• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Firma produkująca umundurowanie i oporządzenie dla armii ,specnazu,ałmazu, rekonstrukcji ,airsoftu i fanów sprzetu z za wschodniej granicy.
    2012.14.12 Dexter: ,, No zgadza się Piotr Rogulski vel ,,Dexter,, to ja. VitiazSpecosnaszczenie to nie SSO choć jakieś tam koneksje kiedyś były.’’
    20.02.2013 Na rusmilu rozpoczyna się dyskusja nt różnic pomiędzy SSO ,a VSO głównymi dyskutantami byli Dexter (VSO) oraz Konrad ,,Owca’’ (Frontowiec) Początkowo z dyskucji wynika iż ekwipunek produkowany jest na Białorusi ze względu na koszt Dexter ,,… To że VSO zaczęło produkcję również na rynek cywilny w 2012 nie ma związku z tym że dostarcza produkcję dla armii i resortów siłowych tak w Białorusi jak i FR od kilkunastu lat…’’ Jakiś czas później Dexter zamieszcza takie stwierdzenie ,,… No aby zakończyć dyskusję postaram się załatwić i wkleić tutaj kontrakty na dostawy do FSB ,OMONU i wojska realizowane przez firmę(jeśli przepisy pozwolą).’’
    Później Dexter odpowida na post Banderasa wulgarny i pisany po polskiemu ,,…Bandeas, cieszy mnie , że od godziny mamy nowego uczestnika naszego forum. Nie dziwi mnie, że nie znasz VSO , gdyż marka i firma jest spółką-córką z kapitałem polskim jednego z większych producentów oporządzenia i odzieży…’’
    Dexter w odpowiedzi na relację MG Schutze fotografię po lewej smiersz SSO po prawej VSO
    ,, mg shutze- masz słuszność co do tego iż tkanina jest inna. Smiersz po lewej to w 60-70% tkanina OXFORD 600 która to jest znacznie tańsza niż 100% CORDURA użyta na potrzeby produkcji VitiazSpecosnaszczenie. Model po lewej ma tylko wzmocnienie wykonane z Cordury.Oczywiście jest to sprzęt niezawodny i używany przez większość jednostek armii RF…’’
    28.02.2013 Konrad zamieszcza fotografię przedstawiającą metkę produktu firmy VSO (fot 1)
    ,, A żeby nie było, że wymyślam - metka z produktów Witiazia.
    Jak widać adres firmy jest na Białorusi (a nie rosyjska firma ze szwalnią na Białorusi), co więcej nawet adresu email nie potrafili wpisać poprawnie - gdzieś im "małpa" zginęła :))))))))’’
    28.02.2014 Cyp: ,, W takim razie zacznę sprzedawać podrabiane perfumy, na pierwszych kilku aukcjach napiszę, że to podróby, a na kolejnych zareklamuje jako markowy produkt. Że klienci niezadowoleni? Ale ja przecież pisałem że to podróby pół roku i 150 aukcji wcześniej! To raz nie wystarczy?’’
    Dexter ,, Cyp - serdeczna prośba , miarkuj waści słowa na temat ,,podróbek,,bo jam przyjazny wszystkim fanon ASG i Rekonstrukcji ,ale boje się że prawnicy VSO mogą być mniej wyrozumiali’’
    Post Dextera w którym odnosi się do zarzutów Owcy
    2013.03.03 Dexter ,, Pragnę oświadczyć iż od dnia dzisiejszego -sprowokowani wręcz bezprzykładnym atakiem na naszą firmę ze strony konkurencji podejmujemy się rozprowadzania również produktów SSO, Ana, ALFA-BRAVO,Modoksu, Iżewska, Czajkowskogo Tex jak i wszelkich zapasów magazynowych Armii FR’’
    Dyskusja miedzy Owcą ,a Dexterem Dexter zapowiada iż obniżka cen produktów będzie ,,DUŻA’’ Później mówi o różnicy ceny za KLMK 99.00 VSO 219.00 Frontowiec w następnym poście ogłasza,, Odpowiem po przywiezieniu dokumentów z Moskwy i Mińska.Bo bić piany i żartować z twoich zagrywek socjotechnicznych już mi się nie chce.Wylatuje dzisiaj i nie mam czasu na pierdoły.’’
    Później Dexter wspomina o błędzie na metkach które powstały w wyniku błędu Jego oraz drukarni w mińsku brak liter ,, РБ’’
    Treść metki:
    РБ
    Минский район
    Острoшицкий Городок
    Пролетарская 6
    Oraz norma ГОСТ
    Kilkanaście postów użytkowników rusmil (międzynnymi ThePesh w odpowiedzi na swoją recenzję) posty nie wnoszą żadnych nowych informacji o firmie kolejna wypowiedź Dextera:
    (pomijam fotki z Chin między innymi sedesu)
    Dexter ,, Proszę o przywołanie przepisu prawa lub ustawy nakładającej na firmę Venice taki obowiązek dotyczący podawania pełnych danych bezpośredniego wykonawcy danego produktu.’’
    Fence: ,, Noto dexter się nielicho kompromitujesz.... jako handlowiec.

    Ustawa o języku polskim z 07.10.1999r art 7 i 7a, art 15 ust.1 jeśłi chodzi o czyn.
    Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej z dnai 02.07.2004 art 20, ust1 pkt 1
    patzr także art 43 i 45 KC
    karę min 500zł dostaniesz na postawie art.136 par 2 kodeksu wykroczeń w zwiażku z art. 9 par 2 kodeksu wykroczeń.’’
    Dexter : ,, A gdzie ty tu kolego FENCE widzisz drugą stronę etykiety która jest pusta.
    Gdzie ty tu widzisz wprowadzanie kogokolwiek w błąd. Na metce widnieje producent ,kraj pochodzenia i wszystkie dane.Fakt do dnia dzisiejszego był tylko w języku rosyjskim za co już przepraszałem.

    Napisze jeszcze raz bo widzę że nie do wszystkich dotarło.
    Firma VSO przy podanym adresie ma siedzibę.Szwalnie i zlecenia realizuje w firmie matce oraz w kilku innych podmiotach prowadzących produkcje dla Armii ,Struktur siłowych,Specnazu.Produkty tych firm są w bezpośrednim użyciu przez wiele formacji wojsk również Rosyjskich. Nie oznacza to że konkretny artykuł zamawiany przez nas na rynek cywilny jest tym wyrobem który trafia do armii.

    Zgodnie z objetnicą dla wszystkich zainteresowanych publikuje częściowo odtajnione dwie (pierwsza i ostatnią) strony kontraktu firmy matki VSO.
    Poszukiwanie i kopanie w internecie jest bezcelowe bo firma to nie posiada swojej strony internetowej, a uczestniczy tylko w Państwowych przetargach.’’
    Fotografię powyższego kontaktu załączam jako fot 2 oraz fot 3.
    Fence: ,, To jest infomacja dla dextera.
    Wceśniej pisałem, że na produkcie ma być informacja -co to jest, skąd pochodzi z czego jest zrobione, kto wprowadza go do obrotu, adres ew nr telefonu. Tak,żeby państwowe instytucje mogły zidentyfikować tego kto wprowadza towar do obrotu na teren Polski. Podobne przepisy dotycza całej UE (jeśłi chodzi o zasadę nie o jezyk polski)

    W Polsce Informacja ma być po polsku. Nie musi to być wszyte, może być w inny sposób trwale przymocowane.
    Tak stanowi polskie prawo. Oczywiście dotyczy to produktów nowych.

    Firma VENICE - tez tym paragrafom podlega mimo,że przepisy nie wskazują jej z nazwy jako firmy do tego zobowiazanej.

    Piszę to, poniewaz zaraz sie dowiem, że "przepisy nigdzie nie nakazują firmie VENICE tego robić" - firmie VENICE konkretnie -nie - nakazuja wszystkim.

    Czy Cpecnaz to jakasnowa formacja?

    A pięczątka jest ministerstwa oborny Białorusi - nie Rosji. Skończ już to ściemnianie.’’
    Dexter: ,, A gdzie ty znowu widzisz ściemnianie FENCE czytaj ze zrozumieniem - Chyba to już jakaś mania.Proponuję zaskarż Rossmana przecież nigdzie nie napisał adresu producenta telefonów do producenta itd.
    Tak Polskie prawo stanowi to co napisałeś i dokładnie je znam tylko tyczy to danych dystrybutora,kraju pochodzenia i czym jest wyrób -i basta,nic więcej.’’
    Fence ,, Siebie podał jako importera i kraj pochodzenia: Niemcy. To Ty się naucz czytać, ze zrozumieniem - bo napisałem "ew numer telefonu" = ewentualnie - nie: obligatoryjnie.
    W tej chwili sam siebie zaskarż, nie stosujesz się do prawa i jeszcze masz do innych pretensje, że nie potrafisz zrozumieć co napisali.
    Znasz prawo? To po cholerę się pytasz o przepisy? Czemu ich nie stosujesz? Co Cię przed tym powstrzymuje?

    A ten "kontrakt" to na co jest"? Na dostawę papieru toaletowego? Bułek czy długopisów? I gdzie ma szwalnie ta "firma" w Chinach?
    Pan Wadim Kozłowski to czym się zajmuje? Bo słyszałem, że kupuje papier toaletowy.

    Której armii? Czyjego specnazu? Czyich struktur siłowych? Co szyła? Majtki?
    Chodzi o te samą firmę, która w Chinach szyła podóby marpata dla armii gruzińskiej?’’
    Dexter: ,, Proszę administratora o podanie danych użytkownika FANCE celem wystąpienia do sądu przeciwko w/w za zniesławianie firmy i sugerowanie iż produkty VSO powstają w ChRL’’
    Dexter zamieszcza na prośbę dyrektora oświadczenie;
    ,, В связи с не корректными отзывами в адрес марки Витязь Спецоснащение спешим сообщить, что марка является официальной на территории Республики Беларусь имеет право продаж согласно с законодательством о международной торговле, как на территории Беларуси так и Евросоюза.
    Обладателем марки является ИП Козловская- Беларусь Минский район,д.Острошицкий Городок,ул, Пролетарская, 6
    Свои заказы компания размещает у крупных производителей, которые являются поставщиками спец. обмундирования и спец. оснащения для силовых структур Республики Беларусь
    Все попытки осквернить марку, рассматриваются как клевета, и в соответствии с этим будут приняты меры.
    Всеми правами выступать на территории Евросоюза от имени марки Витязь Спецоснащения обладает дистрибьютер копания ,,VENICE,, 02-956 Warszawa ul.Gubinowska 4/139

    Л.И. Козловская
    Директор ВСО

    Oświadczenie zamieszczam na prośbę dyrektora’’
    W międzyczasie VSO zajmuje się sprzedażą kopii hełmów (o tym w dalszej części) oraz mundurów ACU w kamuflażach zbliżonych do rosyjskich.
    03.08.2013
    Dexter ,, Odpowiadam:Jakie będą ceny jeszcze nie wiem.Z dyrekcją SSO jestem umówiony na 13-15.03 na spotkanie w Moskwie.Prowadzone są też rozmowy z innymi producentami.

    Nazywanie "Podróbami" wyrobów legalnie działającej firmy realizującej kontrakty dla armii i mającej prawa do marki jest nadużyciem.’’
    08.03.2013 Dexter ,, To ja prowadzę swoją firmę a raczej żony i to ja odpowiadam za to co i jak robię , dotychczas bawiło mnie to zamieszanie,powiem więcej jest dla mnie bardzo korzystne.Szkoda tylko że już niedługo potrwa bo pierwsza dostawa z SSO do Mińska planowana jest na koniec miesiąca.Za tydzień wklepie ofertę.Dlaczego do Mińska spytacie.Ano dlatego że SSO nie ma nawet konta walutowego aby zapłacić za towar zakupiony do Polski w ilości hurtowej.Jeśli ktoś ma wątpliwości służę kontaktem z Grigorim ,, зам. генерального,,
    А так вообще интересно кто на этом саите имеет возможность нормального свабодного общения на Русском языке ? Но это уже темы не касаеться’’
    18.03.2013
    Dexter: ,, Może coś poznasz z tego sprzętu robionego u nas :))))))) To też podróby?’’ (fot4 ,fot5)
    W odpowiedzi na to Water pyta ,, To Vit szyje dla Sposnu???’’
    Dexter: ,, Tak Water -szyje ale ograniczony asortyment-między innymi to co widzisz na fotach.Jak sądzisz skąd wiem że na SMIERSZA idzie OXFORD 600.Skąd bym miał info że okucia do zamków np.w torbie na PKM idą od nich w kooperacji i są rozliczane. Dlatego nasz system zamknięcia w KOBRZE trochę różni się wykonaniem bo nie jest kuty.To chyba naturalne że szwalnie współpracują pomiędzy sobą tym bardziej że są w Unii celnej i gospodarczej.
    I jak widać nie robimy podróbek,chociaż na upartego po zamówieniu 2 wykrojników możemy robić 100% i nie do odróżnienia ;)))))) No ale wtedy to by były naprawdę podróby. A to nigdy nie było celem.’’
    Konrad: ,, O ile to prawda - Dexter nakłamał już tyle, że ja jakoś już mu w nic nie uwierzę....’’
    Dexter odpowiedział: ,, Prawda choć SSO żyłuje tak ceny że jest to mało opłacalne.Moge specjalnie dla Ciebie wykonać ładownice dedykowane z wyhaftowanym napisem FRONTOWIEC-KONRAD ,,OWCA,,.
    Wojnę zakończyłem.W środę lub czwartek jak się wykuruję jadę do FRONTOWCA. Pozdrowienia dla Konrada’’
    Dexter ,, Water- Konrad nie musi nic łykać bo ma rację. VSO powstało na bazie firmy matki która istnieje na rynku od końca lat 80 i pisałem już wielokrotnie że VSO wraz z firmą matką wykorzystują jedną bazę szwalni.’’
    Konrad wrzuca zrzuty ekranu z portalu allegro gdzie sprzedawane są produkty rosja-spenaz w sumie trzy różne produkty. (załączam jeden fot 6)
    Dexter: Zgodnie z obietnicą daną użytkownikom firma ,,Venice,, dystrybutor VSO na Polską rozpoczyna dystrybucję poprzez sklep CYTADELA ASG.
    W ofercie pojawi się oporządzenie,mundury oraz wyposażenie zarówno VSO jak i wielu innych producentów takich jak SSO, Diewiatka,ANA,Alfa-Bravo,Splav,Garsing.
    Dla realizacji tego celu powstał w sklepie CYTADELA ASG nowy dział poświęcony tylko sprzętowi z za wschodniej granicy.
    Będą to produkty współczesna jak i historyczne obejmujące okres ZSRR. Dział będzie systematycznie aktualizowany.

    Tytuł działu: zsrr-rosja-bialorus
    Zapowaidana strona VSO jeszcze nie powstaje 04.09.2013 Owca wykupuje domeny dla potencjalnej witryny.
    Dexter ,, Tytuły w nagłówkach na Allegro - Maskałat,Medusa ,Chimera,Rosja,specnaz,mundur -są hasłami dla wyszukiwarki i mają na celu ułatwienie wyszukania takich lub podobnych towarów.’’
    04.16.2013 LordYogurth ,, Czyli generalnie chodzi o to, że w tych samych szwalniach powstają produkty dla SSO i VSO, czy tak? Może z innych materiałów i komponentów, w innym wzorze i z wykorzystaniem nieco innych projektów i rozwiązań, z innym przeznaczeniem (SSO dla Armii, VSO chyba jednak dla hobbystów), ale z wykorzystaniem tej samej infrastruktury i know-how? Czy dobrze rozumiem?’’
    Dexter : ,, Lord Yogurt- praktycznie masz rację. Dla armii i SSO produkuje firma matka której właścicielem jest osoba z najbliższej rodziny założycielki marki VSO.
    W poprzednich postach jest wszystko wyjaśnione.Materiał na smiersze jest inny. Sześcionitkowa cordura a nie Oxford.Materiał na Partizana M jest taki sam jak w SSO.. Robi go tylko jedna fabryka za Uralem.Ponieważ teraz nie robi to i SSO i my mamy problem z produkcją tego modelu.’’
    22.04.2013 Evgenii wykonał fotorelację miejsca podanego jako siedziba VSO
    Evgeni: ,, FOTORELACJA Z SIEDZIBY VSO

    Witam serdecznie wszystkich.
    Chciałem dołączyć swoje 3 grosze dotyczące firmy VSO.
    Ponieważ nie chciałem używać pustych słów dotyczących tego sporu, postanowiłem pojechać pod adres podany na etykietce Ostroszickij Gorodok, ul. Proletarskaja 6 (jechałem do rodzimego Togliatti), okazało się bowiem że to całkiem po drodze. Rzeczywistość okazała się na tyle ciekawa, że postanowiłem zrobić też kilka zdjęć na pamiątkę.
    Komentarz z mojej strony jest prosty - to oszustwo. Pod tym adresem nie mieszka żadna Pani Ludmiła Kozlowskaja, z firm w tym miasteczku jest kilka małych sklepów, bar, oraz sklep "Second Hand". Miejscowi nie wiedzą o istnieniu w tym miejscu żadnej firmy cokolwiek szyjącej (odsyłali do second handu) i nie znają Pani Ludmiły.
    Było to do przewidzenia.
    W środowisku mińskich strajkbolistów (asg po rosyjsku) nikt nie słyszał o produkcji VSO. A firma znajduje się 15km od Mińska!
    W sklepach i na bazarach (sprawdzałem!) na Białorusi nie ma nic z VSO.
    Jeszcze ciekawiej sprawa ma się w Rosji - rozmawiałem z żołnierzami z różnych regionów i też pytałem o WSO i jej produkcję (pytałem również żołnierzy kontraktowych, wdw itp). Nikt nic nie wie. Znajomi z rodzimej jednostki z Samary jak opowiedziałem to pospadali z krzeseł ("POLACY NASZE PRODUKTY PODRABIAJĄ???").
    Na drodze powrotnej również zajechałem pod adres z etykietki "Острошицкий городок, пролетарская 6". Znowu pytałem ludzi. Odprowadzili mnie pod dom pod tym adresem i powiedzieli że właściciel wróci z pracy późno i w ogóle rzadko się tu pojawia. Zachlał ostatnio.
    W wypowiedzi "Pani Ludmiły Kozłowskiej" dotyczącej pozwu do sądu jeśli ludzie będą naruszać dobre imię firmy WSO jest błąd stylistyczny. "Витязь спецоснащение" to w języku rosyjskim nazwa własna i forma nieodmienialna. Dyrektor firmy o tak wielkiej renomie powinien się co najmniej wstydzić jeśli nie umie poprawnie napisać nazwy własnej firmy.
    Drodzy koledzy, to koniec mojego komentarza. Dalej niech mówią zdjęcia.’’ Załączam jedno zdjęcie (siedziba) Dodatkowo dodam własną notatkę na imprezie znajej jako Stalker Ociesęki 2014 oraz 2015 rozmawiałem z Białorusinem który tam był nie z Evgenim. Powieidzał że okoliczni mieszkańcy zapytani ,,Znajesz szto eta VSO?’’ Odpowiadali krótko ,,NIET’’
    Dexter odpowiada ,, Evgieni- super foty, wszystko się zgadza.Tam jest siedziba VSO.Tylko nie bardzo wiem co chcesz udowodnić,to że pod adresem w Ostraszyckim szwalni nie ma to chyba pisałem z 20 razy w tym temacie,każdy może wejść w Google maps i sobie zobaczyć więc szkoda było nakładać kilometrów.To że jest to nowa marka i firma też pisałem wielokrotnie więc literalnie produkty VSO są produktami nowymi .Adres podałem zgodnie z prawdą i stanem faktycznym.To adres na który Pani Kozłowska ma zarejestrowaną swoją działalność gospodarczą.’’
    18.07.2013 Dexter ,, I słusznie - szkoda czasu. Po prostu po długiej przerwie trochę mnie poniosło.......I tak wyciąłem połowę mało cenzuralnych określeń.....Ale sorki. Już na zaczepki nie odpowiadam.’’ Aha właśnie widać :D
    24.09.2013 Dexter: ,, Kiedyś Water pytał o KOBRĘ -1 i nasze produkty w armii no to tu ma parę fotek. Na tej i kolejnych stronach.Jeśli ktoś ma chęć może pooglądać wszystkie.Chłopaki chyba nie idą na ryby.

    http://englishrussia.com/2013/08/17/in-the-army-of-belarus/7/ ’’
    Dexter zamieszcza na rusmilu kolejne zdjęcie (fot7)
    12.01.2014 Konrad ,,Owca’’ przez spór z Dexterem opuszcza rusmil.net warto nadmienić iż Owca posiadał posiada i posiadać będzie (wszak jest oficjalnym dystrybutorem Spławu i SSO) bogatą ofertę oryginalnego oporządzenie zdatnego do użycia w rekonstrukcji.
    13.01.2014 rusza strona internetowa VSO, firma od dawna obecna na Facebooku
    21.01.2014 Dexter ,,… ale w planach ZSZ1-2M z przyłbicą i Autyn.
    W takiej kolejności.Na fotce ZSZ 1-2 M którego kopia jest w planach.Na dzisiaj bez słuchawki i mikro….’’ Co ciekawy owe hełmy były produkowane przez białoruską firmę polspo ,a na stronie VSO widaniał napis: Producent:VSO warto też nadmienić fakt iż wszystkie hełmy oferowane przez firmę Venice nie są kopiami hełmów rosyjskich tylko białoruskich.
    15.02.2014 pierwsza prezentacja Koguara


    Tekst leci w dwóch częściach

    Fotki: http://imgur.com/F6MCLiJ,oLFHzJm,EijY3rq,9XT3G9O,mns5ebT,YsDxCOX,R3EqKkY

    Załączniki:

    • siedziba.jpg
  2. # 2
    19.04.2014 Początek tematu Kazachstanu
    Dexter,, Panowie -sorry za długą nieobecność na forum. Niestety musiałem być osobiście w Kazachstanie’’
    02.07.2014 Temat IWA http://rusmil.net/forum/discussion/6314/1/vso-na-targach-iwa-2015/
    30.11.2014 Dexter ,, Nie było nas troszkę u was. Ale już po wszystkim. 4000 Kuguarów dla Specnazu wysłane. Możemy pomyśleć nareszcie o was.
    Trochę nowych rzeczy przybyło :’’
    31.01.2015 Prezentacja systemu Kuguar Falanga
    05.02.2015 AUTYN zapowiedź niespodzianka i hit z tego powodu wyszła cała prawda o hełmach sprzedawanych przez VSO temat wesoły i wart przeczytania http://rusmil.net/forum/discussion/6316/zapowiedziana-niespodzianka-autyn-replika-dostepny-od-1502/
    01.05.2015 Prezentacja systemu Panel oraz pasa BONDAGE (bez złośliwości ale angielski nie jest trudny, no chyba że uczymy się go z filmów…) Skoro po polsku nazywa się to BANDAŻ to po angielsku jest BANDAGE.

    Teraz kilka odpowiedzi przedstawiciela poważnej firmy jaką jest VSO (rusmil oraz facebook tylko te najnowsze)

    Artur Niedźwiecki Kontrakt dla specnazu Mongolii, Gabonu czy Kazachstanu?
    9 kwietnia o 10:43
    Lechu Slawinski Dla Kashyyyk, sądząc po image'u.
    9 kwietnia o 10:51
    VSO Arturze Kazachstanu i Rosji. Choć dla tej ostatniej jeszcze w fazie testów. Zapewne zie dla Wybrzeża Kości Słoniowej
    9 kwietnia o 11:25
    VSO Ciekawe że z reguły wypowiadają się na temat profesjonalnego sprzętu ludzie którzy jedyną wiedzę na te tematy mają z filmowych wyobrażeń. Lub dzieci bawiące się w wojsko i uznające się za profesjonalistów- Smutne
    9 kwietnia o 11:31 • Edytowany
    Artur Niedźwiecki smutny jest sposób komunikowania się z potencjalnymi klientami jaki prezentuje VSO. "Te dzieci bawiace sie w wojsko" to jednak dosc duza grupa waszych odbiorcow, wiec rozwazniej dobieral bym slowa.
    9 kwietnia o 11:46 • Edytowany
    VSO Ale niestety to co napisałem jest bardzo często prawdą :)Zadam jedno pytanie- w ilu akcjach bojowych byłeś z ostrą bronią zagrożony realną utratą życia????
    9 kwietnia o 11:48 • Edytowany
    VSO Sam bawię się w to ,,wojsko,, od dłuższego czasu ale nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło wypowiadać się w sprawach profesjonalnych gdyż nie mam takiej wiedzy. Dziećmi nazywam tych którzy takie prawo sobie uzurpują mając zerowe doświadczenie. I to tyle w tym temacie.
    9 kwietnia o 11:52
    Artur Niedźwiecki moze dzis mam spadek formy ale nie widzialem w tym watku ani jednej wypowiedzi dotyczacej profesjonalnosci sprzetu. Jesli chodzi Ci o sprawe kotraktu to pamietaj ze powstala masa crapu z numerkami kontraktowymi . Swoja droga wraca temat bumerang- kontrakt i VSO. A z tym jest troche jak z Yeti- ktos podobno widzial ale twardych dowodow nie ma...
    9 kwietnia o 12:14

    Wiktor Czekaj Artur kręci bekę z waszych niejasnych powiązań z siłami zbrojnymi ww. państw. A wy idziecie o krok dalej i zarzucacie mu słowa, których nie wypowiedział, czyli o obśmiewaniu szpeju. Powiem tak, w chwili gdy VSO ujawni swoje "profesjonalne" kontrakty dla jakiejś jednostki, szczegółowe zdjęcia bądź jakikolwiek dowód potwierdzający to, że jakaś jednostka biega w waszym szpeju to automatycznie takie komentarze znikną z waszego profilu. No ale lepiej opowiadać, dla jakiego to specnazu robicie "profesjonalny" szpej i jakimi komentujący są dziećmi.
    9 kwietnia o 12:15
    VSO Sprawdz info na rus milu- napisałem kiedy będą foty i filmy. Pozdrawiam
    9 kwietnia o 12:19
    Wiktor Czekaj dexter 2015-02-21
    # 252cytuj
    Delin0m - nie komentowałem tylko prostowałem niektóre wypowiedzi. Przeczytaj dokładnie.
    Co do fotek to będą na dniach może już w poniedziałek. Ja ich zrobić nie mogę więc muszę czekać aż przyślą.
    Proszę o jeszcze troszkę cierpliwości.
    Zasadniczo i pobieżnie ja to mam bardzo dobre połączenie. A podróż koleją skraca czas.
    9 kwietnia o 12:22
    Kamil Kuśmirek Miały być rok temu w sumie to miały być na samym początku waszej działalności a jak na razie jedyne zdjęcia VSO to te z białoruskim kurnikiem
    9 kwietnia o 12:23
    VSO Wiktor- przekazuje tylko to co mogę uzyskać od Kazachów-jak przyjdą materiały to będą.
    9 kwietnia o 12:27
    Wiktor Czekaj Jeżeli robisz dla nich kontraktowy szpej, to może opublikujesz zdjęcia dokumentów? No bo przecież jakieś dokumenty mieć musisz...
    9 kwietnia o 12:28

    VSO Oj chyba niedoinformowany jesteś- VSO jako marka zostało już dawno wchłonięte przez spółkę matkę OOO,,МакСфРант,, i pod marką VSO produkowane są wszystkie wyroby militarne
    9 kwietnia o 12:35 • Edytowany
    Wiktor Czekaj Słabe opery mydlane mają to do siebie, że czasami trudno połapać się w poszczególnych wątkach
    9 kwietnia o 12:32
    VSO Wiktor -może i tak właśnie zrobimy. Chociaż dokumenty pewnie też nikogo nie przekonają. Ale już z 400 chłopa na poligonie może.
    9 kwietnia o 12:37
    VSO Ciekawe czy postaracie się wówczas na odrobinę obiektywizmu
    9 kwietnia o 12:39
    Wiktor Czekaj Jeżeli dożyjemy do tego momentu, to może odrobiną obiektywizmu się wykażemy. Ale wpierw pokaż fotki kierowniku, wtedy pogadamy.
    9 kwietnia o 12:40
    Michał Bierwiaczonek Dobrze rozumiem, że "VSO" to marka OOO,,МакСфРант,, której dystrybutorem (?) w takim razie jest VENICE ?
    9 kwietnia o 12:44
    Artur Niedźwiecki ale jakiego obiektywizmu? obiektywnie to po raz kolejny klamiesz, mataczysz i unikasz tematu

    Rusmil
    Чебурашка : ,, To jest pas wyszczuplający?’’
    Dexter: ,, Да Чебурашка - Он был создан специально для тебя. Чуть лишних килограмов у тебя мы заметили’’
    Rączka ,, *килограммов
    <grammar nazi mode off>.’’
    Po zawartych powyżej wypowiedziach można sobie samemu wytworzyć opinię o tym jak poważne jest VSO.
    Teraz pytania
    1. Proszę o udowodnienić iż firma realizowała kontrakty dla FSB Omonu i resortów siłowych FR.
    2. Proszę o wytłumaczenie kto jest właścielem marki VSO. Odpowiedź ,że spółka matka, córka wnuczna itp. Nie jest satysfakcjonująca.
    3. W jakich państwowych przetargach uczestniczy firma? Firma która wystawia się na IWA a nie na EXPO w Kazachstanie (do którego to ponoć sprzedała znaczne ilości oporządzenia?
    4. Kiedy firma VSO/Venice zajmie się sprzedażą produktów takich firma jak SSO, Ana, ALFA-BRAVO,Modoksu, Iżewska, Czajkowskogo Tex jak i wszelkich zapasów magazynowych Armii FR?
    5. Gdzie produkowane są produkty firmy?
    6. Po co przedstawiciel Venice bierze udział w rozmowach w Kazachstanie skoro jego rolą jest dystrybucja sprzętu na rynek cywilny?
    7. Jaki masz dowód na sprzedaż 4000 Kuguarów dla Specnazu?
    8. Skoro firma VENICE zajmuje w dostawach zamknięć, rozpylaczy,
    dozowników oraz opakowań dla przeemysłu perfumeryjnego,kosmetycznego i farmaceutycznego skąd wziął się pomysł dystrybucji umundurowania i oporządzenia dla armii ,specnazu,ałmazu, rekonstrukcji ,airsoftu i fanów sprzetu z za wschodniej granicy?
    9. Dlaczego w całym powyższym temacie jest tyle niedomówień przemilczeń oraz niejasności?
  3. # 3
    Ludzie to mają problemy :P
  4. # 4
    ThePesH, kiedy recenzja jakiegoś "kontraktowego szpeju używanego przez resorty siłowe FR, Białorusi, Ałmaz, Wymaz" na Piekiełku? ;) Wątek przydatny i potrzebny. Odpowiedzi na te pytania z chęcią przeczytam, bo nie przepadam za kłamstwem, a Dexter raczej prawdomówny nie jest ;)
  5. # 5
    Wiciu a zauważyłeś abyśmy recenzowali tam tylko i wyłącznie kontraktowe szpeje ?
    EOT
  6. # 6
    Autor cytatu: mg schutze
    A o czym tu znowu dyskutować, toć temat VSO jest obgadany, obrobiony i wyrobiony już chyba na wszystkich polach ASG...


    Cos czuje ze w tej telenoweli bedzie jeszcze kilka zwrotow akcji ;)
  7. # 7
    Nie gadaj, że może być bardziej śmieszno...., czy straszno ? XD
  8. # 8
    Trzeba powołać "Komisje MaciereWICIA" która dojdzie prawdy gdzie i dla kogo i z czyim błogosławieństwem Dexter ma szyty szpej.

    Pytanie tylko czy to kuźwa coś zmieni - szpej jest dobrej jakości , klienci są zadowoleni , kasa i zamówienia płynią do producenta, świat się kręci i tylko mała grupę frustratów spać po nocach nie może śniąc o kontraktach.

    Co będzie jesli Dexter nie pokaże kontraktów i zdjęc - spalicie GO na stosie ?
    Co będzie jeśli Dexter pokaże kontrakty i zdjęcia - spalicie sie SAMI na stosie ?

    Pytanie pomocnicze "koszerni kontraktowi frustraci" - kto z was biega w rekonstrukcji z DEKO a kto z chińskimi aesgejowymi zabawkami ? A może macie kontrakt od E&L , Boyi, Cymy, LCT, VFC ...?

    Kolejne pytanie pomocnicze - zapytajcie Dextera ile osob z tego własnie forum ma szpej od niego i jaki to jest procenty w stosunku do "dziesieciu swiętszych od putina" , nie zapomnijcie zapytać go również o procentowy udział sprzedazy w kraju i zagranicą.

    Pośmieje się chetnie :D
    Pozdrawia miłośnik niekontraktowego MCT i SS Lieto

    P.S. Kore Kulon też mam bez kontraktu - Tommy jak mi ją szył nie mówił nic o błogosławieństwie Putina Lenina Specnazu i Ałmazu ... pechuś ...
  9. # 9
    Gratuluje żelaznej logiki Thepesh. Zestawianie replik ASG i broni deko, egzemplarze której są praktycznie nieosiągalne w naszym kraju, ze szpejem orginalnym i dexterowym, które to są dostępne bez większego wysiłku.

    A zaprezentowanie kontraktów- owszem coś zmieni- chociażby moje osobiste podejście do produkcji VSO oraz moją ocene wiarygodności tej firmy. I jeszcze jedno- Jeśli dex pokaże kwity to tego typu wątki znikną raz na zawsze.

    Poza tym to gdzie i przez kogo jest coś produkowane to już nie jest kwestia spokojnego snu tylko wymogi prawne.

    P.S. A czy jak Ci ten szpej szył to mówił, że ma kontrakt dla brygad motopompowych Ałtaju?
  10. # 10
    Broń DEKO jest nieosiagalna w kraju ?
    Jak to ?
    Afera ...

    A u mnie na bazarku na stoisku ze szpejem siedemczwórke za plus minus 280 - 320 funtów sie kupuje zadekowaną bez żadnego aj waj z certyfikatem


    P.S. Tommy wspominał że cordura jest ta sama co na obiciach foteli w Łunochodzie ponoć ...
  11. # 11
    U nas tfu ... w PL też kupi bez problemu kwestia zasobności portfela skoro VISa idzie dostać za niecałe 3 tysie ....

    Aaaaaaa gdzie mój popcorn XD
  12. # 12
    O masz rozwiązałem Wam afere jedną - http://wojsko.com.pl/product_info.php?products_id=1192
  13. # 13
    Nooo nooo ciekawe z podstawą po takich piniędzach ....
  14. # 14
    Panie Thepesh, widzę, że jednak muszę napisać wprost:
    Wskaż mi zatem proszę sklep w Polsce, który w przeciągu ostatnich 18 miesięcy miał w ofercie zdezaktywowanego SWD-Sa, WSS lub Ak-74M. Nie interesuje mnie jakiekolwiek sprowadzanie z Czech czy Niemiec- ma być dostępne od ręki. Czas start.
  15. # 15
    panie aRThii szpej z rosji sprowadzacie koszerny a nie umiecie zanabyc z czech czy niemiec ... wiecej wiary !

    *pisownia ksywki z bledami zamierzona
  16. # 16
    Ten no.... SWD było WSS chyba kpisz? A co do Ak74M to właśnie kupiliśmy z ciągłym jedno...
    Nawet na forum jak mnie pamięć nie myli było 74 i 74u na zezwolenie ale jakbyś miał PLNy to zdekowanie to żaden "zachód"
    Tak piszę o PL, ale czy masz około 12 tysi na zdekowane SWD? No właśnie.
  17. # 17
    Usunąłem dyskusję o zajściach na Stalkerze, bo jak ma być gównoburza, to niech chociaż będzie na temat.

    Kwestie dyskusji o deko też moim zdaniem do niczego nie prowadzą, więc może wróćmy do meritum.
  18. # 18
    12 koła? Ktoś chce kupić? Miałem w ręku za 3,5 (od ręki oczywiście)...
    sprzetmilitarny.pl
    Na stronie mają tylko część asortymentu. Zadzwonić, zapytać -mocno siedzą w tematach, od pistoletów do artylerii (samobieżnej też). Można?
    Deko i ostre.
    A u nas na Cytadeli w Poznaniu stoją zdekowane T34,
    a na wjeździe do Wrocławia zdekowany Mig 21
    •  
      Maza
    • 2015-05-06 *
    # 19
    U mnie na uczelni poza BWPami, KTO, tankami i SBA zadekowanymi to nawet dziekanat mamy deko. Ale bióro spraw studenta to już replika :c Ale za to mamy jednego wykładowcę koszer z Sankt Petersburga.

    MOSZNA.

    Co do broni deko, to Iżmasz przeca wypuszcza broń tak zwaną mmg. Mega eM Gieszuce czy jakoś tak, to zadekowane giwery i mają dosłownie wszystko.

    https://www.youtube.com/watch?v=cZxohG_xlBc

    W każdym razie, wracając do meritum.

    W kraju gdzie niektórzy dealerzy sprowadzali polonezy z Raichu, to że ktoś robi kopie w cenie orginalnego szpeju (a czasem droższe) i opisuje, że kontrakt Wymazu itd. (no akurat Białoruskie razwiedczyki to mieli na zdjęciach tą Kobrę, to przyznam) to raczej nie dziwota. A to, że kręci to tym bardziej mnie nie dziwi. Ale dla dobra naszej małej co prawda dysfunkcyjnej i często patologicznej rodzinki Polskich rusofili mógłby parę rzeczy wytłumaczyć. Palić na stosie nie będziemy, zagryźć też nie zagryziemy.
  19. # 20
    Widzę, że muszę pchnąć dyskusję na bardziej konkretne tory.

    Wieść gminna niesie, że produkty VSO nie są produkowane na Białorusi, a w Polsce (mundury, rzekomo przez "Wojskowe Przedsiębiorstwo Handlowe") oraz Azji (tej bliskowschodniej - to dotyczy natomiast oporządzenia).
    Ile w tym prawdy? Nie mam pojęcia. Fajnie jednak, jakby Dexter napisał, gdzie produkuje sprzęt.

    I jeśli faktycznie byłby produkowany w Polsce, to fajnie i niefajnie. Fajnie, bo z wspierania rodzimego przemysłu raczej można być dumnym - a niefajnie, bo jednak burzy to legendę o powiązaniach z SSO (ta sama szwalnia etc), nie mówiąc na kolejnym nadszarpnięciu zaufania do sprzedawcy.
  20. # 21
    To i ja wtrącę swoje 3 grosze. Miałem i mam szpej od VSO. Solidny , wytrzymały towar, spełnia swoje zadanie na 5 z plusem. Ale rzeczywiście,cała sprawa z SSO i kontraktami lekko zniechęca. To tak jakbym kupił samochód, który działa i wsio sprawne. Tyle że sprzedawca zapewniał, że robiony był pod Berlinem dla kanclerz niemiec, a tu się okazuje ,że w garażu pod np. takim Radomiem był klepany.
    Mam nadzieję że Dex w końcu wyjaśni całą tą sprawę i raz na zawsze zakończymy tą wojnę "polskie z polskie" ;D. Bo czasami wystarczy tylko przyznać się do błędu...
  21. # 22
    Co za różnica czy robiony z sso,czy dla FR czy innych kazachów.Chcesz prawdziwki to kup sso.Jakość wykonania na podobnym poziomie,a Dexter jak kłamie to kłamie,jego sprzęciwo jeszcze daje radę.
  22. # 23
    Autor cytatu: GrabekJuniorCo za różnica czy robiony z sso,czy dla FR czy innych kazachów.Chcesz prawdziwki to kup sso.Jakość wykonania na podobnym poziomie,a Dexter jak kłamie to kłamie,jego sprzęciwo jeszcze daje radę.


    Różnica jest taka, że:
    1.VSO zbudowało swoją markę na kłamstwie (wielokrotnie zostalo na tym przyłapane). Tolerowanie klamstw na tym szanowanym forum uważam za nieodpowiednie.
    2.VSO ma gorszą jakość niż SSO (np. gorsze taśmy, klamry).
    3.Na tym forum powinniśmy mówić o wyposazeniu rosyjskim (rus.mil), a nie poďróbach rzekomo z Bialorusi (a spodziewam sie, że tak naprawdę z Polski, czy skąd indziej). Tym bardziej, ze VSO nie robi replik tylko swoje własne twory.
    4.Zamiast w pełni zaufanego frontowca i ofert SSO na forum mamy VSO i szopkę.


    Tak a propos, jak Garsing dostarczył sprzęt do CSN FSB czy WW MWD, to fotki były na drugi dzień. VSO zlewa temat fotek od listopada - przypuszczam, że żadnego kazachskiego kontraktu nie ma.
  23. # 24
    Fakt sprzedawania replik nie jest jakimś ewenementem. Mimo wszystko Redzone też sprzedaje repliki i nikt ich nie spala na stosie. Różnica jednak jest oczywista - Redzone nie dorabia do tego historii.
  24. # 25
    Panowie skoro nie tolerujecie lania wody na forum i macie spore podejrzenia to bana i spokój zapanuje i nie będzie kolejnych odsłon telenoweli pod tytułem SSO Vs VSO.
    •  
      Maza
    • 2015-05-08
    # 26
    Też tak myślę, dać czas na odpowiedź od Dexa, jak nie odpowie raz a szczerze to ban i tyle.
  25. # 27
    VSO to komedia :) na dodatek są jeszcze obrońcy tych marnych zagrywek :D
  26. # 28
    TL;DR
  27. # 29
    Ja go tam nie bronie,niech sobie kłamie.Zróbcie temat,niepolecane produkty wywalcie tam VSO i zarzuty bez gównoburz.
    Kto chce to i tak kupi,a sprzęt już aż tak tragiczny nie jest,mama atake 4 sso co wygląda jak wyrób vso,pod względem wykończenia,i reszty,no może klamry to mają lepsze.
  28. Po co robić temat "niepolecane".
    Ani one RUS ani MIL więc po co tu one?
    A kolega The Pesh jako "niezależny aceniacz" VSO to chyba jakiś żart. Od początku jest zaangażowany w promowanie tej"marki"zarówno tu jak i w UK.