• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam,

    Mam następujący problem, sprowadziłem z Białorusi lunetę posp 3-9x42, ostrość obrazu na przybliżeniu 3x jest bardzo dobra na wszystkich odległościach, jednak wraz z zwiększaniem przybliżenia ostrość na większych odległościach staje się coraz bardziej rozmyta. Ponadto, na dużym przybliżeniu ostrość obrazu i siatki celowniczej jest w porządku na odległości 20-30metrów, powyżej tej odległości obraz się rozmywa.

    9x-odległość 20-30m=dobry obraz,
    9x- odległość 100m=bardzo rozmyty obraz,
    3x- wszystkie odległości=dobry obraz

    Czy jest to problem związany z lunetą czy z moim okiem?

    Mam wadę wzroku -2.25, jednak po założeniu soczewki, problem pozostaje.

    Znalazłem coś takiego: http://www.surplusri...p?f=40&t=102342

    Czy jest to możliwe, że luneta jest fabrycznie nie wyregulowana względem ostrości?
  2. # 2
    Mam ten sam problem z moim pso 1. Nieraz nawet nie widzę siatki :) Zauważyłem, że problem leży po stronie oka. Kolega ( bez wady wzroku , ja mam circa po -1 na każdym oku ) widzi idealnie - ja też, ale po założeniu okularów. Problem obrazu jest również współmierny ze "zmęczeniem" oka.
  3. # 3
    Potwierdzam to co napisał Gruszkin.
    Przy mojej w sumie niewielkiej wadzie wzroku (jakies -1,25 może -1,5) krzyż w pso-1 jest lekko niewyraźny, jednak obraz jest git - tzn. nie zauważyłem nieprawidłowości. Być może przy większej wadzie jest gorzej. Po założeniu soczewek nie ma jakiegokolwiek problemu.
    Wyeliminuj opcję oka, daj lunetę komuś bez wady i zobaczymy co powie.
    Myślę, że powinieneś zapytać na bron.iweb.pl to zdecydowanie bardziej odpowiedni portal na takie tematy.
  4. # 4
    Tyle, że to co napisałem, to rozmycie obrazu występuje zarówno bez oraz z okularami a nawet soczewkami.
  5. # 5
    Autor cytatu: fumfel hubert
    Wyeliminuj opcję oka, daj lunetę komuś bez wady i zobaczymy co powie.
    Myślę, że powinieneś zapytać na bron.iweb.pl to zdecydowanie bardziej odpowiedni portal na takie tematy.

    BTW, Link, który podałeś w pierwszym poście nie działa.
  6. # 6
    focus -poprawiony link

    BTW. chciałem zamieścić to pytanie na forum bron.iweb, niestety nie zezwalają na postowanie nowym użytkownikom.....

    Eh coś mi się wydaje, że to problem związany z fabrycznym ustawieniem ostrości na bardzo bliskie odległości.