• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Szykuję się do zakupu samochodu zza wschodniej granicy. Od razu zaznaczam, że na żadnym offroadzie mi nie zależy - ma wyglądać i jeździć ;)
    Przeglądałem specjalistyczne fora, ale większość ludzi jak zmienia silnik w UAZ'ie to tez na jakiś potężny co by w terenie jeździć. Ja szukam czegoś maksymalnie(!) 2 litrowego co by auto jeździło po asfalcie i nie paliło hektolitrów wachy ;)
    Wiem, że kilka osób z forum miało do czynienia z UAZ'ami dlatego jeśli ktoś się orientuje jaki silnik by podszedł - to proszę o info.
    Trochę to herezja pozbawiać UAZ'a kopa, jednak liczę, że idzie coś wykombinować. W ostateczności jak się nic nie wymyśli to zadowolę się NIVĄ ;)
  2. # 2
    Na stanie ekipy "ROSOMAKI" posiadamy dwa pojazdy UAZ. Jednym z nich jest mój UAZ-469B więc jeszcze przed liftem jak to się mówi. W tym roku we wrześniu obchodzi swoje 40 urodziny - rocznik 1974. W zestawie jest oryginalny silnik 2,4 benzyna UAZ-WOŁGA i przyznam że nie jest to szczyt oszczędności paliwowej ale mam go zagazowanego i na butli 40 litrowej robię w zależności od rodzaju jazdy od 200 do 250km, więc wychodzi koło 15-18 litrów gazu na 100km. Autko zarejestrowane na 7 osób, ręcznie blokowany napęd z przodu, w 95% w oryginale USSR, prędkość bez problemu 100km na drodze asfaltowej, jednak przy oponach terenowych trzeba uważać szczególnie na zakrętach. Autko pod maską praktycznie nic nie ma, pali cały rok i jak na razie przejechałem nim ponad 4000km i nic nie było wymieniane oprócz standardowych płynów. Zdjęcia można zobaczyć na stronie rosomaki.com.pl w galerii Rosomaków - auto na drzwiach bocznych posiada oznaczenie wojsk WDW. Na chwilę obecną dla mnie i ekipy auto sprawdzone, niezawodne, bez problemu działa w górach, lasach i innym cięższym terenie nawet w pełni obciążone - a to zasługa silnika 2,4 - prędkościowo szału nie ma ale moc w przełożeniu już tak.
  3. # 3
    Dzięki Gruzin za odp. ;)
    Zdążyłem jeszcze zahaczyć o forum specjalizujące się w 4x4 (założyłem taki oto temacik)
    http://www.forum4x4.pl/viewtopic.php?f=3&t=101247
    Nie zjedli mnie na szczęście i też doradzają zostanie przy normalnym silniku przechodząc tylko na gaz.
    Chyba właśnie tak zrobię - dostrojenie silnika do idealnej regulacji i instalacja gazowa - jakoś będzie ;)
  4. # 4
    A może by tak BRDM2 na gaz zrobił :D :D :D
  5. # 5
    Ostatnio zakupiłem Uaza i szykuję się do wymiany płynów, czy jest ktoś kto mógłby poradzić mi jaki olej do silnika i mostów obecnie w silniku jet wlany 20W40 ale to chyba jest za gęsty. Poratujcie :)