• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    • WP
    • 2011-01-15
    # 91
    Fakt plusem ps 2000 jest jego wielkość i parametry techniczne. Tylko gdzie go dostać ?
    W2o a co byś powiedział o PPN-3 w stanie magazynowym coś z niego widać, lepszy jest od nsp 3 ?
  1. # 92
    PS2000 szukaj tutaj lub napisz do nich http://www.szable.pl/ - te nokto używa nasza Straż Graniczna, niektóre już wycofali (10.000h pracy).
    • WP
    • 2011-01-15
    # 93
    Tam patrzyłem nie mają jedynie nsp 3 i ppn 3 a jak mogą mieć 10.000 h godz pracy gdzie przetwornik wytrzymuje 3 tys godz
    • W2o
    • 2011-01-15
    # 94
    ppn'a nie miałem (jeszcze):-)
    @Terenowy
    ps2000 bardzo ładnie współpracuje z Led'ami 940nm (które są zazwyczaj słabo widoczne w EOP'ach gen1) i nie dają czerwonej poświaty
    (tak jak led 850 nm).
    na szablach ps'y były dostępne tylko "wirtualnie". W rzeczywistości skończyły się bardzo szybko.
    BTW
    Może niedługo będę się pozbywał jednego ps2000.
    • WP
    • 2011-01-15
    # 95
    Za ile chciałbyś go sprzedać gen 2 ?
    • WP
    • 2011-01-15 *
    # 96
    PPN-3 jest za 500 zł stan magazynowy ,tylko skrzynia duża. Jak myślisz jest coś wart zaryzykowania 500 zł ? czy lepiej kupić nsp 3 za np 450 - 550 zł ? allegro . Jak ci się udało kupić te ps 2000 i czy zdażyło ci się że miały jakaś wadę ?
    • W2o
    • 2011-01-15 *
    # 97
    @WP
    Jak będę sprzedawał, to temat będzie w komisie - bo admin nas pogoni :-)
    Jeden PS2000 miał do poprawy styk zasilania, drugi miał problem elektryczny w przetworniku, była jeszcze jakaś drobna ryska na okularze. Reszta ok. Wszystkie usterki dało się usunąć (poza ryską na okularze - oczywiście).
    Co do PPN-3 - sprawdź jego masę i zastanów sie czy dasz radę z tym biegać.....
    BTW:
    na allegro pojawił się Baigish 6U.
    • WP
    • 2011-01-15 *
    # 98
    Dobra.
    A znasz może zestaw noktowizyjny chmiel co to było i jaką miało generacje ?
    Wiesz biegać z nim nie mam zamiaru tylko do obserwacji.
    • W2o
    • 2011-01-15
    # 99
    nie znam.
    • WP
    • 2011-01-15 *
    # 100
    Co sądzisz o Baigish 6u lepszy jest od ps 2000 ?
    Jak myślisz ile te ps 2000 mają godz użytkowania.
    • W2o
    • 2011-01-15 *
    # 101
    Nie miałem w łapkach nowych egzemplarzy ps2000 i Baigisha 6U.
    Nie wiem jaki jest przetwornik w 6U. Optyka wygląda obiecująco.
    Pogadaj z gościem z nokto.info
    SG sprzedawała PS2000 w różnym stanie zużycia. Część wyglądała na "nówkę sztukę".
    • WP
    • 2011-01-15 *
    # 102
    No niektóre żeczywiście sprzedawane na allegro były w super stanach.
    Znasz może specyfikacje techniczną ps 2000 ?
    • WP
    • 2011-01-15
    # 103
    A własne W2o jak ci się sprawóje noktowizor od działka, jaki ma zasięg ?
    Skąd udało ci się zakupić ?
    • W2o
    • 2011-01-15
    # 104
    Trochę zawłaszczamy forum.
    Znajdź mnie na wmasg'u i napisz priwa.
    Pozdrawiam
    MW
  2. # 105
    Mam pytanie do posiadaczy 1PN58. Czy pokrętło regulacji jaskrawości siatki ma w skrajnym lewym położeniu wyczuwalną i stabilną pozycję "OFF" czy też nie ma takiej pozycji tylko słabe "kliknięcia" przy regulacji? Czy ktoś mógłby cyknąć fotę wnętrza co kryje się pod tą pokrywką z pokrętłem regulacji jasności siatki? Z chęcią bym też zapoznał się instrukcją do niego. Zrewanżuję się instrukcją do innych noktowizorów które posiadam.
    Z góry dziękuję!
  3. # 106
    Panowie,

    Kilka postów powyżej padło stwierdzenie że Yukony są kiepskie w porównaniu z PNW-57e i ponoć każdy kto "dotykał Yukona i PNW ci to powie", tak więc moje pytanie - czy chodzi tylko o dotykanie, czy jest to różnica w budowie (metal itp), czy w działaniu?

    С праздником вас!
    • W2o
    • 2011-04-18
    # 107
    Jedno i drugie.
    Dodatkowo PNW-57E ma bardzo dobrą optykę, a Yukony- hmmmm.... przeciętną.
  4. # 108
    Poszukuję dokumentacji do ruskiego noktowizora PGN-9.
  5. # 109
    Witam,

    pytanie mam, które mnie strasznie męczy. Czy NSP 2 można używać jako zwykłej optyki w dzień? Czy trzeba coś do niego dokupić?
  6. # 110
    ja podpisuje sie pod pytaniem lesia,a do tego mam inne pytanko... Mianowice, posiadam AKSU Boyi i ni w ząb nie moge zainstalowac na nim NSP 2, tak jakby brakowalo elementu na montazu nokto. Sprawdzilem na zdjeciach i wydaje sie, ze niczego nie brakuje. Czy jest mozliwe, ze szyna w montaz w boyce nie odpawiada ostremu i nie da sie na nim montowac realnych sprzetów?
    Z gory dziekuje za odpowiedz.
  7. # 111
    Mam AKS74 Boyi i spokojnie zakładam NSPU oraz PGO7 więc z szyną raczej powinno być w porządku
  8. # 112
    Najlepiej daj zdj szyny oraz montażu w nokto.
  9. # 113
    Jest jeszcze jedna sprawa- chińskie szyny są niższe od ostrych, co wymaga ściśnięcia zacisku w optyce, specjalną śrubką.
  10. # 114
    Zarówno NSP-2, jak i NSP-3, a również 1PN27 (NSP-3A) nie pozwalają na pracę w dzień

    Pozdrawiam
    Dominik Nowak
  11. # 115
    Czy przerabiał ktoś kiedyś nokto na baterie i może się podzielić jak to zrobił?
    Przymierzam się do kupna NSPU i oczywiście sprzedają wszędzie bez aku a chciałbym korzystac z noktowizji.
  12. # 116
    Ja kupiłem przerobione NSPU- prościej być nie może. W komorze, masz dwie blaszki. Jedna + druga -, w obie masz wkręcone śrubki. Kupujesz wkład na dwie baterie paluszkowe (wystarczy), lutujesz do niego kabelki i te, odpowiednio przykręcasz do blaszek w komorze. Jak nie zapomnę, to jutro zdjęcie Ci wrzucę ;)
  13. # 117
    To samo mialem w swoim Nspu co Czarny,najprostsze-najlepsze
  14. # 118
    Witam!
    Interesują mnie celowniki PPN-3 i PGN-1. Czy to jest produkt Radziecki/ Rosyjski czy też Polska wariacja na temat lunety noktowizyjnej NSP3? Czy siatka w nich jest taka sama jak w oryginale, który był bazą? I jak sprawdza nokto np. z powiększeniem x4 w warunkach ASG?
    Pozdrawiam!
  15. # 119
    PPN-3 to chyba do PKMS
  16. # 120
    Jak jest z dostępnością nokto teraz? Bo zauważyłem że PNW-57E jest coraz mniej. A szukam noktowizji. Najlepiej gogli bez przybliżenia, albo z małym przybliżeniem, bo średnio mi sie uśmiecha +2,5 kg na broni. Miło by było jakby to był twór " w klimacie" a więc rosyjska, ostatecznie białoruska produkcja. Mógłby ktoś coś konkretnego polecić?