• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 61
    Również zakupiłem śliwkę z tego źródła i mam pytanie - to standard, że 6H5 ma klingę ostrą mniej więcej do zakrzywienia w szpic, potem kąt ostrzenia jest prawie prostopadły i sam szpic nie jest już ostrzony ani od strony ostrza ani piły ?
    90% bagnetów 6H5 jakie widziałem to egzemplarze ze "słynnego transportu bez papierów" czyli też tej samej produkcji.
    Wcześniej bagnety te były prawie niedostępne i kosztowały sporo, natomiast na zdjęciach ciężko wyczaić takie detale.

    Antoni mówił, że przewaga 6H5 nad 6H4 jest właśnie taka, że można ciąć obustronnie, tylko jak skoro bagnet nie jest z przodu ostrzony? Chyba, że żołnierze ostrzyli go sobie ?
  2. # 62
    Nie wiem czy to standard, ale w moim też jest tak, jak mówisz. Choć prawdopodobnie też mam bagnet z owego źródła, więc nie wiem czy Cię taka odpowiedź satysfakcjonuje.

    A co do cięcia bagnetem, to moim, najwyżej potnę sobie masło, bo ostry to on nie jest. Ale tak naprawdę, to ten bagnet nie służy w teorii do cięcia, a do kłucia.

    Mam nadzieję, że pomogłem. :)
  3. # 63
    Odkopię, bowiem przy przeglądaniu galerii znalazłem takie foto
    /lh/photo/tRKsdRmPv2a8z-9n9lsH8pKidnRsh3a3zHAACeUauDs?feat=embedwebsite
  4. # 64
    niedokładnie widać ale że niby 6H4 przeszlifowany w szpic?
  5. # 65
    Musiałby to być szlif po całej głowni.
  6. # 66
    Może to refleks świetlny od tej płaskiej strony, a element ostrzenia jest ciemniejszy bo pod innym kontem pada światło
  7. # 67
    Pytanie o bagnet chinski,tzw " zawiasowy"
    Czy ktos moze mi odpowiedziec ,czy model 56 do ak,jest bagnetem montowanym na stale,skladanym do tylu?
  8. # 68
    Tak i nie :) da się go zdemontować roznitowując.
  9. # 69
    Nie o to Kacper chodzi
    Czy podczas stalego montazu,da sie " zlamac" do tylu,w pozycje " zabezpieczony"?
  10. # 70
    A, tak oczywiście, w łożu jest wyfrezowane miejsce, w które po złożeniu wchodzi bagnet by ryżozwierz się nie pokaleczył.
  11. # 71
    Czyli,montuje go na stale,siedzi sobie,a moge go razie potrzeby,odwrocic szpicem do siebie?
    Sory ale widzialem cos takiego parenascie lat temu i nie pamietam..
  12. # 72
  13. # 73
    Tak,o to mi chdzilo
    A czy loze musi miec dodatkowe zlobienie?
  14. # 74
    Nie musi, oryginał ma i tak jest wygodniej/bezpieczniej.
  15. # 75
    Kacper podesle ci emaila z linkiem