• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    •  
      Witq
    • 2014-08-05
    # 1
    W imieniu swoim jak i organizatorów zapraszam na...

    http://postimg.org/image/6iq54mbsl/


    "W ostatni weekend sierpnia, na terenie Fakro planowany jest "powrót nyskiego Stalkera do śląskich korzeni".

    Wzięliśmy pod uwagę sugestie graczy, dlaczego też gra wróci do starych, sprawdzonych rozwiązań:
    - rozgrywka będzie toczyć się niemal przez 24 godziny (start sobota-koniec niedziela), co powinno zadowolić najbardziej wytrwałych poszukiwaczy artefaktów
    - znaczącemu uproszczeniu uległa Mechanika Gry (z 11 stron tekstu, pozostały 3)
    - dopuszczalny jest przyjazd jako dowolna z frakcji, znanych z gry
    (Powinność, Wolność, Bandyci, Renegaci, Czyste Niebo itd) po wcześniejszym zameldowaniu u orga, lub dowódcy danej frakcji

    Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie www
    Aktualności będą pojawiać się na stronie wydarzenia na Facebooku

    Jeżeli ktoś chce poczuć przedsmak, garść fotek z poprzednich eventów:
    https://drive.google.com/folderview?id=0B7C5hls_38ozVnFfbHJsWWQyN1k&usp=sharing
    https://plus.google.com/u/0/photos/111376118283865230584/albums/5926789924348767601
    http://airsoftphotos.net/album/show/491969

    UWAGA!
    W przeciwieństwie do większości "rasowych" eventów postapo, w świecie stalkera duży nacisk położony jest na prowadzenie działań militarnych. Wprawdzie znaczna część graczy deklaruje, że w ciągu całej imprezy ma okazję wystrzelić 2-3 razy, ale nie oszukujmy się - jeżeli nie jesteś uzbrojony to nie prezentujesz sobą niczego poza mięsem armatnim ;)

    UWAGA 2!
    W przeciwieństwie do większości "rasowych" jebanek ASG, w świecie stalkera duży nacisk położony jest również na prowadzenie działań fabularnych. Jeżeli nastawisz się jak na zwykłą strzelankę - możesz się przejechać, gdy Twoja postać dostanie garść kulek mająca wystarczyć ci na kilka długich godzin. Średnio podczas ~24h gry na gracza przypada ~50-100 sztuk amunicji."
  1. # 2
    Spotkamy się w Powinności. Od was zależy po której stronie lufy... (;
  2. # 3
    Myślę że my też będziemy. :)
  3. # 4
    Szkoda że informacja poszła tak późno i że pokrywa się z Larpem Mazowieckim...
  4. # 5
    @Up kto był na Nysach i poprzedniej Silesii śmiało wybrałby sprawdzoną organizację... chyba że kłopotem jest odległość.
  5. # 6
    Znaczy z tego co wiem to panowie z "Aurory" będą i na Mazowszu :)

    szkoda że oba larpy się pokrywają... to przykre... ale cóż, Mazowsze bliżej i zobaczymy czy coś nowego się wniesie czy nie.

    p.s
    nie zarzucajcie chłopakom braku organizacji bo nie wiecie jak to im wyjdzie.
  6. # 7
    Nie zarzucam braku organizacji - bawi mnie fakt reklamowania imprezy tekstem "Zona Silesia i Ocieseki schowają się ze wstydu pod ziemię" - Trochę pokory dla ludzi którzy robią to na większą skalę już od paru lat (;
  7. # 8
    Dobrze że bawi, bo ten tekst to taki "jęzor w poliku" i marketing - choć wiadomo że jak coś robić to porządnie, więc celem jest najlepszy Stalker w kraju ;)

    Ze skalą nie szarżowałbym, bo to Wy pytacie się ludzi na forum czy wolą Rocketsy/PidżeJki 0,25 czy lepsze 0,20 zamiast dać dobrej jakości i wagi ammo i to nas wybrali niemal wszyscy sponsorzy w kraju co do jednego, nie bez powodów ;)
  8. # 9
    Życzę wam w takim razie sukcesów - jak widzę dla was liczba sponsorów i jakość kulek ma największe znaczenie (których na larpach wystrzeliwuje się maksymalnie ok 5-10). Dobrej Zony.
  9. # 10
    Wy pytacie się ludzi na forum czy wolą Rocketsy/PidżeJki 0,25 czy lepsze 0,20 zamiast dać dobrej jakości i wagi ammo

    Jak wspomniałeś - nic nie dzieje się bez powodu. A powód zadania takiego pytania był bardzo prozaiczny (i wyjątkowo nie była to kasa, bo przy zaplanowanej przeze mnie ilości amunicji, różnica cen PJ/G&G to mniej niż 50 zł) :)

    Autor cytatu: Darkshiftercelem jest najlepszy Stalker w kraju

    Gdyby nie zdublowany termin (na co niestety nie miałem wpływu), chętnie bym się pojawił na Mazowszu, bo od pewnego czasu naprawdę brakuje mi dobrze zorganizowanych imprez, w których mógłbym po prostu się pobawić bez stresu że za coś odpowiadam. Cóż.. następnym razem odezwę się wcześniej :)

    Autor cytatu: Husarjak widzę dla was liczba sponsorów i jakość kulek ma największe znaczenie

    Husar - nie podburzaj. Każda inicjatywna, która buduje społeczność larpową jest dobra. "Zdrowa konkurencja" (tj. polegająca na ciągłym podnoszeniu poziomu imprez) - tym bardziej. A jeżeli dodatkowo ta czy inne inicjatywy przyciągają sponsoring to tym lepiej. Buduje się przez to nie tylko świadomość uczestników, ale też - w dodatku długofalowo - świadomość kooperantów.
  10. # 11
    @ Memoris

    Bardzo fajna odpowiedź, masz żyłkę dobrego orga :) Też żałuję tego pokrywania się terminów, kolejną edycję będziemy planować zawczasu (tak wolą gracze i sponsorzy, a i dla nas wygodniej) i odezwiemy się do orgów innych Stalkerów, próbując zrobić jakiś ogólny grafik z przerwami między imprezami. Oczywiście wtedy chętnie do Was wpadnę, bo staram się być na wszystkich stalkerskich imprezach na jakie mogę pojechać :)

    Husar też ma rację w tym, że kulki czy sponsorzy nie są najważniejszymi rzeczami, ale pozytywnie wpływają na całość i są tak zwanymi "argumentami za". Zwłaszcza na LARPach, gdzie strzela się niewiele, warto by strzały te nie były z marszu zacinkami w lufie albo gdzieś w kosmos, bo to psuje zabawę uczestnikom. I tak jak piszesz, myślę, że zaangażowanie wielu sponsorów w nasz event będzie dobre dla całego środowiska, bo pokaże im, że warte wspierać LARPy i że jest to dla wszystkich stron korzystne.
  11. # 12
    Autor cytatu: Darkshifterodezwiemy się do orgów innych Stalkerów, próbując zrobić jakiś ogólny grafik z przerwami między imprezami.

    Super! W listopadzie (czyli tuż po zakończeniu "sezonu") chcemy "zaplanować grafik" wspólnie z Bałtykiem i Opolem. Zgadamy się wtedy już na spokojnie, żeby żadna z imprez w 2015 nie wypadła w tym samym czasie :)
  12. # 13
    Dzięki wszystkim ludziom za liczne przybycie i świetną grę. Po raz kolejny udowodniliście że to dzięki waszej grze Zona mogła żyć w pełnej krasie. Szczegółowe podziękowania umieszczę już na forum imprezy :)

    Autor cytatu: Darkshifter bo to Wy pytacie się ludzi na forum czy wolą Rocketsy/PidżeJki 0,25 czy lepsze 0,20 zamiast dać dobrej jakości i wagi ammo

    Teraz (po imprezie) mogę się wytłumaczyć. Po prostu poszukiwałem kolorowego ammo, aby nie dochodziło do przekłamań na grze. Rocetsy BIO mają tą zaletę że są zielonkawe więc widać je niczym białe... a jednak są inne. Docelowo wybraliśmyjednak brązowe G&G i to był strzał w dziesiątkę. Nawet jeżeli ktoś przyjechał z założeniem "będę używać swoich" momentalnie się rozczarował bo nawet po wystrzeleniu białą kulkę (a więć oszusta) widać było jak na dłoni :)