• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam.
    Mam pytanie ( nigdzie nie znalazłem info więc pytam tutaj):
    - czy okładziny chwytu, nakładka rury i kolba wyprodukowane w PRL-u różnią się od radzieckich odpowiedników?
    •  
      Maza
    • 2014-11-24
    # 2
    Różnią się pokryciem. Polskie są olejowane a Ruskie są szelakowane. No i łoże Ruskie ma otwór, którego Polskie łoże nie ma.
  2. # 3
    Różnią się kosmetycznie.

    Łoże:
    -radzieckie ma dodatkowy otwór od dołu ...prawdopodobnie odpływ wody
    -polskie ma dodatkowo sprężynę, niewidoczną z zewnątrz
    -część radzieckich te boczne wybrzuszenia ma bardziej kanciaste, ale inne są identyczne jak nasze - bardziej obłe
    Kolba:
    -większośc radzieckich ucho na pas miało na lewym boku, ale były również i takie które miały od dołu, jak polskie

    No i tak jak pisze maza, w sumie nie jestem na 100% pewien czy jest to szelak ale radzieckie w większości były pokrywane czymś lakieropodobnym.
    Chyba o niczym nie zapomniałem :F
  3. # 4
    Pytam się bo chce na wiosne robić stylizację afgana i chciałem zrobić AKM-a na ostrych częsciach, a jak wiadomo kolbe czy okładziny z Sojuza są droższe i ciężej dostać niż częsci od polskich akmów
    •  
      Maza
    • 2014-11-24
    # 5
    Jak chcesz jeszcze fajnie wystylizować AKMa to wywal jaskółkę. Standardowe akmy nie miały szyn, a AKMŁ/AKMN miały zupełnie inne szyny.
  4. # 6
    endek97 - Mam komplet (łoże+nakładkę) do AKM produkcji rosyjskiej.

    W razie zainteresowania - wal na mail: seq(małpa)poczta.onet.pl
  5. # 7
    Z tego co widziałem szyny boczne mają te serie cymowskie poza AKMS. Ładnie wygląda AKM produkcji E&L
  6. Zasadnicza różnica w wyglądzie to sklejka. Polska sklejka ma warstwy znacznie różniące się odcieniami, stąd jest bardziej "pasiasta". Rosyjskie/radzieckie warstwy nie są tak kontrastowe.