I jeszcze pytanie o broń boczną. Mieli Makarovy?
  2. # 2
    1. WDW brało udział chyba we wszystkich konfliktach od IIWŚ, w których brała udział Rosja (ZSRR). AKS-74 to podstawowe uzbrojenie WDW już od wojny w Afganistanie.
    2. AK-104 nie są bardzo popularne, używa je chyba ministerstwo sprawiedliwości. Aktualnie używa się AK-74M i AKS-74.
    3. Tak jak patrzę na zdjęcia, to mało kto tam używał bocznej :)
  3. # 3
    Boczną to dostają tylko oficerowie (i nie mam pojęcia od jakiego stopnia) i strzelcy wyborowi.
  4. # 4
    Używano KZS'a na tej wojnie? Bo czytałem,że sprzęt był podobny do używanego w Afganie.
  5. # 5
    Używano KZS, KLMK i Afgana (sporadycznie, ale był).
  6. # 6
    Nie, nie używano - czego najlepszym przykładem jest zdjęcie z załącznika :D

    A tak na poważnie - na zdjęciach przewija się masa sprzętu z afgana - w tym afgany nawet :)
    A co mniej wojujące bezpośrednio jednostki (artyleria np.) to nawet zobaczysz w wz.69 :)

    Załączniki:

    • AAFO001406.jpg
  7. # 7
    A czy w tamtych czasach było już 6Sh92?? I czy flory używali :D?

    P.S. Boyi wypuściło AK-74M
  8. # 8
    6Sh92 było i szybko wyparło staniki drugiego typu. Podstawowy mundur to VSR.
  9. # 9
    Czyli, jeśli mam zamiar "być" oficerem, to mogę posiadać makarova i AK-74M?
  10. # 10
    Teoretycznie AK-74M zaczęto produkować w '91r. ale nie wiem kiedy wprowadzono go tak realnie do użycia. Pierwsza wojna w Czeczenii to przede wszystkim AKS-74.
  11. # 11
    Autor cytatu: MleczkoCzyli, jeśli mam zamiar "być" oficerem, to mogę posiadać makarova i AK-74M?

    Jeśli pytasz w związku z rekonstrukcją (chcesz robić reko), to najlepiej byłoby cię odesłać do poszukania informacji na własną rękę. Bo nawet usilnie się starając, pewnie o czymś zapomnimy (lub ty nie zapytasz) i "coś" będzie źle.
    Natomiast jeśli ci ta wiedza potrzebna do airsoftu, to bym się nie przejmował za bardzo detalami. I odpuściłbym sobie Makarova (bo nie ma żadnego airsoftowego Makarova, a po co ma ci kabura z czymś w środku ciążyć).
  12. # 12
    Aha rozumiem. Na dzień dzisiejszy to rzeczywiście nie jest mi to aż w tak dużym stopniu potrzebne.
    A dziś? Na niektórych zdjęciach (chyba) WDW widziałem gości z AK-74M. Albo podczas II Wojny Czeczeńskiej, co mieli?

    P.S.Tak sobie sprawdzam, co mi łatwiej uzbierać...
  13. # 13
    Autor cytatu: MleczkoA dziś? Na niektórych zdjęciach (chyba) WDW widziałem gości z AK-74M. Albo podczas II Wojny Czeczeńskiej, co mieli?


    Tzw. druga wojna czeczeńska trwa nadal, czyli wyposażenie dzisiejsze. A więc na pewno AK-74M. Zresztą AKS-74 wciąż się używa.
  14. # 14
    W sumie to dobrze, bo oba rozwiązania są mi na rękę. Zresztą tyle części jest dzisiaj dostępnych u chinoli, że z jednej repliki za małe pieniądze, można mieć dwie :) :D
    P.S. Dziękuję wszystkim za rozwiązanie moich (widać dość banalnych) problemów i świetnego podejścia do sprawy. Dzięki ;)
  15. # 15
    I jeszcze jedno (tak z ciekawości)
    Co my tu mamy? http://www.wargearweb.org/impressions/ebpc_6.26.05/headwrap_01.jpg
    Tenisówki taktyczne... Ale pytam o kamizelkę
  16. # 16
    Kamizelka wygląda jak jakaś wersja V-95 , do tego ma na sobie RD54.