• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Dzisiaj dotarł do mnie mundurek wzoru dla pilotów. Sprzedawca pisał, że to mundur dla pilotów śmigłowców z czasu wojny w Afganistanie. Fajnie. Ogólnie jest w super stanie. Ale ciekawostka...i zagwozdka.
    Materiał jak na mabucie - kto macał ten wie.
    Kurtka. Krój jak mabuta. Kołnierz ja mabuta. W pasie bez ściągacza. Ale na piersiach dwie kieszonki zapinane na guzik (zakrywany). Wewnątrz po lewej stronie kieszonka (podobna jak ta na zewnątrz). Pod pachami siateczka wentylacyjna - o kształcie jak w mundurach lotniczych ttsko.
    Spodnie prosty krój. Nogawki bez ściągaczy. W pasie także brak ściągaczy (jedynie króciutkie gumeczki po bokach) Dwie normalne kieszenie. Na nogawkach naszywane dwie kieszenie -zapinane na jeden guzik, zakrywany. NA tyłku po lewej stronie kieszeń naszywana na zewnątrz, po prawej wpuszczona do środka. Na prawej nogawce kieszeń na nóż podobnie jak w mabucie. Zwraca uwagę także zygzakowate przeszycie na pasie jak w mabucie.
    Wewnątrz bark pieczątek, rozmiarów itp. Stan zachowania dobry tyle, że śmierdzi jak te wszystkie stare mundury.
    Na zdjęciach z okresu wojny w Afganistanie widać gości (nie tylko pilotów) jak w czymś takim pomykają.
    Chyba, że jest to jakiś nowszy wyrób - kiedyś na ebaju ktoś sprzedawał coś jak "modern mabutu - vdv uniform" dokładnej nazwy nie pamiętam...
    Ale na nowy nie wygląda i nie pachnie nowością. I zdecydowanie różni się od niego.

    ./uploads/sprzet_mabuta/yakarov_mabuta_uniform_1.jpg ./uploads/sprzet_mabuta/yakarov_mabuta_uniform_2.jpg ./uploads/sprzet_mabuta/yakarov_mabuta_uniform_3.jpg ./uploads/sprzet_mabuta/yakarov_mabuta_uniform_4.jpg ./uploads/sprzet_mabuta/yakarov_mabuta_uniform_5.jpg ./uploads/sprzet_mabuta/yakarov_mabuta_uniform_6.jpg

    edycja:
    Właśnie zauważyłem, że guziki na zapięciu kurtki są także zakrywane...i nawet na mankietach!
  2. # 2
    MZ jest to mabuta jak najbardziej jeno bez wewn nogawek i sciagacza w pasie. Cala reszta sie zgadza ze wzorem 1981. A "VDV landing force suit to kopia splavu, ale taka sobie, np ma kieszenie na pady na kolanach.
    Ten twoj mi wyglada na pozna serie gdzie sobie dali spokoj z gumkami i wewnetrzna nogawka...
  3. # 3
    BTW nie sa te spodnie jakies przykrotkie - moze ktos skrocil bluze i nogawki? sprawdz szwy...
  4. # 4
    Znalazłem takie oto zdjęcie:
    ./uploads/sprzet_mabuta/__mabuta_afgan_0.jpg
    Gość pośrodku ma właśnie takie spodnie - widać (przynajmniej tak mi się wydaje), że nie mają ściągacza w nogawce - ale obok spodnie podobne i jakiś tam ściągacz jest? Czy widać tam jakieś przeszycie na kolanach? Zbadałem dalej sprawę i fakt Willard masz racje nogawka jest skrócona (może kiedyś była tam guma albo sznurówka ktoś to przerobił? Skrócone niewiele, cały ściągacz jak w pierwszej mabucie odpada. Idąc dalej tropem - popytałem ludzi i okazuje się, że jest to mabuta i ale co do roku to ciężko powiedzieć podobno w granicach 1985-1990. Na kolanach widać jakby były naszyte wzmocnienia (zaczynają się tuż pod kieszenią i długie na 35cm - czyli dużo pod kolano)

    edycja:
    zmieniłem nazwę tematu.
  5. # 5
    Moja epokowa tez ma wzmocnienia kolan, ale nie takie jak wspolczesny splav. Tylko wzor 73 nie mial wzmocnien na kolanach.
  6. # 6
    Co za mundurek ma gość pośrodku????
    http://i44.tinypic.com/262ppmw.jpg

    Fotka zrobiona w NRD-ówku ZGW.
  7. # 7
    Specnaz. Wersja zimowa. Szerzej znana jako Mabuta.
    Przynajmniej tak wygląda na pierwszy rzut oka.
  8. # 8
    Zimowa mabuta z kieszeniami na piersiach ????
    Wszystkie jakie znam mają tylko (w kurtkach) kieszenie skośne z boku:)
    Może to jakaś inna wersja jakiej nie widziałem.
  9. # 9
    No way. Zimowa mabuta wczesnego wzoru (1973) nie ma kieszeni na piersi a spodnie maja szerokie nogawki. Dolary przeciw orzechom ze koles ma zwykla (letnia) mabute nalozona na podpinke z kolnierzem. +10 do lansu.
  10. # 10
    Jest tez taka możliwość Willard :)
    Albo kurtka z czegoś innego. Bo w mabucie jest ten pas spinający.
  11. # 11
    Odgrzebałem kotleta. Ana - Tygrysy szyje w takim wzorze jak Yakarov wrzuciłeś. Masz jeszcze ten mundur ?