• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Spytałem się Regdorna, czy mógłbym umieścić link do naszego forum na wmasg, w nowopowstałym dziale o rekonstrukcji. Oto co mi odpisał:

    A ja mam propozycję. Zamieścicie nasze logo, ew. banner u siebie na stronie, my zamieścimy Wasze logo/banner w sekcji "Współpracujemy". Coś jak wymiana linków.

    Jeśli chodzi o samo forum, to proponuję współpracę bez na siłę reklamy, osobnego wątku czy informacji. Jeśli rzeczywiście jakiś temat był opisany u Was, to nie mam przeciwwskazań do zamieszczenia do niego linka, ale nie chciałbym też, żeby to się skończyło na zasadzie "Było/zobacz tutaj/itp." + link. Tylko, żeby jednak konkretna informacja i odpowiedź w miarę możliwości z Waszej strony także u nas się pojawiała.
    Czyli gdzie jest dyskusja, tam jest jej miejsce.

    Co Ty na to?


    A co Wy o tym myślicie (zwłaszcza o wymianie bannerów)?
  2. # 2
    Mi odpowiada. Trzeba będzie tylko przygotować jakiegoś bannera zgrabnego.
  3. # 3
    może warto było by najpierw kwestię nazwy rozwiązac, no chyba, że rus.mil ma być owa nazwa :)
  4. # 4
    rus.mil, rusmil? W każdym razie nazwa jest ok.

    @Kazik - napisać Regdornowi że zrobisz banner?
  5. # 5
    rusmil.net jest nazwą docelową tutejszego serwisu. 40A i ewentualna nazwa dla GRH to kompletnie różne sprawy :)

    Kamil - jasne, ale wpierw wypadałoby u nas podlinkować WMASG
  6. # 6
    Gdy z kazikiem (a to głównie jego pomysł) rozmawialiśmy o tym bycie (jeszcze nazwy nie miał ustalonej), miało to być forum dla ludzi o sowieckich zainteresowaniach militarnych - niezależnie od tego czy robią rekonstrukcję historyczną czy jeszcze inną, czy się bawią w AS, czy tylko zbierają bo lubią, czy też kompletnie nic nie zbierają, nie rekonstruują a chcą dzielić się wiedzą.

    Tym samym 40A i GRH - zostało automatycznie częścią rus.mil'a.

    Tyle w kwestii wprowadzenia...

    Podlinkować się na wzajem - należy, bannerek/button też należało by spłodzić.

    Co do samej wymiany informacji na interesujące nas tematy - podzielam zdanie Regdorna, powinniśmy udzielać się/wypowiadać na wmasg'owych tablicach, jednak w kwestiach, które mamy w miarę składnie omówione na rus.mil'owych tablicach - odpowiedzieć i dać linka z dopiskiem Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym wątku.

    Miło by było gdyby ktoś z 'naszych' został modem działu zimnej wojny, bo obecnie jest tam Wolf, a zawsze można dodać np. Kazika - i tak już jest modem :)
  7. # 7
    Może nie mam tu zbyt wiele do gadania ale pomysł ze współpracą z wmasg.pl jest wg. mnie jak najbardziej w porządku :) Zawsze znajdą się nowe osoby, którym może się spodobać "ruska" postać.
    Ja np. zacząłem szukać na wmasgu, a teraz nowi ludzie będą mieli ułatwioną sprawę :D
  8. # 8
    A może by tak pójść za ciosem i wymienić się bannerami z innymi portalami o podobnej tematyce?
  9. # 9
    Najlepiej byłoby się wymienić z warrior.pl, bo to chyba jedno z najsilniejszych polskich centrów rusofili. A i tak całkiem dużo ludzi stąd się tam udziela (czasami też odwrotnie).
    Jakieś inne propozycje na dalszą ekspansję? ;)
  10. # 10
  11. # 11
    Teoretycznie też, ale wydaje mi się, że warto "współpracować" z ludźmi, u których faktycznie siedzimy na forum. Wtedy współpraca będzie współpracą, a nie jedynie wymianą linków. Jeśli ktoś tam od nas siedzi to nie miałbym nic przeciwko, ale osobiście ostatnio mam wrażenie, że siedzę już na zbyt dużej ilości for ;) (więc pewnie nie będę tam zaglądał).
  12. # 12
    no niby racja...i tak my (czyli zainteresowani Rosją) będziemy rozmawiać tu...więc podobne tematy na iluśtam forach byłoby głupie.
  13. # 13
    Jesteśmy tam zarejestrowani z Yakarovem i to chyba wszystko co można powiedzieć o tamtejszych rusofilach :) Więc coś czuję że taka wymiana bannerów nie będzie zbyt owocna. Warrior to faktycznie chyba najbardziej oczywisty pomysł i tym trzeba się najpierw zająć.
    A dalej może http://www.reenacting.eu ? Albo Militarni? Nie rozeznaję się za bardzo w światku reenactingu, więc nie wiem co jest popularne :/
    Zwrócił bym też uwagę na to forum: http://worldatwar.pl/ - wygląda obciachowo, ale spójrzcie na ilość dyskusji i użytkowników...
  14. # 14
    Szybko rzuciłem okiem na worldatwar i wyszukalem sobie tematów ze słowem rosja:
    http://www.google.pl/search?q=rosja+site:.worldatwar.pl
    Nie jestem pewien, czy jest sens się tam pakować ;) Forum wydaje się bardziej "polityczne" niż "historyczno-rekonstrukcyjne".

    Reszcie zaraz się dokładniej przyjrzę.
  15. # 15
    jesli moze byc cos innego niz forum to grupa-idf sie pisze :)
  16. # 16
    Jeśli o mnie chodzi, to Grupa-IDF jak najbardziej, chociażby dlatego, że wrzucasz dużo własnych materiałów (w formie linków do strony grupy IDF).
  17. # 17
    A teraz reszta:
    http://www.reenacting.eu/ - można tam się wbić ze stronką GRH jak będzie kiedyś gotowa (dodać do katalogu grup). "Współpraca" w innym wymiarze wydaje mi się miałaby zbyt "iluzoryczny" charakter. Ani my u nich nie piszemy, ani oni u nas.

    www.militarni.pl - mam pewną koncepcję, ale musiałbym ją wpierw omówić z Potworem oraz Saperskim (jako osobą z wewnątrz).

    PS. wszystkie opinie powyżej oczywiście są moimi osobistymi - nie jest to "ostateczna opinia ciała administracyjnego".
  18. # 18
    jesli chodzi o grupe-idf to linka do moge dodac biegiem weekendu:) jak tylko sie odrobie z nawalu pracy :)
  19. # 19
    Ja mam ochotę zaproponować wyminę bannerów z www.safezone.pl. Jeśłi chodzi wam o integrowanie ludzi o podobnych zainteresowaniach to nie ma to jak bycie "towarzyszem broni", bo portal ma służyc głównie jako wsparcie dla róznego rodzaju imprez. Inna sprawa, że "wciaganie" w klimaty najlepiej wychodzi przez osobisty przykład. Na SO2 pojawili się ludzie z BRT, na SO3 już miałem lokalnych naśladowców - dołaczyły do ruskiej ekipy jeszcze inne osoby z Polski i już się uzbierał kilkunastooosbowy oddział. :-) "Słowa uczą, przykłady pociagają"
    Następne imprezy w poradzieckich bazach - tak, że szykujcie się!
  20. # 20
    Chętnie się z safezonem także wymienimy :)

    Detale na temat rozmiarów i materiałów ustalimy na GG.
  21. # 21
    No i jak rozmowy panowie? :) Kazik - nawiązałeś kontakty handlowe z warriorem?
  22. # 22
    wstyd się przyznać - jeszcze nie gadałem
  23. # 23
    W sumie bardziej jako ciekawostkę, w odniesieniu do innych serwisów.

    Podczas pisania 'strony głownej' rus.mil'a, musiałem przeczesać całą bazę danych i wydziergać z niej wszystkie obrazki wyświetlane w postach (czyli w [img], niezależnie od tego czy są trzymane na rusmilu, czy gdzieś indziej).
    I wyszło 1466 obrazków (mogą się powtarzać) - informacja bazuje na bazie danych z dnia: 2008-11-17, z godz: 21:26.

    :)
  24. # 24
    Witam, zamieściłem banner Rus.Mila u siebie na stronie, resztę dostał Kazik na maila. Pozdrawiam.

    http://www.vm.aganet.pl/logo.png

    Vademecum Militarne

    Zaznaczam, że zabieram się za modyfikację istniejących już artykułów częściowo pochodzących także z Wikipedii, oraz powoli dodaję opisy sprzętu radzieckiego/rosyjskiego szczególnie takiego co ciężko szukać w Polsce na innych serwisach.

    PS. Mogę zamieścić artykuły od innych osób u siebie w serwisie (oczywiście zaznaczę kto je napisał) ?
  25. # 25
    Hej,

    Maila dostałem, ale jeszcze nie odpowiedziałem, gdyż po prostu nie zdążyliśmy się nad sprawą spokojnie z Potworem zastanowić. Ostateczną odpowiedź postaram się oczywiście udzielić.

    Jeśli chodzi o "przedruki" opisów, to niestety taka możliwość odpada, gdyż chcemy dbać o to, aby wszelkie opisy na naszej stronie były unikalne - w ten sposób budując swoją "pozycję w internetach". Tak przynajmniej sprawa wygląda przy opisach autorstwa Potwora i moich - pozostali autorzy w końcu mają pełną dowolność w zarządzaniu swoimi tekstami :)

    PS. Za link do nas oczywiście jesteśmy wdzięczni :)
  26. # 26
    Witaj, jak najbardziej może być nawet wolna wymiana bannerów ew. później jakaś pomoc (jestem grafikiem). Możemy zawsze się dogadać - nie ma sprawy. Ew. teraz nawet na Majówce jak ktoś będzie to może sprawdzić moją wiarygodność :) Pozdrawiam ew. możemy na gg. 9757810
  27. # 27
    Skądś znam to zdjęcie...
  28. # 28
    Chodzi Ci o awatar czy fote SWD czy co? Heh
  29. # 29
    SWD
  30. # 30
    Nawet nie bardzo tu się da PW wysłać więc gdzieś to foto poza rus milem znalazłem i nawet nie zdawałem sobie sprawy że to czyjaś i to jeszcze Polska praca heh. Jak coś to w historii strony wspomnę kto jest fotografem ów fotki. Pozdrawiam.