• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    Autor cytatu: xsnailxTu macie fotki z "Epoki" - ale wtedy wystepowalo BG-15
    Gp-25 powstał na początku lat 90
    Byłem w wojsku w latach 85-87, mieliśmy już GP-25
  2. # 32
    Nie pamietam, by STARy były gdzieś w Polsce.

    No i ten napis ponoć ma błąd ortograficzny, więc wg mnie to nawet lepiej, że go ani CA, ani Chińczycy nie skopiowali.
  3. # 33
    Autor cytatu: baju123Ok, dzięki za informacje. Więc będę się przymierzał do CA. G&P robi granaty WOG-25, ale ponoć tylko do GP-25 ich produkcji. Czy rzeczywiście nie podejdą one do GP-30 CA?
    Nie, nie podejdą. Madbull jeszcze robi VOGi do GP25 od G&P (które nie pasują do replik GP-30).

    Autor cytatu: baju123Jeszcze jedno pytanie- do kałachów, które były przystosowane do wystrzeliwania granatów dołączana była gumowa stopka na kolbę. Czy ktoś wie, gdzie można by takową zdobyć? Chyba widziałem coś podobnego na kalince, ale nie chce mi się samej stopki ściągać. Ew. ma ktoś coś takiego na sprzedaż? ;P(offtop...)
    http://www.taiwangun.com/shop,show,951

    przeniosłem posty do adekwatniejszego tematu...
  4. # 34
    To jest do wszystkiego AK/AKS, AKM/AKMS, AK74/AKS74/AK74M. Bez problemów używam identycznej (no ale "ostrej", a nie repliki) na swoim AKS74.

    Z resztą nie ma innych wzorów "wojskowych" stopek do granatnika - tylko ten jeden.
  5. # 35
    LOL, no po prostu zdejmujesz ten pasek, a stopkę nakładasz na kolbę.

    (poprawione, bo można było nie zrozumieć o co mi chodzi)
  6. # 36
    Nie da się przykręcic gumy do kolby. W AK GN była ona mocowana do kolby, ale to inna stopka. W rosyjskich AK ze stałą kolba nakładasz po prostu tą gumę na kolbę i już. Siedzi mocno. Nawet na składanej kolbie siedzi bez tego paska.
    Na granatnikach prawdziwych nie ma napisów "zdiełano w rosji". Napisy STAR'a to raczej taki marketingowy lans.
  7. # 37
    Granatnik STARa jest na machinegun.pl za 690zł.
  8. # 38
  9. # 39
    A ja mam takie pytanko jaka może być różnica między granatnikiem GP-30 wyprodukowanym przez CA ,a tym zrobionym przez ACM ? I którego lepiej brać bo przymierzam się do kupna tego granatnika do mojego AK74

    PS. I jakich granatów używacie przy GP-30 bo gdzieś mi się obiło o uszy, że z tego granatnika lubią wypadać granaty
  10. # 40
    A ja bym brał "ACM", bo tańsze. A CA słynie z tego, że się urywają "zaczepy" na których ten granatnik jest montowany.
  11. # 41
    Ano cała konstrukcja jest identyczna, ale ACM często są reklamowane jako "full steel", więc i te zaczepy powinny być ze stali. Czy to dobrze? Na moje niefachowe oko - raczej tak.

    O pękających zaczepach słyszałem od Austriaka o ksywie FIDO (z red-alliance) - w jego ekipie na 3 granatniki dwóm poszły te zaczepy i to BARDZO szybko (tak w przeciągu pierwszego miesiąca użytkowania), więc trudno mi im zaufać ;)

    A jak ktoś chce, to może poczekać i zobaczyć jaki będzie GP-30 od VFC (jak w końcu wyjdzie ...) i wtedy wybrać najlepszą opcję (czyli VFC :D).
  12. # 42
    Tylko, że ACM = 90$, a VFC pewnie ze 300...
  13. # 43
    E tam. Już w tej chwili zakres cenowy granatników VFC waha się między 150 a 750$.
  14. # 44
    Co do różnic pomiędzy BG-15 a GP-25 (mowa o ostrych)to znalazłem coś takiego:
    W BG-15 ażurowy uchwyt wykonany jest z impregnowanej sklejki lotniczej natomiast w GP-25 wprowadzono uchwyt pełny z tworzywa sztucznego.
    Celownik w BG-15 posiada podziałkę z naniesionymi oznaczeniami 2, 3 i 42, co odpowiada odległości strzelania 200, 300 i 420 m.
    Skalowanie celownika w GP-25 pozwala na prowadzenie ognia stromotorowego na maksymalną odległość do 400 m (z nastawami pośrednimi) i ognia bezpośredniego-na wprost od 50 do 100 m.
    GP-25 został także dostosowany do AKS-74U.
    Oba posiadają celownik po lewej stronie.
  15. # 45
    GP-25 został także dostosowany do AKS-74U.

    ?
    Masz jakieś zdjęcie?
    I jak niby został dostosowany?
  16. # 46
    Niestety nie posiadam konkretnej fotografii. Kompletny tekst zamieszczony jest w Komandosie 2/98 . Jeśli uważacie, że coś jest bzdurą to proszę o edycję.
  17. # 47
    No nie bardzo po prostu widzę możliwość podwieszenia tego granatnika w suczce.
    Pierwszy raz słyszę. (czytam)
  18. # 48
    Dzisiaj odebralem swoj granatnik GP-30 firmy ACM i powiem wam ,ze w rzeczywistosci wyglada o wiele lepiej niz na fotkach. Nie wiem jak wypada w porownaniu do CA lub STAR'a bo nie mialem w rekach tamtych firm. Zaczepy sa ze stali (proba mahnesowa) i wygladaja na solidne, sam granatnik wazy troszke hehehe wiedzialem ,ze ma przeszlo kilogram ale nie sadzilem ze to az tak bedzie odczuwalne na replice :). Po zamontowaniu replika od razu wyglada zupelnie inaczej
    http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=30bbf69e67156194

    http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c077f5099d9d4536

    http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b9915c04a33e86ea


    Granatnik tzn cala konstrukcja ma minimalne luzy na tych zaczepach - mozna nim lekko ruszac w lewo i prawo ,ale wg mnie to chyba jest normalny objaw bo raczej nie moze byc az tak sztywno na zaczepach bo bylby problem z jego demontazem. A ten jest bardzo latwy nie potrzeba za kazdym razem odkrecac calego GP-30 jak sie chce cos grzebac przy lufie lub calej replice. Wystarczy wcisnac 1 przycisk i wysunac caly granatnik do przodu i juz gotowe.
  19. # 49
    Ja nie żałuje wydanych pieniędzy teraz tylko dobrać odpowiedni granat i będzie mozna śmigać. Pozdro
  20. # 50
    witam :) Mam problem z zamontowaniem granatnika gp-30 od CA pod ak74s od boyi mianowicie, pierścienie od GP-30 są tak rozłożone że rączka granatnika nie dotyka w ogóle chwytu kałacha tylko unosi się niecały centymetr pod chwytem, czy ktoś może ma jakieś rozwiązanie na ten problem? Drugie pytanie wydaje siębyć poważniejsze, z mojego granatu VOG25 (MadBull) wypadły łożyska, na szczęście w domu i mam wszystkie 4 kuleczki, jednak teraz cały czas wypadają i nie mogę ich umieścić tak aby siedziały w miejscu, wypadają przez otwory na kulki... Bardzo proszę o pomoc!

    Pozdrawiam
  21. # 51
    Już istnieje temat o replikach granatników, więc scaliłem co nieco...

    Zrób zdjęcie tych obejm na replice (bez zamontowanego granatnika), bo tak to możemy się co najwyżej bawić w zgadywanki.
  22. # 52
    http://www.dpma.pl/warsztat/images_repliki_asg/mad_bull/4a.jpg <- dokładnie tak te kuleczki wyglądają ale już znalazłem sposób aby siedziały stabilnie. Zdjęcie będę mógł zrobić jutro niestety... A jeszcze takie pytanie, jak to jest że nabijam granat ładuję kulki, strzelam wszystko ok chcę naładować granat gazem ponownie no i się nie da... słychać tylko " prychanie" a granat się nie ładuje... z czego to wynika? :)
  23. # 53
    Z tego co pamiętam, po każdym strzale trzeba ustawić spłonkę. W granatach G&P robiło się to wciskając ją ponownie, do momentu kiedy nie wróciła na swoje miejsce w poprawny sposób (trudno to opisać słowami).
  24. # 54
    dziękuje panie Kazimierzu :D w MadBullach należy lekko odkręcić granat i wtedy lekko poruszyć spłonką - wraca na właściwą pozycję :)
  25. # 55
    Do usług ;)

    Tak w ogóle pasuje ten granat do granatnika CA? (nie wypada z lufy czy coś) Bo z tego co się orientuję, jest on przeznaczony do granatnika GP25 od G&P.
  26. # 56
    Wiesz co ja kupiłem używany i poprzedni właściciel jakoś zrobił taką metalową obręcz i granat ani drgnie w środku, wszystko jest idealnie :) muszę się dowiedzieć jak bo sama obręcz nie dość że trzyma bardzo mocno to to wszystko wygląda estetycznie
  27. # 57
    http://img27.imageshack.us/my.php?image=dsc00973ob9.jpg
    http://img3.imageshack.us/my.php?image=dsc00974fp1.jpg

    Tak wyglądają zamontowane obejmy granatnika. Jak tak przymierzałem na sucho to w ogóle nie widzę sposobu aby ten granatnik zamontować tak aby przylegał do chwytu, jedyne co mi przychodzi do głowy to lekko nadpiłować obejmy tak aby to wszystko było zawieszone niżej pod lufą, może wtedy...

    p.s. da się gdzieś dostać zapasowe elementy montażu do gp-30?
  28. # 58
    Nie spotkałem nigdy montaży do GP-15/25/30 w wolnym obrocie. I to mnie martwi, bo kilka dni temu przy zdejmowaniu granatnika pękł tylny montaż. Sprzęt na gwarancji, będę reklamował ;-)
  29. # 59
    a czy ktoś jest w stanie mi doradzić apropos tego montowania gp? i jak można się zabezpieczyć przed rozwaleniem tych felernych zaczepów?
  30. # 60
    Nawiązując do mojego posta #54 znalazłem coś takiego
    /lh/photo/D-YCCRycboj9kpi1uBRDTQ?feat=embedwebsite

    oryginalny opis:
    'AKS-74U with GP-25 Kastyor grenade launcher. The GP-25 is attached to a barell extension tube replacing the muzlle flash hider. The standard rubber pad used with metal stocked weapons is fitted. Note the mounting plate on the receiver nor an optical sight.
    Żródło "The New World of Russian Small Arms Ammo" .