• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    Ooo, dzięki :) Na BAHNA to ja postaram już sam sobie coś wykombinować.
  2. # 32
    Nie no, Kamil jest silny chłop, to przytachaj mu to co w Cieszynie miałeś do noszenia ;)
    Odnośnie roli, to strzelec jest podstawą, a co dalej, to zobaczymy.
  3. # 33
    A co powiedzie na Medyka?
    Podobno jeden już jest, ale chyba jeden extra nie zaszkodzi jak by ktoś na jakiś zlot nie dał rady przykładowo przyjść.
  4. # 34
    Ja bym nie dał rady na zlot przyjechać? ;)
    Jeśli o mnie chodzi, to nie mam nic przeciwko - będzie można zrobić na kimś operację we dwóch ;)
  5. # 35
    @rapcio na medyka ma tez charpke moja zona, choc jescze w razwiedce nie jest, [choc nie powiem ze cos nie jest na rzeczy]

    ale tak najpraktyczniej i najsensowniej by ci bylo strzelcem zostac, i taka tez pozycje proponuje na poczatek, potem jak sie dotrzesz z grupa mozesz kombinowac

    EDIT: ach sie tych medykow porobilo :) to cos tak czuje ze zona zostanie strzelcem :P

    @grigorij moge mu to przytachac + jescze jakis teelefon polowy by sie ciezar rownomiernie rozkladal
  6. # 36
    Grigorij jest świetnym medykiem. Tak dobrym, że w Modlinie tylko on był ranny :)
  7. # 37
    Zrobimy batalion medyczny :D
  8. # 38
    @kamil lepiej szykoj swoj sprzet, bo jak ja przywioze to i siłownia nie pomoże :)
  9. # 39
    Heh, widzę że wszystko jest rozplanowane :)
    No to biorę strzelca :D

    Aczkolwiek w przyszłości, zastanowię się nad funkcją KM'isty, skoro jeden więcej nie zaszkodzi ;)
  10. # 40
    Ja mogę na jakimś zlocie zagrać kucharza ale pizzy nie będę robił :P
    Czy nie czas powoli snuć plany, pomysły i cele na przyszłoroczne zloty?
  11. # 41
    pora wrocic do tematu BAHNA, bo czas ucieka :)
  12. # 42
    Autor cytatu: xsnailx@kamil lepiej szykoj swoj sprzet, bo jak ja przywioze to i siłownia nie pomoże :)

    Wyobraziłem sobie noszenie na plecach jakiejś radiostacji wielkości tej w Toruniu ;) Chyba nie jest aż tak źle? :)
    Autor cytatu: grigorijJa mogę na jakimś zlocie zagrać kucharza ale pizzy nie będę robił :P

    Starczy zaopatrzenie w Colę ;)
  13. # 43
    Zabijcie mnie, ale kto to/co to BAHN? :D
  14. # 44
    To jakiś podrzędny zlot w dziurze zabitej dechami, gdzie nas chce zaciągnąć Snail ;)
    @Kamil - skąd ja wezmę tyle butelek coli z epoki? ;)
  15. # 45
    http://bahna.eu/bahna.htm szukaj & gogle twoim przyjacielem :)

    @grigorij to takie zadupie gdzie kozy umieja mowic :)

    // apropo coli - to kola sałdatom nie przyslugiwala, byl za to - kwasek cytrynowy
  16. # 46
    Autor cytatu: grigorij@Kamil - skąd ja wezmę tyle butelek coli z epoki? ;)

    No nie powiesz mi, że rekonstrukcja nie stawia przed nami wyzwań? ;)
    •  
      Morn
    • 2008-11-06
    # 47
    o.o robi sie nieciekawie! wygląda na to że muszę szybko buty kupić coby się na KMiste zgłosić. bo ja tu mam wielkie plany z tym związane. :P
    RPK jest w drodze!
    jakie jest "minimalne minimum" wiekowe aby się zgłosić? w regulaminie jest mowa o osobie niepełnoletniej ale nie ma przedziału wiekowego.
    Kto ma chwile wolnego czasu aby wysłuchał mojego trucia na gg żeby spamu na forum nie robić proszę o kontakt gg: 8784554 :)
  17. # 48
    Ja tylko wszystkim przypominam - sprzęt to nie wszystko.
  18. # 49
    @kamil - swieta racja, a ja juz z gory zapowiadam ze rekrutom dam wycisk :)
  19. # 50
    Znaczy radiolkę? ;)
    Zostaw mi kogoś do obierania ziemniaków ;)
    •  
      Morn
    • 2008-11-06
    # 51
    to chyba jasne, nie ma się co martwić nie jestem mentalnym przedszkolakiem.
  20. # 52
    @grigorij nie radiolke i nie ziemniaki, wycisk zgodny historycznie i obyczajowo :)
  21. # 53
    @Morn
    Z tego co wiem do grupy przyjmują tylko z RPK-74 (?)
    Podobno zwykły RPK nie był używany przez sowietów w Afganie...
    •  
      Foox
    • 2008-11-07 *
    # 54
    No tak, bo RPK-74 to w sumie pochodna AK-74. RPK ma się tak samo jak AK do Ak-74 w Afganie.
  22. # 55
    A jak by ktoś miał wierną replikę RPK z magazynkami 45nb 5.45? ;)
    Czy w grupie musi być max. wierna replika RPK-74?
  23. # 56
    tak dla informacji ogólnej:
    Podstawowe wyposażenie członka GRH Razwiedka

    - tielniaszka krótki lub długi rękaw
    - mundur wz.88 kolor khaki
    - czapka mundurowa (panama lub czapka z daszkiem)
    - pas parciano-gumowy z klamrą mosiężną nie malowaną
    - buty „desanty” tylko wczesne wersje (dopuszczone są nowsze wersje przerobione na stary model)
    - hełm Ssz-60/Ssz-68
    - saperka
    - koc
    - ładownica na magazynki/amunicję stosownie do posiadanej broni
    - ładownica na granaty
    - plecak RD-54 (nie dotyczy radiooperatora, grenadiera ppanc i innych specjalnych funkcji)
    - opatrunek osobisty
    - opaska uciskowa
    - manierka + menażka ogólnowojskowa + łyżka /lub/ manierko-menażka desantowa + łyżka
    - bagnet 6H4 (tylko produkcji radzieckiej, nie dotyczy osób posiadających broń bez bagnetową)
    - granaty RGD-5 i/lub F-1
    - broń (zgodnie z podziałem funkcji w drużynie)
    - AKS-74 (broń podstawowa strzelca – maksymalnie jeden z okładzinami z tworzywa)
    - AK-74 (maks. 2 w drużynie)
    - AKS-74U (maks. 1 w drużynie jako ciekawostka)
    - RPK-74 (maks. 2 w drużynie)
    - PKM (maks. 2-3 w drużynie)
    - SWD (maks. 1 w drużynie)
    - GP-25 (maks. 2 w drużynie)
    - RPG –7/ (maks. 2 drużynie)
    - RPG-18/22 (maks. 2-3 osoby po dwie sztuki na osobę)
    - magazynek bakelitowy (oryginalne radzieckie lub zastępczo ddr/bułgaria) przynajmniej jedna sztuka do wpięcia w gniazdo broni

    Wyposażenie dodatkowe / opcjonalne członka GRH Razwiedka
    - kurtka zimowa
    - czapka zimowa
    - sapogi
    - obuwie lekkie – trampki, sandałki itp. ale w stylu z lat 80
    - kostium maskujący KZS
    - śpiwór
    - pałatka
    - pas parciano - gumowy z klamra malowaną
    - kompas (dowódca obowiązkowo)
    - lornetka (dowódca obowiązkowo)
    - pistolet PM (tylko oficerowie lub postacie standardowo wyposażone w broń krótką)
    - R107M – jako podstawowe dla radiooperatora
    - wykrywacz metalu IMP
    - plecak noszak pocisków do granatnika RPG.
    - rakiety sygnalizacyjne ROP
    - rakiety sygnalizacyjne PSND
    - ładownica typu „lifczik” produkcji pakistańskiej/wietnamskiej/chińskiej/samoróbki itp. (opcjonalne ale z naciskiem na podstawowe)
    - ładownice dodatkowe
    - magazynki bakelitowe do ładownic
    - zestawy do czyszczenia broni
    - łódki amunicyjne
    - zdekowana amunicja do posiadanego typu uzbrojenia

    Osoby odtwarzające postacie o charakterze specjalnym (takie jak saper, medyk, radiooperator itp.) muszą posiadać odpowiednie oporządzenie i wyposażenie zgodne z postacią jaką odtwarzają.

    I taka sprawa co do KMu. Oczywiście maks jest maksem. Ale jest jeszcze coś jak zdrowy rozsądek...czyli nie może być tego za dużo, bo ktoś może pomyśleć, że z powyższego tekstu wynika , że może ich być maksymalnie 5! Nie. Nie może.

    Każdy może wybrać prawie każdą funkcję i nie ma z tym problemu. Zasada jest taka, że jak się zostaje członkiem grupy to trzeba mieć to co dana postać ma mieć. Więc nie możesz być radiooperatorem bez radia, medykiem bez wyposażenia...itd. Więc neutralnie jest być strzelcem i z czasem się przekwalifikować....

    Kardynał z Kremla.
    •  
      Morn
    • 2008-11-07 *
    # 57
    To się chyba nazywa proporcją - jeżeli w drużynie będzie powiedzmy 50 os to 5-7 KMów chyba by nie wadziło ale przy obecnym składzie 15 os (?) to chyba 2-3 max. Dobrze mówię?

    Edit: Ja swojego RPK robię na podstawie projektu który Kazik dał kiedyś tutaj na forum
  24. # 58
    Autor cytatu: AKS-74A jak by ktoś miał wierną replikę RPK z magazynkami 45nb 5.45? ;)


    To by wyglądał jak kosmita, bo niestety RPK różni się od RPK-74. Oczywiście dajemy czas rekrutom na zebranie sprzętu, ale ja tylko radzę - jak robić to porządnie, bo i tak potem trzeba będzie zmieniać jak coś nie jest zgodne z normami. Sorry, ale to jest rekonstrukcja, nie możemy iść na kompromisy bo zrobi się bryndza.
  25. # 59
    litości !!! nie kombinowac mi tu !!!,to juz zamiast takiego rpk moze byc ak-74, bedzie koszernie i bezproblemów, pozatym przy cenach bojów to nie jest jakiś problem nie do przejścia (w przeciwienstwie do wielu innych rzeczy) a zachowane siły i srodki można przeznaczyc na dopracowanie postaci bo sprzetu do zebrania jest kupa
  26. # 60
    Co nas czy gość chce wytworzyć RPK, T-ileś czy Urala. Jego kasa, jego czas, jego wola.

    Nas jako GRH interesuje spełnianie wymagań.