• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Pojawiły się propozycje dorzucenia się do serwera, więc napiszę co i jak, by nie było niedomówień.

    A więc:
    Za wszystko co związane z serwerem - czyli sam serwer i domeny - płacimy my - Kazik i ja. Z drobnym wyjątkiem - na serwerze też stoi airsoft-gorzow pl, a za tę domenę płaci osoba trzecia.

    Na obecną chwilę - zasoby serwera - powinny wystarczyć nam w zupełności.
    Nie wiem jak będzie z limitami transferu. W zeszłym miesiącu (albo w marcu), wyczerpaliśmy limit transferu (to jest chyba jedyna dobra wiadomość za którą się płaci :D), po tym - zdecydowaliśmy się przejść na inny abonament i mieć więcej za niewiele więcej.
    Dlatego też nie wiemy czy starczy nam limit transferu czy nie.

    Po rozmowie z Kazikiem doszliśmy do następujących wniosków:
    - za rus.mil'a nie chcemy brać od nikogo pieniędzy.
    - razwiedka.rus.mil, jest za mała by znacząco wpływać na zasoby serwera i limit transferu - więc też nie chcemy brać pieniędzy (szczególnie że możemy sobie to odliczyć od ewentualnych składek :D). Jako że jesteśmy właścicielami domeny rusmil.net, nie płacimy za subdomeny (np. razwiedka.rusmil.net), więc za to też nie bierzemy kasy.
    - airsoft-gorzow pl, pomimo tego, że też jest forum - nie żre dużych limitów transferu, mało zasobów dyskowych - a za domenę płaci osoba trzecia - więc też nie ma sensu brać kasy.
    - za nasze prywatne rzeczy na serwerach i tak płacimy, a waszej kasie - nic do tego.


    Wraz z rozwojem i/lub pojawianiem się nowych serwisów przez nas utrzymywanych, sytuacja może się zmienić. Jednak nie spodziewamy się drastycznych zmian w tej kwestii (no raczej z dnia na dzień, żaden z obecnie trzymanych serwisów nie przeżyje bumu stałych użytkowników).
    ----
    Uprzedzając pytania i oferty załatwienia serwera po znajomości.
    Z miejsca grzecznie odmawiamy. Myśleliśmy nad tym, ma to jednak więcej wad dla nas niż zalet.
    Jesteśmy wtedy uzależnieni od osoby trzeciej, decydującej o serwerze niezależnie od nas, a my - jako 'użytkownicy po znajomości', nie mamy nic do powiedzenia, więc właściciel, może robić z serwerem co chce, mając nas w głębokim poważaniu.
    W przypadku gdy rus.mil osiągnie większe rozmiary (ale było by fajnie :D)i będzie generował znaczne obciążenie serwera i łącza, właściciel może stwierdzić też, że jest to dla niego niewygodne bo mu się filmy gorzej ściągają i powie nam byśmy sobie gdzieś poszli.

    Nie jesteśmy wmasg'iem, ani warriorem - a tym bardziej onet'em, więc dedykowany serwer - nie jest nam potrzebny.

    Inna sprawa - chcemy by serwisy (airsoft-gorzow jest na to za mały), głównie rus.mil, stały się na tyle dużymi serwisami - by się mogły choć w części zwrócić z reklam (np. domena i/lub hosting).

    I to chyba tyle w kwestii wyjaśnień. Jak czegoś nie napisałem - to pytać
  2. # 2
    Potfur napisał wszystko co trzeba było napisać, by wyjaśnić obecną serwerową sytuację.

    Ja dodam tylko od siebie, że jestem wdzięczny za promowanie rus'a na innych forach (chodzi mi tutaj głównie o podpisy). Jestem bardzo rad, że traktujecie to forum jako swoje.