• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam

    Od jakiegos czasu mamy termin zlotu w Bornym Sulinowie, odbędzie się w dniach od 14 do 17 Sierpnia 2008 Roku.

    Może na tym zlocie zorganizujemy cos większego ?, w zasadzie jest to zlot który jak na dzień dzisiejszy przyciąga najwięcej ludzi tych militarnych i tzw "gapiów" i można by było z godnoscią się zaprezentować.
  2. # 2
    ja sie wtedy (stety) urlopuje z malzonka...
  3. # 3
    Ja odpadnę, ale ze względów finansowych (mam już w te wakacje parę innych wyjazdów zaplanowanych).
  4. # 4
    phi, dla mnie za daleko :):)
  5. # 5
    Oj sierpień to termin urlopowy u mnie raczej :)
  6. # 6
    Autor cytatu: saperskiphi, dla mnie za daleko :):)


    Nie no rozjadę go :)

    Witam tawarisza
  7. # 7
    A ja odmiennie...

    To już piąty? Heh... pamiętam pierwszy...
  8. # 8
    Autor cytatu: KAMILLO

    Nie no rozjadę go :)



    he he będę okopany i przedpole zaminuje tmkami :)

    A tak na poważnie to można cosik wykombinować w Bornem...




    Autor cytatu: PotfurA ja odmiennie...

    To już piąty? Heh... pamiętam pierwszy...


    czyli na Ciebie można liczyć???
    Ja pierwszego nie za bardzo pamiętam :) he he
  9. # 9
    Wszystko zależy od pewnych czynników niezależnych ode mnie (finansowym i czasowym).
  10. # 10
    Ja raczej będę-przycisnę szefa dzisiaj że potrzebuję urlopu na sierpień :)
  11. # 11
    Ja pewnie będę tylko 15...... :((((
  12. # 12
    Z mojej strony można liczyć na parę rzeczy:

    1) Jeśli ktoś przybędzie własnym samochodem i obawia się o jego lakier, radio itp na parkingu przy zlotowym , może go u mnie bezpiecznie trzymać na ogrodzonym terenie / jeśli chodzi o naprawę sprzętu militarnego którym ewentualnie ktoś z was przybył by na zlot, to służę kanałem i narzędziami którymi nie powstydził by się nie jeden mechanik.

    2) Prysznic - raz na dwa dni bo moja Kochana Mama ma i tak urwanie głowy w czasie trwania zlotu z wiadomych powodów.

    3) Siatka maskująca, pięć na dziewięć metrów.

    4) Drewno na te parę ognisk zawsze bym skombinował.

    5) Jestem w stanie zarezerwować na zlocie sektor w ciekawym miejscu na obóz/dioramę

    6) Dla uatrakcyjnienia do obozu wstawił bym dwa pojazdy militarne tj. Zil 131 (paka) oraz Ural 375 D, z czego ten drugi był by często przeze mnie “ pożyczany” bo zawsze robi u mnie za wóz zabezpieczenia technicznego dla sprzętu ciężkiego.

    Wszystko to zależy czy w ogóle znalazło by się parę osób na takiego typu przedsięwzięcie.
  13. # 13
    Za blisko miesiąc zlot w Bornym Sulinowie ruszy pełna parą.....

    kto sie stawi ?
  14. # 14
    temat scalony
  15. # 15
    Uaz poszedl papa co oznacza ze teoretycznei mozna by pojechac w cywilizowanych warunkach, ale czasowo nie dam rady. praca.
  16. # 16
    Ciągnę temat dalej bo mógł bym w stanie załatwić tylko dla nas bojową jazdę BWP-em (BMP) i czołgiem T-55 zakończoną (gdyby w tym roku znowu zawitał) sesją zdjęciową w wykonaniu Bohdana Wosia.
    Poza tym gdyby był baner z chęcią go umieszczę na boku Urala 375 D który ciągle jest w ruchu.
    Był by to dobry moment żeby zaprezentować się na scenie i w ogóle powiedzieć że jest taka grupa jak "Razwiedka", z resztą nie widzę bardziej idealnego miejsca w Polsce jak Borne Sulinowo do prezentacji grupy odtwarzającej właśnie Afganistan.

    Choć nie należę do grupy razwietki z chęcią się tego podejmę dla dobra ogółu.

    Pozdrawima KAMILLO
  17. # 17
    Potfur jeszcze nie wie... Jestem na TAK ale nie wiem jak będzie z finansami i kasą.
  18. # 18
    Jestem na tak, ale jak juz wyzej pisalem nie wiem co z urlopem, w przyszlym tygodniu bym sie okreslil
  19. # 19
    Dziś gadałem z Ząbkiem - na 75% będziemy w Bornym.
    Więc snail - kombinuj.
  20. # 20
    cos wymysle ale tu moja druga polowa ma deydujacy glos :)
  21. # 21
    Na 80% będę :)
  22. # 22
    Pytanie do Was mam, bo jak jest z zakwaterowaniem w bornym?
    I czy ktoś wie, jak tam w miarę ludzko dojechać z Krakowa? (nie autem)
    Pozdrawiam!
  23. # 23
    koleją transpolską.
    Swoją drogą wybiera się ktoś z GRH? Bo słabo to widzę.
  24. # 24
    Potfur, Saperski, może Snail... To już coś :)
  25. # 25
    Potfur i Snail jeszcze nie wiedzą do końca.
    Potfur jest uzależniony od tego czy będzie jechał Ząbek, jak by był Snail - to bym był podwójnie zadowolony :)
  26. # 26
    jak tylko cos bede wiedzial na pewno dam znac ... narazie nawet nie mam czasu myslec jak sie nazywam :)
  27. # 27
    Rapcio- zależy co masz na myśli "zakwaterowanie", jak oczekujesz pokoju z ciepłą woda i całodobowa obsługa to zapomnij :)
    W okolicy Bornego już nie znajdziesz takowego a nawet więcej - żadnego pokoju nie znajdziesz !!!

    Co możemy zaproponować (możemy, bo pisze jako mieszkaniec BS nie organizator- ci to inna bajka) miejsce na namiot własny, miejsce do lulu w "obozie", po koleżeńsku jakiś prysznic w domciu u mnie lub u Kamila no i dobre towarzystwo :)
    Koleją to najlepiej dojechać do Szczecinka, potem już busem lub PKS do samiuskiego Bornego.

    Co do planów obozowych to mamy już załatwione dobre miejsce, materiał na budowę załatwiony, drewno opalowo/budowlane także.

    Siaty maskujące już się wietrzą, sowieckie skrzynie amunicyjne, puszki po amunicji, łusie itp szpej gotowy.
    We wtorek 12-tego lub we środę 13-tego zaczynamy budowę by zdążyć na rozpoczęcie we czwartek.
    Kamillo zobowiązał się załatwić swój sprzęt ciężki dla klimatu.

    Co do frekwencji to z moich informacji wynika że na pewno będą
    Kamillo
    Tomek
    ja

    Może:
    Owca
    Potfur
    snail
    Rapcio ???

    tyle na teraz
  28. # 28
    Skoro jest miejsce na własny namiocik to będę :)
    Pokój i ciepła woda? Zbędny dodatek do życia ^ ^
    Będę na 80%, wiecie 20% na wypadki losowe, zgony w rodzinie i takie tam.
  29. # 29
    Co mogę zaproponować to juz pisałem wcześniej z Saperskim.

    Jeśli ktoś ma deliktna skórkę i obawia się ze leżąc w namiocie stanie mu się krzwada to pod numerem 606-267-588 lub 604-802490 ma możliwość wynajęcia w Bornem Sulinowie klimatyzowanego mieszkanka na czas trwania zlotu.

    Co do wstawinia ciężkiego sprzętu to na bank wstawiam do obozu ziła który będzie tam stał do końca zlotu oraz urala w którym będę spał, trzymał części, pierdział itp itd.
    Co do sprzętu gąsienicowego nie widzę sęsu jakiego kolwiek parkowania go u nas bo po pierwsze jest do tego wyznaczony parking czołgowy a drugie jest to uciążliwe a trzecie niebezpieczne szusowanie pomiędzy namiotami.

    Dodam że na zlot mają przylecieć dwa helikoptery MI-2 z czego jednym (tym bardziej militarnym) będzie można się odpłatnie przelecieć.
    •  
      wilu
    • 2008-07-31 *
    # 30
    Witam
    Urlop wywalczony:), jak gazior nie zawiedzie dokulam sie do Bornego wtorek - środa w przyszłym tyg.
    Saperski - piszę sie do pomocy przy obozie:). Do dyspozycji gazior (choć nie z tej bajki) i namiocik od mrówy (może sie go uda w końcu okiełznać) i inne drobne szpeja.