• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam wszystkich rusofilów,

    Wraz z kolegami z ekipy organizujemy dużego LARPa w klimatach Stalkera w okolicach Warszawy, a dokładniej na Mokrym Ługu w Rembertowie. Jest to efekt wizyt na wszystkich innych LARPach w tym uniwersum w kraju oraz skompilowania ich mocnych stron i poprawienia słabszych. Zależy nam na odpowiednim klimacie, bez stylizacji nie ma wejścia - no a gdzież indziej niż tutaj znajdzie się lepszych gierojów do Wojska? :D

    Zapraszam serdecznie w imieniu swoim oraz kolegów: https://www.facebook.com/pages/Stalker-Witamy-w-Rosji/586331874818462

    Informacje w pigułce
    1. Co: Gra LARP z elementami ASG w klimatach wschodniego post-apo, inspirowana Stalkerem i nie tylko
    2. Kiedy: 23 sierpnia 2014
    3. Gdzie: Mokry Ług: http://tinyurl.com/miejscegry
    4. Ile: Wpisowe 25 zł, płatne TYLKO Z GÓRY NA KONTO.
    5. Wymagania: Czucie klimatu, szpej odpowiedni dla frakcji (nie masz - nie wpuszczamy), przestrzeganie zasad (będą chrono)
    6. Kontakt: Ekipa Warsaw Domineering Soldiers: http://tinyurl.com/warsawds

    To co, do zobaczenia w Zonie?
    •  
      Igur
    • 2014-07-11
    # 2
    Podacie konkretną liste szpeju? Wpuszczacie 17 letnich stalkerów?
    •  
      Maza
    • 2014-07-11
    # 3
    O MŁ, to nie daleko mnie. Może się z chłopakami wybierzemy :)
  2. # 4
    Ja chętnie dowiedziałbym się więcej konkretów, poza tym że się odbędzie i trzeba czuć klimat.

    Gadaliście już z nadleśnictwem? Co prawda nie słyszałem o problemach na tej miejscówce, ale raz byłem świadkiem jak leśniczy zainteresował się czemu ponad 100 chłopa lata po jego lesie z dzidami, mimo że obok jest AON. Finalnie nic się nie wydarzyło, ale lepiej dmuchać...

    I taka moja uwaga, jak to ma być LARP a nie jebanka to jest proporcjonalnie zdecydowanie za mało stalkerów (IMO min. 50%), przecież w znacznej części gra opiera się na ich działaniach/wykonywanych zadaniach.

    I tak jak Maza pisał, pewne chętnie byśmy się wybrali w "cyferkach" i liczbie min.5 do wojska.
  3. # 5
    Właśnie na MŁ jest ten problem.
    Że jeśli pójdzie się do nadleśwnictwa to zaczyna sie robić nieciekawie, bo sami leśnicy jako ludzie (o ile nie ma za dużo piro) są bardzo przychylni, ale to na odrębny wątek.

    Ogólnie też jestem chętny bo czuję klimat i mieszkam w wawie tylko podaj więcej konkretów i liczbe osób, mapy, rozgranieczenia, mechanikę gry (ew. anomalie, sposoby "obrażeń" itp.)
    Pozdrawiam i trzymam kciuki
  4. # 6
    @ Igur

    Dla wojaków najmilej widziane KZSy, KLMK czy Flora, a do tego oporządzenie z lat circa 1999-2003. Żeby zwiększyć próg dostępności jak ktoś przyjdzie w SS-Leto to też tragedii robić nie będziemy, na wsiakij słuczaj kilka zapasowych mundurów stylizacyjnych szykujemy też na wypożyczenie (darmowe, ale z kaucją od zniszczenia). Modern szpej na kilku osobach wykorzystamy w 1 queście którego zdradzić nie mogę, ale będzie na terenie gry prawdziwy rosyjski celebryta z krwi i kości ;)

    @ Hubert

    Wiemy jak wygląda sytuacja z MŁ i mamy to na uwadze. Zadbaliśmy o to, żeby nie było siary - chyba że z powodu mega realistycznych stylizacji ktoś z satelity stwierdzi że to drugi Krym i wyśle GROM czy inszych specjalsów ;)

    Problem ze stalkerami jest taki, że w tym roku w Łodzi było ich więcej od wojska i skończyło się de facto zamianą ról tych frakcji :D Limity na razie są na pierwsze 100 osób, jak się wszyscy pozapisują (żeby zapewnić członków obecnym stronom konfliktu) damy nowe w nieco innych proporcjach. Cenna uwaga, dzięki!

    @ Andej

    Mechanika i mnogo info pod linkiem w 1 poście ;)
  5. # 7
    Pytanie co do mutantów, z tego co zrozumiałem nie można do nich strzelać tak ? .Dajmy na to idzie oddział 10 żołnierzy i zaatakował ich mutant to co wszyscy mają uciekać :) ?, może wymyślcie jakiś system unieszkodliwiania mutantów bez użycia (broni palnej) .
  6. # 8
    Cenna uwaga. Pomysł jest taki, żeby unieszkodliwiać je tylko specjalną bronią przygotowaną przez organizatorów, kilka rozdamy frakcjom na wstępie, a resztę do dokupienia w Barze :)
  7. # 9
    Darkshifter.
    Rozumiem że jesteś z wawy lub okolic :)
    O ile potrzebujesz pomocy pisz na e-maila andej997@wp.pl
    Mam też kolegę rusola i myslę że obaj będziemy chętni do pomocy, jeśli nie jako Ukraińscy wojskowi to jako stalkerzy ;)
  8. # 10
    Zgadza się, Wawa :)

    Bardzo dziękuję w imieniu swoim oraz chłopaków za ofertę pomocy! Na razie najbardziej pomożesz nam zapisując się, dokonując wpłaty i zachęcając do tego znajomych, a jeśli naprawdę nie boicie się spocić zapraszamy na teren 24H wcześniej do przygotowań i robienia fortyfikacji - ofc wynagrodzimy drobnymi przedmiotami w grze ;)
  9. # 11
    Autor cytatu: DarkshifterDla wojaków najmilej widziane KZSy, KLMK czy Flora, a do tego oporządzenie z lat circa 1999-2003. Żeby zwiększyć próg dostępności

    Takie forum to się czepnę :) KZSy to lata 70/80. A jeśli chodzi o oryginalny szpej (nawet armijny) z lat 99-03 to zazwyczaj jest droższy (co za tym często idzie mniej dostępny) od aktualnego (szpej mam na myśli ruski, a nie wygląda jak biedy ruski wróciwszy w wehikułu czasu ostatnich 40 lat).
    Moja grupka bawi sie w dzisiejsze wdw: cyfrowe flory, 112ki itd. Mam nadzieje, że nie stanowi to problemu?


    Autor cytatu: DarkshifterProblem ze stalkerami jest taki, że w tym roku w Łodzi było ich więcej od wojska i skończyło się de facto zamianą ról tych frakcji :D

    Nie byłem tam, nie wiem jak było. Byliśmy za to grupą niedawno na stalkerze w Ociesękach. Stalkerów było ok. 100, wojska 40-50, bandytów 20-30, pozostałe frakcje w grupach do 10os. Architektura samej gry była moim zdaniem na bardzo dobrym poziomie. Stalkerzy mieli dość utrudnione życie, byli słabo uzbrojeni, niektórzy nawet wcale; mocne limity amunicji (to akurat dotyczyło wszystkich); broń długą mogli wykupić dopiero w barze (który był na terytorium wojska) itd. Wszyscy mieli jakieś zadania, których również stalkerzy byli podwykonawcami. Inaczej w skrócie było Larpowo, nie jebankowo, tak jak miało być. Wniosek był taki, że samych stalkerów mogło być spokojnie więcej.
    Także polecam ogarnąć jakie zasady panowały właśnie w Ociesękach, na pewno nie zaszkodzi. Może wlecą jakieś nowe wnioski.
    Powodzenia.
  10. # 12
    @ Hubert

    Słusznie że się czepiasz tego KZSa, wymieniłem go tylko dlatego ze to taki typowy kamuflaż kojarzony ze wschodem. Nie ma problemu z Waszą grupą, tak jak jest napisane w Mechanice, wszystko co ewidentnie wschodnie nadaje się do Wojska (w granicach zdrowego rozsądu).

    Wiemy co się działo w Ocięsekach i staramy się, aby u nas nie było gorzej, a wręcz było lepiej :) Też na kilku LARPach byliśmy i staramy się skompilować takie "the best of", a nowe pomysły (zadanie, NPCe) będą pojawiać się pewnie aż do samego eventu.

    Stalkerzy mieli dość utrudnione życie - CHECK
    byli słabo uzbrojeni, niektórzy nawet wcale - CHECK
    mocne limity amunicji (to akurat dotyczyło wszystkich) - CHECK
    Wszyscy mieli jakieś zadania, których również stalkerzy byli podwykonawcami. - CHECK
    Inaczej w skrócie było Larpowo, nie jebankowo - CHECK

    Jeśli będą zainteresowani to zwiększymy limity. Na razie zależy nam na Wojsku i Powinności. Mutanty, Bandyci, Najemnicy oraz Wolność są już niemal na fulla, Czyste Niebo jest opcjonalne.
    •  
      Maza
    • 2014-07-11 *
    # 13
    Jak wprowadzicie ograniczenia co do broni i amunicji to nie będzie problemów ze stalkerami. Braki w uzbrojeniu u brudasów to decydyujący czynnik, wtedy trochę zmusza ich to do kombinowania albo kolaboracji z wojskiem.

    Według mnie, wojsko nie powinno mieć limitu amunicji. Będzie to zgodne z grą i poprawi mechanikę.
  11. # 14
    @ Maza

    Great minds think alike, to wsio już było w mechanice od samego początku ;)
    •  
      Maza
    • 2014-07-23
    # 15
    Czy mała stylizacja pod SSO nie będzie problemem?

    W sensie, full cyfrowa flora z balistyką 6b23 i 6b7-1M + tacticoolaśny kałasz i oliwkowy combat shirt?
  12. # 16
    Nie będzie, przewidzieliśmy że "ruskie wojsko" może się stawić w wielu odmianach i dla pro-uber-elo-tacticool wyglądających jest przewidziane specjalne co nieco. Spoilerować nie mogę ani nie chcę, ale uwierz na słowo, będzie ekstra ;)
    •  
      Maza
    • 2014-07-24 *
    # 17
    Coś też czuję, że będzie fajnie :)
    Ja już jestem wpisany i opłacony, a nawet kumpla naciągnąłem na zlot. Oczywiście też cyfera, 6b23 i wojsko. A jak!
  13. # 18
    Wiem, widziałem na wynikach ankiety (org-only ;) Dzięki i do zobaczenia w Zonie!
  14. # 19
    Info ważne jak Emjsa w Zonie! Termin imprezy został przeniesiony z 23 na 30 sierpnia z powodu połączenia Stalkerów z Mokrego Ługu i Zony Mińsk (Stalker Sulejówek). Będzie nas dzięki temu DUŻO więcej! Zamiast rozdrabniać środowisko, postanowiliśmy zrobić razem taką imprezę, że Nysa i Ocięseki schowają się ze wstydu pod ziemię ;)

    Na razie miejsce gry to nadal Mokry Ług, ale rozważamy też bazę rakietową koło Pustelnika, bo dużo graczy wymaga dużo terenu. Finalne info o tym w ciągu kilku dni.

    Jeśli ktoś już wpłacił, a nowy termin mu nie pasuje - prosimy o informację, zwrócimy pieniążki.
  15. # 20
    Szkoda, że wpadacie z terminem w momencie kiedy na Śląsku będzie Zona Silesia, ludzie będą zmuszeni wybierać.
  16. # 21
    @ Husar

    Masz rację, ale 23 duużoo osób nie mogło i też były inne eventy. Generalnie Zona Silesia wyskoczyła nieco jak Filip z konopii (późno dali info i mało promocji mieli), trochę różni się też podejściem do spotkania. Niechaj każdy wybiera gdzie mu bardziej pasuje, gdzie ma bliżej i co woli :)
  17. # 22
    No cóż, to się w tym roku nie spotkamy ;)
  18. # 23
    Autor cytatu: Darkshifter Generalnie Zona Silesia wyskoczyła nieco jak Filip z konopii (późno dali info i mało promocji mieli)

    Wiem, sorry za zamieszanie. Termin był u nas planowany na wrzesień, niestety wyskoczyły sprawy terenowe (na obiekcie w planowanym pierwotnie terminie będą komercyjne zawody paitballowe) i "z marszu" trzeba było przesunąć termin zaledwie miesiąc przez imprezą. No i się faktycznie podublowało nam niepotrzebnie.
  19. # 24
    Cóż... wyszło jak wyszło nie ma co drzeć kotów Panowie :)
    Za rok można połączyć siły ;)

    W ten weekend jest też ZOMBIE Larp.
    Generalnie wakacje to mnóstwo eventów. Old-Town, Stalkery, Zombie i inne konwenty postapo.
    Ale z drugiej strony? Jaki inny termin wybrać? Wakacje pozwalają choć by studentom w miarę łatwy dojazd (a wielu po prostu umożliwiają przyjazd)
    Najgorszy jest brak koordynacji w imprezach i nachodzenie ich na siebie... i ogólnie ten cały kwas z Silensią i Mazowszem zabolał. Pewnie za rok będzie lepiej i tego nie będzie :)
  20. # 25
    Autor cytatu: Andej997cały kwas z Silensią i Mazowszem zabolał

    Eeee... hmmm... może jestem jakiś dziwny, ale ja tam nie odczułem kwasu :)
  21. # 26
    Popieram, za rok będzie lepiej i wszyscy razem spotkamy się na 2 świetnych imprezach :)
  22. # 27
    Kwasu żadnego nie ma ino nałożenie się terminów podzieliło ludzi na dwa obozy (;
  23. # 28
    Znaczy w środowisku spotkałem się ze stwierdzeniem "wier***li się silensi" itp.
    głównie ma Wymazgu...
    i co ciekawe to ludzie a nie organizatorzy...