• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    • Nem
    • 2015-01-08
    # 1
    Witam serdecznie!
    Piszę prace na temat Specnazu, a dokładniej "Specnaz jako zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski". Szukam książek, artykułów i ciekawostek o jednostkach Specnazu zarówno z okresu ZSRR jak i czasy teraźniejsze. Nie ukrywam, że dopiero dokształcam się w tym zakresie dlatego przepraszam gdybym wygadywał głupoty.
    Najbardziej Interesuje mnie struktura specnazu, przed rozpadem i po rozpadzie Związku Radzieckiego jak i działania tych jednostek w tych okresach. Najgłośniejsze akcje itp.

    Z góry dziękuję za okazaną pomoc!
  1. # 2
    Jedyne w czym mogę ci pomóc, to mogę odradzić ci pisanie pracy na temat na który nie masz zielonego pojęcia
    Użyję tu cytatu z forum WMASG :
    "Często-gęsto pada prośba o pomoc "w rekonstrukcji specnazu", dlatego też wyjaśnijmy sobie CZYM jest ten magiczny SPECNAZ i dlaczego taka prośba jest bez sensu...

    Jest tak dlatego, że wyraz Спецназ oznacza po prostu specjalnego przeznaczenia (specjalnoje naznaczenije), innymi słowy jest to taki nasz odpowiednik zwrotu "jednostki specjalne".
    Federacja Rosyjska posiada w swoich strukturach wiele różnych formacji i służb - każda z nich POSIADA SWÓJ SPECNAZ, dlatego też prosząc o pomoc należy mieć tego świadomość i nakierować innych forumowiczów na właściwe tory...

    Mamy więc SPECNAZ MWD, SPECNAZ FSB, SPECNAZ WW FR, itd... "


    (http://forum.wmasg.pl/topic/138915-specnaz-zanim-napiszesz-przeczytaj/)
    •  
      Foox
    • 2015-01-08
    # 3
    To bardzo trudny temat. Napisz może jaka to praca lic, mgr, a może zaliczeniowa? Bo w jej rodzaju może być pies pogrzebany.

    Ja własnego doświadczenia Ci podpowiem, że dużo łatwiej i przyjemniej pisze się, jak wiesz dużo na dany temat.

    PS: Jak już jest taki temat, to ja podepnę swoją prośbę. Szukam Rosjan lub Czeczenów, którzy zgodzili by się na przeprowadzenie z nimi wywiadu o tematyce Wojen Czeczeńskich. Jeśli są tu tacy lub ktoś ma z takimi osobami kontakt to byłbym wdzięczy na namiary. Z góry dziękuje.
    • Nem
    • 2015-01-09
    # 4
    Jest to praca licencjacka, obecnie znalazłem takie książki ( może komuś się przyda )
    1. A.Stilwell, Ch.Mann, M.Ryan, "Encyklopedia Oddziałów Specjalnych"
    2.Komandosi rosyjscy Autor: Carey Schofield
    3.Denece Eric Historia oddziałów specjalnych
    4.Zaloga Steven J Berety z gwiazdami
    5.W. Markowski, W. Miliaczenko - Specnaz w Afganistanie
    Do tego może coś z Suworowa chociaż osobiście nie jestem pewien czy jego książki nadają się do tego typu pracy.
    Znalazłem parę artykułów w portalu e-terroryzm dotyczących GRU, OSNAZU.
    •  
      Maza
    • 2015-01-09 *
    # 5
    OSNAZ to nie jakiś oddzielna jednostka i jak już to działająca pod Ruskim MSW. Jednostki, które by działały u nas podochodziłyby pod MON. Tego czyli przykładowo SSO -Siły Specjalnych Operacji czy pododdziały 45tego WDW no i GRU, o którym wiadomo tyle co o CIA SAD.
  2. # 6
    Z amerykańskimi książkami bym uważał- jest tam sporo przeinaczeń i uproszczeń. Zdarzają się też po prostu bajki, tak jak w książce S. Zalogi... Suworow to też bardziej bajka niż źródło wiedzy... Obawiam się, że z tej literatury, to niewiele zostanie, po przesianiu jej pod względem wiarygodności :P Co mógłbym polecić... Literaturę rosyjskojęzyczną i fora wszelkiego rodzaju. Tylko jak u Ciebie ze znajomością jęz. rosyjskiego?
  3. A co jak trafi na Suworowa po rosyjsku?
    • Nem
    • 2015-01-18
    # 8
    Z Rosyjskiego to mam jedynie podstawy. Myślę, że w połączeniu z translatorem i różnego rodzaju forami dam radę :)