Niezalogowany (Zaloguj się)
  • Kategorie

Подобные

Podobne

• Konkurs

• rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

• Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

1. # 31
    Autor cytatu: xsnailxTu macie fotki z "Epoki" - ale wtedy wystepowalo BG-15
    Gp-25 powstał na początku lat 90
    Byłem w wojsku w latach 85-87, mieliśmy już GP-25
  2. # 32
    Czy jest możliwość zakupu w Polsce granatnika GP-30 ale nie CA czy jakiejś chińszczyzny, tylko STAR'a? Brakuje mi na granatnikach CA/ACM tych napisów po rosyjsku, między innymi "Wyprodukowano w Rosji"... Prosiłbym o podanie linka bądź sklepu, w którym można ten granatnik nabyć, nie chce mi się bawić w sprowadzanie...
  3. # 33
    Nie pamietam, by STARy były gdzieś w Polsce.

No i ten napis ponoć ma błąd ortograficzny, więc wg mnie to nawet lepiej, że go ani CA, ani Chińczycy nie skopiowali.
  4. # 34
    Ok, dzięki za informacje. Więc będę się przymierzał do CA. G&P robi granaty WOG-25, ale ponoć tylko do GP-25 ich produkcji. Czy rzeczywiście nie podejdą one do GP-30 CA?
    Jeszcze jedno pytanie- do kałachów, które były przystosowane do wystrzeliwania granatów dołączana była gumowa stopka na kolbę. Czy ktoś wie, gdzie można by takową zdobyć? Chyba widziałem coś podobnego na kalince, ale nie chce mi się samej stopki ściągać. Ew. ma ktoś coś takiego na sprzedaż? ;P(offtop...)
  5. # 35
    Autor cytatu: baju123Ok, dzięki za informacje. Więc będę się przymierzał do CA. G&P robi granaty WOG-25, ale ponoć tylko do GP-25 ich produkcji. Czy rzeczywiście nie podejdą one do GP-30 CA?
    Nie, nie podejdą. Madbull jeszcze robi VOGi do GP25 od G&P (które nie pasują do replik GP-30).

Autor cytatu: baju123Jeszcze jedno pytanie- do kałachów, które były przystosowane do wystrzeliwania granatów dołączana była gumowa stopka na kolbę. Czy ktoś wie, gdzie można by takową zdobyć? Chyba widziałem coś podobnego na kalince, ale nie chce mi się samej stopki ściągać. Ew. ma ktoś coś takiego na sprzedaż? ;P(offtop...)
    http://www.taiwangun.com/shop,show,951

przeniosłem posty do adekwatniejszego tematu...
  6. # 36
    To jest do AK-47s. Ja szukam czegoś takiego na kolbę stałą(drewno/ew. plastik).

Na kalince jest coś takiego:
    http://www.kalinkaoptics.com/detail.aspx?ID=581 to raczej do "wygody" niż jako amortyzator do wystrzeliwania granatów...
    http://www.kalinkaoptics.com/detail.aspx?ID=579 (praktycznie to samo co na taiwangunie)
  7. # 37
    To jest do wszystkiego AK/AKS, AKM/AKMS, AK74/AKS74/AK74M. Bez problemów używam identycznej (no ale "ostrej", a nie repliki) na swoim AKS74.

Z resztą nie ma innych wzorów "wojskowych" stopek do granatnika - tylko ten jeden.
  8. # 38
    No ok, ale to nadal jest składana kolba, i można tą taśmę przełożyć. Pytanie jak zamontować to na stałej(pełnej) kolbie? Po prostu "przykręcić" do kolby?
  9. # 39
    LOL, no po prostu zdejmujesz ten pasek, a stopkę nakładasz na kolbę.

(poprawione, bo można było nie zrozumieć o co mi chodzi)
  10. # 40
    kazik spoko, w kilku przypadkach spotkałem się z tym, że stopka była DOSŁOWNIE przykręcona do kolby. Stąd moje pytanie, być może absurdalne...
  11. # 41
    Nie da się przykręcic gumy do kolby. W AK GN była ona mocowana do kolby, ale to inna stopka. W rosyjskich AK ze stałą kolba nakładasz po prostu tą gumę na kolbę i już. Siedzi mocno. Nawet na składanej kolbie siedzi bez tego paska.
    Na granatnikach prawdziwych nie ma napisów "zdiełano w rosji". Napisy STAR'a to raczej taki marketingowy lans.
  12. # 42
    Ok, dzięki za informacje, nie mam pytań ;P
  13. # 43
    Granatnik STARa jest na machinegun.pl za 690zł.
  14. # 44
  15. # 45
    A ja mam takie pytanko jaka może być różnica między granatnikiem GP-30 wyprodukowanym przez CA ,a tym zrobionym przez ACM ? I którego lepiej brać bo przymierzam się do kupna tego granatnika do mojego AK74

PS. I jakich granatów używacie przy GP-30 bo gdzieś mi się obiło o uszy, że z tego granatnika lubią wypadać granaty
  16. # 46
    ACM= All[At] China Made, taki chwyt reklamowy, że niby "markowe". Na taiwangunie stosują WwCh= Wyprodukowano w Chinach. Ja bym brał od CA. Co do wypadania granatów to nie wiem, jeszcze nie mam granatnika.
  17. # 47
    A ja bym brał "ACM", bo tańsze. A CA słynie z tego, że się urywają "zaczepy" na których ten granatnik jest montowany.
  18. # 48
    Właśnie coś wspominał koleś z asgshopu, że jest jakiś problem z mocowaniem tego granatnika, ale pytałem kumpla i nie miał on problemów. o tym, że się zaczepy urywają to nie słyszałem, ale rzeczywiście są baardzo liche jak na taką cegiełkę pod lufą. z tego co wiem to ten granatnik "ACM"'a to jest kopią granatnika od CA, więc pewnie zaczepy też skopiowali.
  19. # 49
    Ano cała konstrukcja jest identyczna, ale ACM często są reklamowane jako "full steel", więc i te zaczepy powinny być ze stali. Czy to dobrze? Na moje niefachowe oko - raczej tak.

O pękających zaczepach słyszałem od Austriaka o ksywie FIDO (z red-alliance) - w jego ekipie na 3 granatniki dwóm poszły te zaczepy i to BARDZO szybko (tak w przeciągu pierwszego miesiąca użytkowania), więc trudno mi im zaufać ;)

A jak ktoś chce, to może poczekać i zobaczyć jaki będzie GP-30 od VFC (jak w końcu wyjdzie ...) i wtedy wybrać najlepszą opcję (czyli VFC :D).
  20. # 50
    pierwszy raz słyszę o granatniku od VFC :D jeśli jednak jest taki mit, to ja na niego poczekam.
  21. # 51
    Tylko, że ACM = 90$, a VFC pewnie ze 300...
  22. # 52
    wątpię, wtedy to tylko fanatycy totalni by to kupowali. Przypuszczam że poniżej 200$ się zmieści.
  23. # 53
    E tam. Już w tej chwili zakres cenowy granatników VFC waha się między 150 a 750$.
  24. # 54
    Co do różnic pomiędzy BG-15 a GP-25 (mowa o ostrych)to znalazłem coś takiego:
    W BG-15 ażurowy uchwyt wykonany jest z impregnowanej sklejki lotniczej natomiast w GP-25 wprowadzono uchwyt pełny z tworzywa sztucznego.
    Celownik w BG-15 posiada podziałkę z naniesionymi oznaczeniami 2, 3 i 42, co odpowiada odległości strzelania 200, 300 i 420 m.
    Skalowanie celownika w GP-25 pozwala na prowadzenie ognia stromotorowego na maksymalną odległość do 400 m (z nastawami pośrednimi) i ognia bezpośredniego-na wprost od 50 do 100 m.
    GP-25 został także dostosowany do AKS-74U.
    Oba posiadają celownik po lewej stronie.
  25. # 55
    GP-25 został także dostosowany do AKS-74U.

?
    Masz jakieś zdjęcie?
    I jak niby został dostosowany?
  26. # 56
    Niestety nie posiadam konkretnej fotografii. Kompletny tekst zamieszczony jest w Komandosie 2/98 . Jeśli uważacie, że coś jest bzdurą to proszę o edycję.
  27. # 57
    No nie bardzo po prostu widzę możliwość podwieszenia tego granatnika w suczce.
    Pierwszy raz słyszę. (czytam)
  28. # 58
    Dzisiaj odebralem swoj granatnik GP-30 firmy ACM i powiem wam ,ze w rzeczywistosci wyglada o wiele lepiej niz na fotkach. Nie wiem jak wypada w porownaniu do CA lub STAR'a bo nie mialem w rekach tamtych firm. Zaczepy sa ze stali (proba mahnesowa) i wygladaja na solidne, sam granatnik wazy troszke hehehe wiedzialem ,ze ma przeszlo kilogram ale nie sadzilem ze to az tak bedzie odczuwalne na replice :). Po zamontowaniu replika od razu wyglada zupelnie inaczej
    http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=30bbf69e67156194

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c077f5099d9d4536

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b9915c04a33e86ea

Granatnik tzn cala konstrukcja ma minimalne luzy na tych zaczepach - mozna nim lekko ruszac w lewo i prawo ,ale wg mnie to chyba jest normalny objaw bo raczej nie moze byc az tak sztywno na zaczepach bo bylby problem z jego demontazem. A ten jest bardzo latwy nie potrzeba za kazdym razem odkrecac calego GP-30 jak sie chce cos grzebac przy lufie lub calej replice. Wystarczy wcisnac 1 przycisk i wysunac caly granatnik do przodu i juz gotowe.
  29. # 59
    Widzę, że masz identyczną replikę, co ja. Jednym słowem- warto kupić?
  30. # 60
    Ja nie żałuje wydanych pieniędzy teraz tylko dobrać odpowiedni granat i będzie mozna śmigać. Pozdro