• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    •  
      Bart
    • 2006-10-13 *
    # 1
    Na ekrany polskich kin 20 października trafi 9 kompania (9-ya rota). Film opisuje zdarzenia z roku 1988 i opisuje 12 miesiecy z życia młodych żołnierzy sowieckiej armii, przeniesieni oni zostają z obozu szkoleniowego w samo centrum wojennej zawieruchy w Afganistanie. Tam otrzymują zadanie utrzymania wzgórza 3234, jednak wyniszczające ataki partyzantów afgańskich dziesiątkują oddział. Żołnierze desperacko wzywają pomocy, lecz nikt nie przychodzi im z odsieczą. Skazani są tylko na siebie. Film pokazuje realia sowieckiej armii za czasów wojny w Afganistanie. Na pewno zaciekawi wszystkich interesujących się rosyjskimi militariami a przecież wiadomo, że wśród gorzowskich maniaków ASG takich nie brakuje (czyt. 5 Brygada) troche wiecej informacji na temat polskiej premiery
  1. # 2
    1988 roku (no i końcówka filmu to 89 :P) :) (tak dla ścisłości) ...i pytanie, kto by sie pisał zebysmy wyszli w mundurach i wyposarzeniu? Może jakiś happening?... zapytam sie w poniedzialek co i jak :)
  2. # 3
    ja nie mam broni - ale moge 'okazyjnie' uzyczyc sprzetu. Stanie w mundurach pod kinem za darmowy seans? :)
  3. # 4
    Ja bym się pisał na takie coś. A co do filmu to Ktoś miał mi go pożyczyć(nie wiesz czasem kto Tomaszu? :p)
  4. # 5
    Niewiem Kuba, niewiem... ale jak chcesz może przyniose w poniedzialek do szkoły? po co masz czekać na tego kogoś kto miał Ci pożyczyć :P... zresztą Ząbkowi też (ale nie do szkoły :D) :) Bo tak sem myśle że nie tylko pod kinem byśmy mogli stać... ale np pare dni przed premierą w centrum, promując film :D - może byśmy za to kase dostali ;) Ale to sie jescze dowiem wszytskiego
  5. # 6
    Prmomować na mieście to ... nie radził bym, raczej starczeć pod kinem - to wystarczy. PS - Bart - nie 1980roku a 1988rok.
    •  
      Bart
    • 2006-10-15 *
    # 7
    no taaaa juz wiem, tomasz pisal juz w pierwszym poscie ale jakos tak umknelo :) zaraz zmienie
  6. # 8
    Dzisiaj bylem w koperniku (niedziela 15.10.06) i sie pytam kasierki czy taki film wogóle będzie (bo ani w zapowiedziach na ich stronie nie ma, ani zadnych plakatów). a Pani kasierka na to że: "nie wiem, nie wiem - ale z tego co ja wiem (zabrał głos towarzysz Tomasz) to polska premiera filmu ma być 20 października - (wtem ów Pani na to) ale to różnie te filmy wchodzą, niech pan sie popyta w czwartek/piątek, bo wtedy repertuar zmeiniamy" ...czwartek piątek to koło premiery :P - ale sie jeszcze jutro w Slońcu popytam (bo i tak po drodze ze szkoly mam). Ale jak coś to może zaproponujemy jakiemuś Miltikino'wi w Szczecinie czy Poznaniu? w zamian za koszta transportu, plakaty i za obejrzenie za free samego filmu - tylko nie wiem kto by to już załatwiał i jak (telefon? mail?) :P
  7. # 9
    A kiedy masz zamiar sie wybrac do poznania/szczecina ? czym masz zamiar wybrac sie do poznania/szczecina?? :) badz powazny - takie cos mozemy zrobic co najwyzej lokalnie.
  8. # 10
    Ołkej więc byłem w Słońcu i tam oczywiscie był ktoś kto wie co sie na świecie dzieje i powiedział ze 9 Rota będzie w kinie tylko niewiedzą dokładnie kiedy. Rozwinąwszy temat o rzeczy które interesują nas, ów koleś powiedział że trzeba iść pogadać z szefem, on ma biro w koperniku i jest tam o ile pamiętam od 10.00 do 12.00... Ja mam wtedy szkołe a Wy?? ;>
  9. # 11
    ja mam pracę :) a oni? :)
  10. # 12
    w sumie to musze i tak jechac do gorzowa (juz dzis) po kase do banku wiec moge zajsc powiedziec co i jak :) Aha to pojechalem :( Volkswagen zapewnij mi 4h dodatkowej uciechy i wrocilem do domu o 2 w nocy. posiedzialem troche na kompie i obudzilem sie o 11.30. Jutro to juz musze jechac na 100% bo lada dzien zawita u mnie towarzysz listonosz z przesylka :)
  11. # 13
    Jak coś to mam fajnego wychowawce i mnie zwolnił wiec skocze do szefa Kina... wzruszyła go najwyraźniej moja historia :)
  12. # 14
    Wiec tak. Bylismy z Tomaszem w koperniku (w mundurach :) rozmawialismy z tym calym szefem, powiedzial nam ze nie wiedza jeszcze czy beda to grali. Pokazalismy mu fotki usmiechnal sie i powiedzial ze zobaczymy. Tomasz dal mu jeszcze swoj nr wiec trza czekac...