Niezalogowany (Zaloguj się)
  • Kategorie

Подобные

Podobne

• Konkurs

• rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

• Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

1. # 61
    witam :) Mam problem z zamontowaniem granatnika gp-30 od CA pod ak74s od boyi mianowicie, pierścienie od GP-30 są tak rozłożone że rączka granatnika nie dotyka w ogóle chwytu kałacha tylko unosi się niecały centymetr pod chwytem, czy ktoś może ma jakieś rozwiązanie na ten problem? Drugie pytanie wydaje siębyć poważniejsze, z mojego granatu VOG25 (MadBull) wypadły łożyska, na szczęście w domu i mam wszystkie 4 kuleczki, jednak teraz cały czas wypadają i nie mogę ich umieścić tak aby siedziały w miejscu, wypadają przez otwory na kulki... Bardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam
  2. # 62
    Już istnieje temat o replikach granatników, więc scaliłem co nieco...

Zrób zdjęcie tych obejm na replice (bez zamontowanego granatnika), bo tak to możemy się co najwyżej bawić w zgadywanki.
  3. # 63
    jesteś pewien, że to kulki łożyskowe? Nie wydaje mi się, aby w tych wog'ach było jakieś łożysko...
  4. # 64
    http://www.dpma.pl/warsztat/images_repliki_asg/mad_bull/4a.jpg <- dokładnie tak te kuleczki wyglądają ale już znalazłem sposób aby siedziały stabilnie. Zdjęcie będę mógł zrobić jutro niestety... A jeszcze takie pytanie, jak to jest że nabijam granat ładuję kulki, strzelam wszystko ok chcę naładować granat gazem ponownie no i się nie da... słychać tylko " prychanie" a granat się nie ładuje... z czego to wynika? :)
  5. # 65
    Z tego co pamiętam, po każdym strzale trzeba ustawić spłonkę. W granatach G&P robiło się to wciskając ją ponownie, do momentu kiedy nie wróciła na swoje miejsce w poprawny sposób (trudno to opisać słowami).
  6. # 66
    dziękuje panie Kazimierzu :D w MadBullach należy lekko odkręcić granat i wtedy lekko poruszyć spłonką - wraca na właściwą pozycję :)
  7. # 67
    Do usług ;)

Tak w ogóle pasuje ten granat do granatnika CA? (nie wypada z lufy czy coś) Bo z tego co się orientuję, jest on przeznaczony do granatnika GP25 od G&P.
  8. # 68
    Wiesz co ja kupiłem używany i poprzedni właściciel jakoś zrobił taką metalową obręcz i granat ani drgnie w środku, wszystko jest idealnie :) muszę się dowiedzieć jak bo sama obręcz nie dość że trzyma bardzo mocno to to wszystko wygląda estetycznie
  9. # 69
    http://img27.imageshack.us/my.php?image=dsc00973ob9.jpg
    http://img3.imageshack.us/my.php?image=dsc00974fp1.jpg

Tak wyglądają zamontowane obejmy granatnika. Jak tak przymierzałem na sucho to w ogóle nie widzę sposobu aby ten granatnik zamontować tak aby przylegał do chwytu, jedyne co mi przychodzi do głowy to lekko nadpiłować obejmy tak aby to wszystko było zawieszone niżej pod lufą, może wtedy...

p.s. da się gdzieś dostać zapasowe elementy montażu do gp-30?
  10. # 70
    Nie spotkałem nigdy montaży do GP-15/25/30 w wolnym obrocie. I to mnie martwi, bo kilka dni temu przy zdejmowaniu granatnika pękł tylny montaż. Sprzęt na gwarancji, będę reklamował ;-)
  11. # 71
    a czy ktoś jest w stanie mi doradzić apropos tego montowania gp? i jak można się zabezpieczyć przed rozwaleniem tych felernych zaczepów?
  12. # 72
    Nawiązując do mojego posta #54 znalazłem coś takiego
    /lh/photo/D-YCCRycboj9kpi1uBRDTQ?feat=embedwebsite

oryginalny opis:
    'AKS-74U with GP-25 Kastyor grenade launcher. The GP-25 is attached to a barell extension tube replacing the muzlle flash hider. The standard rubber pad used with metal stocked weapons is fitted. Note the mounting plate on the receiver nor an optical sight.
    Żródło "The New World of Russian Small Arms Ammo" .
  13. # 73
    Czy ten stworek wyszedł poza fazę projektu?
  14. # 74
    Myślałem ze od czasów garłacza Diakonowa i powojennego WG-45 pogrzebano temat nasadek na giwery w ZSRR i Rosji a tutaj zonk:)
    http://i41.tinypic.com/28tcks3.jpg
    (Fotka z E. Krawczenko "Ręczne i miotane granaty" 2008)
    Jako żywo nasadko na kałasze serii 74 dla RGD-5, stary brytyjski patent od Lee-Enfield'a :)
    Pojawiły się prawdopodobnie w latach 90-tych na wojnach lokalnych w byłym ZSRR, jak skala produkcji, które jednostki i dokładnie kiedy nie wiadomo .
  15. # 75
    Niah! - a ja właśnie wykonałem stalowy montaż tylni do repliki gp30 ;)
    Mam nawet jeden dodatkowo...:>
  16. # 76
    Filiop- Bo tak patrzę na zdjęcia i wydaje mi się, że u Ciebie jest wszystko ok. Granatnik opiera się na zaczepach i ewentualnie na wybrzuszeniu dolnego chwytu. Jeśli u Ciebie tego wybrzuszenia nie dotyka, to wsadź tam cokolwiek- kawałek drewna, plastiku, żeby nie przeciążać zaczepów.
    Posiadam granatnik ACM... Kupiłem go w sumie bardziej do lansu, niż do ASG, choć był już używany jako miotacz ładunków pirotechnicznych ;) Mam jednak z nim inny problem- chciałem strzelić jakimś badziewnym, chińskim granatem, który kumpel miał w M203. U niego wszystko cacy- malina, ale jak ja chciałem wsadzić granat do siebie, to nagle okazało się, że ma jakieś 4 mm luzu i tak sobie lata po lufie jak kozacy po stepie... Czy ktoś kupował do ACMa markowe granaty (MadBull)? Jeśli tak, to jak z ich spasowaniem?
  17. # 77
    Autor cytatu: SoP-PeLNiah! - a ja właśnie wykonałem stalowy montaż tylni do repliki gp30 ;)
    Mam nawet jeden dodatkowo...:>

sop-pel, oddam pół królestwa za ten zaczep. I córkę za żonę, jeśli tylko będę ją miał... Poszło PW w tej sprawie
  18. # 78
    Też mam problem z tym zaczepem. Sop-pel, może zrobił byś większą partie tych zaczepów?, chętnie bym odkupił jeden
  19. # 79
    A jak wygląda kwestia granatów do Gp-30 ACM ? Bo przymierzam się do kupna a nie wiem jaki granat kupić do tego. Czy wchodzi tylko VOG-25 ?
  20. # 80
    Cokolwiek przeczytasz o STAR/CA dotyczy też ACM, bo to kopia powyższych.
    PS. No z wyjątkiem materiału wykonania i w związku z tym także wytrzymałości.
  21. # 81
    Znalazłem dziwne fotki BG-15 nie widać z lewej strony łoża celownika ani śladów po jego montażu. Rączka jakoś bardziej przypomina tworzywo niż sklejką z dziurą. (też znalazłem ifno że rączka z dziurą była ze sklejki prasowanej i powlekanej czymśtam...).

http://www.boomarms.com/collector/AK74-GP25/6.jpg
    http://www.boomarms.com/collector/AK74-GP25/4.jpg
    http://www.boomarms.com/collector/AK74-GP25/1.jpg
  22. # 82
    Bo to granatnik ASG, jak widać niezbyt dobrze wykonany.
  23. # 83
    Hmm Kazik no to pięknie dałem ciała - karabinek na fotkach też chyba nie jest ostry :)
  24. # 84
    Broń może być "deko", bo chwyt jest np. "chudy" (w przeciwieństwie do grubych chwytów w AEGach). Albo to może być jakiś antyczny gaziak ("classic airsoft"). Jedyne co wskazuje na to, że to replika to ten granatnik (Boomarms jest mało znanym producentem ASG) i przedni zaczep w magazynku, który jest wsadzony do tego AK-74.
  25. # 85
    No i numerek broni też zbyt cienki jak na oryginał.
  26. # 86
    I drewna od AKMa.
  27. # 87
    Mam pytanie do innych użytkowników GP-30 itp. czy wam też granatnik lekko mówiąc przeszkadza pod czas wymiany magazynka?
  28. # 88
    Lekko mówiąc tak.
    Dlatego zacząłem zmieniać magi prawą ręką - wygodniej
  29. # 89
    uciąłem 1,5 cm chwytu granatnika... już nie przeszkadza przy zmianie magów.
  30. # 90
    Nauczyłem się zmieniać, pomimo obecności granatnika. 20 minut przed lustrem i wszytko gra ;-)