• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 91
    Pytanie pytanie pytanie :)

    Jakią mają średnice przetłoczenia na lufie granatnika gp30 asgejowe? Czy wszystkie przetłoczenia mają taką samą średnice?

    Pozdrawiam
  2. # 92
    pierścienie na gp 30 Classic Army mają 49 mm średnicy - wszystkie takie same. (jeśli dobrze zrozumiałem pytanie )

    jakby co , mam granatnik i suwmiarkę pod ręką - mogę mierzyć dalej....
  3. # 93
    to teraz troche zgłupiałem... bo jeden kolega podał mi że te 3 przetłoczenia ( czy tam 4 ) mają po 52 mm średnicy... :/
  4. # 94
    ...pomijając 4 pierścienie , granatnik ( ten mój ) , ma 45 mm średnicy..
  5. # 95
    Teraz pytanie który trzyma wymiary,
    tak jak Ci pisałem pierścienie(4) 52mm, a sama lufa 48,3mm (kwestia perspektywy ;)
    inaczej wyjść nie chce
    (ful stil chińczyk)
    http://img72.imageshack.us/img72/4189/img5213.jpg
    http://img29.imageshack.us/img29/606/img5214e.jpg
  6. # 96
    nie będę wrzucał fotek, ze trzymałem suwmiarkę tak samo... tyle że źle czytałem... nie z tej skali.. (k..a jaki wstyd, wyszło że nie umiem korzystać z suwmiarki)...
  7. # 97
    Nie wiem czy ktoś z Was pamięta, jak na nowej stronie VFC w dziale coming soon umieszczony był GP-30 i GP-25. Nawet fotka tegoż GP-30 była umieszczona. Wyglądał ładne zgodnie z historycznymi realiami. Fotki GP-25 nie było aby przekonać się, że może chociaż ta firma wyprodukuje go z celownikiem, a do tego być może po właściewej czyli lewej stronie.

    Ponieważ ten news zniknął z witryny vfc pozwoliłem sobie do nich napisać. Oto odpowiedź:

    Dear Karol:

    Thank you for your E-mail and supporting VFC product.

    We used to have the plan for releasing the GP-30, but too many China made
    cheap and bad quality AK series over dumping to this market, it effected the
    VFC AK series sales and force VFC stop producing the AK series product
    temporary, so does the GP-30.

    However we might restart this program for GP-30 in the end of this year, we
    will keep you post if there is any update.

    Thank you for your patience and your kindly understanding.

    Best Regard

    Richard

    Czyli niestety Panowie, nie w tym roku. Co więcej o GP-25 nie ma już mowy :(
    Chyba pozostaje kupić GP-25 od GP (2 pierścienie na lufie) i jakiś szajs chiński GP30 z celownikiem i zmodyfikować ten celownk aby
    przełożyć go na lewą stronę (urżnąć muszkę i szczerbinkę i przylutować odwrotnie :)) ?
  8. # 98
    Może się powtórzę, ale tych fotek chyba jeszcze na forum nie było.
    Full detail - wystarczy kliknąć wybraną fotkę, a potem lupkę z (+) i .... osobiście jestem zafascynowany :)

    http://www.primeportal.net/armory/roman_stepanov/gp30_grenade_launcher/

    A to nie wszystko - są też inne galerie pana Romana; http://www.primeportal.net/photo_home/roman_stepanov_home.htm
  9. # 99
    Co prawda na moje oko to GP-25, ale foty fajne :)
  10. # 100
    A i owszem o ty ewidentym błędzie w opisie galerii nie wspominałem :) Byłem zbyt zajęty oglądaniem zawiłości konstrukcyjnych celownika i
    prymitywnej obróbki osłony spustu i chwytu hehe

    Za to VSS i bizon ...
  11. # 101
    BG-15 - Doesn't exist !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    This not a letter B - This number 6
    6G15 - index GRAU for GP-25
  12. # 102
    Well that IS possible.

    Are there any other guns that have their GRAU index written over them?
  13. # 103
  14. # 104
    http://s42.radikal.ru/i097/1008/ea/9048b83f9683.jpg
    6G28 (6Г28) - index GRAU for automatic grenade launcher 6G27 without tripod
  15. # 105
  16. # 106
    Well that's is definetly a very solid proof :) Thanks for the info! Looks that I will have to update the article on the main page.
  17. # 107
    Autor cytatu: kazikWell that's is definetly a very solid proof :) Thanks for the info! Looks that I will have to update the article on the main page.


    Indexes meet not only on grenade launchers, but also on rifles and I suspect machine guns too should be
    http://s58.radikal.ru/i161/1008/52/07b1d410d18d.jpg
    6V7 (6В7) - index GRAU for ASVK
    http://world.guns.ru/sniper/sn50-e.htm
  18. # 108
    Zwracam się do wszystkich posiadaczy GP-30, czy ktoś miał okazje zobaczyć jak w realu wygląda spasowanie jedynie dostępnych replik VOG25na rynku granatów firmy MADBULL do GP-30 ACM czy CA?? Wcześniej słyszałem różne opinie na ten temat typu. że granat nie pasuje, ale że po małym dopracowaniu jest wszystko w porządku, Filiop pisał że jego zakupiony używany granat vog 25 madbull idelanie pasuje do gp-30, stąd pytanie czy to są jakieś skomplikowane przeróbki, czy chodzi tylko o średnice granatu w lufie (tzw luzy w lufie).
  19. # 109
    Do GP30 ACM pasują granty, takie jak do M203. VOG nie spasuje- nie ma kryzy, za którą są zaczepiane granaty w tym modelu GP30
  20. # 110
    I co powiecie ?

    http://www.dboymodel.hk/en/showproduct.asp?id=121

    Nie wspomnę że fotka na górze przedstawia granatnik G&P GP-25 a nie Dboys,
    w dodatku repliki VOG które swojego czasu zrobił Willard (unikalne na skalę światową)
    i ogólnie jego i mój sprzęt.

    Sam granatnik wygląda jak dokładny klon G&P. zmieniono rączkę na dużo lepszą bo chyba gumową, chamsko odlaną
    co idealnie odpowiada oryginałowi, a nie kanciastą plastikową jak we wszystkich innych replikach GP25, GP30 dostępnych obecnie na rynku.
    Do tego jedyną inwencją DBoys było dodanie celownika (wygląda na prototyp).

    Za to za granat VOG należy się szacun dla żołtków.
  21. # 111
    Wygląda fajnie. Dobrze, że jakiś producent "odświeża" ten model, bo mimo wszystko chyba teraz trudno dorwać GP-25 (z G&P).
    Jestem ciekaw w jaki sposób będzie mocowany do repliki - patrząc na przód, zdaje się, że jest szansa na prawdziwy "zatrzask", a nie taką lipę jak w G&P. W sumie to nic dziwnego, bo G&P nie pasował do replik VFC i pochodnych (w tym DBoy) bez kombinowania.

    Zastosowanie waszego zdjęcia budzi pewien niesmak, ale cóż, internet.
  22. # 112
    Autor cytatu: kazikWygląda fajnie. Dobrze, że jakiś producent "odświeża" ten model, bo mimo wszystko chyba teraz trudno dorwać GP-25 (z G&P).

    W ogóle jest problem z GP-25. Nie są już od jakiegoś czasu produkowane, wszystko co jest to rynek wtórny.
  23. # 113
    Wiem bo sam szukam od 1,5 roku :/ Żadna firma nie wypuściła tej repliki, stare granatniki z CAW, STAR są średnie pod względem historycznym, G&P jest dosyć wierny oryginałowi ale we wszystkich jakoś zapomnieli celownika. W sumie jak dotąd polowałem na replikę G&P i chciałem zrobić do niego celownik samemu bo kształt podziałki rozmieszczenie otworów w tej replice jest praktycznie zgodne z oryginałem.

    Jak pamiętacie VFC pokazywało swoje GP-30 i korespondowałem z nimi w tym temacie.
    Konkluzja była taka, że jest już tyle niskobudżetowych replik GP-30, że nie wiedzą czy się zdecydują na produkcję (wiadomo ceny VFC...). Spytałem czy nie lepiej zrobić GP-25 na który wiele osób czeka, i jeśli zrobią go z celownikiem to zamiotą konkurencję
    gość napisał że to robienie repliki od zera, dużo kasy itp. a poza tym i tak ją Chińczycy skopiują za ćwierć ceny :/
  24. # 114
    LOL moje foto sprzedazowe ... GP25 z GiP, AK74 boya + real wood, postarzanie, pod spodem stara gorka...straszne ze chiniole promuja sie polskimi samorobkami . mam nadzieje, ze normalni ludzie zobacza roznice miedzy GP25 na foto a ich "produktem"

    PS
    Kazik mocowanie bylo ch... bo na wkrety imbusowe, a rzezbic trzeba bylo jeno zatrzask bagnetu. bywalo gorzej.
  25. # 115
    Pamiętam jakie było mocowanie, sam przecież miałem takiego GP :)
  26. # 116
    Czyli wszyscy ten granatnik mieli, potem się pozbyli a teraz są w czarnej d...!
  27. # 117
    Nawet ja go miałem (konkretnie ten, który później miał kazik) i nawet wiem gdzie jest obecnie... niestety, gość nie chce go sprzedać.
  28. # 118
    No właśnie. :) Widzę że ogólny deficyt na granatniki to nie mały problem. Ogólnie GP-30 są ale GP-25 G&P, j.w. pisano nie ma i szanse na ich produkcję też niewielkie (z tego co pytałem w specschopie ostatnio). Kupiłbym inny (GP-30 są po 519 zł)tylko jest mały problem. Zależy mi na tych granatach: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1946 i teraz nie wiem, o co chodzi z tym, że są dedykowane tylko do G&P. Może da się przeskoczyć te techniczne problemy. Problem jest nie mały, bo chciałbym docelowo mieć ich, 5 szt. czyli pełną ładownicę, więc trochę kasy wydać muszę (wychodzenie w pole z jednym granatem sensu nie ma moim zdaniem). Chyba, że są inne ruskie granaty tego typu pasujące do granatników GP-30, lub w ogóle jakiś zupełnie inny, pasujący typ granatu, ale używany przez Rosjan. :)


    Ten granat pasuje TYLKO do GP-25 od G&P, do innych produktów G&P już nie.
    Ma z tyłu całkiem inne mocowanie. Ładowany do GP-25 odprzodowo.
    Ten granat ukazał się także w wersji ze standardowym mocowaniem - ładowaniem od tyłu do granatnika, trzeba uważać żeby się nie pomylić. Wiem kto ma na sprzedaż, mogę podać namiary.
  29. # 119
    Do GP-30 nie pasują te "WOGopodobne" granaty.
  30. # 120
    czy ktos znalazl wiecej info na temat wspomnianej gp-25 Boyi o jakim niedawno byla mowa?